Temmuz 23, 2021 - Blog

Acıbadem Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Acıbadem vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamız hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Acıbadem, Çamlıca, Kısıklı’dan yurt dışı seyahatleri için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımıza temel vize bilgilerini sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Acıbadem, Çamlıca veya Kısıklı’da yaşayan vatandaşlarımız web sayfalarımızda yer alan bilgilerden yola çıkarak yurt dışı vize uygulamaları hakkında temel bilgilere sahip olabilir, Konsolosluk veya vize başvuru merkezlerine vize başvurusu yapabilir veya SaltVisa danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak vizelerini alabilirler.

Acıbadem’den vize işlemlerinizi başlatmak için ‘’BİZE ULAŞIN’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Üsküdar-Acıbadem’den Vize Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Üsküdar-Acıbadem’den vize 2 farklı şekilde alınabilecektir:

 1. İstanbul-Avrupa Yakası’nda bulunan Konsolosluklara bireysel başvuru yaparak,
 2. İstanbul-Avrupa Yakası ve kısmen de Anadolu Yakası’nda bulunan vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak,
 3. SaltVisa veya Acıbadem vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir.

Vizelerini danışman firma kullanmadan şahsen alacak vatandaşlarımız ise aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini alabileceklerdir:

 • Vize talep edeceğiniz ülkenin Üsküdar-Altunizade’de vize başvuru merkezinin bulunup-bulunmadığını öğrenin.
 • Vize başvurusu yapabilmek için seyahat ile randevu tarihi arasında en az 15 iş günü süre bulunduğundan emin olun.
 • Başvuru yapacağınız vize türünü belirleyin.
 • Vize randevunuzu oluşturun.
 • Randevu tarihinden son 7 gün içerisinde evraklarınızı eksiksiz ve güncel tarihli olacak şekilde hazırlayın.
 • Vize başvuru formunu doldurun, fotoğrafınızı yapıştırın ve formda yer alan imza kutucuklarını imzalayın.
 • Randevu belgesinin çıktısını alın.
 • Hazırlamış olduğunuz vize başvuru evraklarını, doldurmuş olduğunuz formu ve çıktısını aldığınız randevu belgesini bir başvuru dosyası halinde getirin.
 • Vize ücretini ilgili Konsolosluğun belirlemiş olduğu para biriminde eksiksiz ve tam olacak şekilde hazırlayın.
 • Randevu saatinden en geç 15 dakika önce ilgili Konsolosluk veya vize başvuru merkezinde olun.
 • Randevu sıranız geldiğinde evraklarınızı teslim edin. Eksik evrakınız yoksa vize ücretini ödeyin ve parmak izi verin.
 • Başvuru sırasında size verilen Vize Takip Fişini kaybetmeyin ve başvuru yapılan Konsolosluğa bağlı olarak ortalama 8-21 iş günü arasında sonuçlanacak işlemi tamamlanan pasaportunuzu kimlik kartınızı ve vize takip fişinizi göstererek teslim alın.

Acıbadem Vize Danışmanlık Firmaları ile Vize Nasıl Alınır?

Üsküdar- Acıbadem vize takip ve danışmanlık firmaları ile vize alacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini kolaylaştırılmış prosedürle alabileceklerdir:

 • Hizmet alacağınız güvenilir Acıbadem vize takip ve danışmanlık firmasını belirleyin.
 • İlgili firmanın takip ve danışmanlık hizmeti şartlarını yazılı olarak öğrenin.
 • Bilgilendirme e-mailinde belirtilen evrakları eksiksiz hazırlayın ve danışman firmaya ulaştırın.
 • Danışman firmadan gelecek kontrol ve son durum bildirimini bekleyin.
 • Eksik evrakınız yoksa randevu tarihinde danışman firma eşliğinde Konsoloslukta veya vize başvuru merkezinde parmak izi verin.
 • Daha önce parmak izi vermişseniz danışman firma aracılığıyla vize başvurunuz Konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan yapılsın.
 • Başvuru tarihi sonrası ortalama -1-3 hafta arasında işlemi tamamlanan pasaportunuzu danışman firmadan veya kargo-kurye aracılığıyla teslim alın.

Acıbadem Schengen Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Üsküdar-Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Lihtenştayn, Malta, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İtalya, İsviçre, İsveç, İzlanda ve Yunanistan’a maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, fuar, makine kurulumu veya teknik destek, konferans, eğitim, öğrenci hareketliliği veya aile-akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat edecekleri ülkenin Schengen vizesine müracaat etmeleri gerekecektir.

Schengen vizesi maksimum 90 güne kadar yapılacak seyahatler için düzenlenen kısa süreli bir vize türüdür.

Bu vize türü vatandaşlarımıza Schengen devletlerinde yaşama, çalışma ve iş kurma hakkı vermemektedir. Alınacak olan vize vatandaşlarımıza kurallar dahilinde 26 üye devlete de giriş yapma hakkı verecektir. Birden fazla Schengen devletine seyahat edilecekse vize en uzun süre konaklama yapılacak ülke Konsolosluğundan, konaklama süreleri eşit ise ilk giriş yapılacak ülke konsolosluğundan alınması gerekecektir.

Schengen devletlerinde yaşayan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımız ilgili ülkenin Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

Üsküdar Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız Schengen vizelerini 2 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. Konsolosluklara veya vize başvuru merkezlerine şahsi müracaat ederek,
 2. SaltVisa veya Acıbadem vize danışmanlık firmaları aracılığıyla müracaat ederek vizelerini alabileceklerdir.

Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız Covid-19 süreci hariç Yunanistan, İtalya, Almanya, Avusturya ve bir çok üye devlet vizesi için Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerine başvurularını yapabileceklerdir. Ancak Altunizade vize merkezleri Koronavirüs döneminde yeni bir karar alıncaya dek hizmetlerini askıya almıştır.

Acıbadem Schengen vize başvuruları için randevu alınması zorunludur.

İlk defa Schengen vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın randevu günü hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekecektir. 12 yaş altı çocukların parmak izi vermeleri ve randevu günü hazır bulunmaları gerekmez. (İspanya vize başvurusu hariç)

Yine son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ve soyadı değişikliği olmayan vatandaşlarımız istisnai durumlar dışında başvuru sırasında hazır bulunmalarına gerek kalmadan vizelerini alabileceklerdir.

Randevular başvuru yapılacak birime bağlı olarak online randevu formunu doldurduktan sonra veya e-posta göndererek veya çağrı merkezi aracılığıyla iletişim kurarak alınabilecektir.

Schengen vize randevuları ücretsizdir. Tüm vize başvuru sahipleri için randevu alınması zorunludur. Randevular vize başvurusu yapacak kişiler adına alınmalıdır.

Randevu ile seyahat tarihi arasında en az 15 günlük süre bulunmalıdır.

Geç yapılan vize başvuruları reddedilebilir.

Her vize başvuru sahibinin başvuru aşamasında düzenli gelirlerini, kişisel bilgilerini, mesleki ve seyahat amaçlarına yönelik bilgileri ispat etmeleri zorunludur. Sunulacak olan belgeler güncel tarihli maksimum son 7 gün içerisinde alınmış olmalıdır. Eksik evraklar vize başvurularının kabul edilmemesine veya vize reddi almanıza yol açmaktadır.

Vize başvurunuzu bilhassa covid-19 döneminde iptal edilebilen gerçek otel ve uçak rezervasyonu ile yapmaya özen gösterin. İşlem sürecinde iptale düşmüş rezervasyonlarla vize başvurunuz reddedilebilir. Yine varsa seyahat amacınıza yönelik kişi ya da kurumlardan davetiye almaya özen gösteriniz.

Aile-akraba-arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapacaksanız davetiyenizi genel anlamda orijinal belge olarak almanız gerekmemektedir. Bazı konsolosluklar hariç fotokopi davetiye ile yapılacak vize başvurularını kabul etmemektedir.

Acıbadem Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce tamamlamış olmaya özen gösterin. Vize başvurunuzu daha erken yapmak istemeniz halinde ise seyahat tarihinizden 6 ay önce vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ” Schengen Vize Danışmanlık Hizmeti ” yazımızı okumanızı öneririz.

Acıbadem İngiltere Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Üsküdar-Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya vizesi başvuru işlemlerini İstanbul-Anadolu Yakasından tamamlayamayacaklardır.

İngiltere diğer bir deyişle Birleşik Krallık’a seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvurularını Avrupa Yakası’nda yer alan TLS Contact vize başvuru merkezinden tamamlamaları gerekecektir. İstisnai durumlarda İngiltere Konsolosluklarına doğrudan vize başvurusu yapılamamaktadır. Vize başvurularının İngiltere vize aracı firmaları aracılığıyla yapılması zorunludur.

İngiltere vizesi vatandaşlarımızın en zor aldıkları vizeler arasında yer almaktadır. İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımıza Acıbadem İngiltere vize takip ve danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yapmalarını tavsiye ederiz.

Vize başvuruları için randevulu kabul edilmektedir. Acıbadem İngiltere vize randevuları online vize başvuru formunun doldurulmasının ve vize ücretinin ödenmesinin ardından alınabilecektir.

İngiltere vize ücretleri kredi kartları tahsil edilmektedir. Ücretler tercih edilecek vize süresine ve alınacak ek hizmete göre değişkenlik gösterir.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 2-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Bu süre konsolosluğa bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Acil durumlarda 5 iş gününde sonuçlanan ekspres İngiltere vize hizmeti satın alınabilir.

Acıbadem İngiltere vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 1 ay önceden tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Acıbadem Amerika Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Üsküdar-Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız Amerika vizesi için yapacakları başvurularını Anadolu Yakası’nda Amerikan Konsolosluğu bulunmaması nedeniyle vize başvurularını Avrupa Yakası İstinye’de bulunan Konsolosluktan tamamlamaları gerekecektir.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Acıbadem Amerika vizesi başvuruları için randevular DS 160 formunun doldurulmasının ve vize ücretinin ödenmesinin ardından alınabilecektir.

Amerika vize işlemleri için Konsolosluklar tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Ancak arzu eden vatandaşlarımız Amerika vize danışmanlık firmaları desteği ile vize başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Vize başvuru sahiplerinin Konsoloslukta hazır bulunarak mülakata girmeleri zorunludur. 14 yaş altı çocuklar mülakat uygulamasından muaftır.

Pasaportunda Amerika vizesi olan ve vizesi maksimum son 4 yıl içinde sona eren vatandaşlarımız ise Amerika vize yenileme imkanından yararlanarak vizelerini konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç bir kaç ay önceden yapılmış olması tavsiye edilir. Vize başvuruların sonuçlanma süresi ise randevu tarihi sonrası 3 iş günüdür. İdari soruşturmaya giren vize başvuruların sonuçlanması 1-2 ayı bulabilir.

Acıbadem Rusya Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Rusya’ya seyahat edecek umuma mahsus diğer bir deyişle bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımızın Rusya’ya vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Rusya’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerinde vize almadan seyahat edebileceklerdir.

Üsküdar-Acıbadem’de, Altunizade’de ve Kadıköy’de Rus Konsolosluğu veya vize merkezi bulunmamaktadır. Ancak Anadolu Yakası’nda bulunan Rusya vize takip ve danışmanlık firmaları ile Rusya vizeleri Konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan alınabilmektedir.

Turistik vize başvuruları için Rus turizm operatörlerinden voucher belgesi ve acenta garanti yazısı alınması zorunludur. Vize başvurularını danışmanlık firmaları aracılığıyla yapacak vatandaşlarımızın voucher belgesi ve acenta garanti yazıları danışman firmalar tarafından temin edilecektir.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevular konsolosluğa e-posta gönderilerek veya Rusya vize başvuru merkezi web sayfasından alınabilecektir.

Rusya’da yaşayan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımızın Rusya’da yaşayan tanıdıklarından Göçmenlik Ofisi onaylı barkodlu veya ıslak imzalı davetiye almaları zorunludur.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Acil durumlarda ekspres Rusya vize hizmetlerinden yararlanılabilir.

Rusya e-vize hizmeti ise Koronavirüs pandemisi nedeniyle geçici süreliğine askıya alınmıştır.

Acıbadem Dubai Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edecek umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir. Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise 90 güne kadar vize işlemlerinden muaftır.

Dubai vizesi bir e-vizedir. Alınacak olan vizeler başvuru sahibinin pasaportuna basılmayacaktır ve bunun yerine vatandaşlarımıza elektronik imzalı bir belge verilecektir. Seyahatlerin pasaport ve e-vize ile yapılması zorunludur.

Türkiye’de bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir. Dubai vizeleri BAE Göçmenlik Ofisi çalışma alanı içerisinde yer almaktadır.

Türkiye’de bulunan BAE konsoloslukları evrak tasdik işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri üzerine hizmet vermektedir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın BAE Göçmenlik Ofisi akreditasyonu bulunan Dubai vize danışmanlık acentalarından hizmet almaları zorunludur.

Vize başvuruları sırasında başvuru sahiplerinin hazır bulunması gerekmez. Dubai vizeleri internet ortamında alınabilecektir.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür. Cuma-Cumartesi günleri Göçmenlik Ofisi vize Hizmeti vermemektedir.

Acıbadem Kanada Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Kanada’ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları sahip oldukları pasaporta bakmaksızın vize almaları gerekmektedir.

Yeşil pasaport sahiplerine Kanada vize işlemlerinde tanınan herhangi bir kolaylık yoktur ve yeşil pasaport sahipleri standart vize işlem prosedürlerine tabidir.

Vize başvuruları sadece İstanbul ve Ankara olmak üzere 2 farklı şehirden yapılmaktadır.

Başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunarak 12 parmak izi vermeleri zorunludur.

12 yaş altı çocuklar ve son 5 yıl içinde Kanada vizesi için başvuru yapmış kişiler biyometri beyanında bulunduklarını gösterir belgeyi ibraz etmeleri durumunda vize başvurularını Kanada vize danışmanlık firmaları aracılığıyla konsolosluğa gitmeden yapabilirler.

Acıbadem’de Kanada vize merkezi veya Kanada Konsolosluğu bulunmamaktadır. Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız Kanada vizesi başvurularını Avrupa Yakası-Dolapdere adresinde bulunan VFS Global vize başvuru merkezine yapmaları gerekir.

Vize başvuruları randevu ile kabul edilmektedir. Acıbadem Kanada vize randevuları vize ücreti ödemesi yapıldıktan sonra online ortamda alınacaktır.

Vize başvuruların değerlendirme süresi 1 ila 3 ay arasında değişiklik göstermektedir. Covid-19 sürecinde bu süre daha da uzayabilmektedir.

Vize başvurularının seyahatten en geç 45 gün önceden tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

Acıbadem Afrika Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Üsküdar-Acıbadem’den Angola, Burkina Faso, Benin, Cibuti, Fildişi Sahili, Gana, Gine, Gabon, Gambiya, Nijerya, Senegal, Somali, Sierra Leone, Etiyopya, Tanzanya, Kenya, Uganda, Ruanda veya Kamerun için bize talep edecek vatandaşlarımız arzu etmeleri halinde vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Afrika kıtası ülkelerinin büyük bölümünün İstanbul’da Konsolosluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple Afrika ülkelerinin vize başvuruları Ankara’da bulunan Büyükelçiliklere yapılması gerekmektedir. Elçilikler vize başvurularını kargo-kurye aracılığıyla kabul etmezken vize işlemlerinde aracı firma kullanmanız gerekebilmektedir.

Afrika vize başvuruları için yetkili vize danışmanlık acentaları sizlerin adına vize başvurusu yaparken aynı zamanda işlemi tamamlanan pasaportlarınızı da yine sizin yerinize Konsolosluktan teslim almaktadır.

Afrika ülkelerinin Konsoloslukları vize başvurularında genel anlamda Sarı Humma aşısı olunmasını ve aşı olunduğunu gösterir aşı kartını vize başvurularında sunulmasını talep etmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce seyahat sağlığı merkezlerinden sarı humma aşısı olarak aşı kartınızı edinmeyi unutmayın.

Afrika kıtası ülkelerinin vize işlem süreleri vize talep edilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir.

En erken vize başvurusu 2 iş gününde en geç vize başvurusu ise 15-21 gün aralığında sonuçlanmaktadır.

Talep edilen vize süreleri genel anlamda ileri tarihten başlatılamamaktadır.

Dolayısıyla vize başvurunuzu seyahatinize yakın bir süre önce tamamlamış olmaya özen gösterin.

Acıbadem Romanya Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Acıbadem’den Romanya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın Anadolu Yakası’nda Romanya Konsolosluğu veya vize merkezi bulunmaması nedeniyle vize başvurularını Avrupa Yakası’ndan tamamlamaları gerekecektir.

Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezleri Romanya vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir.

Arzu eden vatandaşlarımız Kadıköy Romanya vize danışmanlık firmalarından başvuru destek hizmeti alabilecektir.

Romanya devleti bir Schengen üye ülkesi değildir. Pasaportumda geçerli çok girişli Schengen vizesi olan vatandaşlarımız bu vizeleri ile Romanya’ya giriş yapma hakkına sahiptir. Ancak Romanya vizesi ile Schengen bölgesine giriş hakkı verilmemektedir. Dolayısıyla Romanya vizesi için başvuru yapmadan önce bu bilgiyi göz önünde bulundurmaya dikkat edin.

Vize başvuruları randevulu kabul edilmektedir. Acıbadem Romanya vize randevuları e-vize portalında yer alan online vize başvuru formunun doldurulmasının ve akabinde vize başvuru evraklarının taranarak sisteme yüklenmesinin ardından alınabilecektir.

Başvuru belgelerinin tarama yapılarak PDF veya JPEG formatında e-vize sistemine yüklenmesi zorunludur.

Vize randevuları evrak yüklemesi yapıldıktan ve vize başvurusu onaylandıktan (submit) sonra otomatik olarak gönderilecektir.

Randevu onayının gelme süresi 2-8 iş günü arasında değişiklik gösterebilir.

Randevu günü sisteme yüklenen evrakların asılları ve pasaportlar Konsolosluğa teslim edilecektir.

Evrak teslimi sonrası vize başvuruların sonuçlanma süresi 1-2 hafta arasında değişiklik gösterir.

Acil durumlar için ekspres Romanya vize başvuru seçeneği bulunmamaktadır.

Makine kurulumu, teknik destek, müşteri ziyareti, toplantı vb. ticari amaçlarla Romanya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın Konsolosluğun istediği formatta davetiye almaları gerekmektedir.

Turistik vize başvurularında ise kesinleştirilmiş seyahat için confirme edilmiş otel rezervasyonu talep edilebilmektedir.

Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvurularında ise noter onaylı davetiye ve davet eden kişinin Romanya’da ikamet ettiği evinin tapu veya kira sözleşmesi fotokopisinin de sunulması gerekmektedir.

Romanya vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce tamamlamış olmaya özen gösterin.

Acıbadem Bulgaristan Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Acıbadem’de yaşayan ve Bulgaristan vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini 2 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. Etiler-Ulus’ta bulunan Bulgaristan Başkonsolosluğuna veya Dolapdere’de bulunan Bulgaristan vize merkezi VFS Global’e başvuru yaparak,
 2. SaltVisa veya diğer Bulgaristan vize danışmanlık acentaları aracılığıyla başvuru yaparak.

Bulgaristan C vize başvuruları için vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunmaları gerekmemektedir. Ancak Bulgaristan d vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın randevu günü Konsoloslukta hazır bulunmaları zorunludur.

Vize başvuruları randevulu kabul edilmektedir. Başvurunuzu aracı firma kullanmadan doğrudan Konsolosluğa yapacaksanız Bulgaristan Konsolosluğuna e-posta göndererek randevunuzu alabilirsiniz.

Vize başvurunuzu Vfs Global’e yapacaksanız Vfs / Bulgaristan web sayfasında yer alan online vize randevu formunu doldurarak randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu günü bir mülakat olmayacaktır. Konsolosluk gerek duyması halinde başvuru sahiplerini vize mülakatına davet edebilecektir. Randevu sonrası işlem sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Acıbadem-Bulgaristan vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 20 gün önceden tamamlamış olmaya özen gösterin.

Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Neler?

Vize başvurusu için hazırlanması gerekenden evraklar başvuru sahibinin mesleki durumuna, başvuru yapılacak Konsolosluğa ve vize türüne göre değişiklik gösterecektir.

Schengen vize başvurularında başvuru sahiplerinin hazırlamaları gereken evraklar genel anlamda aynıdır. Aynı ancak bazı konsolosluklar farklı evrak talep edebilir.

Yine Mısır vize başvurularında talep edilen evraklarla İngiltere vize başvurularında talep edilen evraklar da farklıdır. Tüm bunları bir kenara bıraktığımızda Konsolosluklar vize başvuru sahiplerinden iş hayatlarını, finansal gelirlerini ve seyahat amaçlarını ispat etmelerini talep eder.

Schengen, İngiltere, Amerika, Kanada, Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan vize başvurularında Konsolosluklar genel anlamda aşağıda belirtilen evrakları talep etmektedir.

 • Geçerli bir pasaport
 • 2 adet arka fonu beyaz eski vizelerde kullanılmamış biyometrik fotoğraf
 • Eksiksiz şekilde doldurulmuş vize başvuru formu ve Konsolosluğun diğer formları.
 • Kimlik fotokopisi. Yabancılar için geçerli Türkiye ikamet izni fotokopisi.
 • Aile bilgilerini gösterir e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Son 3 aylık çalışan ve emekliler için maaşın yattığı bakiyeli, kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış kişisel banka hesap dökümü.
 • Konsolosluğa hitaben İngilizce yazılmış seyahatin konusu, tarihleri ve sponsoru hakkında bilgiler verene ıslak imzalı vize talep dilekçesi.
 • Geçerli, orijinal, Covid-19 teminatlı uluslararası seyahat sağlık sigortası.
 • Gidiş-dönüş uçak rezervasyonu.
 • Otel veya Airbnb rezervasyonu
 • Varsa mevzuata uygun davetiye.
 • Varsa birlikte seyahat edilen kişilerin geçerli vizeleri veya yeşil pasaportlarının fotokopisi.
 • Varsa başvuru sahibinin üzerine kayıtlı araç ruhsatı, kira geliri ve tapu fotokopileri.

Çalışanlar için ek: iş yerinden çalışma yazısı, işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü, maaş bordroları ve şirket evrakları.

Şirket sahipleri ve ortakları için ek: güncel tarihli şirket evrakları, antetli kağıda vize talep dilekçesi.

Devlet memurları için ek: çalışma ve izin yazısı, görev kimlik fotokopisi ve son 3 aylık maaş bordroları.

Öğrenciler için ek: 18 yaşında küçük ise noter onaylı muvafakatname, İngilizce ve orijinal öğrenci belgesi ve sponsorunun evrakları.

Emekliler için ek: barkodlu emeklilik belgesi.

Çalışmayanlar ve ev hanımları için ek: başvuru sahibinin banka hesap dökümü, varsa emeklilik belgeleri.

Freelance çalışanlar için ek: varsa noter onaylı iş sözleşmesi, hizmet verilen şirketlerden alınmış referans yazıları, uzmanlığı gösterir diploma fotokopileri ve portfolyo.

SaltVisa ile Acıbadem’den Nasıl Vize Alınır?

SaltVisa aracılığıyla Acıbadem’den vize alacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini kolaylaştırılmış prosedürle alabileceklerdir:

 • Bize Ulaşın.
 • SaltVisa danışmanlık hizmetleri hakkında sizleri sözlü ve yazılı olarak bilgilendirelim.
 • Bildirimde belirttiğimiz evrakları hazırlayarak Kadıköy ofisimize kargo-kurye veya elden ulaştırın.
 • Vize başvuru dosyanızı inceleyelim ve varsa eksik ve hatalı evraklarınız hakkında sizi bilgilendirelim.
 • Varsa vize reddi yeme riskini ortadan kaldırmak için çalışma yapalım.
 • Parmak izi vermeniz gerekmiyorsa vize başvurunuzu siz gelmeden yapalım ve Konsolosluktaki işlem sürecini sizin adınıza yönetelim.
 • Parmak izi vermeniz gerekiyorsa sizi Konsoloslukta veya vize başvuru merkezinde karşılayalım.
 • Olası konsolosluk görüşmesine karşı sizi hazırlayalım.
 • Ortalama 1-3 hafta arasında sonuçlanacak vize başvurunuzu sizin adınıza takip edelim ve işlemi tamamlanan pasaportunuzu teslim alarak size ulaştıralım.

SaltVisa Hangi Hizmetleri Verir?

SaltVisa danışmanlık sizlere:

 • Başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi,
 • Vize türüne ve mesleki durumunuza uygun evrak listesinin belirlenmesi,
 • Vize başvuru dosyasının Konsolosluk bakış açışıyla değerlendirilmesi ve vize uyum koşullarının yerine getirilmesi,
 • Başvuru formlarının doldurulması,
 • Konsolosluğa hitaben vize dilekçelerinin yazılması,
 • Vize randevularınızın alınması,
 • Konsolosluk mülakatı için ön hazırlığın yapılması,
 • İşlem sürecinin yönetimi,
 • Randevu günü Konsolosluk veya vize başvuru merkezinde asistanlık hizmeti,
 • İşlemi tamamlanan pasaportların teslim alınması,
 • Diploma, fatura, doğum belgesi, ehliyet, sertifika vb. kişisel veya ticari evrakların Konsolosluklarda tasdik ettirilmesine yönelik hizmetler vermektedir.

Hangi Ülkelerin Vizesi Konsolosluklara Gitmeden Alınabilir?

Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımız bazı ülkelerin vizelerini Konsolosluklara gitmeden alabileceklerdir. Acıbadem’de yaşayan vatandaşlarımızın Konsolosluğa veya vize başvuru merkezine gitmeden alabilecekleri vizeler:

 • Başvuru sahibi son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ise Schengen vizesi,
 • Vize yenileme işlemi yapılacak ise Amerika vizesi,
 • Son 5 yıl içinde Kanada vizesi için parmak izi verilmişse Kanada vizesi,
 • Gana vizesi,
 • Gine vizesi,
 • Gabon vizesi,
 • Gambiya vizesi,
 • Kamerun vizesi,
 • Uganda vizesi,
 • Ruanda vizesi,
 • Tanzanya vizesi,
 • Nijerya vizesi,
 • Senegal vizesi,
 • Sierra Leone vizesi,
 • Rusya vizesi,
 • Dubai vizesi,
 • Burkina Faso vizesi,
 • Bulgaristan vizesi,
 • Pakistan vizesi,
 • Etiyopya vizesi,
 • Suudi Arabistan vizesi,
 • Son 5 yıl içinde Çin vizesi alınmışsa Çin vizesi vatandaşlarımızın Konsolosluklara gitmeden alabilecekleri vizelerdir.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!