Ağustos 27, 2021 - Blog

Altunizade İsviçre Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz; İsviçre için vize başvurusu yapacak, İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırladığımız ‘’ İsviçre Vizesi Altunizade ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İstanbul Kadıköy, Maltepe, Ataşehir, Beykoz, Kartal, Pendik, Çekmeköy, Üsküdar, Ümraniye gibi Anadolu Yakası ilçeleri ve İstanbul’a yakın; İzmit, Sakarya, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Kırklareli gibi ilçelerde yaşayanlar başta olmak üzere İsviçre vizesine başvuru yapacak tüm kişiler yazımızdaki bilgilerden faydalanarak başvuru işlemlerini kendileri tamamlayabilir ya da İsviçre vize danışmanlık firmalarından destek alabilirler.

İsviçre vize işlemlerine dair bilgiler vereceğimiz yazımızın devamında;

 • İsviçre turistik vize,
 • İsviçre ticari vize,
 • İsviçre öğrenci vizeleri,
 • İsviçre aile ziyareti vizesi, arkadaş ya da akraba ziyareti vizesi (davetiyeli İsviçre vizesi)
 • İstanbul’dan İsviçre vize randevusu alma,
 • İsviçre vizesi için başvuru formu ve seyahat sağlık sigortası,
 • İsviçre vize ret nedenleri,
 • İstanbul İsviçre vize merkezleri ve İsviçre vize danışmanlık firmaları gibi konularda bilgiler vereceğiz.

İsviçre vize başvurunuzu İstanbul, Kadıköy’de bulunan ofisimiz desteği ile tamamlamak isterseniz ‘’ Bize Ulaşın ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası ve diğer tüm şehirlerden yapacağınız İsviçre vize başvurularınız için iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvurusu Altunizade

İlk seyahat edilecek ülkenin İsviçre olması ya da seyahat edilecek Schengen üye ülkeleri arasında en uzun süre İsviçre’de kalınacak olunması durumunda İsviçre Schengen vize başvurusu yapılmalıdır.

İsviçre vizesine başvuru için öncelikle seyahat amacı ve seyahat amacına bağlı vize türü belirlenmelidir. Başvuru işlemleri vize türünün gerektirdiği yönergeler takip edilerek tamamlanmalıdır.

İsviçre’ye turistik amaçla, kısa süresi iş toplantısı-görüşmesi amacıyla ya da aile-arkadaş ziyareti gibi amaçlarla gidecek kişiler İsviçre C tipi vize alacaklardır. Bu vize türü İsviçre’de 90 günden uzun kalış hakkı vermeyen, kısa süreli İsviçre Schengen vize türüdür. 90 günden uzun süreli kalış amacı taşıyan vize başvuruları için ise İsviçre D tipi vizeye başvuru yapılmalıdır.

İsviçre vizesi için başvuru online başvuru formu doldurularak başlamaktadır. Vizeye başvuru yapmak isteyen tüm kişilerin başvuru formunu tamamlaması ve onay vermesi zorunludur.

Sonraki aşamada ise başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için yetkili İsviçre vize başvuru merkezine gidilerek evraklar teslim edilmeli, parmak izi verilmelidir. Son 5 yıl için Schengen vizesi almak için parmak izi veren kişilerin İsviçre vize başvuruları için tekrar parmak izi beyanında bulunmaları gerekmeyebilir.

Altunizade İsviçre Vize Randevusu

Altunizade ve İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan diğer ilçelerde yaşayan kişiler İsviçre vize randevularını danışmanlık firmaları desteği ile ya da bireysel başvuru yoluyla alabilirler.

İsviçre vize randevusu için; İsviçre vize başvuru formunu online olarak tamamlanması ve başvuru numarasına sahip olunması gerekmektedir. Form tamamlamadan ve başvuru numarası oluşturulmadan vize randevusu talep edilememektedir.

İsviçre kısa süreli vize başvuru randevusu İsviçre Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş Vize Başvuru Merkezi’nden alınacaktır. İsviçre Konsolosluğu kısa süreli vize türleri (C tipi vizeler) için randevu vermemektedir. D tipi uzun süreli İsviçre vizesi randevusu ise İsviçre Başkonsolosluğu’ndan alınacaktır.

Kısa süreli vizeler için İsviçre vize randevusu İstanbul ve Ankara’da hizmet veren TLScontact aracı firmasından alınacaktır. Ankara ve İstanbul dışında ikamet eden, ilk defa vize başvurusu yapacak kişilerin de randevu için Ankara ya da İstanbul’a gitmeleri gerekmektedir. Türkiye’nin diğer illerinde İsviçre vize başvuru bulunmamaktadır.

İsviçre vize randevusu için parmak izi beyanı olmayan kişilerin randevuya şahsen katılımı ve randevu günü başvuru evraklarını sunmaları zorunludur.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” İsviçre Vize Randevusu Nasıl Alınır? yazımızı okumanızı öneririz.

Altunizade İsviçre Vize Merkezi

İsviçre vize başvuruları için Türkiye’de yetkili olan başvuru merkezi TLScontact İsviçre Vize Başvuru Merkezi’dir. Başvurucular işlemlerini bu merkez aracılığı ile tamamlamalıdırlar. Süreçte tüm aşamalar bireysel olarak tamamlanabileceği gibi danışman desteği ile de başvuru yapılabilir. Bireysel ya da İsviçre vize danışmanlık şirketleri (Bkz: İsviçre Vize Danışmanlık Hizmeti: Kolay ve Hızlı Vize) ile yapılacak tüm başvurular için son aşamada Tls Contact’tan randevu alınması gerekecektir.

Altunizade’de bulunan vize merkezleri İsviçre için hizmet vermemektedir. Altunizade İsviçre vize merkezi bulunan semtlerden biri değildir. Anadolu Yakası’ndan İsviçre vize başvurusu yapacak kişilerin randevularını İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan başvuru merkezi üzerinden almaları gerekecektir.
Anadolu Yakası’ndan başvuru yapılabilecek Schengen ülkeleri ve Altunizade vize başvuru merkezi hakkında detaylı bilgi için ‘’ Altunizade Vize Başvuru Merkezi’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

İsviçre için yetkili vize merkezleri sadece Ankara ve İstanbul illerinde bulunmakta, diğer illerde ikamet eden kişiler de başvurularını bölge farkı olmaksızın bu iki şehirde bulunan merkezlerden gerçekleştirebilmektedirler.

İsviçre Vizesi Evrakları Altunizade

İsviçre vizesi için gerekli evraklar; vize başvuru sahibinin yaşadığı ülkedeki güncel durumunu aktaran, gelir durumu hakkında resmi kaynak sunan, seyahat amacını belirten ve belgeleyen evraklar olmalıdır. Evrakların mutlaka güncel İsviçre vize evrak listesi dikkate alınarak hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrakla başvuru yapılması durumunda başvuru vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmeyebilir, kabul edilse de Konsolosluk değerlendirmesinde vize reddi alınmasına neden olabilir.

İsviçre vizesi için başvuru yapacak tüm kişilerin şahsi evraklarını ve ayrıca çalışma ve gelir durumunu gösterir diğer evrakları hazırlamaları gerekecektir.
İsviçre vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar başvuru yapılan ile (Ankara ya da İstanbul) göre değişmemektedir. Evraklar seyahat amacı ve kişinin güncel yerleşik statüsüne bağlı olarak şekillenir.

Altunizade İsviçre vizesi için gerekli evraklar:

 • Schengen bölgesinden çıkış tarihi sonrası en az 3 ay daha geçerliliği olan, en az 2 boş sayfası bulunan güncel pasaport.
 • Varsa eski pasaport ve vizeler, giriş-çıkış kaşeleri fotokopileri.
 • Eksiksiz online olarak dolduruluş başvuru formu çıktısı.
 • 2 adet 35×45 boyutlarında biyometrik güncel fotoğraf.
 • 30.000 Euro teminatlı, seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası.
 • Uçak bileti rezervasyonu ya da varsa farklı gidiş dönüş araçlarına dair belgeler.
 • Konaklama otelde yapılacaksa otel rezervasyonu.

İsviçre’de bir aile yakını ziyaret amaçlı gidiliyorsa; İngilizce, Almanca, Fransızca ya da İtalyanca dillerinden birinde yazılmış davet mektubu ve davet eden kişi oturum kartı ya da pasaport fotokopisi.

 • Son 3 aylık, kaşeli imzalı banka hesap dökümleri. (Sponsorlu İsviçre vize başvurusu yapılıyorsa sponsora ait banka hesabı da sunulmalıdır)

Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci belgesi.

Başvuru sahibi 18 yaş altındaysa ve yasal velisi ise seyahat etmiyorsa noterden muvafakatname.

Başvuru sahibi ya da sponsor çalışan ise; son 3 aylık bordrolar, işe giriş bildirgesi, vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazetesi, işveren yazısı/izin onayı.

Başvuru sahibi ya da sponsor işveren ise; vergi levhası, faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazetesi ve antetli kağıda dilekçe.

Başvuru sahibi ya da sponsor devlet memuru ise; kurum çalışma ve izin yazısı, son 3 aylık bordrolar, kurum kimlik fotokopisi.

Başvuru sahibi ya da sponsor emekli ise; emeklilik cüzdanı ve banka hesap özeti.

Başvuru belgeleri hakkında daha detaylı bilgi için ” İsviçre Vizesi İçin Gerekli Evraklar ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Uzun dönem öğrenci vizesi işlemler için ‘’ İsviçre Öğrenci Vizesi Şartları ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Altunizade İsviçre Vize Ücretleri

İsviçre vizesi için Konsolosluk vize harç bedeli ve servis ücreti ödemesi yapılmalıdır. Başvuru sahibi ek hizmet talep etmemesi durumunda bu giderler dışında başka ödeme yapmayacaktır.

 • İsviçre kısa süreli (90 günden az) Schengen vize ücreti: 80 Euro
 • İsviçre kısa süreli (90 günden az) Schengen vize ücreti 6-12 yaş arası çocuklar: 40 Euro
 • İsviçre kısa süreli (90 günden az) Schengen vize ücreti 6 yaş altı çocuklar: Ücretsiz
 • İsviçre uzun süreli vize (90 günden fazla): 80 Euro
 • İsviçre uzun süreli vize (90 günden fazla) 6-12 yaş arası çocuklar: 40 Euro
 • İsviçre uzun süreli vize (90 günden fazla) 6 yaş altı çocuklar: Ücretsiz
 • VFA Anlaşmasına göre vize: 35 Euro
 • İtiraz 200 CHF: 1800 TL
 • İsviçre servis ücreti (TLS Contact koordinasyon ücreti): 236 TLPrime time appointment: 300 TL
 • Premium Lounge: 300 TL

Prime time başvuru ile randevuya mesai saatleri dışında katılım sağlanabilir, Premium Lounge hizmet ise başvuru işlemlerinin vip olarak tamamlanmasını sağlar. Daha detaylı bilgi için bkz: İsviçre Vize Ücreti

İsviçre Turist Vizesi

İsviçre’ye turist olarak gitmek isteyen kişilerin İsviçre turistik vize alması gerekecektir. Bu vize tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilir. Turistik vize ile İsviçre’de ya da Schengen bölgesinde herhangi bir 180 günlük sürede 90 güne kadar kalış hakkı verilmektedir.

Turistik vize İsviçre için; turistik seyahat içeriği sunulacak konaklama ve gidiş dönüş araçlarına dair belgelerle kanıtlanmalıdır. Seyahat masraflarının karşılanabileceği ise şahsi banka hesap dökümleri ile ya da sponsorlu başvuru durumunda sponsorun banka hesapları ile kanıtlanmalıdır.

Altunizade İsviçre turist vizesi işlemleriniz için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı tıklayarak temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre Aile Ziyareti Vizesi

İsviçre’ye aile, arkadaş, akraba ziyareti amacı ile gitmek isteyen kişilerin İsviçre aile ziyareti vizesi alması gerekecektir. Bu vize tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilir. Ziyaretçi vizesi ile İsviçre’de ya da Schengen bölgesinde herhangi bir 180 günlük sürede 90 güne kadar kalış hakkı verilmektedir.

Aile ziyareti vizesi İsviçre için; konaklama için davet mektubu emin edilecek ve gidiş dönüş araçlarına dair belgeler sunulacaktır. Seyahat masraflarının karşılanabileceği ise şahsi banka hesap dökümleri ile ya da sponsorlu başvuru durumunda sponsorun banka hesapları ile kanıtlanmalıdır.

Altunizade İsviçre aile ziyareti vizesi işlemleriniz için ‘’ İsviçre Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi ’’ sayfamızı tıklayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İsviçre Ticari Vize

İsviçre’ye fuar katılımı, iş toplantısı gibi amaçlarla gidecek olan ve seyahat süresi 180 gün içinde 90 günü aşmayacak kişiler İsviçre Schengen vizesine başvuru yapmalıdırlar. İsviçre ticari Schengen vizesi için İsviçre’den davetiye alınması gerekecektir. Bu davetiye elektronik ortamda başvuru sahibi ile paylaşılabilir.

Altunizade İsviçre ticari vize başvuru işlemleriniz için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret ederek temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İsviçre Vize Başvuru Formu

İsviçre vize başvurusu için doldurulması gereken form online olarak doldurulabilir. Formun randevu öncesi doldurulması ve onaylanması, başvuru numarası oluşturulması gerekmektedir.

İsviçre için vize formu; başvuru sahibinin pasaport bilgileri, seyahat amaçları ve tarihleri, gideceği ülkeler ve ilk giriş yapılacak ülke, varsa eski Schengen vize bilgileri ve numaraları gibi pek çok soru içerir. Bu soruların tümünün hatasız yanıtlanması başvurunun kabul edilmesi ve onaylanması için çok önemlidir.

İsviçre vize randevu günü formda hataların tespit edilmesi, evraklar ve formdaki bilgilerin çelişmesi gibi nedenlerle başvuru dosyası kabul edilmeyebilir, formun tekrar doldurulması istenebilir.

Yapılan önemli bazı hatalar ise İsviçre Konsolosluğu vize bölümü tarafından başvurunun ret ile sonuçlandırılmasına neden olabilir. Bu nedenle form dikkatli doldurulmalıdır.

İsviçre vize formu İngilizce, Almanca, İtalyanca ya da Fransızca olarak doldurulmalıdır ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

İsviçre Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

İsviçre kısa süreli vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-15 iş günüdür. Konsolosluk yoğun dönemleri, resmi tatiller gibi durumlarda bu süreler uzayabilir.

İsviçre uzun dönem başvurularının işlem süresi ise ise 8-10 haftadır. Yetkili makama bağlı olarak süre uzayabilir.

Daha detaylı bilgi için ” İsviçre Vizesi Kaç Günde Çıkar? ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsviçre Vize Reddi

Başvuru sahibi, başvuru kategorisi için gerekli şartları sağlamaması durumunda vize reddi alabilir. İsviçre vize retleri daha çok;

 • Seyahat sonrası ülkeden çıkış yapılacağına ikna olunmaması,
 • Seyahat amacının ikna edici bulunmaması,
 • Seyahat amacını belgeleyen evrakların inandırıcı bulunmaması,
 • Yeterli finansal birikime sahip olunmaması gibi nedenlerle reddedilir.

‘’ İsviçre Vizesi Almak Zor Mu? ’’ yazımızı okuyarak;

 • İsviçre vizesi almak neden zor?
 • Kimler İsviçre için vize alırken dikkatli olmalı?
 • En kolay İsviçre’den vize nasıl alınır?
 • İsviçre’den vize reddi almamak için neler yapılmalı? Gibi soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Altunizade İsviçre Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar:

 • İsviçre kısa dönem vize başvuruları başvuru merkezi bulunan iller olan Ankara ve İstanbul’dan tamamlanabilmektedir.
 • İsviçre vize başvurusu için randevu alınması zorunludur.
 • Vize için istenen evrakların güncel tarihli olduğundan emin olunmalı, evraklar belirtilen sıraya göre dizilerek Konsolosluk-başvuru merkezlerine teslim edilmelidir.
 • İstanbul Anadolu Yakası Altunizade’de İsviçre vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.
 • İsviçre vize başvuruları başvuru sahibinin gerekli koşulları sağlamaması durumunda reddedilebilir.
 • İsviçre vize başvurusu için vize harç ücreti ve Tls Contact ücretlerinin ödenmesi gerekecektir.
 • Vize reddi durumunda harç giderleri ve başvuru merkezi ücreti iade edilmemektedir.
 • Vize sonuçlanma süreleri başvuru türüne, başvuru yapılan döneme göre değişmektedir. Vize reddi ya da başvuru sonuçlanma sürelerinin uzama ihtimallerine karşı vize çıkmadan uçak ve otel satın alınmaması tavsiye edilir.

İsviçre vizesi Altunizade yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sorularınız ve başvuru sürecini başlatmak için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!