Ocak 3, 2021 - Blog

Çorlu İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti

Tekirdağ-Çorlu’da yaşayan ya da çalışan; İngiltere’ye ticari,turistik ya da ziyaret gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler için hazırladığımız Çorlu İngiltere vizesi işlemleri ve danışmanlık hizmeti sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere’ye Çorlu’dan vize almak isteyen başvuranların geçerli seyahat gerekçeleri dahilinde vize işlemlerini tamamlamaları gerekecektir.

Öncelikle seyahat gerekçesi netleştirilmeli, uygun prosedürde işlemler tamamlanmalıdır. Süreçte evrak eksiği olması, randevunun yanlış alınması, hatalı vize ücreti ödemesi gibi durumların yaşanması vize reddine neden olabilmektedir.

Birleşik Krallık’a vize almak isteyen Tekirdağ’da yaşamakta olan kişiler online İngiltere vize işlemlerini tamamlayarak başvuru dosyası hazırlamalı, daha sonra ise kendilerine en yakın ya da seyahat etmelerinin mümkün olduğu başvuru merkezi üzerinden işlemleri tamamlamalıdırlar. Süreçte gerekli evraklar, vize başvuru ücretleri, doldurulması gereken online vize formları ve diğer tüm aşamalar detaylı araştırılmalıdır.

Çorlu İngiltere vize işlemleri sadece online ortamda tamamlanmaz. İşlemlerin başlaması ve dosyanın İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilmesi için başvuru sahibinin ilgili merkeze giderek randevuya katılması zorunludur.

Çorlu İngiltere Vizesi İşlemleri İçin Başvuru Merkezi

Çorlu İngiltere vizesi işlemleri için öncelikle online İngiltere vize başvuru prosedürleri tamamlanmalıdır. İşlemler tamamlandıktan sonra başvuru sistemi üzerinden vize randevusu alınacaktır. Randevu günü ise biyometri işlemleri tamamlanacak ve pasaport işlemler için yetkili merkeze teslim edilecektir.

Çorlu, Şarköy, Çerkezköy, Ergene, Marmara Ereğli’si, Muratlı gibi Tekirdağ’ın ilçelerinde yaşayan ve İngiltere vizesi almak isteyen kişiler online başvuru süreci sonrası randevuya katılım için İngiltere Vize Merkezi’ne gitmelidirler. Çorlu İngiltere vize başvuru merkezi bulunan şehirlerden biri değildir. Bu nedenle Tekirdağ’dan İngiltere vizesi başvurusu yapacak kişiler İngiltere vize merkezi bulunan en yakın şehre gitmek durumundadırlar. İstanbul’dan İngiltere vize randevusu alarak randevuya katılım sağlanabilir.

Ayrıca Çorlu’dan İngiltere’ye vize almak isteyen kişiler İngiltere vize başvuru merkezi (Tls Contact) bulunan; Ankara, Antalya, Adana, İzmir, Bursa, Gaziantep illerinden de başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

İngiltere Vizesi İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Çorlu’dan İngiltere vize başvurusu için İngiltere vize başvuru aşamaları adım adım takip edilmelidir:

Başvuru için zorunlu evrakların hazırlanması ve bu evrakların Konsolosluk’un talep ettiği şekilde olması vize süreci için çok önemlidir. Evraklar vize kararını önemli ölçüde etkiler. Bu nedenle hatasız ve eksiksiz evrak listesi üzerinden tüm başvuru belgeleri hazırlanmış olmalıdır.

Çorlu İngiltere vize işlemleri için İngiltere Konsolosluğu vize başvuru sistemine giriş yapılarak başvuru formu doldurulacaktır. Bu form seyahat amacınızı kişisel bilgileriniz, güncel ve geçmiş seyahat belgelerinizin bilgileri, maddi varlıklarınızın bilgileri gibi pek çok bölüm içerir.

Formun evraklarla uyumlu bir şekilde, İngilizce olarak doldurulması ve son aşamada bilgilerim doğrudur onayının verilmesi gerekecektir.

İngiltere vizesi Çorlu işlemleri için online başvuru formu doldurulduktan sonra vize randevusu alınır. İngiltere vize randevusu Çorlu’dan alınamaz.

Tekirdağ’da İngiltere vize başvuru merkezi bulunmaz. Bu nedenle randevu merkez bulunan, başvuru sahibi için uygun herhangi bir vize merkezinden alınmalıdır.

İngiltere vize başvurularında Konsolosluğun bölge sınırlaması, ikamete bağlı başvuru zorunluluğu yoktur.

Çorlu İngiltere vize randevusu öncesi vize ücreti de online olarak kredi kartı ya da banka kartı ile ödenir. Ödeme yapılmadan Çorlu’dan İngiltere vize randevusu alınamaz.

Randevu günü pasaport merkeze teslim edilir. İşlemler bittikten sonra pasaport yine aynı merkezden alınabilir.

Ayrıca başvuru sahibi dilerse İngiltere vize başvurusu esnasında Çorlu’ya pasaportunu kargo ile isteyebilir.

Çorlu İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?

İngiltere vizesi için ödenmesi gereken ücretler başvurulan vize çeşidine göre belirlenir. Ödenecek vize ücretleri başvuru yapılan şehire ya da başvuru sahibinin durumuna göre değişmez. Tüm yaş grupları başvuru için aynı harç giderini öder ve ücretler her yeni başvuruda tekrarlanır.

Çorlu İngiltere vize ücreti merkeze gidilerek değil, online başvuru esnasında internetten ödenir.

Ödemenin randevu alındıktan sonra merkezde elden ödemesi yapılamaz.

Çorlu’dan İngiltere vizesine başvuru yapacak kişilerin vize türüne ve süresine göre ödemesi gereken ücretlerin güncel listesi için 2021 İngiltere vize ücreti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çorlu İngiltere Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar Neler?

Tekirdağ, Çorlu’da yaşayan ve İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler zorunlu ve vizeyi almayı kolaylaştıracak ek evrakları hazırlayarak başvuru yapmalıdırlar.

Başvuru belgeleri randevu alındıktan sonra online başvuru sistemine taranarak yüklenebilir. Başvuru sahibi dilerse bu hizmeti randevuyu aldığı vize başvuru merkezi üzerinden de alabilir. Bu durumda vize evrakları ile beraber randevuya gidecek ve evrakları tarayarak başvuru sistemine merkez görevlisi yükleyecektir. Bu işlem için vize harçların ek olarak 270 TL tarama ücret alınmaktadır. Daha detaylı bilgi için bkz: İngiltere vize evrak tarama ve yükleme işlemi

Çorlu İngiltere vize evrakları başvuru türüne göre değişir. Tüm illerden başvuru yapan kişiler aynı belgeleri hazırlarlar. Başvuru evrakları başvuru yapılan ile göre değişmez.

İngiltere vize evrakları kişinin yaşadığı ülkedeki durumunu anlatan ve kanıtlayan, gelir kaynaklarını sunan resmi ve destekleyici evraklardan oluşur. Seyahat nedenine göre evrak listeleri değişir. Bu nedenle başvuru öncesi İngiltere vizesi için gerekli belgeler güncel listeleri kontrol edilmelidir.

Çorlu İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere vize başvuru formuna İngiltere İçişleri Bakanlığı sitesi, vize başvuru sistemi sayfasından ulaşılır. Form başvuru sahibinin genel bilgileri ile başlar ve seçimlere göre ilerler. Online olan form başvuranın seçimlerine göre devam eder. Bu nedenle vize türüne uygun, doğru butonlar tıklanarak formun tamamlanması çok önemlidir. Vize ücret ödeme sayfasına da seçimler sonrası geçilir, vize türüne göre vize ücreti ödenir.

Çorlu İngiltere vize işlemi için online form dikkatle doldurulmalıdır. Verilen bilgilerin evrakları desteklemesi gerekmektedir. Form onaylandıktan sonra bilgiler değiştirilmez. Bu nedenle hata yapılmaması, form doldurulduktan sonra kontrol edilmesi gerekmektedir.

Çorlu’da Yaşayanlar İngiltere Vizesi İşlemleri İçin İstanbul’a Gitmeleri Gerekir mi?

Tekirdağ İngiltere Vize Merkezi bulunan şehirlerimizden biri değildir. Bu nedenle başvuru sahibi internetten gerekli işlemleri tamamladıktan sonra başvuru merkezi bulunan şehirlerden birine gitmek durumundadır. İşlemlerin tamamının online ortamda bitirilmesi İngiltere vizesi için ne yazık ki mümkün değildir.

Çorlu’dan İngiltere’ye vize almak için online randevu alınır. Randevu İstanbul’dan alınabilir. Ayrıca Türkiye’de bulunan diğer 6 merkez üzerinden de randevu alınması mümkündür.

Çorlu’dan İngiltere vize başvurusu yapan kişi, randevuyu İstanbul’dan aldı ise en az 1 defa İstanbul’a parmak izi beyanı için gitmelidir.

Randevu günü parmak izi verilerek pasaport teslim edilir.

İşlem süreci sonunda pasaport İstanbul’a gidilerek alınabilir. Kargo seçeneği ile Çorlu’ya gönderimi de talep edilebilir.

Çorlu İngiltere Vizesi Randevuları Nereden Alınır?

Tekirdağ, Çorlu’da yaşayan kişiler İngiltere vize randevularını İngiltere resmi vize başvuru merkezi bulunan illerden biri üzerinden alabilirler. Tüm şehirlerden yapılan başvurular için ödenen vize ücretleri ve İngiltere vize çıkış süresi aynıdır.

Çorlu’dan İngiltere vizesi için başvuru yapacak kişiler vize randevularını İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Gaziantep, Bursa illerinden alabilirler.

Çorlu İngiltere Vizesi Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize işlemlerinin sonuçlanacağı süreler başvuru türüne göre değişir. Yerleşim vize türlerinden birine başvuru yapılmadıysa sonuçlanma süresi 3 haftadır.

Çorlu İngiltere vize sonuçlanma süresi de diğer illerle aynıdır. Tüm illerden yapılan başvurular İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu vize departmanı tarafından incelenir.

Çorlu’dan Hızlı İngiltere Vizesi Alınabilir Mi?

Birleşik Krallık vize başvuru sonuçlanma süresi 21 gündür. Bu süre başvuru süreci resmi tatillere denk gelirse uzayacaktır. Ayrıca başvurularda yoğunluk olduğu dönemlerde vize randevuları çok ileri tarihlere verilebilmektedir ve randevu gecikmesine bağlı olarak da İngiltere vize sonuçlanma süreleri uzamaktadır.

Çorlu’dan İngiltere vizesi alacaklar için ve diğer tüm illerden başvuru yapacak kişiler için bazı ek başvuru hizmetleri seçenekleri vardır. Bu hizmetler ile vize çıkış süresi hızlandırılabilir. Çorlu’da yaşayan ve İngiltere’ye gidecek kişiler 5 iş gününde ya da 24 saatte İngiltere vizelerini alabilirler. Bu hizmetler Tls Contact vize başvuru merkezi tarafından verilir ve hizmetler için ek ücret alınır.

Çorlu’dan Yeşil Pasaportlular İçin İngiltere Vizesi Almak Gerekir Mi?

İngiltere’ye seyahat edecek tüm T.C. vatandaşı başvuru sahipleri vize almalıdır. Yeşil pasaportluların vizesiz İngiltere’ye girmesi ya da yeşil pasaportla İngiltere’den kolay vize alması söz konusu değildir.

Çorlu İngiltere Vize Reddi ve Redde İtiraz

Çorlu İngiltere vize başvuruları, başvuranın gerekli koşulları sağlamaması durumunda reddedilebilir. Başvuru sahibi başvuru türüne ait şartları sağlamadığı için ya da başvuru sürecinde hatalı işlem yaptığı için vize reddi alabilir. Eksik evrak sunumu da en önemli İngiltere vize ret nedenlerinden biridir. İngiltere vize başvurusunun kabul edilmemesi durumunda; pasaporta ret kaşesi basılmaz fakat ret kayıtlarda saklı tutulur.

Çorlu İngiltere vize ret gerekçeleri pasaport ile beraber gönderilen ret mektubu ile başvuru sahibine bildirilir. Mektupta ret maddeleri göçmenlik kuralları dahilinde açıklanır, varsa yapılan hatalar ve başvurudaki çelişkiler de sıralanır. Çorlu İngiltere vize reddine itiraz kısa süreli başvurulardan alınan retler için mümkün değildir. Bu vize türleri için yeni başvuru ile ret gerekçeleri düzeltilebilir. İtiraz hakkı tanınan vize türü için ret alındıysa itiraz süreci başlatılabilir. İtiraza ilişkin detaylar ve nasıl redde itiraz edileceği ret mektubu üzerinde yazacaktır.

Çorlu İngiltere Vize Türleri

Çorlu’dan tüm Birleşik Krallık vize kategorileri için başvuru yapılabilir. İşlemler online yapılarak son aşamada randevuya katılım sağlanır. Randevuya katılım başvuru merkezi olmadığı için Tekirdağ’dan yapılamaz. Tekirdağ İngiltere vizesi başvurusu için en yakın merkez İstanbul’dadır.

İngiltere vize türleri:

 • Çorlu Turistik İngiltere Vizesi
 • Çorlu Ticari İngiltere Vizesi
 • Çorlu Aile Arkadaş Ziyareti İngiltere Vizesi
 • Çorlu İngiltere Öğrenci Vizesi
 • Çorlu İngiltere Yerleşim Vizesi
 • Çorlu İngiltere Tier 4 Vizesi
 • Çorlu İngiltere Eea Family Permit Vizesi
 • Çorlu İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi
 • Çorlu İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi
 • Çorlu İngiltere Evlilik Vizesi
 • Çorlu İngiltere Transit Vizesi
 • Çorlu İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz, Çorlu İngiltere vizesi işlemleri ve danışmanlık hizmeti yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında bilgi almak için ” Çorlu Yurtdışı Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti ” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!