Nisan 14, 2021 - Blog

Balıkesir Rusya Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz, Balıkesir Rusya vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Balıkesir, Altıeylül, Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Karesi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk’tan Rusya Federasyonu’na seyahat etmek üzere vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Balıkesir ve diğer ilçelerden Rusya turistik, ticari, ziyaret, fuar, çalışma ve e-vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak vize şartları hakkında ön bilgi edinebilir ve Rusya vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilirler.

Vize işlemlerinizi başlatmak için BİZE ULAŞIN sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Balıkesir’den Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Balıkesir’den Rusya vizesi alacak vatandaşlarımız Balıkesir ve ilçelerinde Rusya Konsolosluğu veya vize başvuru merkezi bulunmaması nedeniyle vizelerini İstanbul’dan almaları gerekecektir. Rusya vize başvuruları İstanbul’dan 3 farklı şekilde yapılabilmektedir:

 1. Vize işlemleri için İstanbul’a gitmek istemiyorsanız başvurunuzu Rusya vize acentaları ile yapabilir,
 2. En ucuz şekilde Rusya vizesi almak istiyorsanız başvurunuzu Rusya İstanbul Başkonsolosluğuna yapabilir,
 3. Konsolosluğa ulaşmakta güçlük çekiyorsanız Rusya vize başvuru merkezi olan VFS Global’e başvuru yaparak Rusya vizelerinizi alabilirsiniz.

Vize danışmanlık acentaları ile başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini İstanbul’a veya Konsolosluğa gitmeden kargo-kurye ile alabileceklerdir.

Balıkesir Rusya Turistik Vize İşlemleri

Balıkesir, Bandırma, Dursunbey ve diğer ilçelerden Rusya Federasyonu’na tatil, bireysel ve tur ile seyahat edecek vatandaşlarımız Rusya turist vizesi için başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız Rusya’ya vizesiz olarak seyahat edebilir.

Rusya turist vizesi kısa süreli bir vizedir ve maksimum 30 güne kadar tek ve çift girişli olarak düzenlenir.

Vize süresi Rusya’da uzatılamamaktadır.

Bu vize türüne başvuru yapacak vatandaşlarımız Rusya’da yaşayan arkadaşlarından veya partnerlerinden davetiye almaları gerekmemektedir. Ancak Rus turizm operatörlerinden voucher belgesi ve acenta garanti yazısı almaları gerekir.

Rusya turistik vizesi için voucher belgesi temin edemeyen vatandaşlarımız SaltVisa veya Balıkesir Rusya vize danışmanlık acentalarından evraksız Rusya turistik vize hizmeti alabilirler.

Turistik vizeler seyahat edilecek şehirlere göre düzenlenecektir. Moskova için alınan Rusya turistik vizeleri ile Kazan veya Saint Petersburg’a giriş yapılması genel anlamda mümkün değildir.

Birden fazla şehire seyahat edecek olmanız halinde vizenizi danışman acentalar aracılığıyla almanızı tavsiye ederiz.

Rusya turistik vize başvurularının çıkma süresi 4-8 iş günüdür. Konsolosluk görüşme talep etmesi halinde vize başvurularının sonuçlanma süresi 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Rusya turistik vize başvuruları için randevu alınması gerekmez. Bebek ve çocuklar için de Rusya turist vizesi alınması zorunludur.

Rusya’ya maksimum 16 güne seyahat edecek vatandaşlarımız Rusya e-vize kolaylığından yararlanabilir.

Covid-19 sürecinde Rusya e-vize uygulamaları geçici süreliğine durdurulmuştur.

Rusya turistik vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 10 gün önce yapılmış olmalıdır.

Acil durumlarda 2 günde sonuçlanan Rusya ekspres vize hizmeti alabilirsiniz.

Balıkesir Rusya Ticari Vize İşlemleri

Balıkesir, Bandırma, Susurluk, Dursunbey, Bigadiç veya diğer ilçelerden Rusya’ya iş görüşmesi, toplantı, fuar, müşteri ziyareti ve pazar araştırması gibi gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımız Rusya ticari vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir.

Bu vize türüne başvuru yapacak vatandaşlarımız Rusya’da bulunan iş ortaklarından Göçmenlik Ofisi onaylı davetiye almaları gerekir.

Rusya ticari vize davetiyeleri elektronik imzalı bir davetiye ise mail olarak, mühürlü ve ıslak imzalı davetiye ise kargo ile temin edilmelidir.

Bu vize türü için başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmeleri ve parmak izi vermeleri gerekmemektedir.

Vize başvurusunu Konsolosluğa yapacak vatandaşlarımız ilgili Rus Konsolosluğundan randevu almalıdır.

Vize başvuru merkezi veya danışmanlık firmalarına başvuru yapacak vatandaşlarımızın ise Rusya ticari vize başvuruları için randevu almaları gerekmez.

Rusya ticari vizeleri kısa süreli bir vize türüdür. Bu vize Rusya’dan gelecek davetiyede belirtilen sürelere bağlı olarak 1, 3, 6 aylık ve 1 yıllık olarak alınabilir.

Yine Rusya ticari vizeleri gelecek olan davetiyeye bağlı olarak 1 giriş, 2 giriş ve çok girişli olarak alınabilir.

Rusya’ya fuar amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımız davetiye belgesi temin edememeleri halinde şirket antetli kağıdına durumu anlatan dilekçe yazarak Rusya amaçlı turistik vize alabilirler.

Rusya turistik vize ile ticari arasında en belirgin fark: Rusya turistik vizeleri kısa süreli olarak düzenlenir, ticari vizeler ise uzun süreli ve çok girişli olarak düzenlenir.

Rusya ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi 4-8 iş günüdür. İdari soruşturma durumunda vize başvurularının sonuçlanma süresi 4 haftaya kadar uzayabilir.

Vize başvuruları seyahatten en geç 10 gün önce yapılmış olmalıdır.

Balıkesir Rusya Aile, Akraba ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Balıkesir’den Rusya’ya eş, akraba, arkadaş veya sevgili/partner ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Rusya aile, akraba, arkadaş ziyaret vizesi kategorisine başvuru yapmaları gerekecektir.

Balıkesir’de Rusya Konsolosluğu ve Balıkesir Rusya vize merkezi bulunmaması nedeniyle vize başvuruları İstanbul’dan yapılması gerekecektir.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize işlemlerinden muaftır.

Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımızın pasaport geçerlilik süreleri seyahat dönüşü en az 6 ay olmalıdır.

Bu vize türüne başvuru yapacak vatandaşlarımızın ziyaret edecekleri tanıdıklarından Rusya Göçmenlik Ofisi onaylı davetiye almaları gerekir.

Bu davetiye sadece Rusya vatandaşı olan veya Rusya’da yasal oturma iznine sahip kişiler tarafından çıkartılabilir.

Alınacak olacak davetiye 2 farklı şekilde hazırlanmaktadır. Davetiye elektronik imzalı ise e-mail olarak, mühür ve ıslak imzalı ise kargo ile orijinal belge olarak alınmalıdır.

Verilecek olan vize süresi davetiye de belirtilen sürelere göre belirlenir.

Yine Rusya aile, akraba, arkadaş ziyareti vize ücreti davetiye de belirtilen sürelere göre değişiklik gösterecektir.

Vize işlemlerinde parmak izi uygulaması bulunmamaktadır dolayısıyla başvuru sahiplerinin vize işlemleri sırasında hazır bulunmaları gerekmez. Ancak başvuru sahipleri isim benzerliği ve seyahat geçmişleri nedeniyle nadir de olsa görüşmeye davet edebilir.

Rusya vize takip ve danışmanlık acentaları ile başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilecektir.

Konsolosluk veya Rusya vize merkezi kargo ile yapılacak vize başvurularını kabul etmemektedir.

Alınacak olan vize süreleri mücbir bir sebep olmadığı sürece (sağlık, cenaze, doğal afet vb,) Rusya’da uzatılamayacaktır.

Vize başvuruları 4-15 iş günü arasında sonuçlanır. Acil durumlarda 2 iş gününde sonuçlanan ekspres Rusya vizesi alınabilir.

Balıkesir Tataristan/Kazan Vize İşlemleri

Rusya Federasyonuna bağlı Tataristan/Kazan’a seyahat edecek umuma mahsus (bordo renkli) pasaportlara sahip Türk vatandaşları Tataristan vize işlemlerine tabidir. Hususi, hizmeti ve diplomatik pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise vize işlemlerinden muaftır.

Tataristan’a seyahat edecek vatandaşlarımız için Rusya vize şartları geçerli olacaktır.

Tataristan’a maksimum 16 güne kadar seyahat edecek vatandaşlarımız Tataristan e-vize kolaylığından yararlanabileceklerdir.

Covid-19 sürecince E-vize uygulaması geçici süreliğine durdurulmuştur. Ancak arzu eden vatandaşlarımız Rusya vize danışmanlık firmaları veya şahsi olarak Konsolosluklara başvuru yaparak pasaporta basılan Kazan için Rusya etiket vizesi alabileceklerdir.

Tataristan vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden acentalar aracılığıyla alabilir.

Tataristan turistik vize için başvuru yapacak vatandaşlarımız Rus turizm operatörlerinden onaylı voucher ve acenta garanti yazısı almaları zorunludur.

Tataristan aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın Rusya Göçmenlik Ofisi onaylı davetiye belgesi temin etmeleri zorunludur.

SaltVisa aracılığıyla Tataristan turistik vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın voucher ve acenta garanti yazısı SaltVisa tarafından hazırlanacaktır.

Vize ücretlerinde Rusya vize ücret tarifesi geçerlidir.

Tataristan vize başvurularının sonuçlanma süresi 4-15 iş günü, ekspres vize başvuruların sonuçlanma süresi ise 2 iş günüdür.

Daha detaylı bilgi için ” Tataristan Vize ” yazımızı okuyabilirsiniz

Balıkesir Rusya Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

 1. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaport.
 2. Barkodlu Rusya vize başvuru formu.
 3. 2 adet 35×45 mm ölçülerinde arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
 4. Rusya Göçmenlik Ofisi onaylı davetiye.
 5. Gidiş-dönüş uçak rezervasyonu.
 6. Otelde konaklama yapılacak ise otel rezervasyonu.
 7. Başvuru sahibi yabancı uyruklu ise Rusya’da geçerli seyahat sağlık sigortası.
 8. Pasaport ve kimlik fotokopisi.

Balıkesir Rusya Vize Ücretleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Balıkesir, Bandırma ve diğer ilçelerden Rusya vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın ödemeleri gereken ücret: başvurunun yapılacağı yere, vize giriş sayısına veya ekspres ve standart başvuru yapılmasına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Ayrıca başvuru sahipleri vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa yapmaması durumunda vize başvuru merkezi ve vize takip firmasının hizmet ücretlerini de ödemeleri gerekecektir.

2021-2022 yılı Rusya Konsolosluklarının vize harç ücreti:

 • Tek girişli: 80 $,
 • Tek girişli ekspres vize ücreti: 160 $,
 • Çift girişli vize ücreti: 128 $,
 • Çift girişli ekspres vize ücreti: 256 $,
 • Çok girişli vize ücreti: 240 $,
 • Çok girişli ekspres vize ücreti: 480 $.
 • Rusya elektronik vize ücreti: 40 $

Vize başvuruları VFS Global’e yapılacak olması halinde ek olarak 35 $ VFS Global hizmet ücreti ödenmesi gerekecektir.

Danışman firmaları ile başvuru yapacak vatandaşlarımız belirtilen ücretlere ek olarak 25-45 $ arasında değişen hizmet bedeli ödemeleri gerekecektir.

Vize ücretleri dosya ücreti olarak tahsil edilir ve vize sonucu ne olursa olsun iade edilmez.

Balıkesir Rusya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Balıkesir, Bandırma, Dursunbey, Bigadiç, Ayvalık, Edremit, Burhaniye, Susurluk, Sındırgı ve diğer ilçelerden Rusya vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize işlemleri 4-15 iş günü arasında sonuçlanacaktır. İdari soruşturma, resmi tatil, eksik evrak ve mülakat nedeniyle vize başvurularının sonuçlanma süresi 6 haftaya kadar uzayabilir.

Acil durumlar da ek ücret ödeyerek Rusya ekspres vize hizmeti alabilirsiniz. Ekspres Rusya vize başvuruları idari soruşturma olmaması durumunda 2 iş gününde sonuçlanır.

Kargo ile vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın belirtilmekte olan sürelere ek olarak kargo süresini de eklemeleri gerekecektir.

Balıkesir Rusya E-Vize İşlemleri

Balıkesir ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız Rusya Federasyonu’na 16 güne kadar seyahat edecek olmaları halinde Rusya e-vize kolaylığından yararlanabileceklerdir.

Covid-19 nedeniyle Rusya elektronik vize uygulamaları Türk vatandaşları İçin geçici süreliğine durdurulmuştur.

Rusya e-vize alacak vatandaşlarımız pasaportlarının 2. sayfalarını ve biyometrik fotoğraflarını e-vize sistemine yükledikten sonra online vize başvuru formunu doldurarak vizelerini alabileceklerdir.

Vize ücreti sadece kredi kartı ile ödenebilir.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 2-4 iş günüdür.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Rusya E-Vize ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SaltVisa Aracılığıyla Rusya Vizesi Balıkesir’den Nasıl Alınır?

SaltVisa aracılığıyla Balıkesir’den Rusya vizesi alacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini İstanbul’a gitmeden evraksız olarak alabileceklerdir.

SaltVisa aracılığıyla Rusya vizesi alacak vatandaşlarımız:

 1. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaport,
 2. 2 adet biyometrik vize fotoğraflarını SaltVisa’ya kargo yaparak vizelerini alabilir.

SaltVisa’dan hizmet alacak vatandaşlarımızın vize başvuru formları SaltVisa görevlileri tarafından doldurulur.

SaltVisa aracılığıyla Rusya turistik vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın voucher ve acenta garanti yazıları SaltVisa tarafından hazırlanır.

SaltVisa aracılığıyla Rusya vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilir.

Değerli ziyaretçilerimiz Balıkesir Rusya vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için “ Balıkesir Vize Danışmanlık “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 73 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!