Aralık 7, 2019 - Blog

2020 İngiltere Vize Ücretleri

Değeri SaltVisa Ziyaretçileri merhaba, bu yazımızda 2020 İngiltere vize ücretleri konusunu ele alacağız.

Vatandaşlarımızın en çok vize başvurusunda bulunduğu ülkeler arasında yer alan İngiltere (Birleşik Krallık) vize prosedürleri, Schengen vize prosedürlerinden oldukça farklı bir seyir izlemektedir.

Mesela, İngiltere vize başvurularında vize süreleri başvuru sahibi tarafından belirlenmektedir. Acil durumlarda İngiltere vize başvuruları 24 saatte veya 5 iş gününde sonuçlandırılmaktadır.

Yine İngiltere vize başvurularında Schengen vize başvurularının aksine başvuru sahibinin tüm evrakları tarama yapılarak Konsolosluğun vize sistemine yüklenmektedir. Ayrıca vize uygulamaları sırasında Schengen vize prosedürlerine benzemeyen bir çok farklı uygulamayla karşılaşılabilmektedir.

Ancak biz bu yazımızda daha çok 2020 yılındaki İngiltere vize fiyatları konusuna değineceğiz.

Dolayısıyla yine Schengen vize prosedürlerinde pek rastlanmayan, vize başvuru işlemleri sırasında neredeyse her hizmeti satın alabildiğiniz 2020 İngiltere vize ücretlerini ve 2020 İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact vize ücretlerinin üzerinde duracağız.

Vize işlemlerine dair aklınıza takılan sorular için salt@saltvisa.org e-posta hesabımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar diliyoruz…

İngiltere vize ücretleri kimilerine göre: ”büyük kolaylık keşke Schengen vize başvurularında da aynı şey olsa” diye yorumlanırken, kimilerine göre ise: ”para tuzağı, tam bir kapitalizm” gibi düşüncelerle de yorumlanabilmektedir.

Biz her ne kadar vizenin gurur kırıcı bir uygulama olduğunu, vize başvuruları sırasında karşılaşılan sorunların ücret mukabilinde çözülmesini mantığa aykırı bulsak da yine de imkanı olanın sadece para ödeyerek ek hizmetler satın alabilmesi günümüz dünyasında faydacı bir durum olarak yorumlanabilmektedir.

Diğer taraftan vize başvurularında bazen öyle sorunlarla karşılaşılır ki insan aklına hemen ücreti neyse ödeyelim ve daha fazla zaman kaybetmeyelim düşüncesi gelir.

Evet, 2020 İngiltere vize ücretlerine böylesine duyarlı bir giriş yaptığımız için lütfen bizi hoş görün.

Şimdi İngiltere Konsolosluklarının 2020 yılı vize fiyatlarından bahsedeceğiz. Ancak vize ücretleri bölümüne geçmeden önce bazı uyarılardan bulunmak isteriz. Aksi halde amaca hizmet etmeyen vize başvuruları için ödeme yapabilir, vize reddi ile karşılaşabilir veya ön gördüğünüz tarihte vize başvurunuz sonuçlanmayabilir. 

İngiltere Vize Ücretlerine İlişkin Uyarılar

 • İngiltere vize başvurularında yaş fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinden tam ücret alınır.
 • 2020 İngiltere vize ücretlerini ödemeden önce son kontrolleri dikkatlice yapınız. Kredi kartı ödemesi sonra İngiltere vize başvuru formlarında değişiklik yapamazsınız.
 • 2020 İngiltere vize ücreti kredi kartınızdan tahsis edildi ve işlem iptali yapmak istiyorsanız bu işlemi sadece biyometrik verilerinizi beyan etmeden önce yapmanız gerekeceğini unutmayınız. Aksi halde ödemiş olduğunuz 2020 İngiltere vize ücretinin geri iadesi mümkün olmayacaktır.
 • 2020 İngiltere vize ücretlerinin iadesi sadece parmak izi bilgilerinin beyan edilmemiş olması halinde mümkündür. İngiltere vize başvuruları için henüz parmak izi bilgilerini vermemiş başvuru sahipleri işlem iptallerini online ortamda yapabilir ve ödemiş oldukları 2020 İngiltere vize ücretlerini 30 gün içerisinde ödeme yaptıkları kredi kartlarına iade alabileceklerdir.
 • 2020 İngiltere vize ücretlerini ödeme işlemi için İngiltere vize başvuru merkezi olan TLS Contact web sitesine yönlendirileceksiniz. Bu aşamada sistem size iki farklı seçenek önerecektir:
 1. Assistance Services (ek ücrete tabidir.)
 2. Self Services. Self Services randevusu almışsanız 2020 İngiltere vize ücretlerini standart tarifeden almış olacaksınız. Ancak Assistance Servicesi seçerseniz ödeyecek olduğunuz 2020 İngiltere vize ücreti değişiklik gösterecektir.

İngiltere Asistance services vize başvuru ücreti self services vize ücretine oranla daha yüksektir.

Asistance services: İngiltere vize başvurularında zorunlu uygulama olan vize başvuru evraklarınızın renkli scan edilerek konsolosluk sistemine yüklenmesini kapsamaktadır. (Bkz: İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme)

 • İngiltere vize başvurularında her ek hizmet ücretlidir, katma değerli bir servistir. 2020 İngiltere vize ücretleri ödemesi büyük oranda kredi kartlarınızla ödenecektir.
 • 2020 İngiltere vize ücretleri günlük döviz kurlarından etkilenebilir ve değişiklik gösterebilir.

İngiltere Ekspres Vize Alırken Dikkat!

 • İngiltere Konsolosluklarından satın alacağınız ek hizmetler TLS Contact’ın bulunduğu her şehirde geçerli olmayabilir. Ekspres vize başvuru hizmeti satın almadan önce lütfen bu bilgiye dikkate alınız.
 • 24 saatte sonuçlanan 2020 Süper Priority İngiltere vize hizmeti sadece İstanbul ve Ankara’dan satın almanız gerekebilir.
 • 24 saatte sonuçlanan İngiltere acil vize başvuruları sadece İngiltere Başkonsolosluklarının ve Büyükelçiliklerinin bulundukları şehirden kabul edilmektedir.
 • 2020 İngiltere vize ücreti ödemesini yapmadan önce vize başvurunuzu gerçekleştireceğiniz TLS Contact web sayfasını ziyaret etmenizi veya İngiltere ekspres vize sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İngiltere Vizesine Adana, İzmir, Antalya’dan Başvuru Yapacakların Dikkatine!

 • İngiltere vizesine Antalya, Adana ve İzmir’den yapılacak başvurularda vize ücretleri İstanbul, Ankara ve Gaziantep’ten yapılacak vize başvuru ücretlerinden daha yüksektir.

2020 İngiltere Vize Ücretleri
(Detaylı Ücretlendirme Tablosu)

6 Aylık İngiltere Vize Ücreti 128 $
2 Yıllık İngiltere Vize Ücreti 487 $
5 Yıllık İngiltere Vize Ücreti 883 $
10 Yıllık İngiltere Vize Ücreti 1108 $
6 Aydan Fazla 12 Aydan Az İngiltere Akademik Ziyaretçi Vize Ücreti 256 $
İngiltere Evlilik Ziyaretçi Vize Ücreti 128 $
İngiltere Ücretli Sözleşme Vize Ücreti 128 $
11 Aya Kadar İngiltere Tıbbı Tedavi Vize Ücreti 256 $
6 Aya Kadar İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi Ücreti 131 $
11 Aya Kadar İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi Ücreti 251 $
İngiltere Transit Vize Ücreti (Direkt geçiş) 47 $
İngiltere Transit Vize Ücreti (Kısa süreli konaklama) 86 $
İngiltere Gemiye Katılma Vize Ücreti 86 $
İngiltere Tier 4 Vize Sahibi Ebeveynleri İçin Vize Ücreti (12 aya kadar) 695 $

2020 TLS Contact İngiltere Vize Ücretleri (Detaylı)

İngiltere Vizesi Evrak Tarama Ücreti 270 TL
İngiltere Yerleşim Vizesi Evrak Tarama Ücreti 90 GBP
İngiltere Yerleşim Vizesi 24 Saatte Evrak Tarama Ücreti 120 GBP
İngiltere Vizesi Hızlı Pasaport Teslimat Ücreti 135 TL
İngiltere Vizesi Premium Lunch Başvuru Ücreti 620 TL
İngiltere Vizesi Esnek (Flexi) Başvuru Ücreti 530 TL
İngiltere Vizesi Pasaportsuz Başvuru Ücreti 400 TL
İngiltere Vizesi Walkin Sabah Erken Başvuru Ücreti 590 TL
İngiltere Vizesi Form Doldurma Yardımı Ücreti 430 TL
İngiltere Vizesi Grup Halinde Başvuru Ücreti 430 TL
İngiltere Vizesi Mobil Başvuru Ücreti 413 GBP
İngiltere Süper Ekspres (24 Saatte) Vize Başvuru Ücreti 956 GBP
İngiltere Ekspres (5 iş günü) Vize Başvuru Ücreti 220 GBP
İngiltere Öncelikli (30 gün) Oturum İzni Vize Başvuru Ücreti 573 GBP
İngiltere Vizesi SMS Bildirimi Hizmet Ücreti 7 TL


2020 İngiltere vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi için gov.uk web adresini ziyaret edebilirsiniz.

2020 TLS Contact İngiltere vize işlem ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak İçin uk.tlscontact.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla…

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

21 Yorum “2020 İngiltere Vize Ücretleri”

 1. Nail yılmaz says: 26 Aralık 2019 at 11:17

  6 aylık İngiltere vizesi için toplamda ne kadar para ödeyeceğim? Anladığım kadarıyla İngiltere konsolosluğuna direk başvuru yapamıyorum. Hem konsolosluğa hem de tls contact şirketine ayrı ayrı vize ücreti ödeyeceğim. İngiltere vize ücretleri schengen vize ücretlerinden daha pahalı

  1. Traveller Father says: 7 Ocak 2020 at 07:09

   Sayın Yılmaz,
   6 aylık İngiltere vize ücreti 2020 yılında ek bir hizmet satın almazsanız (İngiltere evrak tarama ve yükleme, expres, walkin) günlük kura göre 130-140 usd arasında değişecektir. Bu ücret hem 2020 İngiltere konsolosluğunun ücreti hem de 2020 TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi dahil ücrettir. Bunun dışında ek hizmet almaz iseniz başka ödemeniz bulunmamaktadır. Ancak İngiltere vizesine Adana, Antalya ve İzmir’den başvuru yapacak olmanız halinde ek 100 $ civarı daha ödemeniz olacaktır.
   2020 İngiltere vize ücretleri ile Schengen ücretleri birbirinden tamamen farklıdır. İngiltere vize ücretleri kredi kartları ile tahsil edilir ve seçilecek olan vize sürelerine göre belirlenirken Schengen Vize ücretleri 2020 yılında başvuru merkezlerinde ödenmekte ve vize süreleri seçilememektedir. Schengen Vize başvurularında ödeyeceğiniz tek tip ücret ile 5 günlük ya da 5 yıllık vize alabiliyorsunuz.

 2. Necati yildirim says: 31 Aralık 2019 at 21:18

  İngiltere vize ücreti 2020 yılında bu kadar mi? Ingiltere vize ücretleri schengen vize ücretleri gibi değil anlaşılan. Anlamadığım konu şu 10 yıllık ingiltere vize ücretini ödediğim zaman bana kesin 10 yıllık Ingiltere vizesi çıkar mı yoksa 10 yıllık ingiltere vize ücreti ödeyip 6 aylık vizede çıkabilir mi? Boyle bir olay daha önce başınıza geldi mi, bilgilendirirseniz sevinirim.iyi akşamlar

 3. Traveller Father says: 7 Ocak 2020 at 07:01

  Sayın yıldırım merhaba,
  2020 İngiltere vize ücretleri Schengen Vize ücretlerinden farklıdır. Schengen Vize başvurularında tek tip ücretlendirme geçerli olurken İngiltere vize ücretleri seçilen vize süresine, satın alınacak ek hizmete göre değişebilmektedir.
  Ayrıca İngiltere vizesine ilk defa başvuru yapıyorsanız haklı ve geçerli bir nedeniniz yoksa 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapmamanızı tavsiye ederiz. Ancak pasaportunuzda geçmişte aldığınız 6 aylık, 2 yıllık İngiltere vizeniz var ve Birleşik Krallık’a sık seyahat edeceğinizi ispat ederseniz 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapmanız daha doğru olacaktır.
  Öte yandan 2020 yılında 10 yıllık İngiltere vize ücreti ödeseniz dahi Konsolosluk para iadesi yapmadan size daha kısa süreli vize onayı verebilir. Bu konuda dikkatli olmanızı ve doğru vize başvurusu yapmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

 4. Kazan koç says: 28 Ocak 2020 at 15:30

  Merhaba,İngiltere vize başvurumuzu ailece yaptık.vize ücretlerini de ödedik ama bir sorunumuz var.cocugumun ingiltere formunda hata yaptım.ingiltere vize ücretini artık ödedim.geri alabilir miyim parayı?daha önce geri iade talep ediliyormuş ama 2020 yılı için değişiklik var mu?acil yardımınıza ihtiyacım var.umarım yeniden ingiltete vize ücreti ödemem gerekmiyordur.tls contact bu konuda yardım eder mi bana bileğiniz varsa yardım ederseniZ sevinirim.iyi gunler

  1. Traveller Father says: 28 Ocak 2020 at 15:53

   Sayın Koç merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. 2020 İngiltere vize ücretini ödediniz ve ailece İngiltere vize başvurusunda bulundunuz. Yazdıklarınızdan yola çıktığımızda parmak izi beyanında bulunmadığınızı anlıyoruz. Bu durumda yanlış yaptığınız İngiltere vize başvurunuzu visaforuk hesabınızdan iptal edebilir sadece iptal ettiğiniz İngiltere vize başvurusunun ücretini bir süre sonra geri alabilirsiniz. Ancak 2020 İngiltere vize ücretinin geri iade edilme süresi 30 günü bulabilmektedir. Ödemiş olduğunuz İngiltere vize ücreti ödeme yaptığınız banka bilgilerinize iade edilecektir. Eğer Parmak izi beyanında bulunmuş ve üzerinden 24 saat görmemiş ise İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact ile ivedilikle görüşmenizi ve konu hakkında durumun önemini vurgulayan ve bilhassa mevzuata saygı duymanız gerektiğini gözönünde bulundurarak 2020 İngiltere vize ücretinin iadesi konusunda görüşmelerde bulunabilirsiniz. Normal şartlarda parmak izi verilen İngiltere vize başvurularında ücret iadesi yapılmazken bazı durumlarda aynı gün içerisinde yapılan ücret iade talepleri kabul edilebilmektedir. Ancak konu hakkında karar verecek makam TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi olacaktır.
   Sayın Koç umarız İngiltere vize ücretlerinin iadesi konusunda sorularınızı yanıtlayabilmek ve size yardımcı olabilmişizdir.

 5. Salih uyar says: 28 Ocak 2020 at 19:28

  Iyi akşamlar ingiltere vize ücretini nereye ödüyoruz? Ingiltere vizesine gaziantepten başvuru yapacağım vize ücretini elden ödeyemez miyim, kredi kartı
  Kullanmak zorunda mıyım, adıma kayıtlı kredi kartı yok herhangi bir kartla vize ücretini ödeyebiliyor miyim? Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

  1. Traveller Father says: 2 Şubat 2020 at 05:27

   Sayın Uyar merhaba,
   SaltVize’ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.
   İngiltere vize ücretlerini elden ödeyemiyorsunuz. İngiltere konsolosluğunun vize başvuru sistemi olan visaforuk hesabınızda formu doldurup ve onaylamışsanız sistem karşınıza vize ücretini ödemeniz için bir sayfa çıkaracaktır. Bu sisteme kredi kartınız adınıza kayıtlı olsun olmasın yurtdışı ödemelerine açık MasterCard, Visa, Troy gibi kartlarıyla vize ücreti ödemelerinizi yapabileceksiniz. İngiltere vize ücretini ödemenizin ardından e posta adresinize gelen ödeme onay belgesini başvuru evraklarınızın arasına eklemeyi unutmayınız.

 6. Aysun Kahraman says: 1 Şubat 2020 at 12:48

  Merhaba İngiltere vize ücretleri şehirden şehire göre değişiyor mu? Yani İngiltere vize ücretleri İstanbul’da farklı Adana’da farklı mı? İngiltere vizemi İstanbul’a gitmeden Adana’dan alabilir miyim? Siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz, burada yazan vize ucretleri dışında başka bir ücret ödeyecek miyim. Yardımınızı rica ederim

  1. Traveller Father says: 2 Şubat 2020 at 05:45

   Sayın kahraman merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. İngiltere vize ücretleri başvurunun yapılacağı şehire göre değişebilmektedir. İstanbul, Ankara, Gaziantep ve Bursa İngiltere vize ücretleri aynıdır ancak İzmir, Adana ve Antalya vize ücretlerine ek olarak 100 USD daha eklenebilmektedir.
   Ayrıca İngiltere vizenizi İstanbul veya Ankara’ya gitmeden Adana, Gaziantep veya Antalya’dan alabilirsiniz.
   İngiltere vize başvuruları için ödenecek ücretler genel anlamda Web sayfamızda yazan bileğilerden oluşmaktadır. Ücretleri döviz kurlarına bağlı olarak artış veya düşüş gösterebilir.
   Sayın kahraman İngiltere vize ücretlerine yönelik yanıtlayamadığımız sorulanınız için lütfen bize yazınız.
   Görüşmek üzere…

 7. Ece says: 4 Şubat 2020 at 05:01

  Merhaba, ingiltere vize başvurusu ödemesini banka kartı ile yapmak mümkün müdür, yoksa sadece kredi kartı mı geçerli?

  1. Traveller Father says: 4 Şubat 2020 at 06:54

   Sayın Yılmaz merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. İngiltere vize ücreti ödemelerini yurtdışı ve online alışverişe açık Mastercard veya Visa kartınızı kullanarak teknik bir sorun çıkmadığı sürece banka kartınızla yapabilirsiniz. Ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra e-posta hesabınıza gelen ödeme onayının alındığını gösterir dokümanı vize başvuru evraklarınızın arasına eklemeyi unutmayınız.
   Görüşmek üzere…

 8. Ayhan says: 4 Şubat 2020 at 14:54

  Merhabalar, İngiltere turistik vize ücreti ile İngiltere ticari vize ücreti farklı mı? Vize türlerine göre ücretlere nerden ulaşabiliriz.? Bilgi verirseniz çok sevineceğim çünkü hiç bir sitede vize türüne kategorisine göre ingiltere vize fiyatları yazmıyor.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Traveller Father says: 4 Şubat 2020 at 16:07

   Sayın Ayhan merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. İngiltere vize ücretleri kısa süreli (turistik, ticari veya ziyaret) vize başvurularında değişmemektedir. Dolayısı ile İngiltere turistik ve ticari vize başvurularında aynı ücretler geçerlidir. İngiltere vize ücretleri tercih edilecek vize sürelerine (6 aylık, 2, 5 ve 10 yıllık) ve vize kategorilerine göre değişecektir. İngiltere uzun süreli eğitim vizesi ücreti, İngiltere tier 2, İngiltere tier 3, İngiltere tier 4, İngiltere tier 5 gibi vize kategorilerine yapılacak başvurularda ücretlendirmeler değişecektir. Web sayfamızın İngiltere menüsünü ziyaret ederek 2020 yılında İngiltere konsolosluklarının tüm vize ücretlerini ve İngiltere konsolosluklarının ek hizmet ücretlerini bulabileceksiniz. Diğer taraftan İngiltere vizesine Antalya, İzmir ve Adana’dan yapılacak başvurularda harç ücretleri değişiklik gösterir. Vize ücretleri ile alakalı sorularınız için bizlere çekinmeden yazabilirsiniz.
   Sayın Ayhan umarız sorularınızı yanıtlayabilmişizdir.
   Görüşmek üzere..

 9. Mustafa Tece says: 24 Şubat 2020 at 12:59

  Gardaş böyle vize ücreti mı olur! İngiltere’yi satın almıyoruz. altı üstü bir ingiltereye gideceğiz vizeye ödediğimiz para uçak biletinden daha pahal. İngiltere vizesini daha ucuza alamiyiormuyuz

 10. Hasan says: 8 Mart 2020 at 09:57

  Merhaba, ingiltere vize başvurus nasıl yapılır? Once vize ucretini mi yatiracagiz?

 11. Alp says: 8 Mart 2020 at 09:59

  Ingiltere vize fiyatlari ret gelince geri veriliyo mu

 12. Aysen says: 18 Mart 2020 at 11:10

  İngiltere vize ücreti ne kadar? Turistik. Öğrenci için soruyorum. Tesekkur ederim.

 13. Aysel says: 6 Temmuz 2020 at 22:44

  Corona sonrası İngiltere vize basvuruları yeniden başladı ama cevremde herkes ret alıyor. İngiltere vize reddi alan kişiler arkadaslarım ve daha önce yurt dısına cıkmıs, vizeleri olan hatta uzun süreli İngiltere vizeleri olan kişiler. Maddi durumları ile ilgili de bir sorun yok. Basvurular başladı ama ret oranları yüksek. İngiltere vize ücret ödemeleri boşa gidiyor gibi bir durym var. Ben de ret aldım bu arada, ingiltere geri döneceğime inanmamış. Biraz bekleyip süreç düzelince mi başvurmak gerek bilmiyorum.

 14. Fatih says: 15 Ağustos 2020 at 18:31

  Merhaba İngiltere turistik vize ücreti ne kadar? İngiltere TLS contact ücreti ne kadar? Turistik 6 aylık ücret ve TLS ye ödeyeceğim net rakamı yazar mısınız? Vip İngiltere ücreti ekspres İngiltere ücret gibi şeyler ödemeden toplam İngiltere güncel vize ücretini yazarsanız çok memnun olurum. Öğrenciler için ya da çalışanlsr için İngiltere vize ücretleri değişmiyor sanırım degıl mi? Bı öğrenci bir de SGK li çalışan olarak İngiltere başvurusu yapacagiz.
  Şimdiden teşekkürler.

 15. Mert says: 26 Ağustos 2020 at 17:13

  İngiltere vize ücretini ödedim evrakları taradım. Tls de başka ücret çıkacak mı? Self servis seçtim, ücretsiz yani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!