Aralık 26, 2020 - Blog

Amerika Vize Şartları 2022: Nelere Dikkat Edilmeli?

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, Amerika vize şartları 2021 konusu üzerine hazırladığımız sayfamız hoşgeldiniz.

Amerika vize başvuru şartları 2021; Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek isteyen ve T.C. pasaportu sahibi olarak vizeden muaf olmayan başvuru sahiplerinin, seyahat sebeplerine uygun sağlamaları gereken şartlardır. Amerika’ya seyahat gerekçesi vize başvuru sürecinde dikkate alınmalı, kategoriye uygun Abd vize şartları araştırılmalıdır.

Vize türüne bağlı olarak vize başvuru sahibinin sağlaması gereken koşullar değişecektir.

Amerika turist vizesi (B-1/B-2) için başvuru sahibinin seyahat amacına uygun bir başvuru dosyasına sahip olması beklenir. Bu vize türü için başvuru sahibinin seyahat geçmişi önemlidir. Kişi ilk defa yurt dışına çıkıyorsa vize onayı alınması zorlaşabilir. Bu nedenle 2021 Amerika turist vizesi koşulları olarak seyahat geçmişinin önemini hatırlatmak isteriz. İlk defa yurt dışına çıkacak olan fakat; çalışma durumu ve banka hesapları güçlü olan, turistik amaçlı seyahat için diğer koşulları sağlayan kişiler ilk başvuruda da vize alabilirler. Seyahat geçmişine ek olarak; kişinin gelir durumu ve kaynakları, güncel çalışma durumu, aile bağları, mülakat esnasında sorulara verdiği cevaplar gibi kriterler vize kararını etkilemektedir.

Amerika’ya iş toplantısı ya da fuara katılım amacıyla gidecek kişilerin başvuru yapacağı kategori de yine B-1/B-2 vize kategorisi olacaktır ve Amerika ticari vize şartları da turistik vize şartları ile benzerdir. Ticari amaçla Amerika’ya gidecek olan ve bunu başvuru formu ve mülakatta belirtecek olan kişiler mutlaka ticari gerekçeyi belgelemeli, davetiye ya da katılım belgesi sunmalıdırlar.

Ayrıca başvuru sahibinin çalışmakta olduğu ya da sahibi olduğu firmanın da ticari seyahate dair bilgi sahibi olduğu ve seyahati onayladığı kanıtlanmalıdır. Başvuru sahibi davetiyesi çalışılmakta olan sektöre uygun olmalı, ticari gerekçe inandırıcı olmalıdır.

Amerika vize evrakları, vize ücretleri, vize çıkış süreleri ve vize formları başvuru kategorisine ve başvuru sahibinin durumuna göre değişmektedir. Bu nedenle hem kişinin güncel durumu hem de seyahat gerekçesi netleştikten sonra doğru başvuru için Amerika vize şartları 2021 araştırılmalı, gerekli evraklar hatasız hazırlanmalıdır. Amerika vize başvuru formu amaca uygun, hatasız doldurulmalı, mülakat esnasında sorulan sorulara net ve doğru cevaplar verilmelidir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!