Nisan 6, 2021 - Blog

Bursa Amerika Turistik Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Değerli ziyaretçilerimiz; Bursa’da ikamet eden ve turistik amaçla Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat edecek kişilerin işlemlerine dair bilgiler vereceğimiz ‘’ Bursa Amerika Turistik Vize ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İnegöl, Gemlik, Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya gibi Bursa ilçelerinde ikamet eden başvuru sahipleri SaltVisa danışmanlığı ile Amerika vize işlemlerini tamamlayabilirler.

SaltVisa Amerika vize işlemleri ve danışmanlık hizmetleri hakkında bilgi almak için ”Amerika Vize Danışmanlık Şirketleri ve Ücretler” yazımızı okuyabilir, dilerseniz bize:

 • salt@saltvisa.org veya
 • +90 532 494 64 45 nolu hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Bursa Amerika vizesi işlemlerine dair sayfamızın devamında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Amerika turistik vize evrakları, Bursa’dan Amerika vize randevu alımı, Bursa’daki Amerika vize acentaları ve Bursa’dan Amerika vize işlemlerine dair sık sorulan sorulara yanıtlar vereceğiz.

Bursa’dan Amerika Turistik Vize Nasıl Alınır?

Amerika’ya turist olarak seyahat etmek kişilerin Amerika B1/B2 vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Bu vize türü ile kişi; Amerika’da turist olarak kalabilir, Amerika’ya ticari amaçlarla ya da aile ziyareti amacı ile seyahat gerçekleştirebilir.

Göçmen olmayan Amerika vize kategorilerinden biri olan Amerika turist vizesi 10 yıllık olarak verilmektedir. Turistik vizeye başvuran ve vize onayı alan Türk Vatandaşları 10 yıllık Abd vizesine sahip olacaklardır.

Turist vizesi ile Amerika’da çalışılamaz, uzun süreli eğitim alınamaz. Verilen onay kısa süreli seyahatler için geçerli olacaktır.

Bursa Amerika B1, B2 vize işlemleri için gerekli turistik vize evrakları hazırlanmalı, vize formu doldurulmalı ve randevu alınmalıdır. Turistik vize için mutlaka başvuru sahibinin mülakata katılması gerekmektedir.

Bursa’da Amerika turistik vize işlemi için online işlemler tamamlanmalı, randevu Ankara ya da İstanbul’dan alınmalıdır. Online işlemler DS-160 formunun doldurulması, Abd vize harç ücretinin ödemesi ve randevu alımı olacaktır. Bu işlemler sonrası ise kişi başvuru sistemi üzerinden seçtiği şehirde randevuya katılmalıdır.

Amerika vize formu doldurulduktan ve randevu alındıktan sonra başvuran evraklarla birlikte mülakata katılacaktır. Mülakat esnasında vize onayı ya da reddi başvuru sahibine bildirilecektir. Vizenin onaylanması durumunda pasaport mülakat yapan görevli tarafından teslim alınacak, 3 iş sonunda ise başvuru sahibi tarafından online işlemler esnasında belirtilen PTT şubesine vizeli bir şekilde gönderilecektir.

Bursa’dan Amerika turist vizesine başvuru yapan kişilerin sadece randevu günü Ankara’ya ya da İstanbul’a gitmeleri yeterli olacaktır. Pasaport vize onaylandıktan sonra seçilen herhangi bir Bursa PTT şubesine gönderilecektir.

‘’ Bursa Sheraton otelden Amerika vizesi alabilir mi? ’’ya da ‘’ Bursa Vfs Global’den Amerika vizesi alınabilir mi? ’’ soruları çok sık sorulmaktadır. Bu merkezler Amerika vize işlemleri için hizmet vermemektedir. Amerika vizesi için başvuru sadece Ankara Amerika Büyükelçiliği ve İstanbul Amerika Başkonsolosluğu tarafından yapılır.

Bursa’da Amerika vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Bursa’daki vize acentaları aracılığı ile işlemlerinizi tamamlayabilir, randevuya tercihinize bağlı olarak Ankara ya da İstanbul’dan katılabilirsiniz.

SaltVisa Bursa’dan Amerika vize başvurusu yapacak kişiler için hizmet vermektedir. Ayrıca yazımızın devamında Bursa vize şirketleri hakkında detaylı bilgileri de bulabilirsiniz.

Bursa Amerika Turistik Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri vize politikaları ve vize işlem adımları diğer ülkelere oranla çok daha zordur. Tüm işlemler eksiksiz tamamlansa da vize onayı her zaman mümkün olmayabilir. Değerlendirme esnasında evraklar ve kişinin durumu kadar; başvurunun doğru yapılması, seyahat nedeninin ikna edici bulunması ve kişinin ülkesindeki durumu da önemlidir. Amerika turist vizesi için ayrıca kişinin daha önce yurt dışına seyahat etmiş olması da önemlidir.

Amerika turistik vize başvurusu için DS-160 formu (Abd vize formu) doldurulmalıdır. Bu form tamamlanmadan telefonla ya da e-posta yoluyla Bursa’dan Amerika vize randevusu alınması mümkün değildir.

Bursa Amerika vize işlemleri için online Abd formu doldurularak başvuru numarası alınacak ve bu numara ile Başkonsolosluk ya da Elçilik’ten randevu alınacaktır. Form doldurulduktan sonra da randevu işlemleri online yapılacaktır. Randevu sistemine pasaport numarası, seyahat amacı ve başvuru numarası girildikten sonra randevu gün ve saatlerini gösterir takvim ve randevu şehri seçenekleri çıkacaktır. Bursa’dan Abd vizesi almak isteyen kişiler kendileri için uygun olan şehri seçebilirler. İkamet bölgesine göre İstanbul’dan ya da Ankara’dan Amerika vizesi randevusu alınması zorunluluğu yoktur.

Abd turist vizesi randevusu için vize ücreti ödenmelidir. Amerika vize ödemesi yapılmadan vize randevusu alınması mümkün değildir.

Bursa Amerika Turistik Vize Ücreti

Bursa’dan Amerika turist vize ücreti 160 Dolar’dır. Bu tutar diğer illerden yapılan başvurular için de aynıdır.

Amerika turistik vize ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenir. Ödemenin randevu günü Konsolosluk’a ya da elçiliğe elden teslimi mümkün değildir.

Bursa Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika turistik vize evraklarının eksiksiz olması ve kişinin seyahat amacına uygun vize başvuru evraklarını sağlayabilmesi çok önemlidir. Evraklar kişinin yaşadığı ülkedeki durumunu açıklayabilmeli, seyahat amacını kanıtlamalı ve turistik seyahat sonrası ülkesine geri döneceğini beyan edebilmelidir.

Ayrıca sunulan evraklarla DS-160 formunda verilen bilgilerin ve mülakat esnasında sorulan sorulara verilen yanıtların çelişmemesi gerekmektedir.

Bursa Amerika turistik vize evrakları seyahat edecek kişinin çalışma durumuna göre hazırlanmalıdır.

Amerika turist vizesine başvuracak tüm kişilerin hazırlaması gereken evraklar:

 • Seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliği devam eden, içinde en az 2 adet boş sayfası bulunan pasaport.
 • Varsa eski pasaportlar.
 • Ds-160 formu.
 • E-devletten alınmış tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf. (3 aydan eski olmamalı, 5×5 boyutlarında olmalıdır.)
 • Konaklama adresinizi gösterir rezervasyon ve uçak bileti rezervasyonları.
 • Ssk’lı çalışanların hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:
 • İş yerinden alınan Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi.
 • Çalışılan şirketin güncel tarihli şirket evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, sici gazetesi ve imza sirküleri.)
 • İşe giriş bildirgesi ve e-devletten alınan Sgk hizmet dökümü.
 • Son 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri. Hesapta seyahat masraflarını karşılamaya yetecek miktar mutlaka bulunmalıdır.
 • Varsa tapular ve araç ruhsatları.

Şirket sahipleri/işverenlerin hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Amerika Konsolosluğu’na hitaben İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi.
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, sici gazetesi ve imza sirküleri.)
 • E-devletten alınmış Sgk hizmet dökümü.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri. Hesapta seyahat masraflarını karşılamaya yetecek miktar mutlaka bulunmalıdır.
 • Varsa tapular ve araç ruhsatları.

Devlet memurlarının hazırlaması gereken Amerika turist vize evrakları:

 • Çalışılan kurumdan alınmış çalışma belgesi ve izin yazısı.
 • Son 3 aylık kaşeli imzalı maaş bordroları.
 • Kurum görev kimlik kartı fotokopisi.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri. Hesapta seyahat masraflarını karşılamaya yetecek miktar mutlaka bulunmalıdır.
 • Varsa tapular ve araç ruhsatları.

Emeklilerin hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • E-devletten alınan emekliliği belgeler emeklilik tescil kaydı ya da barkodlu Sgk Tescil ve Hizmet Dökümü.
 • Emekli maaşının ödendiği banka hesabının son 6 aylık hareketlerini gösteren kaşeli imzalı banka dökümleri.
 • Varsa diğer şahsi banka hesap dökümleri.
 • Varsa tapular ve araç ruhsatları.

Düzenli geliri olmayan öğrenciler ve ev hanımları Bursa Amerika vize başvurularını sponsor eşliğinde yapmalıdırlar.

Sponsor turistik seyahat için mümkünse başvuru sahibinin birinci derece aile yakını olmalıdır. Ev hanımları ve öğrenciler başvuru esnasında yukarıda sıralamadığımız tüm başvuranların hazırlayacağı evraklara ek olarak sponsorlarının evraklarını da hazırlamalıdırlar. Sponsorun durumuna göre (çalışan, işveren, devlet memuru, emekli) vize evrakları yukarıdaki listelerden faydalanılarak hazırlanabilir.

Daha detaylı bilgi için ” Çalışmayanlar İçin Amerika Vizesi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ev hanımlarının hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Kişi evli ise evlilik cüzdanı fotokopisi.
 • Varsa kendisine ait banka hesap dökümleri, araç ruhsatları ya da ev tapuları fotokopisi.
 • Vize için sponsor olan kişinin yazdığı İngilizce, Amerika Konsololsuğu’na hitaben yazılmış sponsorluk dilekçesi.
 • Sponsorun gelir durumunu gösteren evraklar.

Öğrencilerin hazırlaması gereken Amerika turist vize evrakları:

 • Öğrenci belgesi.
 • 18 yaş altı başvuru sahipleri için muvafakatname.
 • Varsa kendisine ait banka hesap dökümleri, araç ruhsatları ya da ev tapuları fotokopisi.
 • Vize için sponsor olan kişinin yazdığı İngilizce, Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış sponsorluk dilekçesi.
 • Sponsorun gelir durumunu gösteren evraklar.

Bursa’da ikamet eden olarak yapacağınız Abd vize başvurusu için evrak hazırlık sürecinizde bizden destek alabilirsiniz. Durumunuza uygun evrak listesini tarafınıza e-posta yoluyla göndererek hazırlık aşamasında size destek olacak, evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra ise gerekli incelemeleri yaparak varsa eksik belgeler hakkında sizi bilgilendiriyor olacağız.

Bursa Amerika vize işlemleriniz için bize:

 • salt@saltvisa.org
 • +90 532 494 64 45 nolu numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Bursa Amerika Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Bursa Amerika turistik vize çıkış süresi diğer illerde ikamet eden ve Amerika vize başvurusu yapan kişilerin vize sonuçlanma süreleri ile aynı olacaktır.

Amerika vize başvurusu randevu günü sonrası 3 iş gününde sonuçlanır. Başvurunun daha detaylı incelenmesinin gerekmesi halinde dosya araştırmaya girebilir ve sonuçlanma süresi uzayabilir.

Amerika vizesi olan ve vize yenileme hakkına sahip kişilerin Abd vize yenileme işlemleri sonuçlanma süresi ise 7-10 gündür. Vize yenileme işlemi için gerekli koşullar sağlanıyorsa mülakata katılım gerekmemektedir.

Bursa Amerika Vize Yenileme ve Uzatma

Geçerli Amerika vizesi olan ya da son Amerika vizesi bitiş tarihi üzerinden 1 yıl geçmemiş olan kişiler İstanbul’a ya da Ankara’ya gitmeden Bursa’dan Amerika vize yenileme işlemi yapabilirler.

Amerika vize yenileme işleminin randevuya katılım olmadan yapılabilmesi için kişilerin önceki Abd vizesini aldıklarında 18 yaş üstü olmaları gerekmektedir. Son vize 18 yaş altındayken alındıysa vize yenileme/uzatma yapılamaz. Ayrıca son Abd vizesi sonrası isim soyisim değişikliği olması halinde de randevusuz Amerika vize yenileme uzatma işlemi yapılamaz.

14 yaş altı çocuklar için; anne ya da babalarından en az birinin geçerli Amerika vizesi varsa randevuya katılım gerekmeden Bursa’dan Amerika vizesi alınabilmektedir.

Amerika vize yenileme/uzatma işlemleri ücretsiz değildir. Başvuru sahibi yine Amerika vize ücret ödemesi yapacaktır.

Amerika vize yenileme ” yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa’da Amerika Vize İşlemi Yapan Acenta ve Firmalar

 • SaltVisa
 • Mct Turizm
 • Bongo Turizm
 • Balkan Travel
 • Bursa Vize Başvuru Merkezi
 • Bursa Vize Ofisi

Bursa Amerika Vize Danışmanlık Şirketleri Hangi Hizmetleri Verir?

 • Amerika vize kategorisinin belirlenmesi.
 • Amerika vize evrak listesinin ulaştırılması.
 • Amerika vize evraklarının kontrol edilmesi, eksiklerin belirlenmesi.
 • Gerekli olması halinde başvuruyu güçlendirecek, vize alma şansını arttırabilecek ek belgelerin istenmesi.
 • Vize talep dilekçelerinin yazılması.
 • DS-160 formunu doldurulması.
 • Vize randevusunun alınması.
 • Amerika vize mülakatına hazırlık.
SaltVisa Aracığı ile Hangi Vize Türlerine Başvuru Yapılabilir?

SaltVisa desteği ile Bursa Amerika vize işlemlerinizi aşağıdaki vize kategorileri için tamamlayabilirsiniz:

 • Amerika Turist Vizesi
 • Amerika Ticari Vizesi
 • Amerika Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Amerika Öğrenci Vizesi (f1 vizesi)
 • Amerika Transit Vizesi ve Gemi Adamı Vizesi (c1 vizesi ve c1/d vizesi)
 • Amerika Staj Vizesi (j1 vizesi)
 • Amerika Esta Vizesi
 • Amerika Greencard başvurusu
 • Ev Hizmetleri Ziyaretçi Vizesi
 • Amerika’da Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 66 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!