Ağustos 17, 2021 - Blog

Beykoz Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmetleri

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Beykoz vize işlemleri ve danışmanlık hizmetleri ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Acarlar, Acarkent, Akbaba, Paşabahçe, Anadoluhisarı, Anadolu Kavağı, Anadolufeneri, Çubuklu, Görele, Soğuksu, Kanlıca, Kavacık, Vanıköy, Riva, Polonezköy, Poyrazköy, Mahmutşevketpaşa, Yakıköy, Kaynarca ve Beykoz’un diğer mahalle ve semtlerinde yaşayan vatandaşlarımızın yurt dışı vize başvuru işlemleri hakkında bilgi vermek üzere hazırlanmıştır.

Beykoz ve çevre semtlerde yaşayan vatandaşlarımız SaltVisa Beykoz vize işlemleri yazımızda yer alan bilgilerden yola çıkarak vize işlemleri hakkında temel bilgilere sahip olabilir, Konsolosluklara veya vize başvuru merkezlerine bireysel başvuru yapabilir veya SaltVisa danışmalık hizmetlerinden yararlanarak vizelerini çoğu zaman konsolosluklara gitmeden kolayca alabileceklerdir.

Beykoz’dan vize işlemlerinizi başlatmak için BİZE ULAŞIN sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

Beykoz’dan Nasıl Vize Alınır?

Beykoz, Acarlar, Acarkent, Akbaba, Paşabahçe, Vanıköy, Kanlıca, Riva, Polonezköy, Kavacık ve Beykoz’un diğer semtlerinde yaşayan vatandaşlarımız yurt dışı ülkeleri için vizelerini 3 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. İstanbul-Avrupa Yakası’nda bulunan Başkonsolosluklara şahsi başvuru yaparak,
 2. İstanbul-Avrupa Yakası ve kısmen Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerine şahsi başvuru yaparak,
 3. Beykoz veya Kadıköy vize takip ve danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir.

Beykoz vize danışmanlık firmaları kullanmadan şahsi vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız ise sırasıyla aşağıdaki adımları izleyerek vize müracaatlarını tamamlayabileceklerdir:

 • Vize talep edeceğiniz Konsolosluğun vize mevzuatı hakkında ön bilgi edinin.
 • Konsolosluklara seyahat tarihinizden en geç ne kadar süre önce başvuru yapabileceğinizi öğrenin.
 • Başvuru yapacağınız vize türünü belirleyin.
 • Vize randevusu alın.
 • Evraklarınızın güncel tarihli olabilmesi için randevu tarihinden son 1 hafta içerisinde vize başvuru belgelerinizi hazırlayın, temin edin.
 • Vize başvuru formunuzu eksiksiz olacak şekilde doldurun, imzalayın ve fotoğrafınızı yapıştırın.
 • Randevu belgesinin çıktısını alın.
 • Hazırlamış olduğunuz evrakları, vize randevu belgesini ve başvuru formunu bir dosya haline getirin,
 • Hazırlamış olduğunuz evrakları Konsolosluğun evrak listesine göre sıralayın.
 • Vize ücretini ilgili Konsolosluğun para birimine göre tam olacak şekilde hazırlayın.
 • Randevu saatinden en geç 15 dakika önce randevu yerinde olun.
 • Randevu sıranız geldiğinde vize başvuru dosyanızı teslim edin, eksik evrakınız yoksa vize ücretini ödeyerek parmak izi beyanında bulunun.
 • İşlem sonrası tarafınıza verilen vize takip fişi ile vize başvurunuzun durumunu sorgulayın.
 • Ortalama 1-3 hafta arasında sonuçlanan vizeli pasaportunuzu Konsolosluktan, vize başvuru merkezinden veya kargo hizmeti ile teslim alın.

Vize İşlemleri İçin Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

Beykoz’dan vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın bazı ülkelerin vize işlemleri için Konsolosluğa gitmeleri zorunludur.

İlk defa Schengen vizesi alacak vatandaşlarımızın Konsoloslukta veya Schengen vize başvuru merkezlerinde hazır bulunmaları zorunludur.

İngiltere vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın Mecidiyeköy’de yer alan İngiltere vize başvuru merkezinde hazır bulunması zorunludur.

ABD vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın Konsoloslukta hazır bulunarak mülakata girmeleri zorunludur.

Aynı şekilde Kanada, Romanya, Hırvatistan, Hindistan, Avustralya, Çin vize başvurularında da vatandaşlarımızın Konsolosluk veya vize başvuru merkezlerinde hazır bulunmaları zorunlu tutulacaktır.

 • Öte yandan son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan,
 • Son 5 yıl içinde Çin vizesi alan,
 • Son 5 yıl içinde Kanada vizesi için parmak izi vermiş ve biyometri belgeleri olan,
 • Son 4 yıl içinde Amerika vizesi sona ermiş ve Amerika vize yenileme işlemi yapanlar,
 • 12 yaş altı çocuklar vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Beykoz Schengen Vize İşlemleri

Beykoz ve çevre semtlerden Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İtalya, İsveç, İsviçre, İzlanda ve Yunanistan’a maksimum 90 güne kadar seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat edecekleri ülkenin Schengen vizesine müracaat etmeleri gerekecektir.

Bahsi geçen ülkelere maksimum 90 güne kadar aile, akraba, arkadaş ziyareti, turistik gezi, tur, konferans, staj, eğitim, dil okulu, müşteri ziyaret, toplantı, fuar gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat edecekleri ülkenin Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

Alınacak olan Schengen vizesi, vize kuralları dikkate alınarak sahibine tam 26 Schengen devletine giriş hakkı verecektir.

Başvuru sahibi birden fazla Schengen devletini ziyaret edecek olması halinde vizesini en uzun süre konaklama yapacağı Schengen Konsolosluğundan almalıdır.

Başvuru sahibi birden fazla Schengen devletini ziyaret edecek olması ve ziyaret edilecek ülkelerde eşit sürelerde konaklama yapacak olması halinde vizesini ilk giriş yapacağı Schengen devletinden alması gerekecektir.

Alınacak olan Schengen vizeleri kısa süreli vizelerdir ve başvuru sahipleri söz konusu ülkelerde yaşama, çalışma, iş kurma hakkı vermemektedir.

Alınacak olan Schengen vizeleri başvuru sahiplerinin Schengen seyahat geçmişlerine, eski vizelerin doğru kullanılıp-kullanılmadığına ve seyahat amacının önemine göre değerlendirilerek maksimum 90 günlük konaklama süresine tamamlanmaktadır. Başvuru sahibi Schengen vizesine ilk defa başvuru yapıyorsa vize süresi sadece seyahat süresi kadar verilebilir.

Başvuru sahibinin 1 yıllık, 90 gün konaklamalı ve çok girişli Schengen vizesi var ise bu vize sahibine her 6 ay içinde maksimum 90 güne kadar konaklama hakkı verir. Diğer bir deyişle 1 yıllık Schengen vizesi olan vatandaşlarımızın Schengen bölgesinde 2 kere 90 günlük konaklama hakları olacaktır.

Tek girişli Schengen vizesi başvuru sahibine Schengen devletlerine 1 giriş, 1 de çıkış hakkı vermektedir.

Çok girişli Schengen vizesi başvuru sahiplerine Schengen devletlerine ve Romanya, Bulgaristan ve Hırvatistan gibi AB üye ülkelere sınırsız giriş-çıkış hakkı vermektedir.

Vize başvurusunda bulunacak tüm vatandaşlarımızın kişisel bilgilerini, mesleki bilgilerini, düzenli gelirlerini ve finansal durumlarını ispat etmeleri zorunludur. Seyahat amacını ve Türkiye’ye bağlayıcı etkenlerini ispat edemeyen vatandaşlarımız vize reddi gibi durumlarla karşılaşabilmektedir. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapacak vatandaşlarımıza Schengen vize danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz.

Öte yandan Beykoz ve çevre semtlerde Schengen Konsolosluğu veya Schengen vize merkezi bulunmamaktadır. Beykoz, Kavacık, Vanıöy, Paşabahçe ve diğer semtlerde yaşayan vatandaşlarımız Schengen vizelerini Avrupa Yakası’nda yer alan Konsolosluklara, vize başvuru merkezlerine veya bazı ülkelerin vizelerini ise Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak alabileceklerdir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise yeni Schengen vizelerini SaltVisa veya Beykoz vize takip ve danışmanlık acentaları aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Schengen vize ücretleri genel anlamda standarttır. Tüm üe devletlerin Konsoloslukları kişi başı 80 € veya bunun dolar ya da TL karşılığını tahsil etmektedir. Buna ek olarak 20 ile 40 Euro arasında değişen Schengen vize başvuru merkezi servis ücreti bulunmaktadır.

12 yaş altı çocuklardan genel anlamda yarım Schengen vize ücreti alınır.

0-6 yaş arası çocuklardan ise konsolosluk ve vize başvuru merkezi ücreti alınmamaktadır.

Vize çıkış süresi 1-4 hafta arasında değişiklik gösterir. Bu süre Konsolosluğa bağlı olarak 2-3 ay kadar uzayabilir.

Vize başvuruları ise seyahat tarihinden en geç 15 gün önceden tamamlanmış olmalıdır.

Randevu yoğunluğu, resmi tatil ve eksik evrak gibi unsurları düşünerek Beykoz Schengen vize başvurularınızı seyahat tarihinizden en geç 1 ay önceden tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz.

En erken Schengen vize başvuru yapma süresi ise seyahat tarihinden maksimum 6 ay öncesidir

Beykoz Rusya Vize İşlemleri

Beykoz’dan Rusya Federasyonu’na seyahat edecek vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir.

Yeşil pasaport sahipleri Rusya’ya vizesiz olarak seyahat edebilir.

Rusya e-vize uygulamaları Covid-19 nedeniyle geçici süreliğine durdurulmuştur. Bu süreçte Rusya vizeleri Konsolosluktan pasaporta basılan etiket vize şeklinde alınacaktır.

Rusya turistik vizeleri için Rusya seyahat acentalarından alınmış referans yazısı ve voucher belgesinin beyan edilmesi zorunludur.

Rusya aile, akraba ve arkadaş ziyareti vize başvuruları için Rusya Göçmenlik Ofisi onaylı elektronik imzalı davetiye belgesinin sunulması zorunludur.

Konsolosluk çağırmadığı müddetçe vize başvuruları sırasında hazır bulunulması gerekmez.

Arzu eden vatandaşlarımız Beykoz Rusya vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilir.

Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Acil durumlarda Rusya vizeleri 2 iş gününde ekspres olacak şekilde alınabilir.

Çok acil durumlarda süper ekspres Rusya vize hizmeti ile vizelerinizi aynı gün içinde alabilirsiniz.

Tataristan/Kazan’a seyahat edecek vatandaşlarımızda yine Rusya vizesine başvuru yapmaları gerekecektir. (Bkz: Tataristan vize işlemleri)

Beykoz Amerika Vize İşlemleri

Beykoz’dan Amerika vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını İstinye’de bulunan Amerikan Başkonsolosluğuna yapmaları gerekecektir.

Üsküdar Altunizade’de Amerika vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Daha önce Amerika vizesi almış ve Amerika vizesi son 4 yıl içinde sona eren vatandaşlarımız ise bazı şartları yerine getirmeleri durumunda vizelerini Konsolosluğa gitmeden yenileyebileceklerdir.

Vize başvurularında 14 yaş üstü başvuru sahiplerinin Konsoloslukta hazır bulunmaları zorunludur.

14 yaş altı çocuklar için vizelerini ebeveynleri kontrolünde alabileceklerdir.

Amerika vize başvurularında online DS 160 formunun eksiksiz şekilde doldurulması zorunludur.

Amerika vize başvurularında işlemi tamamlanan pasaportların PTT Kargo’dan teslim alınması zorunludur.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 3 iş günü ile 15 iş günü arasında değişiklik gösterir.

Vize başvurularının seyahatten en geç 1 ay önceden yapılmış olması sorunsuz bir seyahat için tavsiye edilen süredir.

Beykoz İngiltere Vize İşlemleri

Beykoz’dan İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya ve Galler’e seyahat edecek vatandaşlarımız Birleşik Krallık vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir.

Beykoz’da İngiltere Konsolosluğu veya İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Vize başvuruları istisnai durumlar hariç sadece Avrupa Yakası – Mecidiyeköy’de bulunan İngiltere vize başvuru merkezinden yapılmaktadır.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevu online formun doldurulmasının ve vize ücretinin ödenmesinin ardından alınabilmektedir.

Tüm vize başvuru belgelerinin eksiksiz şekilde tarama yapılarak Konsolosluğun e-solo sistemine yüklenmesi zorunludur. Bu işlemi dilerseniz bireysel dilerseniz vize başvuru merkezi TLS Contact’a ek ücret ödeyerek dilerseniz SaltVisa aracılığıyla yapabilirsiniz.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Acil durumlarda İngiltere vizelerinizi İstanbul ve Ankara’dan 4-5 iş gününde teslim alabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ” İngiltere vize danışmanlık hizmeti ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Beykoz Bulgaristan Vize İşlemleri

Beykoz’dan Bulgaristan vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini Avrupa Yakasında bulunan Bulgar Konsolosluğuna veya vize merkezine başvuru yaparak veya Beykoz Bulgaristan vize acentaları aracılığıyla başvuru yaparak alabileceklerdir.

Vize başvuruları sırasında hazır bulunulması gerekmemektedir. Konsolosluk gerek görmesi halinde başvuru sahiplerini görüşmeye davet edebilir.

Turistik vizeler maksimum 15 günlük ve tek girişli olarak düzenlenir. Başvuru sahipleri bu vizeleri ile 1 ay içinde herhangi bir 15 gün konaklama yapabilir.

Ticari ve aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için ise Göçmenlik Ofisi onaylı davetiye yazısı temin edilmesi gerekir. Bu davetiye kargo yoluyla orijinal belge olarak edinilmelidir.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişiklik gösterir. Schengen giriş yasağı olan, daha önce vize reddi almış ve güvensiz bölgelere seyahat etmiş vatandaşlarımızın Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun sürebilmektedir.

Bulgaristan vize başvurunuzu bu ve benzeri bilgileri dikkate alarak seyahat tarihinizden en geç 30 gün önce tamamlamış olmaya özen gösteriniz.

Beykoz Dubai & Birleşik Arap Emirlikleri Vize İşlemleri

Beykoz’dan Birleşik Arap Emirliklerine diğer bir deyişle Dubai veya Abu Dabi’ye seyahat edecek vatandaşlarımız vize başvuru işlemlerini Konsolosluklara gitmeden tamamlayabileceklerdir.

BAE veya Dubai vizenizi Konsolosluklara gitmeden alabilmek için öncelikle aracı bir vize firması ile çalışmanız gerekmektedir. Dubai vize aracı firmalar ile vizelerinizi e-posta ortamında e-vize olarak alabilirsiniz.

Yapmanız gereken güvenilir bir Dubai vize danışmanlık firması bulmak olacaktır. Dubai vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vizenizi basitleştirilmiş prosedürle sadece pasaport, form ve sözleşme gibi basit evraklarla kolayca alabilirsiniz.

Türkiye’de bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Dubai e-vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir. Türkiye’de bulunan BAE Konsoloslukları daha çok diğer konsolosluk hizmetleri ve evrak tasdik işlemleri üzerine hizmet vermektedir. Dolayısıyla BAE Konsolosluklarında diploma, doğum belgesi, sertifika, ehliyet, öğrenci belgesi, fatura, menşei şehadetnamesi, invoice gibi evraklarınızı tasdik ettirebilirsiniz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için Dubai Konsolosluğu evrak tasdik yazımızı okumanızı öneririz.

Beykoz’dan Hangi Ülkelerin Vizesi Konsolosluğa Gitmeden Alınabilir?

Beykoz’da yaşayan vatandaşlarımız bazı ülkelerin vizelerini Konsolosluklara gitmeden kimi zaman danışmanlık firmaları aracılığıyla kimi zaman ise elektronik vize olarak alabileceklerdir. Bunun dışında Konsolosluklar kargo-kurye ile yapılacak vize başvurularını kabul etmemektedir.

İşte Beykoz’da yaşayan vatandaşlarımızın Konsolosluğa gitmeden alabilecekleri vizeler:

 • Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alınmış ise Schengen vizesi.
 • Son 5 yıl içinde Kanada vize başvurularında parmak izi verilmişse Kanada vize.
 • Amerika vize yenileme işlemi.
 • Bulgaristan vizesi.
 • Rusya vizesi.
 • Birleşik Arap Emirlikleri / Dubai vizesi.
 • İrlanda vizesi.
 • Etiyopya vizesi.
 • Gana vizesi.
 • Gabon vizesi.
 • Gambiya vizesi.
 • Kamerun vizesi
 • Senegal vizesi.
 • Somali vizesi.
 • Sudan vizesi.
 • Pakistan vizesi.
 • Nijerya vizesi.
 • Burkina Faso vizesi.
 • Kamboçya vizesi.
 • Nijerya vizesi.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!