Haziran 21, 2021 - Blog

Çekmeköy Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Çekmeköy vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa İstanbul Anadolu Yakası Ümraniye-Çekmeköy’den yapılacak vize başvuruları hakkında bilgi sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Ümraniye-Çekmeköy’de yaşayan vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak konsoloslukların vize uygulamaları hakkında bilgilere sahip olabilir, Anadolu Yakasında bulunan vize başvuru merkezlerinin işleyişini öğrenebilir, Konsolosluk veya vize merkezlerine bireysel başvuru yapabilir veya SaltVisa danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak vizelerini çoğu zaman Konsolosluklara gitmeden alabilirler.

Çekmeköy’den vize işlemlerinizi başlatmak için BİZE ULAŞIN sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Çekmeköy’den Vize Nasıl Alınır?

Ümraniye-Çekmeköy’de yaşayan vatandaşlarımız yurt dışı seyahatleri için vizelerini 3 farklı şekilde alabilecektir:

 1. İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Konsolosluklara başvuru yaparak,
 2. İstanbul Avrupa Yakası ve kısmen Anadolu Yakasında bulunan vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak,
 3. SaltVisa veya Çekmeköy vize danışmanlık firmaları ile başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir.

Schengen, Amerika, Kanada, İngiltere, Avustralya, Romanya, Mısır, Hindistan ve Çin vizesi için aracı firma kullanmadan bireysel başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını randevu alarak yapmaları zorunludur.

Vize randevuları Konsolosluklara e-mail gönderilerek veya yetkili vize başvuru merkezlerinin web sayfalarında yer alan online vize başvuru formunu doldurarak alınabilecektir. Başvuru sahibinin yaşı kaç olursa olsun tüm vize başvuru sahipleri için randevu alınması zorunludur.

Başvurusunu Çekmeköy-Ümraniye vize danışmanlık firmaları ile yapacak vatandaşlarımızın ise randevuları danışman firmalar tarafından alınacaktır.

Yine aracı firma kullanmadan Konsolosluklara bireysel başvuru yapacak vatandaşlarımızın doğru vize türüne başvuru yapmaları oldukça önemlidir. Hatalı vize türüne yapacağınız vize başvuruları çoğunlukla vize reddi ile sonuçlanmaktadır.

Aracı firma kullanmadan Çekmeköy’den vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız aşağıda belirtilen adımları izleyerek başvurularını tamamlayabilir:

 • Vize başvurusu yapmadan önce başvuru yapacağınız vize türünü belirleyin.
 • İlgili vize türü ile ilgili başvuru şartlarını araştırın.
 • Vize talep edeceğiniz ülke Konsolosluğunun Üsküdar Altunizade’de vize başvuru merkezinin bulunup-bulunmadığını öğrenin.
 • Başvuru yapabilmek için seyahat ile randevu tarihiniz arasında en az 3 hafta süre bulunduğundan emin olun.
 • Randevunuzu alın.
 • Randevu tarihinden son 7 gün içerisinde evraklarınızı eksiksiz ve güncel tarihli olacak şekilde hazırlayın.
 • Vize başvuru formunu doldurun, fotoğrafınızı yapıştırın ve formun imza kutucuklarını imzalayın.
 • Hazırlamış olduğunu belgeleri, doldurmuş olduğunuz başvuru formunu, randevu belgesini bir dosya haline getirin.
 • Vize ücretini ilgili para birimine göre tam olarak hazırlayın.
 • Randevu saatinden en geç 15 dakika önce randevu yerinde olun.
 • Numaratörden sıra numarası alın.
 • Sıra size geldiğinde evraklarınızı vezneye verin, vize ücretini ödeyin, parmak izinizi verin ve eksik evrakınız yoksa vize takip fişini alın.
 • Ortalama 1-2 hafta içerisinde sonuçlanan vizenizi başvuru günü size verilen vize takip fişi ve kimlik kartınızı göstererek ilgili birimden teslim alın.

Çekmeköy Schengen Vize İşlemleri

Çekmeköy’den Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Macaristan, Norveç, Slovenya, Slovakya, Polonya, Portekiz, İspanya, İtalya, İsveç, İsviçre, İzlanda ve Yunanistan’a seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat edecekleri ülkenin Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekecektir. Schengen vizesi 26 ülkeye tek bir vize ile giriş yapma izni veren özel bir vizedir.

Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir ve belirtilmekte olan ülkelere maksimum 90 güne kadar seyahat edecek vatandaşlarımıza Schengen vizesi verilecektir.

Maksimum 90 güne kadar turizm, tatil, tur, iş görüşmesi, toplantı, müşteri ziyareti, toplantı, fuar, konferans, kongre, eğitim, dil okulu, staj, aile-akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımız Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

İlk defa Schengen vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımıza sadece seyahat süresi kadar vize verilebilir. Schengen seyahat geçmişi olan ve eski Schengen vizelerini doğru kullan vatandaşlarımıza maksimum 5 yıla kadar Schengen vizesi verilebilir. Schengen vizeleri 1, 2 ve çok girişli (multiple) olarak verilebilir.

Çekmeköy’de veya Ümraniye’de Schengen Konsolosluğu veya Schengen vize merkezi bulunmamaktadır.

Çekmeköy’den Schengen vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini:

 1. İstanbul Avrupa Yakası ve Anadolu Yakasında bulunan Schengen vize merkezlerine başvuru yaparak,
 2. Avrupa Yakasında bulunan Schengen Konsolosluklarına başvuru yaparak,
 3. Çekmeköy veya Kadıköy vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak alabileceklerdir.

Bu vizeye başvuru yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. 12 yaş altı çocukların bazı ülkeler hariç vize başvuruları sırasında hazır bulunması gerekmez. Son 3 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabilir.

Vize ücretleri genel anlamda standarttır. 12 yaş üstü vize başvuru sahipleri için Schengen Konsoloslukların vize harç ücreti 80 Euro’dur. Bu ücret başvuru yapılacak Konsolosluğa bağlı olarak Euro, Amerikan Doları veya TL olarak tahsil edilebilir. Vize başvurusunu danışman firma ve vize başvuru merkezleri ile yapılacak vatandaşlarımız aracı firmaların hizmet ücretini de ödemeleri gerekecektir. Daha detaylı bilgi için Schengen Vize Ücretleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Vize başvuruların sonuçlanma süresi ise 2-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Vize reddi sonrası yeni başvuru yapacak veya Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapacaksanız ” Schengen Vize Danışmanlık ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Çekmeköy İngiltere Vize İşlemleri

Çekmeköy-Ümraniye’den İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda veya Galler’e seyahat edecek vatandaşlarımız Birleşik Krallık vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

Schengen vizesi ile İngiltere diğer bir deyişle Birleşik Krallık’a giriş yapılamamaktadır.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaporta sahip vatandaşlarımız da İngiltere vize işlemlerine tabidir.

İngiltere vizesi Türkiye’de en zor alınan vizelerin en başında gelir. İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımıza İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti almalarını tavsiye ederiz.

İngiltere vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vize başvurularını online ortamda başlatmalı, vize belgelerini konsolosluk sistemine yüklemeli ve randevu günü biyometri kaydı için Mecidiyeköy’de bulunan TLS Contact firmasına gitmeleri gerekmektedir.

Bebek ve 12 yaş altı çocuklarında biyometri kaydı vermeleri zorunludur.

Vize ücreti başvuru yapılacak vize süresine göre değişiklik gösterecektir. (Bkz: İngiltere vize ücretleri)

İngiltere vizeleri 6 aylık, 2 yıllık, 5 ve 10 yıllık olarak alınabilir. Vize başvuruların sonuçlanma süresi 2-3 haftadır. Acil durumlarda 1 ve 5 günde sonuçlanan ekspres İngiltere vizesi alınabilir.

İngiltere vize başvuruları seyahat tarihlerinden en geç 1 ay önce tamamlanmış olmalıdır.

Çekmeköy Rusya Vize İşlemleri

Çekmeköy’den Rusya’ya seyahat edecek umuma mahsus (bordo renkli) pasaporta sahip vatandaşlarımızın Rusya vizesi almaları zorunludur. Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise kısa süreli seyahatlerinde Rusya’ya vizesiz olarak seyahat edebileceklerdir.

Rusya vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini 3 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. Rusya Konsolosluklarına ve vize başvuru merkezlerine şahsi başvuru yaparak,
 2. Rusya e-vizesi için başvuru yaparak,
 3. Rusya vize danışmanlık acantaları işe başvuru yaparak alabileceklerdir.

Rusya e-vizesi Covid-19 sürecinde askıya alınmıştır.

Vize başvuruları sırasında başvuru sahiplerinin hazır bulunması gerekmez.

Konsolosluk isim benzerliği veya seyahat geçmişi gibi gerekçelerle Konsolosluk görüşmesine çağrılabilir.

Vize ücreti başvuru yapılacak vize süresine ve giriş sayısına göre değişiklik gözetecektir.

Vize başvurularını Konsolosluğa yapacak vatandaşlarımızın randevu almaları zorunludur.

Danışman acentalar aracılığıyla başvuru yapacak vatandaşlarımız randevu almadan vize başvurularını yapabilecektir.

Çekmeköy Dubai Vize İşlemleri

Çekmeköy’de yaşayan umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımız Dubai’ye yapacakları seyahatlerinde elektronik vize kolaylığından yararlanarak vizelerini internet ortamında alabileceklerdir. Hususi , hizmet ve diplomatik pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Dubai’ye (Birleşik Arap Emirlikleri) 90 güne kadar vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Türkiye’de bulunan Dubai Konsoloslukları diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları Dubai e-vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir.  Çekmeköy’den Dubai e-vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın mutlaka Dubai vize danışmanlık acentasından hizmet almaları gerekir. SaltVisa Kadıköy ofisi sizlerin adına vize başvuru yapma yetkisi olan bir firmadır ve vize başvurunuz sonuçlanana dek tüm işlemlerinizi SaltVisa görevlileri tarafından yürütülür.

Bu vize başvurusu için başvuru sahiplerinin Konsoloslukta veya vize başvuru merkezinde hazır bulunması veya vize randevusu alması gerekmez. Vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız pasaportlarının 2. sayfasını renkli taramaları ve gidiş-dönüş uçak rezervasyonlarını SaltVisa veya Dubai vize danışmanlık acentalarına ulaştırmaları durumunda vizelerini en hızlı ve en kolay şekilde alabileceklerdir.

Çekmeköy Dubai vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik ofisi vize başvuru hizmeti vermemektedir.

Dolayısıyla Perşembe ve cuma günleri yapılacak vize başvurularına ek olarak bir kaç gün daha süre eklenmesi gerekecektir. Yine her iki devletin resmi ve milli tatil günlerinde vize hizmeti alınamayacaktır. Çekmeköy’den Dubai vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın seyahatten en geç 1 hafta önce vize başvurularını yapmış olmaların tavsiye ederiz.

SaltVisa ile Çekmeköy’den Nasıl Vize Alınır?

 1. Bize Ulaşın.
 2. SaltVisa görevlisini seyahat edeceğiniz ülke, seyahatin amacı, meslek bilginiz ve seyahat tarihiniz hakkında bilgilendirin.
 3. SaltVisa tarafından tarafınıza gönderilecek e-posta ya da WhatsApp bildirimini bekleyin.
 4. Bildirimde belirtilen şartları inceleyin ve şartlar sizin için uygunsa evrakları hazırlayarak SaltVisa Kadıköy ofisine elden veya kargo-kurye işe ulaştırın.
 5. Parmak izi vermeniz gereken durumlarda SaltVisa görevlileri eşliğinde konsolosluklarda veya vize başvuru merkezlerinde parmak izi verin.
 6. Vize başvurunuz sonuçlanana dek başvurunuz SaltVisa tarafından yapılsın.
 7. Ortalama 1-2 hafta arasında sonuçlanacak vize başvurunuzda pasaportunuz SaltVisa görevlileri tarafından teslim alınarak size ulaştırılsın.

SaltVisa Sizlere Hangi Hizmetleri Verir?

 • Süreç boyunca ücretsiz danışmanlık,
 • Başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi,
 • Vize uyum koşullarının eksiksiz şekilde yerine getirilmesi,
 • Meslek durumunuza uygun hazırlamanız gereken evrakların bilgisi,
 • Vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize dilekçelerinin yazılması,
 • Vize randevularının alınması,
 • Dubai, Mısır, Cezayir Konsolosluklarında evrak ve diplomalarınızın tasdik ettirilmesi,
 • Vize sürecinin yönetimi,
 • Vize başvurunuzun Konsolosluklara sizin adınıza yapılması ve işlemi tamamlanan pasaportunuzun Konsolosluktan teslim alınması,
 • Olası Konsolosluk mülakatına karşı başvuru sahibinin bilgilendirilmesi,
 • Vize başvuru dosyasının zayıf yanlarının güçlendirilmesi,
 • Vize reddi sonrası yapılacak yeni başvurunun planlanması SaltVisa danışmanlık firmasının vereceği hizmetlerdir.

Çekmeköy’den Konsolosluğa Gitmeden Hangi Ülkelerin Vizesi Alınabilir?

 • Son 3 yıl içinde Schengen vizesi alınmışsa Schengen vizesi,
 • Amerika vize yenileme işlemi yapılacaksa Amerika vizesi,
 • Son 5 yıl içinde Kanada vizesi için parmak izi verilmişse Kanada vizesi,
 • Dubai & Birleşik Arap Emirlikleri vizesi,
 • Rusya vizesi,
 • Suudi Arabistan vizesi,
 • Bulgaristan vizesi,
 • Pakistan vizesi,
 • Senegal vizesi,
 • Gana vizesi,
 • Gine vizesi,
 • Kamerun vizesi,
 • Burkina Faso vizesi,
 • Etiyopya vizesi,
 • Nijerya vizesi,
 • Fildişi Sahili vizesi,
 • İrlanda vizesi,
 • Cibuti vizesi,
 • Uganda vizesi,
 • Gabon vizesi,
 • Gambiya vizesi,
 • Cezayir vizesi,
 • Mısır vizesi,
 • Kuveyt vizesi,
 • Umman vizesi,
 • Yeni Zelanda vizesi Çekmeköy’de yaşayan vatandaşlarımızın Konsolosluğa veya vize başvuru merkezlerine gitmelerine gerek kalmadan alabilecekleri vizelerdir.

Hangi Ülkelerin Vizesi E-Vize Olarak Alınabilir?

Çekmeköy-Ümraniye’de yaşayan vatandaşlarımız bazı ülkelerin vizesini Konsolosluklara gitmeden elektronik ortamda e-vize olarak alabileceklerdir. İşte Çekmeköy’de yaşayan vatandaşlarımızın e-vize alabilecekleri ülkeler:

 • Dubai & Birleşik Arap Emirlikleri,
 • Covid-19 dönemi hariç Rusya,
 • Meksika,
 • Etiyopya,
 • Uganda,
 • Cibuti,
 • Kenya,
 • AB vatandaşıysanız Amerika ve İngiltere,
 • Pakistan,
 • Avustralya (parmak izi vermek zorunlu)
 • Yeni Zelanda,
 • Tanzanya’dır.

Hangi Ülkelerin Vizesi Altunizade’den Alabilir?

Değerli ziyaretçilerimiz, Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezleri genel anlamda Schengen devletlerine yapılacak vize başvuruları için hizmet vermektedir. Bu sebeple vatandaşlarımız Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerine Schengen vizeleri için başvuru yapabilecektir. Altunizade vize başvuru merkezleri 26 Schengen devletinin tamamı için vize başvuru hizmeti vermemektedir. Ancak ana destinasyon bir çok Schengen üye devleti için Altunizade’den vize başvurusu yapılabilecektir.

İşte bu ülkeler:

 • Almanya,
 • İtalya,
 • Yunanistan,
 • Avusturya.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!