Aralık 17, 2019 - Blog

Almanya Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Almanya Schengen vize ücretleri ve Alman Konsolosluklarının 2020 yılında alacağı vize ücretleri konusu üzerinde hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Schengen makamlarının 2 Şubat 2020 tarihinde yaptığı ve Almanya Dışişleri Bakanlığının yapmış olduğu bildirimlerde tüm konsolosluklarının vize ücretlerini açıklamıştır.

2 Şubat 2020 tarihinde itibaren Almanya Schengen vize ücreti 80 Euro’dur. Ancak, hem Vize Kodu (Schengen vizesi) hem de Yönetmelik Yönetmeliği İkamet (ulusal vizeler) belirli durumlarda ücret indirimi veya feragat sağlar.

Almanya Vize Ücretleri – Kimler Muaf?

Schengen Vize Başvuruların da Almanya Vize Ücretlerinden Muaf Olanlar:

Almanya vize ücretleri, uyruklarına bakılmaksızın aşağıdaki Schengen ülkeleri tarafından aşağıdaki kategorilerden feragat edilmektedir.

  • Altı yaşın altındaki çocuklar
  • Okul öğrencileri, lisans öğrencileri, lisans öğrencileri ve beraberindeki öğretim Eğitim veya eğitim amaçlı geziler yapan personel
  • 25 yaş ve altındaki kar amacı gütmeyen kuruluşların temsilcileri
  • Seminerlerde, konferanslarda, spor, kültürel veya eğitim etkinliklerinde
  • Kar amacı gütmeyen kuruluşlar
  • Avrupa Topluluğu içinde seyahat eden üçüncü ülkelerden araştırmacılar
  • Tanımlandığı şekilde bilimsel araştırma yapmak Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin 2005/761 / EC sayılı Tavsiye Kararı 28 Eylül 2005 “Tam” seyahat belgesinde eski, geçerli bir vizenin “değiştirilmesi” için boş sayfaları yok) aynı dönemde geçerli bir vize ile başvuru sahibinin yeni seyahat belgesi

Almanya Ulusal Vize Ücretinden Muaf Olanlar

National Yabancı uyruklu kişiler,
Bulundukları süre boyunca kamu fonlarından burs alan Almanya, eşleri veya eşleri ve küçük çocukları sürece fon kapsamındadırlar.

Diplomatik misyonların üyeleri, konsolosluk makamları ve uluslararası
Almanya’daki örgütlerin yanı sıra eşleri ve çocukları 25 yaş dahil Almanya’nın iki taraflı veya çok taraflı olarak yapmayı taahhüt ettiği yerlerde anlaşmalar, Eşler, aynı cinsiyetten eşler ve bir sivil toplum için Almanya vize ücreti alınmaz.

Alman vatandaşlarının bekar çocukları,
Alman vatandaşlarının ebeveynleri ve AB / AEA vatandaşlarının aile üyeleri, hareket özgürlüğünden yararlanmalarını sağlamak koşuluyla.

Almanya İndirimli Vize Ücretleri

Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan ile vize kolaylaştırma anlaşmaları
Dünya çapında Schengen vizesi için 40 Euro. Bu vize ücretinden feragat (örneğin akraba ziyaretleri için). Sırbistan vatandaşları için, eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti, Karadağ, Bosna Hersek, Moldova, Arnavutluk, Ukrayna.

Hala vize isteyen (biyometrik olmayan pasaport sahipleri),
vize kolaylaştırma anlaşmaları için 40 € ücret uygulanır.

Çocuklara Schengen vizesi verilmesi için 40 € indirim uygulanmaktadır. 6 ila 12 yaş arası çocuklar için geçerlidir.

Almanya Ulusal vize ücretleri, küçüklerin ücreti normal oranın yarısı kadardır, yani 37.5 €.

Alman misyonları ayrıca, ücretten feragat etmeyi veya ücretten düşmeyi de düşünecektir.
Başvuru sahibi kültürel olarak tanıtmak için ülkeye girmek istiyorsa bireysel davalar, çıkarlar, dış politika, kalkınma politikası veya diğer alanlardaki ilgi alanları, hayati kamu yararı veya insani nedenlerle. Alman ticaretinde yabancı katılımcılar

Resmi bir ticaret fuarı kartı ibraz eden fuarlar da vize ücretinden muaftır.
Bireysel durumlarda vize ücretlerine ilişkin sorular Almanlara yöneltilmelidir. Söz konusu uygulamadan sorumlu kurumlar Almanya Konsolosluklarıdır.

Almanya Konsolosluklarının vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.


Almanya vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!