Mart 18, 2020 - Blog

Corona Virüsü İngiltere Vize Başvuruları

Değerli SaltVisa Ziyaretçileri, Corona virüsü İngiltere vize başvuruları etkisi hususunda sizleri aşağıdaki konular hakkında bilgilendirmek isteriz.

Corona virüsü nedeniyle Konsolosluklar ve vize başvuru işlemlerinde yaşanan güncel gelişmeler hakkında sizleri sık sık bilgilendirmeye çalışıyoruz. Seyahat planı, vize başvuru yapma düşüncesi bulunan vatandaşlarımızı seyahatlerini iptal etmelerini, vize randevularını ise mümkün olan en ileri tarihe ertelemelerini önemle hatırlatmak isteriz.

Sayfamızın devamında paylaşacak olduğumu bilgiler İngiltere ve İsviçre vize başvuru merkezi TLS Contact’ın yapmış olduğu uyarıları içerecektir.

Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs (Covid-19) salgını nedeniyle birçok Konsolosluk ve vize başvuru merkezi başvuru kabullerini durdurmuştur.

Bildiğiniz üzere İngiltere vizesi için yapılacak başvurular kabul edilmekte ve işlemi tamamlanmış pasaportların dağıtımı devam etmekteydi. Hatta İngiltere vize başvurusunda bulunacağınız TLS contact başvuru sahiplerini bir dizi güvenlik ve sağlık uygulamalarına dahil ederek başvuru merkezine kabul etmekteydi. Mart 17 tarihine kadar İngiltere online vize başvuru formu doldurup, vize randevusu alan kişiler için başvuru merkezi 17 Mart 2020 tarihinde öğleden sonra yaptığı e posta ve web duyurusuyla aşağıdaki uyarıları yaptı.

Corona Virüsü İngiltere Vize Başvuruları TLS Contact Duyurusu (17.03.2020)

‘’TLS Contact Önemli Duyuru:

‘’Sevgili Başvuru Sahibi
Mevcut Corona Virüs salgını dolayısıyla Vize Merkezimizi önümüzdeki günlerde açmamız mümkün olmayabilir. Dolayısıyla pasaportunuzu 20 Mart 2020 Cuma gününe kadar teslim almanızı önemle tavsiye ederiz.
Belirtilen tarihe kadar pasaportunuzu almanız mümkün olmazsa Vize Başvuru Merkezine gelmeden önce web sitemiz üzerinden ofisimizin açık olup olmadığını kontrol edin.’’

İngiltere vize başvuru kabulü şimdilik devam etse de değişik olabileceğini hatırlatmak isteriz. Güncel gelişmeleri takip ederek size aktarmaya devam edeceğiz. Başvuru yapmadan önce resmi kaynaklardan da bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.
Başvuru yaptıysanız ve randevu aldıysanız, vize başvuru alımının durdurulması durumunda vize ücret iadesi alabileceğinizi tahmin ediyoruz. Başvuru sisteminize girip geri iadesi talep ederek başvur iptali yapıp ücret iadesi alabilirsiniz. Başvuru işlemini tamamlayan, parmak izi veren kişiler için ise ücret iadesi mümkün değildir.’’

Corona virüsü İngiltere vize başvuruları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Virüs nedeniyle İngiltere konsolosluklarında ve vize başvuru merkezlerinde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmeye deva edeceğiz.

Saygılarımızla…

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!