Aralık 27, 2020 - Blog

Covid-19 Dönemi Amerika Vize Yenileme İşlemi

Değerli ziyaretçilerimiz, Amerika vize yenileme işlemi hakkında bilgi vereceğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Daha önce Amerika vize başvurusu yapmış ve vize onayı almış; vize süresi bitmiş ya da devam etmekte olan kişiler başvuru yaparak ortalama 10 gün gibi bir sürede Amerika vizesi alabilirler. Amerika vize yenileme başvurusu olarak adlandırabileceğimiz bu başvuru türü randevu gerektirmemektedir. 2022 yılı randevusuz, mülakatsız Amerika vize işlemi için başvuru sahiplerinin bazı temel şartları sağlamaları beklenir.

Güncel durumda Amerika Konsolosluğu ve Amerika Büyükelçiliği mülakat gerektiren pek çok kategori için vize randevularını 2023 yılına vermekte, daha yakın tarihler için acil bir bir durum söz konusu değilse randevu vermemekte ve başvuru kabul etmemektedir. Hem Ankara hem de İstanbul Amerika vize randevuları ne yazık ki yakın tarihli olarak düzenlenmemektedir. Yakın dönemde yapılan güncelleme ile birlikte Göçmen Olmayan vize kategorileri için Amerika Başkonsolosluğu aracılığı ile işlem yapılacağı, Ankara Amerika Büyükelçiliği’nin sadece göçmen vize kategorileri için hizmet vereceği açıklanmıştır ve Ankara’dan göçmen olmayan vize kategorilerinde randevusu bulunan kişilerin randevuları iptal edilmiştir.

Amerika vize yenileme işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Kimler Amerika Vize Yenileme İşlemi Yapabilir?

 • Daha önce ABD vizesi almış olan ve vize süresi devam eden ya da vize bitiş süresi üzerinden 4 yıl geçmemiş olan kişiler Amerika vizesi süre uzatma başvurusu yapabilirler. Daha önce Abd vize yenileme işlemi için; Abd vizesinin devam ediyor olması ya da vize bitiş tarihi üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçmemiş olması gerekiyordu. Amerika Konsolosluğu yaptığı yeni açıklama ile; vize süresi son 48 ay içinde dolmuş olan kişilerin vize randevusuna katılmadan vize yenileme başvurusu yapabileceğini duyurmuştur.
 • Geçerliliği devam eden ya da vize bitiş süresi üzerinden henüz 4 yıl geçmemiş olan kişiler için son Amerika vizesinin alımı sonrası isim soy isim değişikliğinin olmaması durumunda Amerika vize yenileme başvurusu yapılabilir.
  Örneğin; süreçte soy isim değişikliği oldu ise kişi mülakata çağrılacak, 2023 yılı Amerika vize randevusu alınması gerekecektir.
 • Daha önce alınan Abd vizesi 14 yaş altında iken alındıysa, vize yenileme başvurusu randevuya katılım olmadan tamamlanamayacaktır. Başvuru sahibinin Amerika Konsolosluğu ya da Amerika Büyükelçiliği’nden vize randevusu alması gerekecektir.
 • Yenilenmek istenen Abd vizesinin alındığı ülke ile yeni başvurunun yapıldığı ülke aynı olmalıdır.
 • Yenilenecek eski Amerika vize kategorisi ile yeni başvuru kategorisi aynı olmalıdır. Eski vizenin kategorisi ile yeni vize kategorisi farklı ise vize yenilemesi yapılamaz.

Amerika vize yenileme işlemleri için başvuru sahibinin bazı evraklar hazırlaması ve vize ücret ödemesini yapması gerekecektir. Ayrıca Abd vize yenileme DS-160 formu tamamlanmadan yapılamaz.

Amerika vize yenileme ücreti standart vize başvuru ücreti ile yani ilk defa ABD vizesi alacak kişilerin ödeyeceği ücret ile aynıdır. Amerika vize yenileme ücreti Abd Türkiye Misyonu tarafından 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Ücretler kredi kartı ile tahsil edilir. Ödenecek Abd vize harç ücretleri çocuklar ve yetişkinler için aynıdır. Ücretler yaş grubuna bağlı değişmemektedir.

Amerika vize yenileme/Amerika vize uzatma işlemi için evrakların tamamı eksiksiz hazırlanmalıdır.

Amerika vize yenileme başvurusu elektronik ortamda tamamlanmakta; başvuru dökümanları, DS-160 formu ve pasaport PTT aracılığı ile Konsolosluğa gönderilmektedir. Süresi henüz biten ya da devam eden fakat eski pasaportta bulunan eski Amerika vizesinin olduğu pasaport da mutlaka vize yenileme işlemleri için Konsolosluğa gönderilmelidir.

Amerika Vize Yenileme Soruları

Amerika vize yenileme başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın aşağıdaki sorulara doğru yanıt vermesi önemlidir. Aşağıda belirtilen sorulara verilecek yanıtlar başvuru sahibinin vize yenileme hakkı olup-olmadığını belirleyecektir.

 • C… B…, İran, Kuzey Kore, Küba, veya Suriye vatandaşıdır.
 • C… B…, daha önce almış olduğu ABD vizesi kayıp veya çalındı.
 • C… B…, adlı başvuru sahibinin anne babasından en az birinin geçerli B1/B2 vizesi var veya Vizeden Muaf Program (VWP) kapsamda ABD’ye seyahate uygun.
 • C… B…, DS-160 Vize başvuru formunda yer alan ‘Tıbbi ve Sağlık’, ‘Sabıka’, ‘Güvenlik’ veya ‘Göçmenlik Yasası İhlali’ sorularının tamamına ‘HAYIR’ cevabı verdi
 • C… B…, fiilen TÜRKİYE sınırları içindedir.
 • C… B.., bir önceki vizesi basıldığında 14 yaş veya üzerindeydi.
 • C… B…, yenilemek istediği vizenin bulunduğu pasaportu kaybetmemiş veya çaldırmamıştır.
 • C… B…, daha önce almış olduğu aynı vize türü için tekrar başvuruyor.
 • C… B…, adlı başvuranın önceki vizesi ve mevcut pasaportu aynı ad, doğum tarihi, doğum yeri ve milliyetini içeriyor.
 • C… B…, 10 yıllık geçerliliği olan B1/B2 vizesini yenilemek için başvuruyor.
 • C… B…, tarafından yenilenen vizede ‘Clearance Received’ veya ‘212 (a) waiver of ineligibility’ şerhi bulunmaktadır.
 • C… B…, DS-160 Vize başvuru formunda yer alan ‘Tıbbi ve Sağlık’, ‘Sabıka’, ‘Güvenlik’ veya ‘Göçmenlik Yasası İhlali’ sorularının tamamına ‘HAYIR’ cevabı verdi

Amerika Vize Yenileme İşlemi SaltVisa ile Nasıl Yapılır?

Süresi son 4 yıl (48 ay) içinde bitmiş olan ya da geçerliliği hala devam eden Abd vizesi yenileme/uzatma işlemlerinizi SaltVisa desteği ile tamamlayabilirsiniz.

SaltVisa durumunuzun vize yenileme işlemi için uygun olması halinde size uygun evrak listesini tarafınıza ulaştıracak, evrakların hazırlığı sonrası gerekli tüm işlemleri sizin adınıza tamamlayacaktır.

SaltVisa ile ABD vize yenileme işlem adımları:

 • SaltVisa temsilcileri ile iletişime geçin ve son Amerika vizenizin başlangıç-bitiş tarihlerini bildirin.
 • Çalışma, eğitim durumunuzu ve seyahat amacınızı temsilcimizle paylaşın.
 • Evrak listesi ile birlikte size iletilen; vize harç ücreti, vize yenileme danışmanlık ücreti ve çalışma koşullarına dair bilgilendirmeleri inceleyin.
 • Başvurunuzu SaltVisa ile yapmaya karar vermeniz sonrası ilgili evrakları hazırlayarak posta yoluyla SaltVisa Kadıköy, İstanbul ofisine iletin ve ödemeyi havale/eft yoluyla gerçekleştirin.
 • Evrak teslimi ve vize ücret ödemesi için dilerseniz bizi ofisimizde de ziyaret edebilirsiniz.

SaltVisa Sizin İçin Neler Yapacak?

Başvuru dosyanız teslim alındıktan sonra tüm evraklarınız detaylı olarak incelenecek, varsa eksik ya da hatalı evraklar hakkında tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

 • Seyahat amacınızı, Abd vize yenileme/uzatma nedeninizi, seyahat tarihlerinizi ve durumunuzu açıklar ek bilgilendirmeleri içeren Amerika vize talep dilekçeniz yazılacaktır.
 • Amerika vize yenileme işlemi için de doldurulması zorunlu vize yenileme DS-160 formu doldurulacaktır.
 • Amerika vize yenileme ücreti ödenecektir.
 • Dosyanızın son kontrolleri yapılacak, gerekli vize başvuru sistemi dokümanlarının çıktıları alınarak dosyanıza eklenecektir.
 • Konsolosluk’a gönderim için başvuru dosyanız PTT şubesine teslim edilecektir.
 • İşlemde olan başvurunuz durumu takip edilecek, size ulaşacağı tarih hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Vize Yenileme Başvurusu Hangi Şehirlerden Yapılır?

Amerika vizesi son 4 yıl (48 ay) içinde biten vatandaşlarımız vize yenileme işlemlerini kapsamlı Konsolosluk hizmeti verilen şehirler olan:

 1. İstanbul (Başkonsolosluk),
 2. Ankara’dan (Büyükelçilik) yapabileceklerdir.

Amerika Adana Konsolosluğu ise yeni bir karar alınıncaya kadar Covid-19 döneminde Amerika vize yenileme işlemi konusunda hizmet vermeyecektir.

Amerika Vize Yenileme İçin Gerekli Evraklar

Amerika vizesini yenileyecek kişilerin standart başvuru sahipleri gibi detaylı evrak hazırlamaları gerekmez. Konsolosluk vize yenileme işlemi için talep edilen zorunlu evraklar dışında gönderilen evrakların işlem süresini uzatabileceğini, başvuru için sadece zorunlu evrakalrın gönderilemsi gerektiğini önemle rica eder.

Amerika vize uzatma/yenileme başvurusu için gerekli evraklar:

 • Amerika DS 160 formunun onay sayfası (confirmation) çıktısı.
 • DS 160 formunun Talimatlar sayfası çıktısı
 • PTT kurye gönderim belgesi çıktısı.
 • Seyahat dönüşü en az 6 ay güncel geçerli pasaport aslı.
 • Başvuru sahibinin eski pasaportları ve yenileme yapılacak vizenin olduğu pasaportlar.
 • Maksimum son 6 ay içerisinde çekilmiş, eski vizede kullanılmamış 5×5 cm boyutlarında biyometrik Amerika vize fotoğrafı.
 • Kimlik kartı fotokopisi. Yabancılar için en az 6 ay geçerli Türkiye ikamet izni belgesi.

Amerika Vize Yenileme Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize yenileme işlemi için Konsolosluk’a ödenen tutar 160 Amerikan Dolarıdır. Dolayısıyla yeni bir karar alıncaya kadar Amerika vize yenileme işlemi için vatandaşlarımız Konsolosluğa:

 • Amerika turistik vize yenileme işlemi ücreti: 160 $,
 • Amerika ticari, iş görüşmesi, fuar vizesi yenileme ücreti: 160 $,
 • Amerika aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi yenileme ücreti: 160 $ ödeyeceklerdir.

Tüm vize başvuru sahiplerinden tam ücret alınmaktadır. Amerikan Konsoloslukları Schengen vize başvurularında olduğu üzere 12 yaş altı çocuklardan yarım vize ücreti almamakta veya vize harç ücreti muafiyeti kolaylığı tanımamaktadır. Vize başvurularını Amerika vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapacak vatandaşlarımızın vize harç bedeline ek olarak danışman firmanın hizmeti ücretini de ödemeleri gerekecektir. Amerika vize danışmanlık firmalarının vize yenileme hizmet ücreti 90 ila 150 $ arasında değişiklik göstermektedir.

Aracı firma kullanmadan bireysel başvuru yapacak vatandaşlarımız vize harç ücretini kredi kartları ile ödeyebilirler. Kredi kartlarının başvuru sahibi adına düzenlenmiş olması zorunlu değildir. Yurt dışı ödemelerine açık kredi kartlarınızla ABD vize yenileme ücretini ödeyebilirsiniz.

Vize ücretlerine ilişkin daha detaylı bilgi için ” Amerika Vize Ücretleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Amerika Vize Yenileme İşlemi Kaç Günde Sonuçlanır?

Amerika vize yenileme işleminin sonuçlanma süresi Konsolosluk tarafından belirtilen süreye göre 10 gündür.

Vize başvurularının Konsoloslukta değerlendirilme süresi genel anlamda 3 iş günüdür. Evraklarınız PTT kargo ile Konsolosluğa gönderileceği için gidiş ve dönüş kargo süresini de belirtilmekte olan 10 günlük süreye dahildir.

Amerika Konsoloslukları Türkiye ve Amerika devletinin resmi günlerinde kapalıdır ve vize hizmeti vermemektedir. Dolayısıyla vize başvuru yapılan süreçte her iki devletinde resmi tatil günü olması halinde işlem süreleri 10 günden daha fazla sürebilecektir.

Vize Yenileme Başvurusu İçin Dilekçe Nasıl Yazılır?

Amerika vize yenileme başvurusu için Konsolosluğa hitaben dilekçe yazacak vatandaşlarımızın dilekçe içeriğinde bazı bilgilere yer vermeleri gerekebilir. Vize dilekçesi vize yenileme başvurusu için zorunlu bir evrak değildir. Özel bir durumu olan kişiler dilerlerse dilekçe yazabilirler.

Konsolosluk, vize başvuru dilekçelerinde aşağıda yer alan en temel bilgilerin dilekçede yer almasını talep eder. Bu doğrultuda Konsolosluğa hitaben yazılacak Amerika vize yenileme dilekçesinde:

 • Vize talep edilecek Konsolosluğun tam adı,
 • Seyahatin konusu,
 • Gidiş-dönüş seyahat tarihi,
 • Seyahatin sponsoru,
 • Vize yenileme başvurusu sponsorlu yapılacaksa sponsor ile başvuru sahibi arasında akrabalık bağı,
 • Vize yenileme başvurusu yapacak kişi şirket çalışanı ise iş yeri dilekçesinde iş giriş tarihi, görevi ve izinli olunan tarihlere yer verilmelidir.

Şirket sahipleri, ortakları ve çalışanlar vize dilekçelerini şirketlerinin antetli kağıtlarına hazırlamalı ve dilekçeler şirket imza yetkilisi tarafından kaşe ve imza yapılmalıdır.

Devlet memurları iş yerlerinden çalışma ve izin yazısı almışsa ek olarak Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçesi de yazmalıdır.

Bu doğrultu da Konsolosluğa hitaben yazılacak kişisel vize talep dilekçenizi aşağıda belirtilen asgari dilekçe örneğinden yola çıkarak kendi oluşturabilirsiniz:

To The Consulete General of United States

Dear Sir/Madam,

I would like to travel to your country for touristic purposes therefore I renew my US visa.
All travel expenses of my trip will be covered by me.
I request you to give to me the necessary visa.

Best regards,
17/10/2021

Amerika Vize Yenileme İçin Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Amerika vize yenileme başvurusunda kullanılacak fotoğraflar 5×5 cm ölçülerinde olmalıdır. Vize yenileme fotoğrafı 3,5×4,5 cm ölçülerindeki Schengen vize fotoğraflarından büyük, 5×6 cm boyutundaki pasaport fotoğraflarından küçük olmalıdır.

Ayrıca vize yenileme fotoğrafı çektirirken fotoğrafınızın aşağıdaki kriterleri karşıladığından emin olmayı unutmayın:

 1. ABD vize yenileme fotoğrafı 5×5 cm ölçülerinde arka fonu beyaz olmalıdır.
 2. ABD vize yenileme fotoğrafı biyometrik özellikte, yüze gölge düşmemiş şekilde çekilmiş olmalıdır.
 3. Başörtüsü, üniforma, şapka ve gözlükle vize yenileme fotoğrafı çektirilmemelidir.
 4. Başvuru sahiplerinin fotoğrafta dişleri görünmemeli, yüzde gülümseme ifadesi olmamalıdır.
 5. Fotoğraflar maksimum 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve eski vizelerde kullanılmamış olmamalıdır.
 6. Vize başvurularında 2 adet fotoğraf sunulmalı ve her iki fotoğrafta takım olmalıdır.

ABD Vize Yenileme İşlemi İçin Otel-Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Covid-19 dönemi Amerika vize yenileme işlemi yapacak vatandaşlarımız gerçek anlamda seyahat etmeyeceklerse uluslararası hizmet veren Booking aracılığıyla vize için göstermelik otel rezervasyonlarını ve yine rezervasyon etme hakkı tanıyan uçak bileti portallarından da geçici uçak bileti rezervasyonlarını yapabilirler.

Vize yenileme işlemi yaparken rezervasyonlarınız da:

 1. Adınızın ve soyadınızın bulunduğundan,
 2. Rezervasyon ve PNR numarası gibi bilgilerin bulunduğundan emin olun.

Vize başvurunuz sonuçlanmadan otel ve uçak biletinizi satın almayın. Seyahatinizi kesinleştirmeyin.

Vize yenileme işlemi için otel-uçak sunmak zorunlu değildir. Vize yenileme başvurusu için istenen zorunlu belgeler dışında evrak hazırlanmasına gerek yoktur.

Vize Yenileme İşlemi İçin Konsolosluk’a Gitmek Gerekir Mi?

Son 4 yıl (48 ay) içerisinde B1/B2 vize süresi sona eren vatandaşlarımız Amerika Konsolosluklarının randevusuz vize başvuru yapma imkanlarından yararlanabileceklerdir. Bu işleme aynı zamanda Amerika vize yenileme/ süre uzatma işlemi de denmektedir.

Dolayısıyla Amerika B1/B2 vize süresinin ona ermesinin üzerinden 4 yıl geçmemiş, ilk vizesini 14 yaşından büyükken almış, soyadı değişikliği olmamış ve vizesine ” Clearance Received’ veya ‘212 (a) waiver of ineligibility ” notu düşülmemiş vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden kargo kurye veya Amerika vize danışmanlık şirketleri aracılığıyla yenileyebileceklerdir. Amerika vize yenileme başvurusu için gerekli tüm şartları yerine getiren fakat özel durumları nedeniyle Konsolosluk tarafından mülakata davet edilen ve randevusuz Amerika vize işlem kolaylığından faydalanamayan kişiler olabilmektedir. Bu nedenle randevuya katılımın gerekli olup olmayacağına dair nihai kararın Konsolosluk tarafından verileceğini hatırlatmak isteriz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Amerika vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Amerika Vize Şartları 2021 ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Amerika vize yenileme başvuru sürecinizde görüşmek dileğiyle.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 35 Ortalama: 5]

16 Yorum “Covid-19 Dönemi Amerika Vize Yenileme İşlemi”

 1. İbrahim K. says: 9 Şubat 2021 at 18:21

  Merhaba, Amerika gizemi yenilemek istiyorum. vizem önümüzdeki Haziran ayında bitecek.10 yıllık Amerika turist vizesi almıştım. şuanda işlemleri yapıp Amerika vizemi uzatabilir miyim? Amerika vize uzatma ve vize yenile şuan açık mı?
  Vize yenileme için Konsolosluğa gitmem gerekecek mi?
  Emeklilerin Amerika vize yenileme işlemleri için hazırlamaları gereken evrakları ve vize yenileme ücretinizi yazar misiniz?
  Teşekkürler.iyi günler.
  İbrahim

 2. Orhan says: 26 Şubat 2021 at 17:48

  Merhaba, Randevuya gitmeden Amerika vizemi yenilemek istiyorum. Vize yenileme işlemlerini adımıza yapıyor musunuz?

 3. Zehra L. says: 6 Mayıs 2021 at 12:00

  Merhaba, Amerika vize yenileme işlemi yapacağım. Ödememi yaptım ve başvurumu tamamladım, şuanda PTT ye verebilir miyim? Başvuru kabul ediyorlar mı acaba tam kapanma döneminde? Normal başvurular covid dönemi alınmıyor fakat vize yenileme yapılır mı acaba bu süreçte?

  1. Salt Visa says: 6 Mayıs 2021 at 12:40

   Zehra Hanım merhaba,
   Amerika vize yenileme işlemlerine dair bilgi almak üzere SaltVisa ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.
   Tam kapanma döneminde Amerika Konsoloslugu kapalı olacağı için, pasaportunuzun kargoda kalmaması için başvurunuzu 17 Mayıs sonrası PTT şubesine teslim etmenizi tavsiye ederiz.
   Abd vize yenileme işlemleri tam kapanma süresi kabul edilmeye devam edecektir.

 4. Ozan K. says: 1 Haziran 2021 at 14:33

  Merhaba, Amerika vize yenileme başvurusu yaptım formu kendim doldurdum ama yanlış vize türü seçmişim. Formu yeniden doldurmam gerekiyor sanırım. Sorun olur mu? Konsolosluk’a form ulaştıysa ret alır mıyım?
  Bir de randevuyu alırken eski vize numarası ve tarihlerinde de hata yaptım sanırım, vizem yeni bitmiş olmasına rağmen yenileme işlemine izin vermedi sistem 2022 yılına randevu veriyor. Sizden Amerika vize yenileme danışmanlık alsam hataları düzeltip vizemi alabilir miyiz?
  Bilgi bekliyorum.
  Teşşekkürler.

 5. Mert says: 16 Haziran 2021 at 17:25

  Merhabalar; Geçerli B1/B2 Amerika vizem 14,5 ay önce bitti. Amerikan Konsolosluğu’nun vize yenileme uygulaması bulunduğu ve randevusuz vize yenileme hakkı olduğunu biliyorum fakat Abd vizemi pandemi döneminde yenilemem için vizemin son 12 ay içinde bitmiş olması gerekiyordu. Bu neden acilen Amerika’ya gitmem gerekmesine rağmen vize yenilemeden faydalanamadım. Randevular da henüz açılmadığı için zor durumdayım.
  Amerika Konsolosluğu sayfasında bugün yeni güncelleme gördüm. Artık son 1 yılda değil son 4 içinde vizesi biten kişilerin randevusuz Amerika vizesi alabileceği yazıyor. Aşağıda açıklamayı da sizinle paylaşıyorum. Bu duyuru işleme alındı mı? Yani uygulama başladı mı?
  Göçmen Olmayan Vizelerin Yenilenmesi
  Daha önceden vizesi olan başvuru sahipleri, vize görüşmesi yapmadan vizelerini yenileme hakkına sahip olabilir. Eğer vizenizin süresi son 48 ay içinde doldu ise ve kişisel bilgileriniz ve vize kategoriniz değişmemişse şahsen başvuru yapmanız gerekmeyebilir. Daha fazla bilgi için randevu alma sitemizi ziyaret ediniz.
  Eğer bu yeni Amerika güncellemesi yürürlüğe girdiyse hemen vizemi yenilemek istiyorum. Konu hakkında yardım ve bilgi bekliyorum. Ayrıca atladığım yeni bir vize yenileme güncellesi daha varsa paylaşırsanız sevinirim.
  Daha önce aldığım Abd vizem B1/B2 idi. Yine B1/B2 vizesi alacağım. Vize türüm değişmedi. Soyisim isim değişikliği vs. de olmadı.
  Acil yardımlarınızı bekliyorum.
  Saygılar,
  Mert

 6. LEVENT says: 15 Temmuz 2021 at 12:35

  Merhaba,
  !0 yıllık vizemin süresi geçen ay doldu.Yeni pasaportum var ama , vizemin olduğu pasaportum yok. Başvuru yaparken mutlaka olması gerekiyor mu? Olmadan yenileme başvurusu yapabilir miyim?

  1. Salt Visa says: 15 Temmuz 2021 at 12:45

   Merhaba,SaltVisa’ya ulaştığınız için öncelikle teşekkür ederiz.
   Amerika vize yenileme kolaylığından yararlanabilmek için süresi sona eren vizenizin aslını ve pasaportunuzu vize başvurusunda sunmanız zorunludur. İçinde Amerika vizeniz olan kaybettiğiniz pasaportunuz olmadan Amerika vize yenileme imkanından ne yazık ki yararlanamamaktasınız. Bu sebeple vize Amerika vize randevusu almanız ve Konsolosluk görüşmesine katılmanız zorunludur.
   Dilerseniz bu bilgileri Amerika Konsolosluklarına da ileterek doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

 7. H.U. says: 16 Temmuz 2021 at 09:00

  Merhaba, Amerika 10 senelik b1/b2 vizem Aralık 2021’de bitecek. Vizem bitmeden önce Amerika vizemi yenilemek istiyorum fakat bir önceki Abd vizemi Norveç Oslo’daki Abd Büyükelçiliği’nden almıştım. Şuanda da Dubai’de yaşıyorum ve çalışıyorum ama çok sık Türkiye’ye gidip geliyorum. Sizden Amerika vize danışmanlık hizmeti alarak Amerika vize yenileme yapabilir miyim? Yoksa başvurumu Dubai de yaşadığım için Dubai’den i yapmam zorunlu olacak?
  Amerika vize yenileme İstanbul işlemi için önceki Abd vizemi de İstanbul’dan mı almam gerekiyordu acaba? Yardımlarınzıı rica eder, iyi günler dilerim.

 8. Rahime Tunç says: 23 Temmuz 2021 at 10:52

  ABD Turist Vizesi Uzatma işlemi konusunda danışmanlık veriyor musunuz?

 9. Ceren Köks says: 23 Temmuz 2021 at 10:56

  Merhaba, 10 yıllık ABD vizem 2021 şubat ayında bitti.
  Bu vizemi Aldığımda 14 yaşındaydım ama F-1 Vizesi almıştım dil okulu için aldığımda 18 yaşındaydım, vize için mülakata girmem gerekir mi yoksa bir önceki abd vizem f1 olması ve 18 yaş üzerinde almış olmamdan dolayı mülakatsız yapabiliyormuyuz?
  Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler!

 10. Hakan says: 3 Ağustos 2021 at 10:54

  Merhaba, 10 yıllık Amerika vizemi yenilemek istiyorum. Vizemin henüz 1 yıl aha süresi var, yine de yenileme başvurusu yaparak 10 yıla uzatma şansım olduğunu biliyorum. Şimdiden başvuru yapmak istiyorum çünkü işten ayrılabilirim ya da hesap dökümlerimde azalmalar olabilir.
  Amerika vize yenileme başvurusu yapacağım fakat ret alırsam 1 yıllık vizem de yanmış olacak. 3-4 ay sonra Amerika’ya gitmem gerekiyor. Ret gelirse vizem yanacak ve planlı seyahatimi yapamayacağım.
  Yenilemelerde duru nedir? Ret alınıyor mu yoksa yenileme başvuruları olumlu mu sonuçlanıyor her zaman?
  Teşekkürler.

 11. Ozlem says: 19 Ağustos 2021 at 08:59

  Merhaba son 1 yıl içinde vizem bitti. Bu soruya yanıt ne vereceğim acaba bende annatotion bölümü boş. clearance received veya 212 a waiver of ineligibility şerhi bulunmaktadır

 12. AYÇA DEMİR says: 7 Nisan 2022 at 09:43

  Merhaba. Chicago’dan yazıyoruz size.
  Bu yaz annem Amerika’ya gelmeyi planlıyor ama 10 yıl geçerli vizesi gecen ay sona erdi.
  D-160 formunu 1 ay önce doldurdum ama bana mail yoluyla ulasilmadi.
  Kontrol sayfasında ”No status” yazisi çikiyor.
  Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
  Teşekkürler.

 13. Erce says: 2 Ağustos 2022 at 10:16

  Merhaba Amerika vize yenileme başvurusu yaptım. 2,5 hafta oldu ama hala sonuç gelmedi. normal mi şimdiye kadar çıkmış olmalı mıydı?

 14. Oznur says: 19 Ağustos 2022 at 20:44

  Amerika vize yenileme başvurusu için gerekli evraklar nelerdir? İş evrakları, banka hesapları, vize dilekçesi gibi vize için istenen evrakları yenileme için hazırlamış gerek olmadığıni anlıyorum. Bu durumda sadece ds 160 dikkate alınarak mi vize kararı veriliyor? Özel olarak dikkat etmemiz gereken bir durum var mıdır?
  Vize yenileme için evrak istenmesine rağmen normal turist vizesi başvurusu için hazırlanan evrakları göndermemiz sorun olur mu? Her ihtimale karşı gönderilmesi daha iyi olabilir mi acaba?
  Teşekkür ederim.
  Öznur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!