Şubat 6, 2020 - Blog

Corona Virüsü Vize

Değerli ziyaretçilerimiz,
Bu yazımızda Corona virüsü vize işlemleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sayfamızın devamında:
Corona virüsüne ilişkin Amerika Konsolosluğunun ve Rusya Dışişleri Bakanlığının yapmış oldukları açıklamayı sizlerle paylaşacağız.


Corona Virüsü Vize İşlemlerine Nasıl Yansıyacak?

Tüm dünya da tehlikeli bir boyuta gelen, Dünya Sağlık Örgütünün acil durum ilanı açıklaması yaptığı, Uluslararası ticaret ve seyahat imkanlarının kısıtlandığı Corona virüsü vize başvuru işlemlerine de yansıdı. Başta Amerika Birleşik devletleri ve Rusya federasyonu konsoloslukları Çin’e ve Çin vatandaşlarının yapacağı seyahatlerde önlem almasına yol açtı.

Amerika Birleşik Devletlerinin İstanbul Konsolosluğu ve Ankara Elçiliği ve Rusya Dışişleri Bakanlığı Corona virüsüne ilişkin aldığı önlemlerde bazı kısıtlamalara gittiğini belirtti. Alınan kısıtlamalar Amerika vize başvurularına, Amerika’ya yapılacak seyahatlere, Amerika vize randevularına ve Rusya E vize uygulamalarına yansıyacak.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı ve ABD konsoloslukları her geçen gün endişe verici bir hal alan corona virüsüne ilişkin 04.02.2020 tarihinde Amerika konsolosluğunun online vize web portalına üyeliği bulunan yapmış başvuru sahiplerine bilgilendirme maili gönderdi ve gönderilen mailde aşağıdaki detaylara yer verildi.


Amerika Konsolosluğu Uyardı! Virüs Vize Başvurularına Yansıyacak.


Amerika İstanbul Başkonsolosluğunun Corona virüsüne ilişkin resmi açıklaması:

Sayın Vize Başvuru Sahibi,

Bu konu, vize başvurunuzu etkileyebilecek ABD seyahatine ilişkin bir değişiklik hakkında sizi bilgilendirmek içindir. Başkanlık Bildirgesi’ne göre Hong Kong ve Makao’nun Özel Özerk Bölgeleri hariç, Çin’de bulunan yabancıların, Amerika Birleşik Devletleri’ne giriş limanına varışlarından 14 gün önce seyahati, askıya alınmıştır.

Çin’de yaşıyorsanız, yakın zamanda Çin’e seyahat ettiyseniz veya ABD’ye planladığınız seyahatten önce Çin’e seyahat etmek istiyorsanız, vize görüşmesi randevunuzu Çin’den ayrıldıktan sonraki 14 güne kadar ertelemenizi öneririz.


Amerika vize başvurusunda bulunacak veya Amerika vize randevusu olan başvuru sahiplerinin Konsolosluğun yapmış olduğu bilgilendirmeleri dikkate almalarını, Çin seyahatleri var ise ertelemelerini tavsiye ederiz.


Çin Başkonsolosluğunun Corona virüsü hakkında yaptığı basın açıklaması için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.


Rusya, Çin Vatandaşlarına Rusya E-vize Uygulamasını Durdurdu

Rusya Federasyonu Çin vatandaşları için Rusya E vize uygulamasını geçici olarak durdurdu. Corona virüsüne ilişkin ilk bilgilendirme Amerika Konsolosluğundan gelmesi üzerine Rusya Federasyonu da corona virüsüne ilişkin önlemler aldığını belirtmiştir.

Alınan önlemde:
Çin vatandaşlarının Rusya’ya daha kolay seyahat edebilmesini sağlayan Rusya e-vize uygulamalarının geçici olarak durdurulduğu belirtilmiştir.Diğer vize işlemleri hakkında bilgi için bu sayfayı,


Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yanıtla “Corona Virüsü Vize”

  1. Busra says: 8 Mart 2020 at 09:52

    Corona virusu vize basvurularini etkiler mi? Virusten dolayi vize redleri artti mi? Yani su donemde basvuru yaparsak vizemiz virusten dolayi reddedilir mi?
    Nisan sonunda fransaya gidecegim.simdiden basvuru yapmam lazim cunku randevular ileri tarihe veriliyor.ama coronadan dolayi vizeler iptal olabilir.vize odemesi bosa gidebilir daha kotusu virusten dolayi konsolosluklar ret verebilir diyorlar.ne tavsiye edersiniz beklemeli miyim?
    Ya da virusten etkilenmeyen schengen ulkelerinden birinden mi vize alsam.tesekkur ederim simdiden tavsiyeleriniz icin salt vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!