Mayıs 3, 2020 - Blog

5 Yıllık İngiltere Vize Ücreti

İngiltere vize başvurularında ücretlendirme vize sürelerine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık olarak satın alınabilmektedir. Ancak biz bugün 5 yıllık İngiltere vize ücreti konusu hakkında bir çalışma yapacağız.

2021-2022 5 Yıllık İngiltere Vize Ücreti

5 yıllık İngiltere vize ücreti 2021-2022 yılında 935 Amerikan Doları civarındadır. Civarındadır ifadesini kullanmamızın nedeni vize ücretleri döviz kurlarında yaşanan hareketliliklerden etkilenmekte ve küçükte olsa anlık ücret değişiklikleri yaşanabilmektedir.

Ayrıca İngiltere vize ücretleri bazı şehirlerden yapılacak vize başvurularda farklı ücretlendirmeye tabi olacaktır.

Örneğin: İngiltere konsolosluklarının bulunmadığı veya vize başvurularında yoğunluk yaşanmayan şehirler olan: İzmir, Antalya ve Adana’da 2021 5 yıllık İngiltere vize ücreti 995 Amerikan doları seyrinde olacaktır.

İngiltere vize başvurularında Konsoloslukların bölge farkı uygulaması bulunmazken söz konusu ücret farkını ödemek istemeyen vatandaşlarımız İngiltere vize başvurularını İstanbul, Ankara, Bursa veya Gaziantep’ten gerçekleştirebilirler. 5 yıllık İngiltere vizesine İstanbul, Ankara, Bursa ve Gaziantep’ten başvuru yapacak vatandaşlarımız TLS Contact üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekecektir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için 2021 İngiltere vize fiyatları yazımızı okuyabilirsiniz.


İngiltere Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

2021-2022 yılında İngiltere vize ücreti ödemeleri online vize başvuru formunun doldurulmasının ardından yurt dışı ödemelerine açık kredi kartlarıyla yapılacaktır.

Vize ücreti ödemeleri Schengen vize başvurularında olduğu üzere parmak izi verme aşamasında elden ödenememektedir.

Bu sebeple İngiltere Konsolosluğunun vize ücret ödeyecek vatandaşlarımızın kendi adına olmasa bile dolar hesabı olan bir kredi kartına ihtiyaçları olacaktır. İngiltere online vize başvuru formunu doldurduktan sonra formu onaylayın ve kredi kartınızla ücret ödemesini yapın.

Çocuklar içinde vize ücretinin ödemesi mecburidir.

Vize reddi durumunda ödenen ücretler iade edilmemektedir.

Parmak izi verilmemiş İngiltere vize başvurularının iptal edilmesi halinde Konsolosluk harç bedeli genel anlamda 30 gün içerisinde ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilecektir. Ancak biometri verilerin ibraz edilmiş olmasında ödenen ücretlerin iade edilmesi söz konusu olmayacaktır.

Belirtilmekte olan bu ücretler sadece Konsolosluk ve vize başvuru merkezi ücreti ödemelerini kapsamaktadır. İngiltere vize danışmanlık hizmeti alacaksanız ek olarak vize danışmanlık şirketi hizmet ücretini ödemeniz gerekecektir.

Ayrıca İngiltere vize başvuru evraklarınızın sisteme yüklemesini başvuru merkezi aracılığıyla yapacaksanız yine ek giderlerini olacaktır. (Bkz: İngiltere vizesi evrak yükleme)

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!