Kasım 2, 2020 - Blog

Covid-19 Sürecinde Fransa’ya Girişler Hakkında Son Durum

Covid-19 sürecinde Fransa’ya girişler hakkında son durum nedir?

Değerli ziyaretçilerimiz, Fransa İçişleri Bakanlığı Covid-19’la mücadele kapsamında yeni tedbirler aldığını belirtmiştir.

Alınan yeni tedbirler kapsamında Fransa’ya kısıtlıda olsa giriş yapma hakkı olan vatandaşlarımızın negatif test sonucu ibraz etmeleri ve karantina uygulamalarına dahi olacakları belirtilmiştir. Yeni tedbirlerin detayı aşağıdaki gibidir.

Öte yandan Covid-19’ sürecinde Schengen vizesi ile Fransa’ya giriş yapacak vatandaşlarımız için herhangi bir yeni gelişme bulunmamaktadır ve Schengen vizesi ile ülkeye yapılacak girişlerde kısıtlamalar devam etmektedir. Diğer konsolosluklardaki gelişmeler için Corona virüsü nedeniyle Konsolosluklarda son durum yazımızı okuyabilirsiniz. 

SaltVisa olarak, pandemi döneminde Fransa’ya yapacağınız seyahatler için uçuş tarihinden maksimum son 72 saat içerisinde aldığınız negatif test sonucunu e-nabızdan İngilizce çıktısını alarak paspartunuzun arasına ekleyiniz.

Fransa İçişleri Bakanlığının Covid-19’la mücadele kapsamında almış olduğu yeni tedbirler neticesinde Fransa’ya sakıncalı bölgelerden gelen yabancıların Fransa İçişleri Bakanlığının web sitesinde (interieur.gouv.fr) yer alan İngilizce ve Fransızca beyan formlarının güncellendiği belirtilmiştir.

Mesleki, eğitim, öğretim veya sağlık nedeniyle Fransa’ya seyahat edeceklerin, ülkeye girişte muafiyet kapsamına alındıkları belirtilmiştir. Ancak söz konusu durumda olanlar beyan formunda kategoriler ait gerekçelendirmeleri gerekecektir. Gerekçelendirme yapılamıyorsa vizelerini ibraz etmeleri gerekecektir.

Covid-19 Sürecinde Fransa’ya Girişler: Sağlık Kontrolleri

Covid-19 sürecinde Fransa’ya giriş yapacak 11 yaş üstü vatandaşlarımızın uçuş tarihinden son 72 saat içerisinde yapılmış ve negatif test sonucu ibraz etmeleri gerekecektir. Test sonucu ibraz edemeyen vatandaşlarımız havaalanı sağlık kontrol noktalarına yönlendirileceklerdir.

Covid-19 Sürecinde Fransa’ya Girişler: Karantina Uygulaması

Fransa’ya girişten 1 ay öncesine kadar covid-19 semptomu taşıyan vatandaşlarımız yetkili valilik tarafından karantina ve izolasyona tabi tutulacakları belirtilmiştir.
Vatandaşlarımızın isteğine bağlı olarak evde ya da otelde karantina süreçlerini geçireceklerdir.

Öte yandan Koronavirüs sürecinde Türk vatandaşlarının Fransa’ya girişlerindeki kısıtlama devam etmektedir. Koronavirüs nedeniyle sadece belirli amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapmalarına izin vereceklerdir.

Covid-19 Sürecinde Fransa’ya Giriş Yapabilecek Türk Vatandaşları

Değerli ziyaretçilerimiz, Covid-19 sürecinde Fransa’ya aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapmasına izin verilmektedir. Ancak uçuş tarihinden son 72 saat içerisinde alınmış negatif test sonucu ibraz edilmesi zorunludur. Test sunmayan vatandaşlarımıza ülkeye girişte test yapılacak ve sonucu pozitif çıkan vatandaşlarımızı yetkili Valilik tarafından karantinaya alınacaklardır vatandaşlarımız karantina süreçlerini otellerinde veya konaklama yapacakları yerde geçireceklerdir.

 • Fransa vatandaşlığı veya çifte vatandaşlığı olan vatandaşlarımız ve ailesi,
 • Avrupa Birliği ülkelerinde oturum izni veya D tipi uzun süreli vizeleri olan vatandaşlarımız,
 • Fransa havaalanlarında 24 saatten az kalacak ve transit geçiş için Fransa havaalanlarını kullanacak vatandaşlarımız,
 • Resmi pasaportlara sahip vatandaşlarımız
 • Fransa’da yerleşik olarak yaşayan diplomat vatandaşlarımız ve ailesi,
 • Covid-19 salgınıyla mücadele etmek üzere görevlendirilen sağlık görevlisi vatandaşlarımız,
 • Yolcu ve kargo uçuşlarında bulunan mürettebat vatandaşlarımız,
 • Uluslararası nakliyecilik yapan şoför vatandaşlarımız,
 • Otobüs ve tren kullanan vatandaşlarımız,
 • Ticari amaçlı veya balıkçılık gemilerinde bulunan vatandaşlarımız,
 • Eğitim ve staj amacıyla Fransa’ya gidecek vatandaşlarımız,
 • Öğretim görevlisi ve araştırmacı vatandaşlarımız,
 • Özel yetenek pasaportuna sahip vatandaşlarımız ve ailesi,
 • Fransa’daki devlet ve özel hastanelere tıbbi tedavi amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımızın Fransa’ya giriş yapabileceklerdir.

Lütfen Dikkat!

Fransa’ya giriş yapacak vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapabilmeleri için Fransa İçişleri Bakanlığı web sitesinde (interieur.gouv.fr) yer alan beyan formlarını doldurmaları ve ülkeye girişte yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yanıtla “Covid-19 Sürecinde Fransa’ya Girişler Hakkında Son Durum”

 1. osman elmacıoğlu says: 3 Nisan 2021 at 18:26

  Merhaba Heraulta yelkenli tekne almak için gideceğim benim yeşil pasaportum var birde tekne satıcısıyla satış sözleşmesinin örneği var acaba bu şartlarda beni Fransaya sokarlar mı yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!