• Adres: Kadıköy/İstanbul
 • E-posta: salt@saltvisa.org
 • Telefon: 08502881013

Blog

Şubat 9, 2020 - Blog

10 Yıllık İngiltere Vizesi

10 yıllık İngiltere vizesi, Birleşik Krallık’a yıl içerisinde sık seyahat eden vatandaşlarımızın en çok rağbet gösterdiği vize süresidir.

Sayfamızın devamında 10 yıllık Birleşik Krallık vizesi ile ilgili:

 • 10 yıllık İngiltere vizesi nasıl alınır,
 • 10 yıllık vize ücreti ne kadar ve
 • Uzun süreli İngiltere vize işlemleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

10 Yıllık İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak diğer ülke vizelerine göre nispeten daha zor olacaktır. Ancak vize koşulları için şartlarınız uygunsa 10 yıllık İngiltere vizesi alabilirsiniz. En uzun vize veren ülkelerden biri İngiltere diğeri ise Amerika Birleşik Devletleri’dir.

Her iki ülke en zor vize veren ülkeler arasında başı çekse de uzun vize alınabilen ülkeler arasında yer almaktadır.

İngiltere Konsolosluğu minimum olarak 6 aylık vize veriyor. Yani ilk vize başvurusu yaptığınızda 6 aydan az vize almanız gibi bir durum söz konusu değil. Schengen vizesi gibi seyahat süreniz kadar kısa süreli ve tek girişli değil, en az 6 aylık ve her zaman çok girişli İngiltere vizesi sahibi olabilirsiniz.

Daha uzun süreli vize talepleriniz için İngiltere Konsolosluğunun 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize sürelerine başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere Konsoloslukları tüm yıllar için ayrı ayrı vize ücretleri talep etmektedir. Özellikle 10 yıllık vize için yüksek vize ücreti ödemeniz gerekiyor fakat sık İngiltere seyahati gerçekleştiriyorsanız değer diye düşünebilirsiniz.

Ayrıca pasaportunuzda 10 yılık İngiltere vizesi olmasının diğer ülkeler için yapacağınız vize başvuruları için de avantaj sağlayacağını düşünüyoruz.

10 yıllık vize almak için ne yapmalı? Vize başvurusu nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle pasaportunuzun durumu özellikle uzun süreli İngiltere vizesi başvurusu için çok önemli. Daha önce hiç vize almadıysanız ve yurt dışına çıkmadıysanız 10 yıllık başvuru yapmanızı SaltVisa ekibi olarak tavsiye etmiyoruz.

 • Öncelikle 6 aylık vize alıp daha sonra uzun süreli vize talebi çok daha doğru olacaktır.
 • Ayrıca mümkünse İngiltere vizesi almadan önce pasaportunuz boşsa en az bir Schengen vizesi alıp sonra İngiltere vizesine başvurmak daha doğru olacaktır. Kısacası 10 yıllık İngiltere vizesi için seyahat geçmişi ve en az 1 İngiltere vizenizin olması önemli.
 • Hiç İngiltere vizeniz yoksa da 10 yıllık vize başvurusu yapabilirsiniz fakat pasaportunuzda en azından başka ülkelere ait vizeler olması gerekiyor.
 • 10 yıllık İngiltere vizesi talep ederken başvurunuzu dikkatli yapmanız önemli.
 • Vize evraklarınız güçlü, başvuru dosyanız eksiksiz olmalı ve seyahat amacınızı net olarak açıklaya bilmelisiniz. Özellikle çok sık yurt dışı seyahati gerçekleştirmiyorsanız, uzun süreli İngiltere vizesi talep ederken İngiltere’ye neden seyahat etmek istediğinizi açıklayabilmeniz avantaj sağlayacaktır.
 • Çalışan, işveren ya da emekli değilseniz ve düzenli gelir sunamıyorsanız vize onayı almanız zor olabilir. Bu durumda varsa başka düzenli gelirleri (kira geliri,faiz geliri gibi) resmi belgelerle kanıtlamalısınız. İngiltere vize onayı için en önemli evrak banka hesaplarınız olacaktır. Düzenli para girişi olan, aktif bir bankanız varsa ve para kaynaklarınız belliyse uzun süreli İngiltere vize onayı almanız kolaylaşacaktır.
 • 10 yıllık İngiltere vize ücreti 1110 Dolar’dır. 2020 yılında 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapacak kişilerin bu tutarı ödemesi gerekiyor. Vize reddi durumunda ya da 10 yıllık başvuru yapılmasına rağmen daha kısa süreli vize onayı verilmesi durumunda vize ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • 10 yıllık vize başvurusu yaparken vize başvuru formunuzu çok daha dikkatli ve detaylı doldurmanızı tavsiye ediyoruz. Seyahat geçmişinizi, gelir durumunuzu ve diğer tüm soruların cevaplarını net, evraklarınızla çelişmeyecek şekilde cevaplamanız önemli.

Ayrıca İngiltere vize başvuru formu sonunda bulunan eklemek istediğini ek bilgi var mı kısmına neden uzun süreli vize talep ettiğinizi açıklar bir metin ekleyebilirsiniz.

Faydalı Linkler


Diğer ülkelerin vize işlemleri için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


İngiltere Konsolosluğunun resmi web sayfası için bu sayfayı ziyaret ediniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!