Aralık 16, 2020 - Blog

2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türk Vatandaşlarının ödemesi zorunlu İngiltere vize ücreti 2021 yılı tutarları hakkında bilgilendirme yapacağımız sayfamıza hoşgeldiniz.

2022 ingiltere vize ücretleri merak eden kullanıcılarımız linki ziyaret edebilir.

2021 İngiltere Vize Ücreti Hakkında Önemli Bilgiler

İngiltere vize ücretleri ne yazık ki pek çok ülkenin vize başvuru harç tutarlarına göre çok daha yüksek. Vize ücretleri güncel kura bağlı olarak değişmekte ve artış göstermekte. Ayrıca seçilen vize süresine ve vize kategorilerine göre de vize ücretleri artıyor.

İngiltere vize ödemeleri online vize başvuru sistemi üzerinden kredi kartı ya da banka kartı ile alınmakta ve her yeni başvuruda yeniden ücret talep edilmektedir.

İngiltere vize ücreti vize harç ücreti ve İngiltere biyometrik veri beyan ücreti (İngiltere parmak izi ücreti) olarak ayrı ayrı alınmaz. Ayrıca Schengen ülkelerinde olduğu gibi verilen parmak izi beyanının 5 yıl geçerliliği yoktur. Bu nedenle her yeni başvuruda yeniden parmak izi verilir ve vize ücret ödemesi yapılır. Vize reddi durumunda ise 2021 İngiltere Konsolosluğu vize ücretleri iade edilmez.

Birleşik Krallık vize ücreti ödemesi öncesi başvuru formu doldurulacaktır. Başvuru formu resmi başvuru sistemi üzerinden tamamlandıktan sonra ise başvuru türüne ait İngiltere vize harç gideri internet üzerinden ödenecektir. İnternetten İngiltere vize ücreti ödeme sonrası Tls Contact Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alınabilecektir. Vize harç ücretinin ödemesi Tls Contact tarafından kabul edilmemektedir. Ödemenin randevuya katılım öncesi online yapılması gerekmektedir. Ekspres başvuru, öncelikli randevu, vip başvuru gibi hizmetler satın alındıysa bu hizmet ücretleri Tls Contact tarafından kabul edilebilecektir.

İngiltere vize ücretleri vize kategorilerine göre değişmektedir. Seyahat amacınıza uygun olarak doldurduğunuz vize formu sonunda kategorinin gerektirdiği İngiltere vize başvuru ücreti 2021 yılı gideri alınacaktır.

Ayrıca isteğe bağlı satın alınan bazı ek hizmetler vardır. Bu hizmetler için de ayrıca ücret alınmaktadır.

İngiltere vize ücretleri çocuklar ve yetişkinler için aynıdır. Yaşa bağlı vize ücretlerinde değişiklik olmaz. Ailece yapılan başvurularda da tüm başvuru sahipleri için ayrı vize ücret ödemesi yapılır. Aile başvuru ücreti uygulaması yoktur.

‘’İngiltere vize ücreti 2021 yılında ne kadar?’’ sorusunun cevabı için vize ücretleri ve diğer giderler hakkında sizi bilgilendirmeye çalışacağız.

2021 İngiltere, İskoçya, Galler, İrlanda Vize Ücreti

VİZE TÜRÜİSTANBUL, ANKARA, BURSA, GAZİANTEPANTALYA, İZMİR, ADANA
İngiltere 6 aylık tek ve çok girişli vize ücreti140 $220 $
İngiltere 2 yıllık vize ücreti533 $661 $
İngiltere 5 yıllık vize ücreti:967 $1047 $
İngiltere 10 yıllık vize ücreti: 1213 $1293 $
6-12 ay İngiltere Akademik ziyaretçi vizesi ücreti: 264 $344 $
İngiltere evlilik ziyaretçi vizesi ücreti: 132 $212 $
İngiltere nişanlılık vize ücreti: 132 $212 $
11 aya kadar İngiltere özel tıbbı tedavi vizesi ücreti: 264 $344 $
Çinli turistik grupları için İngiltere vize ücreti: 132 $212 $
11 aya kadar kısa süreli İngiltere çalışma ve eğitim vizesi ücreti: 258 $338 $
İngiltere kısa süreli havaalanı transit vize ücreti:49 $129 $
İngiltere uzun süreli transit vize ücreti: 89 $169 $
Gemi ve uçak mürettebatı için İngiltere vize ücreti:89 $169 $
Çocuğu okuyanlar için 12 ay kadar İngiltere vize ücreti: 716 $796 $
Ücretlendirme Man Adası, Jersey, Guernsey vize başvuruları için de geçerlidir.
Ücretler günlük döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilir.

İngiltere Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

2021 İngiltere vize ücreti online olarak İngiltere vize başvuru formu doldurulduktan sonra kredi kartı ya da banka kartı ile İnternet üzerinden ödenir. İngiltere vize ücreti bankaya gidilerek, Konsolosluk’a ya da başvuru merkezine gidilerek ödenmez.

İngiltere Vize Ücreti Ne Zaman Ödenir?

İngiltere vize harç ücreti ödemesinin yapılabilmesi için öncelikle vize formunun tamamlanması gerekecektir. Form tamamlanıp onaylanmadan İngiltere vize ücreti ödeme sayfasına geçilemez. Resmi web sayfasına e-posta adresi ile giriş yapılır, uygun kategoride vize formu doldurulur, bilgilerin doğruluğu onaylanır ve vize süresi seçilerek İngiltere vize harcı ödenir.

İngiltere Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

2021 yılı İngiltere vize ücretinin ödenebilmesi için İngiltere vize başvuru formu doldurulur. Form tamamlandıktan sonra bilgilerin doğruluğu onaylanır ve alınmak istenen vize süresi seçilir. Vize türüne ve seçilen süreye ait İngiltere vize ücret tutarı sayfasına geçiş yapılır ve kart bilgileri girilir. İngiltere vize ödemesi kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak yapılır. Kartın başvuru sahibi adına olması gerekmemektedir.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin 2021 İngiltere Vize Ücreti

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen yeşil pasaport sahipleri de İngiltere vizesi almalıdır. Yeşil pasaport ile İngiltere’ye vizesiz seyahat mümkün değildir. Yeşil pasaport sahipleri de bordo pasaport sahipleri ile aynı vize ücretlerini ödemelidirler, yeşil pasaport İngiltere vize ücretleri indirimli olmamaktadır.

İngiltere Vize Ücreti İade Edilir mi?

İngiltere vize ücret iadesi vize reddi durumunda yapılmamaktadır. Vize ücret iadesi parmak izi beyanı öncesi başvurudan vazgeçilmesi durumunda yapılmaktadır. İngiltere vize ücretini geri almak için başvuru sistemine girilerek başvuru iptal edilmeli ve geri iade talep edilmelidir.

2021 Yılı İngiltere Vize Masrafları Neler?

2021 Uk vize ücretleri/masrafları başvuru yapılan vize çeşidine göre değişmektedir. Başvuru yapılan vize kategorisine bağlı vize ücreti ödenmelidir. Bazı kategoriler için vize harcı yoktur, ücretsiz İngiltere vize başvurusu yapılabilir. Örneğin; Ankara Anlaşması, Eea Family Permit vizesi gibi.

Turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim, fuar katılımı, tedavi vb. amaçlı seyahatler için İngiltere vize harç ücreti ödenmelidir. Vize harç ücreti dışında ödenmesi zorunlu İngiltere vize masrafları bulunmamaktadır. Diğer ödemeler isteğe bağlı; randevu gününe ve saatine, alınan hizmetlere, vize hızlandırma seçeneklerine bağlı olarak değişmektedir.

2021 1 Yıllık İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

Alınmak istenen İngiltere vizesi; eğitim, çalışma, yerleşim, iş kurma gibi amaçlar taşımıyorsa verilecek olan İngiltere vize süreleri standarttır. Ziyaretçi kategorileri olarak adlandıracağımız İngiltere vize süreleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık verilmektedir. 1 yıllık İngiltere vize ücreti ve başvuru seçeneği bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Reddine İtiraz Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize reddi alınması durumunda başvuru kategorisi izin veriyorsa redde itiraz edilebilir. İtiraz için vize ücret ödemesi alınmamaktadır.

Turistik, ticari, aile ziyareti, öğrenci vizeleri gibi pek çok İngiltere vize kategorisi için itiraz hakkı tanınmamaktadır. İtiraz yeni vize başvurusu yoluyla mümkündür.Yeni başvuru için ise yeniden İngiltere vize ücreti alınmaktadır.

Bebekler İçin 2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vizesi için başvuru prosedürleri ve ücretleri yetişkinler ve 18 yaş altı başvuru sahipleri için aynıdır.İngiltere vize başvurusu yapılması gerekenler bebekler için İngiltere vize ücretleri yetişkinler için ödenmesi gereken ücretler ile aynıdır.

2021 yılı bebekler için İngiltere vize ücreti 140 Dolar’dır. 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık başvuru yapılmak istenmesi durumunda vize ücretleri artacaktır.

Öğrenciler İçin 2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize başvurusu yapması gereken öğrencilerin İngiltere vize harç ücretinin tamamını ödemeleri gerekecektir. Öğrenciler için indirimli İngiltere vize uygulaması ya da ücretsiz vize başvuru uygulaması bulunmamaktadır.

Öğrenciler için 2021 İngiltere vize ücretleri öğrencinin vize başvurusu yaptığı kategoriye göre değişmektedir. Turistik İngiltere öğrenci vizesi ücreti 140 Dolar’dır. Öğrenci kısa süreli bir eğitim ya da dil eğitimine gidiyorsa, eğitim süresi 6 ayı geçmiyorsa kısa süreli İngiltere öğrenci vizesi ücreti olarak 140 Dolar ödeyecektir.

Eğitim süresi 6 ayı geçen, 11 aya kadar olan bir eğitime katılım için başvuru durumunda ödenmesi gereken İngiltere öğrenci vizesi ücreti ise 275 Dolar’dır.

Lise, lisans, yüksek lisans gibi amaçlarla uzun süreli eğitim için vize alınması gerekiyorsa başvuru yapılması gereken vize kategorisi Tier 4 vize kategorisi olacaktır. 2021 İngiltere Tier 4 vize ücreti 514 Dolar’dır.

2021 İngiltere Erasmus vize ücreti ise eğitim süresine ve başvurulan vize türüne bağlı olarak değişecek, yukarıdaki kategorilerden birine ait vize harç ödemesi yapılacaktır.

İngiltere Vize Aracı Kurum Ücreti Başvuru Merkezine Göre Değişir mi?

2021 İngiltere vizesi aracı kurum ücreti başvuru merkezinin verdiği hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. Tls Contact İngiltere vize başvuru merkezlerinin tümünde tüm ek hizmetler satın alınamayabilir.

Örneğin; 24 saatte vize sonucu çıkmasını sağlayan Super Priority hizmeti sadece İstanbul İngiltere aracı kurumu diyebileceğimiz İstanbul Tls Contact’tan satın alınabilir.

Bunun dışında diğer pek çok hizmet tüm merkezlerde vardır ve ücretleri başvuru yapılan şehre göre değişiklik göstermemektedir. Ek hizmet başvuru yaptığınız şehirdeki vize başvuru merkezinde varsa ödeyeceğiniz ücret sabit olacaktır.

İngiltere vize harç ücretleri tüm şehirlerden yapılan İngiltere vize başvuru işlemleri için sabittir fakat; başvurunuzu İngiltere Antalya, İzmir ve Adana başvuru merkezlerinden yapmanız halinde vize harç bedeline ek olarak 80 Dolar daha ödeme yapmanız gerekecektir. İstanbul, Ankara, Gaziantep, Bursa İngiltere vize başvuru merkezlerinden işlem yapmanız halinde ek ücret talep edilmeyecektir.

Turistik vize başvurusuna bulunacak bir kişinin 6 aylık İngiltere vize başvurusu için ödeyeceği ücretleri başvuru illerine göre paylaşmak isteriz:

 • 2021 Ankara İngiltere Vize Ücreti 140 Dolar’dır.
 • 2021 Adana İngiltere Vize Ücreti 220 Dolar’dır.
 • 2021 Antalya İngiltere Vize Ücreti 220 Dolar’dır.
 • 2021 Bursa İngiltere Vize Ücreti 140 Dolar’dır.
 • 2021 Gaziantep İngiltere Vize Ücreti 140 Dolar’dır.
 • 2021 İzmir İngiltere Vize Ücreti 220 Dolar’dır.
 • 2021 İstanbul İngiltere Vize Ücreti 140 Dolar’dır.

Tutarlar kur farkına bağlı olarak azalıp artmakta, zaman zaman değişiklik gösterebilmektedir.

2021 İngiltere Vize Randevu Ücreti

İngiltere vize işlemleri için başvuru kategorisine ait vize harç ücret ödemesi zorunludur. Vize çıkış süresini kısaltan ek hizmet alınmıyorsa ya da başvuru merkezi üzerinden ek bir hizmet alınmıyorsa harç gideri dışında ödeme yapılması gerekmeyecektir.

İngiltere vize harç ücreti ödendikten sonra online başvuru sistemi üzerinden vize randevu sayfasına geçilir. Randevu alımı öncesi İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi olan Tls Contact sayfasına geçilir. Bu merkez vize randevusuna katılacağınız yetkili İngiltere vize başvuru merkezidir. Tls Contact sayfasında ek ücret ödeyerek faydalanabileceğiniz hizmetler karşınıza çıkacaktır. Bu hizmetleri kullanmak istemeniz halinde İngiltere vize ücretine ek olarak Tsl Contac’ta da ödeme yapmanız gerekecektir.

Tls Contact İngiltere vize ücretleri ödenmesi zorunlu ücretler değildir. Tls Contact üzerinden ek hizmet alarak işlemlerinizin daha konforlu ve daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilir, erken tarihli randevu alabilir ve vize çıkış sürecini hızlandırabilirsiniz.

2021 İngiltere Tls Contact Hizmetleri ve Ücretleri

 • İngiltere Premium Lounge (Vip) Başvuru ücreti:

Başvuru işlemlerinin randevu günü daha konforlu, hızlı gerçekleşmesini sağlayan bir hizmettir. Randevu takvimi üzerinden Premium Lounge randevusu alınması durumunda standart randevulara göre daha erken bir tarihe randevu alınabilir, randevu esnasında işlemler özel temsilci eşliğinde gerçekleştirilebilir.

Tls Contact İngiltere Premium Lounge ücreti: 810 TL’dir.

 • İngiltere Prime Time Başvuru (Erken saat randevusu) Ücreti:

Randevu takvimi üzerinden standart randevular yerine Prime Time İngiltere randevu seçilerek randevuya katılım tarihi erkene çekilebilir.

Ayrıca Prime Time randevu alınarak randevuya mesai saatleri dışında da katılınabilir.

Tls Contact İngiltere Prime Time randevu ücreti 770 TL’dir.

 • İngiltere Tls Contact Evrak Tarama Yükleme Ücreti (Assisted Service):

Tls Contact yardımlı servis randevusu alınarak evrak tarama işlemi Tls Contact görevlilerine yaptırılabilir.

2021 İngiltere Tls Contact evrak tarama yükleme ücreti 270 TL’dir.

 • İngiltere Tls Contact Priority Ücreti (İngiltere ekspres başvuru ücreti):

İngiltere vize işlemlerinin normal sonuçlanma süresi randevu gününden sonra 3 haftadır. Tls Contact Priority visa başvurusu ile bu süre 5 iş gününe düşürülebilir.

İngiltere ekspres vize hizmeti olan İngiltere Priority vize başvuru ücreti 220 Pound’tur.

 • İngiltere Tls Contact Super Priority Ücreti (İngiltere süper ekspres vize ücreti):

İngiltere vize sonucunun randevu sonrası 24 saatte çıkmasını sağlayan hizmet için Tls Contact süper ekspres vize ücreti (2021 İngiltere vize hızlandırma ücreti ) 956 Pound’tur.

 • İngiltere Tls Contact Flexi Randevu Ücreti:

Flexi başvuru seçeneği ile, Tls Contact çalışma saatleri içinde, başvurunuzu aldığınız randevu gün/saati dışında herhangi bir zamanda yapabilirsiniz. Flexi başvuru için başvuru merkezinin yoğunluk durumu önemlidir.

Tls Contact İngiltere Flexi başvuru ücreti 690 TL’dir.

 • İngiltere Tls Contact Pasaportsuz Başvuru Ücreti:

İngiltere vize başvurunuz esnasında pasaportunuzu teslim etmek istemiyorsanız pasaportsuz başvuru hizmeti satın alabilirsiniz.

Tls Contact pasaportsuz İngiltere vize başvuru ücreti 520 TL’dir.

2021 İngiltere Turistik Vize Ücreti

Turist olarak Birleşik Krallık’a gitmek isteyen kişilerin 2021 İngiltere turist vize ücretini ödemeleri gerekecektir. Vize ücret ödemesi yapılmadan İngiltere turist vizesi işlemlerinin tamamlanması mümkün değildir.

İngiltere turistik vize ücreti tercih edilen vize süresine göre göre değişir. Turist olarak İngiltere’ye gidecek kişiler 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vize başvurusu yapabilirler.

İngiltere turist vize ücreti 140 Dolar’dır. Bu tutar 6 aylık İngiltere turistik vize harç tutarıdır. İngiltere Konsolosluğu Türk vatandaşlarına en kısa 6 aylık İngiltere turistik vize onayı vermektedir. Başvuru sahibi dilerse 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vizesi için başvuru yapabilecektir.

Başvuru süresine göre 2021 İngiltere Turistik vize ücretleri:

 • 2021 yılı 6 aylık İngiltere turistik vize ücreti: 140 Dolar
 • 2021 yılı 2 yıllık İngiltere turistik vize ücreti: 533 Dolar
 • 2021 yılı 5 yıllık İngiltere turistik vize ücreti: 967 Dolar
 • 2021 yılı 10 yıllık İngiltere turistik vize ücreti: 1213 Dolar

2021 İngiltere Ticari/Fuar Vizesi Ücreti

Ticari bir görüşme ya da fuar katılı için İngiltere’ye gidecek kişilerin ticari İngiltere vize ücret ödemesi yaparak başvuru işlemini tamamlamaları gerekecektir.

Ticari İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak talep edilebilir. Ödenecek vize ücretleri başvuru süresine göre değişecektir.

İngiltere ticari/fuar vizesi ücreti 140 Dolar’dır. 6 aylık vize talep edilmesi durumunda bu tutar ödenmelidir. Ayrıca 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık ticari vize başvuru seçenekleri de vardır. Vize ücretleri vize süresine göre değişmektedir.

Başvuru süresine göre 2021 İngiltere ticari vize ücretleri:

 • 6 aylık İngiltere ticari vize ücreti: 140 Dolar
 • 2 yıllık İngiltere ticari vize ücreti: 533 Dolar
 • 5 yıllık İngiltere ticari vize ücreti: 967 Dolar
 • 10 yıllık İngiltere ticari vize ücreti: 1213 Dolar

2021 İngiltere Aile Ziyareti Vize Ücreti

İngiltere’ye aile, arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek kişilerin İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusu yapmaları gerekecektir. Davetiye alınarak yapılan bu başvuru için başvuru sahibi İngiltere vize harç ödemesi yapmalıdır.

İngiltere aile ziyareti vize ücreti 140 Dolar’dır. Bu tutar 6 aylık aile arkadaş ziyareti vize harç ücretidir. Daha uzun ziyaretçi vizesi almak isteyen kişiler 6 aylık başvuru dışında 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize talebinde bulunabilirler. Vize süresi arttıkça vize ücretleri de artmaktadır.

Başvuru süresine göre 2021 İngiltere aile ziyareti vize ücretleri:

 • 6 aylık İngiltere aile ziyareti vize ücreti: 140 Dolar
 • 2 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti: 533 Dolar
 • 5 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti: 967 Dolar
 • 10 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti: 1213 Dolar

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi Ücreti

Ankara Anlaşması vizesi (Ecaa) Türk vatandaşlarına İngiltere’ye yerleşme ve İngiltere’de kendi işini kurma hakkı veren bir vize türüdür. Ankara Anlaşması vizesi sahibi kişi İngiltere’de işletmesini kendi imkanları ie kurar ve devlet yardımları almadan işini yürütür. Bu vizeye sahip kişiler Birleşik Krallık’ta bir şirkette, bir işverene bağlı maaşlı çalışan olamazlar. Vize sadece kişinin kendi işini yapması durumunda geçerli olacaktır.

İngiltere Ankara Anlaşması vizesi ücreti yoktur. Ankara Anlaşması başvurusu için vize harç ücreti ya da sigorta ücreti alınmamaktadır.

2021 İngiltere Vize Danışmanlık Ücreti

İngiltere vize onayı alınabilmesi için başvurunun doğru yapılması, başvuru sahibinin seyahat nedenlerinin ve güncel durumunun İngiltere Konsolosluğu’na eksiksiz aktarılması gerekmektedir. Bu nedenle İngiltere vize başvurusunun kurallara uygun yapılması vize onayı alınmasında büyük öneme sahiptir.

İngiltere vize ret oranlarının yüksek olması ve başvuru aşamalarının karmaşık olması nedeni ile pek çok kişi işlemleri vize danışmanı yardımı ile tamamlamak istemektedir. İşlemleri vize şirketi desteği ile tamamlayacak kişiler vize harç ücretlerine ek olarak İngiltere vize danışmanlık ücreti ödemektedirler.

İngiltere vize işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti veren şirketler verdikleri hizmetlere bağlı danışmanlık bedelleri belirlemişlerdir.

İngiltere vize danışmanlık ücreti ortalama 90-200 Dolar arasında hizmet alınacak firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Değerli ziyaretçilerimiz, vize başvuru belgeleri hakkında bilgi almak için ” İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 19 Ortalama: 5]

5 Yorum “2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?”

 1. Damla says: 19 Aralık 2020 at 12:06

  Merhaba, ingiltere vize ücreti 2021 yılı başında başvuracaklar için yukarıdaki tutarlar mi olur? Ben Ocak ayı başında turistik ingiltere vize başvurusu yapmayı planlıyorum eşimle birlikte.asil seyahat amacımız Londra da yaşayan, İngiliz vatandaşı arkadaşlarımızı ziyaret etmek.siz turistik başvuru mu yoksa İngiltere aile arkadaş ziyareti başvurusu mu tavsiye edersiniz? Yukarıdaki yazıdan anladığım kadarıyla turistik İngiltere vize ücreti ile aile-arkadas ziyaret ücretleri aynı. Tavsiyeniz rica ediyorum.cok teşekkürler.
  Damla

 2. Meltem says: 3 Ocak 2021 at 12:29

  Merhaba ingiltere 2021 vize ücreti tls de ödenebilir mi? Ben formu doldurdum okeyledim tls sayfasina geçiriyorum yani sistem beni ingiltere tls contact a atiyor ama vize ödemesi cikmiyor. Priority vs geliyor asil ingiltere ödeme sayfasına geçemiyorum. Yanlış bi sey yapip sirun yasamak istemiyorum malum ingiltere vize harçları cok yuksek geri almak da zor oluyormus hatta hic geri iade alamayanlar var. Tls ingiltere vize ücretini elden alabilir mi?
  2021 Ingiltere vizesi ücreti odemesini yapmamin oline odeme disinda seçeneği var midir? Basvurumu acil yapmam lazim destek rica ediyorum.
  Tesekkurler.

  1. Salt Visa says: 3 Ocak 2021 at 18:21

   Merhaba, “İngiltere vize ücreti 2021” konu başlığımız üzerinden bize ulaştığınız için teşekkürler.
   İngiltere vize başvuru sürecinde, başvuruyu uygun kategoride tamamlamak gerekmektedir. Vize ücretleri seçilen kategoriye göre ödenecektir. Kategori seçimi online İngiltere vize başvurusu esnasında seçilir ve sistem kategoriye ait vize ücreti ödeme sayfasına yönlendirme yapar. Hatalı vize türü seçimi hatalı vize ücreti ödemenize neden olacaktır. Bu nedenle form doldurma işlemi büyük öneme sahiptir.
   İngiltere ziyaretçi vize kategorileri; turistik, ticari, aile ziyareti kategorileridir. bu vize türleri ücretleri aynıdır. Ayrıca bu vize türleri ile İngiltere’de kalış süresi de aynıdır. Aile ziyareti amacı ile İngiltere’ye seyahat ediliyor olması durumunda standart ziyaretçiler viz türü seçilerek, alt kategori olan aile arkadaş ziyareti seçimi yapılmalıdır ve başvuru esnasında vize davetiyesi alınmalıdır. ingiltere Aile ziyareti vize ücreti ve turistik vize ücreti aynı olacaktır.
   İngiltere vize ücreti 2021 ödemesi online olarak kredi kartı ya da banka kartı ile yapılır. Ödeme için farklı bir uygulama yoktur, ödeme konsolosluk ya da evliliğe yapılmaz.Banka havalesi ya da elden vize ücreti ödemesi de kabul edilmez.
   İngiltere vize ücretleri TLS contact tarafından elden de alınmaz. Ödeme yapılarak randevu alınır ve parmak izi vermek üzere TLS’ e gidilir.
   2021 İngiltere vize ücreti sistem üzerinden ödeme esnasında sistemdeki hatalar nedeniyle ödeme kabul edilmeyebilir. Bu durum sitedeki geçici,teknik hatadan kaynaklanabilir. Tekrar denemenizi tavsiye ediyoruz.
   Ayrıca dilerseniz kafanızda soru işareti kalmamasına için süreçte ingiltere vize danışmanlığı alabilirsiniz.
   2021 İngiltere vize harcını TLS contact’ ta ödemek isterseniz TLS Contact’tan form doldurma hizmeti satın almanız gerekecektir.Bu hizmet İngiltere vizesi ücretine ek olarak hizmet ücretine tabidir.

 3. Harun says: 3 Ocak 2021 at 12:35

  İngiltere den randevuyu telefonla alamaz miyiz? Sistemden ödeme yapmak istemeyenler ne yapacak? İngiltere vize ücreti elden ödemek istiyorum.

 4. Murat says: 11 Nisan 2021 at 20:59

  İngiltere ticari vize için 6 aylık ücret ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!