Temmuz 28, 2021 - Blog

Ataşehir İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Ataşehir ve Anadolu Yakası’nın Üsküdar, Tuzla, Maltepe, Kadıköy, Beykoz, Kartal, Pendik, Ümraniye gibi diğer ilçelerinde yaşayan, İngiltere vizesi almak isteyen kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırladığımız ‘’Ataşehir İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Ataşehir vize danışmanlık işlemlerine dair sorularınız ve başvuru işlemleri için ’’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de yaşayan T.C. vatandaşları ve yasal oturum izni bulunan yabancılar Birleşik Krallık vize başvurusu için İngiliz Hükümeti’nin vize işlemleri için yetkilendirdiği resmi temsilciler/vize başvuru merkezleri aracılığı ile işlemlerini tamamlayacaklardır. Bu merkezler online başvuru yoluyla randevu vermekte, randevu işlemlerini tamamlayarak başvuru dosyasını İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na göndermektedir.

İngiltere vize işlemleri Ataşehir yazımızda; İngiltere vize başvurusu, vize randevusu, başvuru için gidilecek merkezler hakkında bilgiler vereceğiz. Başvuru için tamamlanması gereken adımlar ve vize danışmanlık hizmeti alınması durumunda Ataşehir vize firmalarından alınabilecek hizmetlerden bahsedeceğiz.

İngiltere vize işlemlerine dair vereceğimiz bilgileri okuyarak süreci danışmanlık hizmeti almadan kendiniz tamamlayabilir, dilerseniz bizimle iletişime geçerek İngiltere vize danışmanlık hizmeti almak üzere; koşullar, ücretler ve evraklar hakkında bilgi alabilirsiniz.

‘’ Ataşehir Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmetleri ’’ yazımızı okuyarak İngiltere ve diğer ülkelerin vize başvuru işlemlerine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ataşehir İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere Ataşehir vize başvuru işlemleri için öncelikle internet üzerinden başvuru için gerekli adımların tamamlanması gerekecektir. Birleşik Krallık için vize alması gereken tüm başvuru sahiplerinin bu çevrimiçi işlemleri tamamlaması, daha sonra ise seçilen merkezde randevuya gitmesi zorunludur.

İngiltere vizesi almak için başvurunun doğru kategoriye uygun tamamlanması gerekmektedir. Bu nedenle vize alacak kişi seyahat amacını belirleyerek, amaca uygun vize kategorilerini incelemelidir. Uygun kategori için sahip olunması gereken şartlar sağlanıyorsa online başvuru işlemlerine geçilmesi ve resmi vize başvuru sistemi üzerinden vize formunun doldurulması gerekecektir.

İngiltere vize başvuru sistemi tüm ülkelerden ve şehirlerden yapılacak başvurular için aynıdır. Başvuruya giriş yapılırken başvuru ülkesi seçilecek, daha sonra başvuru için tamamlanması gereken sorular cevaplanacaktır. Form uygun vize türü seçilerek tamamlandıktan sonra seçilen ülkedeki başvuru merkezleri listesi sunulacak, randevuya katılımın zorunlu olduğu bilgisi verilerek merkez seçimi istenecektir. İlgili şehir seçilerek randevu alınacak, randevu günü pasaport teslim edilerek parmak izi verilecektir.

İngiltere vizesi randevu günü sonrası 21 günde sonuçlanmaktadır. Yerleşim amacı taşıyan ve oturum hakkı tanıyan bazı vize türlerinin sonuçlanması ise 3 ayı bulabilmektedir.

Ataşehir İngiltere Vize Merkezi

Ataşehir’den İngiltere vizesi alacak kişiler başvuru işlemlerini Anadolu Yakası vize danışmanlık firmaları aracılığıyla ya da bireysel olarak tamamlayabilirler.

Başvuru için; online vize başvuru formunun doldurulması ve randevu oluşturulması gerekecektir. Daha önce İngiltere vizesi alınmış olması ya da yaş sınırına bağlı randevu muafiyet uygulaması bulunmamaktır. Vizeye başvuru yapan tüm kişilerin randevu alması ve randevu günü yetkilendirilmiş İngiltere vize başvuru ofisine gitmesi zorunlu tutulmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası’nın diğer semtleri ve Ataşehir İngiltere vize başvuru merkezi bulunan semtlerden değildir. Başvuru merkezleri bulunan Altunizade’de İngiltere yetkili başvuru merkezi yoktur. İstanbul’dan İngiltere vizesi alacak kişilerin Mecidiyeköy’de bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu almaları gerekecektir.

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri için Türkiye’de TLS Contact şirketi yetkilendirilmiştir. Randevu bu merkezin bulunduğu şehirlerden alınacak, başvuru işlemleri merkez desteği ile tamamlanacak ve dosya İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilecektir. İngiltere vize başvuru işlemleri Türkiye’de; Ankara, Antalya, Adana, İzmir, İstanbul, Bursa illeri üzerinden tamamlanabilmektedir.

Ataşehir İngiltere Vize Randevusu

Türkiye’den yapılacak Birleşik Krallık vize başvuruları yetkilendirilmiş resmi vize merkezleri aracılığı ile tamamlanmaktadır. Bu merkezler üzerinden her bir başvuru sahibi için ayrı randevu alınarak işlemler tamamlanmaktadır.

İngiltere vize randevusu için öncelikle internet üzerinden vize formu doldurularak onaylanmalıdır. Form doldurulduktan sonra ise seçilen vize kategorisi için ödenmesi zorunlu harç ücretleri ödenecek ve randevu sayfasına geçilecektir.

İngiltere vize randevu işlemleri Tls Contact aracı firması web sitesi üzerinden tamamlanmaktadır. Randevu için; başvuru sahibi kendisi için uygun merkez seçimi, gün ve saat seçimi yapabilecektir. Ayrıca isteğe bağlı ek hizmetler ve hizmet ücretleri de görüntülenerek bu istem üzerinden satın alınabilmektedir.

Ataşehir İngiltere vize işlemleri için randevu Avrupa Yakası’nda bulunan TLS Contact üzerinden alınabilir. Anadolu Yakası’nda İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

İngiltere vize randevusu alındıktan sonra yine aynı sistem üzerinden randevu gün ve saatinde değişiklik yapılabilir. Randevu merkezi/ili değiştirilmek istendiğinde ise önceki başvurunun iptali ve yeni vize başvuru formu doldurulması gerekecektir. Önceki başvuru için ücret iadesi alınarak yeni başvuruda tekrar vize ücret ödemesi yapılacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Formu

İngiltere vize başvurusu yapacak tüm başvuru sahiplerinin vize başvuru formunu doldurması zorunludur. Ailece ya da grup halinde yapılan başvurularda da tüm başvurucular için ayrı form doldurulmalıdır.

İngiltere vize başvuru formu sadece resmi vize başvuru sistemi üzerinden online olarak doldurulmaktadır. İngiltere vize formu Pdf formatında ya da çıktı alınarak elle doldurulmaz. Formun çevrimiçi vize başvuru sisteminden doldurulması zorunludur.

Birleşik Krallık vize başvuru formu vize başvuru değerlendirme aşamasında büyük öneme sahiptir. Formda verilen bilgiler vize kararını etkilemektedir. Bu nedenle formun hata yapılmadan doldurulması çok önemlidir.

Özellikle vize sonucunu etkileme ihtimali yüksek olan; gelir durumu, İngiltere’de harcanacak para miktarı, varsa düzenli ek gelirler, geçmiş seyahatler ve varsa vize retlerine dair bilgilerin girişleri hatasız yapılmalıdır.

İşlemlerinizi danışmanlık hizmeti alarak tamamlamanız durumunda vize başvuru formunuz doldurulacak, bilgiler onayınıza sunulacaktır. Daha önce vize almadıysanız, başvuru formu konusunda tecrübeniz yoksa, form konusunda destek alabileceğiniz biri yoksa form doldurma işlemi için danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vize başvuru formunu kendiniz dolduracaksanız;

 • Verdiğiniz bilgilerin dosyanızdaki evraklarla çelişmemesine,
 • Doğum yeri, isim soyisim, pasaport tarihleri ve veriliş yeri gibi seyahat belgesi bilgilerinin pasaporttaki bilgiler dikkate alınarak doldurulmasına,
 • Doğru vize başvuru türünün seçilmesine,
 • Aylık-yıllık gelir ve harcamalara dair soruların hatasız cevaplanmasına ve beyanların kanıtlanabilir olmasına dikkat etmenizi öneririz.

Ataşehir İngiltere vize başvuru formu işlemleriniz ve sorularınız için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Birleşik Krallık vize başvuruları; doldurulması zorunlu vize başvuru formunda verilen bilgiler ve başvuru için hazırlanan evraklar incelenerek değerlendirilir. Form ve vize evrakları başvuru kararını etkileyeceği için evrakların eksiksiz olması, formun hatasız tamamlanması çok önemlidir.

Vize evrakları vize başvuru amacına bağlı değişiklik gösterir. Evraklar uygun vize kategorisi belirlendikten sonra bu kategori için gerekli şartlar dikkate alınarak hazırlanmalıdır.

İngiltere vize evrakları İngilizce tercümeli olabilir fakat tüm kategoriler için evrakların İngilizce ya da İngilizce tercümeli olması zorunlu değildir. Standart ziyaretçi/kısa süreli ziyaretçi vize kategorileri için; dilekçelerin İngilizce olması yeterli olacaktır.

İngiltere vizesi için hazırlanacak evraklar başvuru sahibinin güncel durumunu gösterir olmalıdır. Bu nedenle kişinin durumuna uygun listeleri dikkate alarak başvuru evraklarını hazırlaması gerekecektir. Tüm başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklara ek olarak, kişinin güncel durumuna özel evraklar da sunulmalıdır.

İngiltere vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar:

 • Pasaport- En az 2 boş sayfası bulunmalıdır.
 • Varsa eski pasaportlar ve vizelerin fotokopileri.
 • Kimlik fotokopisi ve e-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Seyahat amacını, seyahat tarihlerini ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını belirtir vize talep dilekçesi.
 • Son 3 aylık şahsi banka hesap dökümleri. Bankadan kaşeli imzalı olarak ya da e-imzalı olarak alınmalıdır.
 • Varsa tapu ve araç ruhsat fotokopileri.
 • Başvuru sahibi öğrenci ise öğrenci belgesi.
 • Başvuru sahibi 18 yaş altındaysa noter onaylı muvafakatname.
 • Sponsorlu vize başvurusu yapılması durumunda İngilizce sponsorluk dilekçesi.

Tüm başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklara ek olarak çalışma durumuna uygun evraklar da hazırlanmalıdır. Çalışma durumuna uygun evrakların listesi aşağıdadır.

Not: Sponsorlu vize başvurusu durumunda sponsor kişi çalışma durumuna uygun olarak aşağıdaki evrakları başvuru sahibi hazırlamadır.

Ssk’lı çalışanlar için gerekli evraklar

 • Şirket antetli kağıdına yazılmış, şirket yetkilisi tarafından imzalanmış çalışma ve izin yazısı.
 • Güncel tarihli şirket evrakları: faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi.
 • İşe giriş bildirgesi.
 • E-devletten alınmış barkodlu, güncel tarihli Sgk hizmet dökümü.
 • Son 3 aylık elektronik imzalı ya da kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık dökümleri.

Emekliler için gerekli evraklar

 • E-devletten alınmış emeklilik tescil kaydı.
 • Emekli maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık dökümleri.

İşverenler için gerekli evraklar

 • Şirket antetli kağıdına yazılış vize talep dilekçesi.
 • Güncel tarihli şirket evrakları: faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazetesi.

Devlet memurları için gerekli evraklar

 • Çalışılan kurumdan çalışma belgesi ve izin belgesi.
 • Kurum kimlik kartı fotokopisi.
 • E-devletten alınmış barkodlu, güncel tarihli Sgk hizmet dökümü.
 • Son 3 aylık elektronik imzalı ya da kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Maaş ödemelerinin yapıldığı banka hesabının son 3 aylık dökümleri.

Resmi olarak çalışma durumunu belgeleyemeyen freelance çalışanlar ise; temel vize evraklarına ek olarak çalışma durumlarını ve gelir durumlarını kanıtlayan evraklar hazırlamalıdır. Yapılan işler, varsa sözleşmeler ve dekontlar dosyaya eklenebilir ve banka hesapları ile yapılan işler karşılığı alınan tutarlar ispatlanabilir.

‘’ Freelance Çalışanlar İçin İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? ’’ yazımızı okuyarak konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Ne Kadar Ödeme Yapacağım?

İngiltere vize başvuru işlemlerine başlamadan önce doğru kaynaktan vize ücretlerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Ücretler güncellenmekte, başvuru yapılan şehre bağlı değişmektedir.

İngiltere vize ücretleri vize başvuru türüne göre değişmektedir. Tüm başvuru türleri için standart vize ücret uygulaması yoktur. Vize harç ücretlerine ek olarak, başvuru sahibinin isteğe bağlı olarak satın alabileceği ek hizmet giderleri vardır. Vize harç ücretleri ve ek hizmet ücretleri tüm yaş grupları için aynıdır.

İngiltere vize ücretleri sayfamızı ziyaret ederek kategorilere göre vize ücretlerini inceleyebilirsiniz. Vize danışmanlık ücretleri ve ücret detayları hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz.

En çok başvuru yapılan vize kategorileri olan; turistik, ticari, aile ziyareti kategorilerinin başvuru süresine göre değişen ücretlerini aşağıda sizinle paylaşmak isteriz. Kısa süreli amaçlarla İngiltere’ye gidecek kişiler 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık İngiltere vize başvurusu yapabilirler.

6 aylık İngiltere vizesi için ödenmesi gereken ücret 136 Dolar,
2 yıllık vize için ödenmesi gereken ücret 518 Dolar,
5 yıllık vize için ödenmesi gereken ücret 939 Dolar,
10 yıllık vize için ödenmesi gereken ücret 1179 Dolar’dır.

Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda vize için ödenen hiçbir ücretin iadesi yapılmamaktadır.

Ataşehir İngiltere Vize Reddi Danışmanlık

Turistik, aile ziyareti, öğrenci vizeleri, ticari vizeler ve diğer yerleşim kategorisi dahilinde olmayan İngiltere vize başvurularınızın ret ile sonuçlanması halinde yeni başvuru için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ret sonrası itiraz hakkı tanınan kategoriler içi yeni başvuru yerine başvuruya itiraz işlemi yapılabilir.

Standart ziyaretçi vize başvurularının reddedilmesi durumunda vize reddine itiraz hakkı tanınmamaktadır. Ret gerekçelerine dair açıklamalar yapılarak yeniden başvuru hakkı verilmektedir.

Vize reddi sonrası yapılacak yeni başvurunun detaylı açıklamalar içermesi, bu açıklamaların evraklar sunularak desteklenmesi gerekecektir. İngiltere vize reddi aldıktan sonra danışmanlık hizmeti alarak yeniden başvuru yapmak isterseniz ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret ediniz.

‘’ İngiltere Vize Reddi Sonrası Tekrar Başvuru ’’ yazımızı okuyarak; vize ret nedenleri ve ret sonrası yeni başvuruda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ataşehir İngiltere Vize Danışmanlık

İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir İngiltere vize başvuru işlemleriniz için SaltVisa’dan hizmet alabilirsiniz. SaltVisa İstanbul Anadolu Yakası, Kadıköy ofisi üzerinden İngiltere vize danışmanlık hizmeti vermekte, başvuru süreci için zorunlu işlemleri tamamlamaktadır. Son aşamada ise başvurunuzun teslimi ve parmak izi beyanı için yetkili İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevunuz alınacaktır.

‘’ İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ yazımızı okuyarak;

 • Danışmanlık hizmeti almanın önemi ve avantajları,
 • Sunulan hizmetler,
 • Danışmanlık ücretleri,
 • Kadıköy İngiltere vize danışmanlık,
 • Çalışmayanlar için İngiltere vize danışmanlık işlemleri,
 • Vize reddi sonrası yeni başvuru danışmanlığı,
 • Vize türlerine göre danışmanlık hizmetleri gibi pek çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Birleşik Krallık vize başvurusunun danışman firmalar (vize acenteleri) desteği tamamlanması vize başvurusunun olumlu sonuçlanacağını garantilememektedir. Vize firmaları başvurunuzun eksiksiz yapılması için hizmet verirler. Danışmanlık hizmeti alarak başvuru yapmanız durumunda vize reddine neden olabilecek durumlar incelenir, gerekli açıklamalar yapılarak ve ek belgeler sunularak başvurunuz hazırlanır.

Ataşehir İngiltere vize danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak ve başvurunuzu başlatmak için ‘’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!