Ocak 29, 2021 - Blog

Ankara İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlığı

Değerli ziyaretçilerimiz; Ankara İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlığı hakkında bilgi vermek üzere hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Çankaya, Mamak, Altındağ, Ayaş, Beypazarı, Çubuk, Keçiören, Etimesgut, Gölbaşı, Haymana, Kızılcahamam, Pursaklar, Sincan, Polatlı, Yenimahalle gibi Ankara ilçelerinde ya da Ankara’ya yakın illerde ikamet eden kişiler İngiltere vize işlemlerini Ankara’dan tamamlayabilirler.

Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunan ve diğer şehirlere gidilmeden tüm İngiltere vize işlemlerinin tamamlanabileceği illerimizden biridir. Ankara’da Tls Contact resmi İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden başvurunun tüm süreçleri tamamlanabilmektedir.

Ankara’dan İngiltere vizesi başvurusu yapılabilmesi için Ankara’da ikamet ediliyor olması gerekmemektedir. Örneğin; Eskişehir’den İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen ve Eskişehir’de ikamet eden kişiler de Ankara’dan İngiltere vize randevusu alarak işlemlerini tamamlayabilirler.

Ankara İngiltere vize işlemleri sürecinde danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler; seyahat nedenlerine uygun vize kategorisinde profesyonel hizmet veren Ankara İngiltere danışmanlık firmalarından hizmet alabilirler.

Bireysel başvuru yapılması ya da danışman desteği alınması parmak izi beyanı için Ankara Tls Contact İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne şahsen gitme zorunluluğunu ortadan kaldırmayacaktır. Başvuran işlemlerin tamamlanabilmesi ve başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için daha önce İngiltere vizesi almış olsa da randevuya katılım sağlamak zorundadır.

Ankara İngiltere Vizesi Şartları

 • Ankara İngiltere vize işlemi için doğru vize türü belirlenmelidir.
 • Ankara İngiltere vize başvuru işlemleri için online İngiltere vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Ankara’dan İngiltere vize başvurusu için İngiltere vize ücreti Ankara İngiltere vize randevu merkezi seçimi sonrası ödenmelidir.
 • Ankara’dan İngiltere’ye vize alımı için kategorinin gerektirdiği vize belgeleri hazırlanmalıdır.
 • Ankara İngiltere vize merkezine gidilerek parmak izi verilmeli ve pasaport teslimi yapılmalıdır.
 • İngiltere vize reddi durumuna karşı başvuru türüne ait koşulların sağlandığından emin olunmalıdır ve başvuru evrakları hatasız hazırlamalıdır.
 • İngiltere vize randevusu Ankara’dan alındıysa randevuya katılım Ankara’dan yapılmalıdır.
 • Çocuklar ve bebekler için başvuru yapıldıysa randevu günü başvuru merkezinde bulunmalarının zorunlu olduğu bilinmelidir.
 • Yeşil pasaport sahibi kişilerin de İngiltere vizesi almaları gerekecektir. Yeşil pasaport İngiltere’ye vizesiz giriş hakkı vermemektedir. (bkz: Yeşil pasaportlar için İngiltere vizesi)

Ankara İngiltere Vize Merkezi

Ankara’da ya da çevre illerde yaşayan kişiler İngiltere vizesi işlemlerini Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden tamamlayabilirler. Vize için randevu Ankara İngiltere Büyükelçiliği’nden alınmaz.

İngiltere vize işlemlerinin Ankara’dan yapılabilmesi için online başvuru sistemi üzerinden randevu alınması zorunludur. Randevu alınırken randevu ili olarak mutlaka Ankara seçimi yapılmalıdır. Seçilen randevu şehrinin değiştirilmesinin istenmesi durumunda vize formunun tekrar doldurulması gerekecektir.

İngiltere vize işlemleri Ankara’da yetkili merkez olan Tls Contact üzerinden tamamlanacaktır. İngiltere vizesi Tls Ankara; başvuru dosyasının teslimi, pasaport teslimi, biyometrik veri beyanı alımı, evrak tarama işlemleri, ücrete tabi ek hizmet sunumu ile işlemleri hızlandırma, başvuru dosyasının İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderimi, vize işlemi sonrası pasaport teslimi hizmetlerini sunar.

İngiltere vizesi Ankara Başvuru Merkezi Tls Contact, İngiltere vize karar süreci için çalışmaz. Başvuru değerlendirmesi ve vize kararı Başkonsolosluk tarafından verilir.

İngiltere vizesi Ankara Sheraton ve İngiltere Büyükelçiliği Ankara adres/iletişim bilgileri aşağıdadır:

 • Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi:

Sheraton Business Center, Boğaz Sokak Kavaklıdere, Ankara

 • Ankara İngiltere Büyükelçiliği:

Şehit Ersan Cad., 46/A Çankaya, Ankara

Ankara ’dan İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Ankara İngiltere vize başvurusu için resmi İngiltere vize başvuru sistemi üzerinden e-posta bilgisi ile giriş yapılarak form doldurulmalıdır. Doldurulacak online İngiltere vize başvuru formu seçilen kategoriye bağlı olarak değişmektedir. İşlem esnasında doğru vize türü seçilerek doğru form doldurulduğundan emin olunmalıdır.

İnternet’ten İngiltere vize başvuru sürecinde form doldurulduktan sonra randevu yeri seçilmelidir. Başvuru yapan tüm kişiler vize randevusu almak ve randevuya katılmak durumundadırlar. Randevu alınabilecek İngiltere vize başvuru ofisi bulunan şehirler; İngiltere vize ofisi Ankara, İstanbul, Adana, Gaziantep, Bursa, İzmir ve Antalya’dır.

Ankara İngiltere vize randevusu alındıktan sonra vize ücreti ödenecektir.

Ödeme kredi kartı ile online yapılır. Ödeme yapılmadan randevu alınamayacaktır.

İngiltere vize evrakları başvuru yapılan İngiltere vize türüne göre hazırlanmalı, eksiksiz olduğundan emin olunmalıdır. Evraklar güncel durumu yansıtmalı, eski tarihli olmamalıdır. Randevu alımı esnasında yardımlı servis seçeneği seçildi ise evraklar randevu günü başvuru merkezine götürülmelidir. Randevu self servis olarak seçilirse ise evraklar taranarak başvuru sistemine randevu öncesi mutlaka yüklenmelidir.

İngiltere evrak tarama yükleme işlemleri dikkat edilmesi gerekenler için linkte bulunan sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Randevu günü parmak izi verilerek pasaport merkez görevlisine teslim edilecektir.

Ankara İngiltere Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vize evrakları hazırlanırken vize türü ve başvurucunun durumu dikkate alınmalıdır. Tüm başvuru sahipleri için hazırlanması gereken tek bir evrak listesi yoktur.

Gerekli evraklar kişinin güncel durumuna, seyahat amacına ve çalışma durumuna göre değişecektir.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar Ankara ya da diğer illerden yapılan başvurular için aynıdır.

İngiltere vize evraklarının tümünün İngilizce olması zorunlu değildir. İngilizce olması gereken evraklar kategoriye göre belirlenir. İngiltere vize başvurusu için gerekli evraklardan en önemlisi banka hesap dökümleridir.

İngiltere Konsolosluğu vize sponsoruna ya da ana başvuru sahibine ait banka hesap hareketlerini imzalı kaşeli talep eder. Belge güncel tarihli olmalı, geriye dönük son 6 aylık hareketleri göstermelidir.

İngiltere vizesi için bankada olması gereken para ve banka hesabı konusunda dikkat edilmesi gerekenler için linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere vizesi için gerekli evraklar çalışan, İngiltere vizesi için gerekli evraklar, öğrenci, İngiltere vizesi için gerekli evraklar ev hanımı, İngiltere vizesi için gerekli evraklar devlet memuru ya da şirket sahibi durumlarına göre değişmektedir.

Örneğin; devlet memurları Ankara İngiltere vize işlemleri için çalışmakta oldukları kurumdan çalışma belgesi, görev kimlik kartı, izin yazısı, maaş bordrosu evraklarını almalıdırlar.

Sigortalı çalışanlar ise yine maaş bordroları, çalışma durumunu ve izni belgeler dilekçeyi, şirketin resmi evraklarını almalıdırlar.

İngiltere vize evraklarının eksik olması ya da başvurulan kategoriye uygun olarak hazırlanmaması gibi durumlarda vize reddi alınabilmektedir. Bu nedenle evrakların doğru hazırlandığından emin olunmalıdır. Eksik evrak nedeni ile İngiltere vize reddinin önlenmesi için başvurunuzu İngiltere vize danışmanlığı alarak tamamlayabilirsiniz.

Ankara İngiltere vize evrakları güncel listesi için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ankara İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize işlemlerinin Başkonsolosluk tarafından değerlendirilmesi sürecinde; başvuru sahibinin ilgili kategori için gerekli koşulları sağlaması ve uygun evraklara sahip olması kadar, doldurulan vize başvuru formu da sonucu etkilemektedir. Bu nedenle formun uygun kategoride ve hatasız olarak tamamlanması vize sonucu için büyük öneme sahiptir.

İngiltere vize başvuru formu İngiltere İç İşleri Bakanlığı resmi sitesi vize işlem bölümünden doldurulmalıdır. Online başvuru sistemine giriş için başvuru sahibi ya da işlemlerin takip edileceği bir e-posta adresi girilir ve uygun vize türü seçilerek form doldurulur.

Ankara İngiltere vize başvuru formu danışmanlık desteği alınarak tecrübeli İngiltere vize acentaları desteği ile doldurulabilir. Danışman desteği ile başvuru; formda sorulan, özellikle vize sonucunuzu etkileyecek soruların hatasız cevaplanmasını sağlayarak İngiltere vize onayı ihtimalinizi arttıracaktır.

Ankara İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vize başvurusu için ödenmesi mecburi olan harç ücretleri başvuru yapılan şehre ya da randevu alınan merkeze göre değişmemektedir. Bazı merkezlerde ise vize harç ücretine ek olarak işlem ücreti alınmaktadır.

Antalya, Adana ve İzmir’den İngiltere vize randevusu alınması durumunda kategori için ödenmesi gereken vize harç ücretine ek olarak 80 Dolar daha ödenmektedir. Ankara İngiltere vize başvuru merkezi ücreti ise İstanbul, Adana, Bursa ve Gaziantep ile aynıdır ve ek hizmet alınmaması durumunda sadece İngiliz Hükumeti tarafından belirlenen vize harç ücreti ödenmektedir.

İngiltere vize harç ücretlerinin tüm kategoriler için güncel listesine ‘’2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?’’ sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ankara İngiltere vize ücretleri vize başvuru reddi durumunda iade edilmez. Vize kategorisi redde itiraz hakkı tanımıyorsa, yeniden vize işlemleri tekrarlanarak vize ücreti ödenecektir.

Ankara İngiltere Vize Randevu

İngiltere vize işlemleri için İnternet üzerinden vize randevu alımı zorunludur. Başvuru hangi ilden yapılırsa yapılsın, randevuya katılım öncesi vize ücreti ödenerek randevu alınmalıdır.

İngiltere vizesi Ankara başvuru işlemi için online form doldurulur ve randevu alınır. Randevu resmi İngiltere vize merkezi olan Tls Contact’tan alınır. Tls Ankara başvuru merkezi haftanın 5 iş günü hizmet verir. Randevu alınabilecek tarihler başvuru merkezi yoğunluğuna göre değişmektedir. Sisteme giriş sonrası ortalama 3-7 iş günü içinde bir tarihe randevu alınabilmektedir. Yoğun dönemlerde bu süre uzayabilmektedir.

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi standart randevu ve Premium randevu saatleri: Pazartesi-Cuma 08:00-15:45

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi Prime Time randevu saatleri: Pazartesi-Cuma 08:00-08:30

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi pasaport iade saatleri: Pazartesi-Cuma 10:00-10:15

Ankara İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi 21 gündür. Sonuçlanma süresi başvuru yapılan kategoriye göre değişebilmektedir. Standart vizelerin sonuçlanma süreleri 21 gün iken, yerleşim kategorilerinin sonuçlanma süreleri 3 ayı bulabilmektedir.

En sık başvuru yapılan turistik, ticari, aile ziyareti, öğrenci vizeleri, kısa süreli çalışma vizeleri, akademik ziyaretçi vizeleri 21 günde sonuçlanmaktadır.

Ankara İngiltere vizesi çıkış süresi de diğer iller ile aynıdır. Vize çıkış süresi başvuru yapılan yetkili merkeze göre değişmemektedir.

Ankara İngiltere vizesi çıkış süresi hızlandırma işlemi için Ankara Tls üzerinden ek hizmet satın alınabilir. Ankara’dan ekspres yani Priority İngiltere vize başvurusu yapılarak vize çıkış süresi 5 iş gününe düşürülebilir.

Ankara İngiltere Vize Reddi ve Redde İtiraz Danışmanlığı

Birleşik Krallık vize başvurularının değerlendirilme sürecinde pek çok kriter dikkate alınır. Başvuran ilgili İngiltere vize türüne ait gerekli koşullar sağlanıyor olsa da İngiltere vize reddi alınabilir. Bu gibi durumlarda İngiltere vize ret nedeni genellikle hatalı İngiltere vize başvurusundan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle İngiltere vize başvurusu öncesi başvuru prosedürleri detaylı araştırılmalı ve süreç dikkatle tamamlanmalıdır.

İngiltere vize ret nedenleri ve İngiltere vize ret riskini en aza indirmek için süreçte dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Ankara İngiltere vize reddi danışmanlığı alarak, vize reddi sonrası yeni başvurunuzu profesyonel destek ile tamamlayabilirsiniz. ‘’İngiltere Vizesine Danışmanla Nasıl Başvuru Yapılır?’’yazımızı okuyarak danışman firmaların size hangi konularda, nasıl fayda sağlayabileceğini öğrenebilirsiniz.

Ankara İngiltere Vize Türleri

 • Ankara Turistik İngiltere Vizesi
 • Ankara Ticari Business İngiltere Vizesi
 • Ankara İngiltere Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • İngiltere Öğrenci Vizesi Ankara
 • İngiltere Yerleşim Vizesi (Settlement Visa)
 • Ankara İngiltere Tier 4 Vizesi
 • Ankara İngiltere Eea Family Permit Vizesi
 • Ankara İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi
 • Ankara İngiltere Evlilik Vizesi
 • Ankara İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi
 • Ankara İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi

İngiltere Vize Acentaları Ankara

 • SaltVisa
 • Rota Vize,
 • MRD Turizm,
 • Long Vize,
 • Empro Vize,
 • 3Gen Vize,
 • Re-Vize,
 • Çilek Turizm,
 • Eylül Turizm,
 • Anka Vize Danışmanlık,
 • Vize Ankara,
 • Başkent Vize.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Yanıtla “Ankara İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlığı”

 1. Serif says: 5 Şubat 2021 at 14:31

  Merhabalar; İngiltere ticari vize başvurusu için Ankara’dan ingiltere vize randevusu aldık. Randevumuzu aynı şirkette çalışan 3 kişi olarak aynı gün ve saate Ankara TLS Contact’ tan aldık. İngiltere’ye birlikte, aynı tarihlerde ticari amaçla seyahat etmemiz gerekiyor. Randevu aldığımız kişilerden birinin, Ankara İngiltere vize randevu gününde İstanbul’da önemli bir toplantısı var. Bu nedenle Ankara’dan aldığımız İngiltere randevusunu değiştirmemiz ve İstanbul’dan yeni randevu almanız gerekiyor. Eski başvuruyu iptal ettiğimizde İngiltere vize ücreti iadesi kesin yapılıyor mu? Geri alamamiz gibi bir durum olabilir mi?
  İngiltere vize randevusuna aynı amaçla, aynı tarihlerde seyahat edecek kişiler farklı şehirlerden katılırsa sorun olur mu? Yani Ankara’dan randevuya girenlerin ve İstanbul’dan randevuya girenlerin basvurulari farklı vize memurları tarafından mi incelenir? Ayrı şehirlerden randevu alınması sorun yaratır mı?
  Son olarak ingiltere vize ücreti iadesi için sistemden işlem yaptıktan sonra bir de Ankara TLS Contact’ ile mi iletişime geçelim yoksa İngiltere Konsolosluğu ile mi?
  Desteğiniz için teşekkürler.
  Saygılarımla,
  Şerif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!