Temmuz 7, 2021 - Blog

Amerika Vizesi Altunizade Başvuru Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Anadolu Yakası’nda yaşayan, Amerika vize başvuru işlemlerine dair bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’Amerika Vizesi Altunizade Başvuru Hizmetleri’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Anadolu Yakası Amerika vize başvuru işlemleriniz için ‘’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilir, web sitemizden Abd vize işlemlerine dair diğer bilgileri de inceleyebilirsiniz. SaltVisa danışmanlığı ile Amerika göçmen olmayan vize başvuru kategorileri için işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

‘’Amerika Vize Danışmanlık Şirketleri ve Ücretler’’ yazımızı okuyarak; danışmanlık hizmeti almanın avantajları, danışmanlık ücretleri ve hizmet detayları gibi bilgileri inceleyebilirsiniz.

Amerika seyahat amacınız, ABD göçmenlik yasasına göre hangi kategoride vize başvurusu yapmanız gerektiğini belirleyecektir. Başvuru işlem adımları, başvuru için gerekli evraklar, vize ücretleri ve vize sonuçlanma süreleri kategoriye bağlı olarak değişecektir. İşlemler esnasında başvuru sahibi olarak belirlenen kategoride vize alabilmek için gerekli şartları sağladığınızı kanıtlamanız gerekecektir. Bu şartların sağlandığının kanıtlanabilmesi için vize başvurusunun doğru yapılması, gerekli şartların sağlandığına dair belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması çok önemlidir.

Yazımızın devamında; Amerika Birleşik Devletleri vize başvuru işlemleri için önemli noktalardan bahsedeceğiz ve vize sonucunuzu etkileyebilecek, süreçte dikkat edilmesi gereken önemli konulara değinerek Altunizade ’den Amerika vize başvuru işlem aşamalarını anlatacağız.

Altunizade Amerika Vizesi Başvurusu

Amerika Birleşik Devletleri tüm T.C. pasaport sahiplerine vize uygulamaktadır. Bordo pasaport sahipleri gibi, diplomatik ve yeşil pasaport sahiplerinin de Amerika vize başvurusunda bulunarak onay alması gerekmektedir.

Amerika vize başvurusu için; başvuru sahibinin ilgili başvuru kategorisine ait şartları sağlaması gerekmektedir. Gerekli temel başvuru şartları sağlanmadan vize başvurusunda bulunulması durumunda vize reddi ile karşılaşabilecektir.

Abd vize başvurusu için sağlanması zorunlu şartlar ve hazırlanması gereken evraklar tüm illerden yapılacak başvurular için aynıdır. Öncelikle seyahat amacına uygun vize türü belirlenmeli, ilgili şartlar ve evraklar incelenerek başvuru tamamlanmalıdır. Tüm başvuru sahiplerinin işlemlerin son aşamasında mülakat randevusu alabilecekleri şehirler İstanbul ve Ankara olacaktır. Mülakata katılım için diğer şehirlerden randevu alınması mümkün değildir.

İstanbul Anadolu Yakası Amerika vize başvurusu ve İstanbul Avrupa Yakası vize başvurusu için İstanbul Amerika Konsolosluğu’ndan randevu oluşturulabilir. Ayrıca İstanbul ikametli kişiler dilerlerse Ankara Amerika Büyükelçiliği’nden de randevu alabilirler.

Amerika vize randevu işlemleri için online vize başvuru formunun doldurulması ve onaylanması, onay sonrası konfirmasyon belgesinin ve randevuya ilişkin talimatların barkodlu sayfasının çıktısının alınması gerekmektedir. Bu belgeler olmadan randevuya katılım sağlanması mümkün olmamaktadır.

Amerika vize başvurusunun tamamlanması ve randevu alınabilmesi için Amerika vize ücretinin (MRV) ödenmesi zorunludur. Ödeme online başvuru işlemleri esnasında kart bilgisi girilerek tamamlanmaktadır.

Kadıköy, Ataşehir, Beykoz, Maltepe, Pendik, Kartal, Sancaktepe, Ümraniye, Çekmeköy, Üsküdar Altunizade Amerika vize başvurusu işlemleriniz için ve diğer tüm illerden yapacağınız başvurular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SaltVisa ile Amerika vize başvurusu için

 • E-posta yolu ile ya da telefonla temsilcilerimize ulaşın.
 • Seyahat amacınız ve güncel durumunuzu (çalışan, emekli, öğrenci vb.) iletin.
 • Hizmet detaylarını ve ücretlerini, vize için gerekli evrakları içeren bilgi e-postası talep edin.
 • Evraklarınızı hazırlayarak bize kargo/kurye yoluyla ya da elden teslim edin.

Amerika Vizesi Altunizade Başvuru Merkezi

Amerika Birleşik Devletleri vize başvurusu için tamamlanması zorunlu online işlemler sonrası randevu alınması gerekmektedir. Randevuya katılım sağlaması gerekmeyen, randevu muafiyeti bulunan başvuru sahipleri dışında tüm başvuranlar randevu alarak şahsen randevuya katılmalıdırlar.
‘’Amerika Vize Randevu’’ yazımızı okuyarak;

 • Altunizade’den Amerika vizesi nasıl alınır?
 • Vize randevusu hangi şehirlerden alınır?
 • Acil vize randevu talebi nasıl yapılır?
 • Vize randevusu değiştirme/iptal etme işlemleri nasıl yapılır?
 • Randevu günü nelere dikkat edilmeli?
 • Vize mülakat uygulaması gibi konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Amerika vize randevusu sadece Ankara Amerika Büyükelçiliği ve İstanbul Amerika Başkonsolosluğu’ndan alınabilmektedir. Amerika vize işlemleri için yetkili Amerika vize başvuru merkezi Altunizade ve diğer il/ilçelerde bulunmamaktadır.

Altunizade’de Bulunan Vize Başvuru Merkezleri/Yetkili Vize Firmaları

Anadolu Yakası Altunizade’de Amerika vize başvuru işlemleri için yetkili vize firması bulunmamaktadır. Altunizade’de Schengen vize başvuruları için hizmet veren; İdata, Vfs Global ve Cosmos başvuru merkezleri bulunmaktadır.

‘’Altunizade Vize Başvuru Merkezi ’’ yazımızı okuyarak Anadolu Yakası vize başvuru merkezleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Anadolu Yakası’nda ayrıca vize işlem süreçlerinde danışmanlık hizmeti veren vize acenteleri bulunmaktadır.

Altunizade Amerika Vizesi Yenileme İşlemleri

Geçerli Abd vizesi bulunan ya da Abd vizesi son 48 ay içinde bitmiş kişiler Amerika vize yenileme başvurusu yaparak mülakata katılmadan 10 yıllık Amerika vizelerini yenileyebilirler.

Amerika vize yenileme/uzatma başvurusu için sağlanması gereken koşullar bulunmaktadır. Vizenin hala devam ediyor olması ya da son 4 yıl içinde bitmiş olması koşuluna ek olarak;

 • Vize başvuru sahibinin bir önceki vizesini aldığında 14 yaş altında olmaması,
 • Önceki vize alındıktan sonra isim-soyisim değişikliği olmamış olması,
 • Önceki vize kategorisi ile aynı kategori için başvuru yapılıyor olması koşulları bulunmaktadır.

Geçerliliği devam eden ya da süresi bitmiş Amerika vizenizi yenilemek için Kadıköy ofisimizle iletişime geçebilir, vize yenileme evrak listesi ve ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Altunizade Amerika vizesi yenileme işlemi için evrakları tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. Evrakların gönderimi ve takibi tarafımızdan yapılacaktır.

Amerika vize uzatma/yenileme işlemleri için vize evraklarının hazırlanması ve vize başvuru ücretinin tekrar ödenmesi gerekmektedir. Vize yenileme uygulaması evraksız ve ücretsiz bir uygulama değildir.

Amerika vize yenileme işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ‘’Amerika Vize Yenileme’’ yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Altunizade Amerika Vize Danışmanlık

Vize başvuru işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasının istenmesi, vize ret riskinin en aza indirilmesinin amaçlanması, evrak hazırlık ve vize formlarının doldurulması sürecinde destek alınmak istenmesi gibi nedenlerle pek çok kişi Amerika vize danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir. Amerika vize politikalarının zorlayıcı olması ve başvuru değerlendirme aşamasının detaylı olması nedeniyle özellikle Amerika başvuru sürecinde profesyonel hizmet alınmaktadır.

Başvuru sahibinin vize reddi almaması için öncelikle temel vize şartlarını sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar başvuru yapılan vize türüne göre şekillenmektedir.

Vize türü; başvuru için sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken evrakları belirleyecektir. Temel şartların sağlanması ve hazırlanması gereken evraklara sahip olunması vize ret riskini büyük ölçüde azaltmış olacaktır fakat vize onayı için bu şartların ve evrakların sağlanmış olması her zaman yeterli olmayabilir.

Vize başvurularının ilgili talimatlara göre tamamlanması ve başvuru dosyasının doğru sunulması da çok önemlidir. Bu aşamada danışman desteği ile sürecin tamamlanması vize onayı alınması ihtimalini arttıracak, süreçte yapılabilecek hataların önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Altunizade Amerika vize danışmanlık hizmeti almak isterseniz temsilcilerimizle iletişime geçebilir, hizmetlerimiz ve ücretler hakkında bilgi alabilirsiniz. Danışmanlığımız ile işlemleri tamamlamanız halinde;

 • Seyahat nedeninize uygun eksiksiz evrak listesi sizinle paylaşılacak,
 • Evrak hazırlık sürecinizde destek olunacak,
 • Vize için yazılması gereken dilekçe örnekleri sizinle paylaşılacak ve talep etmeniz halinde dilekçeleriniz tarafımızdan yazılacak,
 • Ds-160 formunuz bilgiler onayınıza sunularak doldurulacak,
 • Vize randevunuz seçtiğiniz şehirden, sizin için uygun gün ve saat için alınacak,
 • Randevu günü size eşlik edilecek,
 • İşlem sürecinde pasaportunuzun takibi yapılacaktır.

İstanbul Anadolu Yakası Amerika vize danışmanlık işlemleri ile başvuru sahibi aşağıdaki avantajlara sahip olabilecektir:

 • Doğru Abd vize kategorisine başvuru yapmanız sağlanır,
 • Ds-160 formunuz seyahat amacınıza uygun olarak, Konsolosluk tarafından belirlenen kurallara uygun olarak doldurulur,
 • Vize evraklarınız kategorinize uygun olarak hazırlanır,
 • Vize başvurunuzun daha güçlü ve ikna edici olmasını sağlayan, durumunuzu detaylı açıklamanızı sağlayabilecek destekleyici vize evrakları hazırlamanız konusunda yönlendirme yapılır,
 • Vize randevunuz alınır ve vize türüne uygun vize ödemeleri yapılır,
 • Vize talep dilekçeleriniz yazılır,
 • Vize reddine neden olabilecek riskli durumlar tespit edilir ve riski en aza indirmek için tavsiyelerde bulunularak başvuru dosyası ve evraklara eklemeler yapılır.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evrak Listesi

Amerika vize başvurusu yapacak tüm başvuranların hazırlaması gereken evraklar ve çalışma durumuna göre hazırlanması zorunlu evrakların listesi aşağıdadır.

 • Geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar.
 • Güncel tarihli, eski vizede kullanılmamış 50×50 boyutlarında biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Aile bilgilerini gösterir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.(belge e-devletten alınabilir)
 • Konaklama ve uçuş detaylarını gösteren belgeler.
 • İngilizce vize talep dilekçesi
 • Şahsi banka hesap dökümleri.
 • Kira gelirlerini gösteren evraklar, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri.

Şirket Sahibi veya Ortakları İçin Evrak Listesi

 • Şirket antetli kağıdına yazılmış, kaşeli ve imzalı İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Faaliyet belgesi.
 • İmza Beyannamesi/imza sirküleri fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi.
 • Şirket sahipliğini gösterir ticaret sicil gazetesi fotokopisi.
 • Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devletten alınabilir)

SSK’lı Çalışanlar İçin Amerika Evrak Listesi

 • Antetli kâğıda yazılmış, yetkili kaşe imzası bulunan İngilizce çalışma ve izin yazısı.
 • Faaliyet Belgesi
 • İmza beyannamesi / imza sirküleri fotokopisi.
 • Vergi levhası.
 • Ticaret sicil gazetesi fotokopisi.
 • Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devletten alınabilir)
 • İşe giriş bildirgesi.
 • Son 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık hesap dökümleri.

Devlet Memuru İçin Amerika Vize Evrak Listesi

 • E-imzalı veya ıslak imzalı kurum çalışma belgesi.
 • E-imzalı veya ıslak imzalı kurum izin yazısı.
 • Kurum görev kimlik kartının fotokopisi.
 • Son 3 aylık e-imzalı veya ıslak imzalı maaş bordroları.
 • Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devletten alınabilir)
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık hesap dökümleri.

Emekliler İçin Amerika Evrak Listesi

 • Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü (e-devletten alınabilir)
 • Emekli maaşının ödendiği banka hesabının son 3 aylık dökümleri.

Ev Hanımları veya Çalışmayanlar İçin Amerika Evrak Listesi

 • Barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
 • Ölüm aylığı alınıyorsa maaş banka hesabının son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış dökümü
 • Varsa kira gelirlerini gösteren evraklar, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri.
 • Birinci derece yakın akraba tarafından yazılmış finansal sponsorluk dilekçesi,
 • Sponsorun kimlik fotokopisi.
 • Sponsor ile vize başvuru sahibinin akrabalık bağını ispat eden e-devletten alınmış barkodlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Sponsorun son 3 aylık seyahati finanse edecek miktarda bakiyesi olan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış hesap dökümü.
 • Sponsorun eksiksiz hazırlanmış, güncel tarihli iş yeri evrakları.

Öğrenciler İçin Amerika Evrak Listesi

 • Güncel tarihli ve İngilizce öğrenci belgesi
 • Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise noter onaylı Muvafakatname.
 • Sponsor ebeveyn tarafından yazılmış İngilizce finansal sponsorluk dilekçesi.
 • Sponsorun kimlik fotokopisi.
 • Sponsor ile başvuru sahibinin akrabalık bağını ispat eden e-devletten alınmış barkodlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Sponsorun son 3 aylık banka hesap dökümleri. (Yeterli bakiyesi olmalı, bankadan imzalı kaşeli alınmış olmalıdır.)
 • Sponsorun eksiksiz hazırlanmış, güncel tarihli iş yeri evrakları.

Altunizade Amerika Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar

 1. Başvuru için hazırlanan belgeler güncel tarihli olmalıdır.
 2. Ds-160 formunun hatasız doldurulduğundan e formda verilen bilgilerin evraklarla çelişmediğinden emin olunmalıdır.
 3. Randevu gün ve saatinde Amerika Büyükelçiliği ya da Başkonsolosluk’ta hazır olunmalıdır.
 4. Randevu günü pasaport ve evrakların görevliye teslim edileceği unutulmamalıdır.
 5. Ds-160 formu konfirmasyon sayfası çıktısı ve randevu talimatlar sayfaları çıktıları randevu günü öncesi alınmalı, belgelerin okunaklı olduğundan emin olunmalıdır.
 6. Amerika’da ziyaret edilecek bir aile yakını ya da şirket varsa davetiye alınması gerektiği unutulmamalıdır.
 7. Amerika vize mülakatının İngilizce olması zorunluluğu yoktur.
 8. Amerika vize ücretleri vize reddi durumunda iade edilmemektedir.
 9. Vize işlem süreleri Konsolosluk’a bağlı geçerli nedenlerle uzayabilir. Vize onayı alınmadan otel-uçak bileti satın alınmamalıdır.
 10. Amerika vize başvurularının daha detaylı inceleme için araştırmaya/idari soruşturmaya alınması ve işlem sürelerinin uzaması mümkün olabilmektedir.
 11. Amerika vize işlemleri için yetkili bir Amerika Vize Merkezi Altunizade aracı şirketi bulunmamaktadır. Mülakat, parmak izi ve pasaport teslim işlemleri sadece Büyükelçilik ve Başkonsolosluk tarafından yapılmaktadır.
 12. İşlemler için vize danışmanlık firmalarından hizmet alınabilir fakat bu firmalar sadece işlem sürecinde destek olabilir ve başvurunun eksiksiz işleme alınmasını sağlar. Amerika vize danışmanlık firmalarının vize kararına etkisi olmayacaktır.
 13. Amerika vize başvurusu için başvuru sahibinin randevuya katılımı zorunludur. 14 yaş altı başvuru sahipleri, 80 yaş üstü başvuru sahipleri ve vize yenileme hakkına sahip olan kişiler vize randevusundan muaftırlar.
 14. Aile yapılacak Abd vize başvurularında her başvuru sahibi için ayrı Ds-160 formu doldurulacak ve ayrı ayrı vize ücreti ödenecektir.
 15. Amerika vize başvuru ücretleri çocuklar ve yetişkinler için aynıdır.

Amerika vizesi Altunizade vize işlem süreçleri hakkında daha detaylı bilgi almak için ” Üsküdar Vize Danışmanlık ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 10 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!