• Adres: Kadıköy/İstanbul
 • E-posta: salt@saltvisa.org
 • Telefon: 08502881013

Blog

Mayıs 19, 2020 - Blog

Dubai Fuar Ziyareti Vizesi

Dubai fuar ziyareti vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri (UAE) E-vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir. BAE E-vizesi: Dubai, Abu Dhabi ve Emirliğe bağlı diğer bölgelere seyahat edecek vatandaşlarımız için geçerli olan bir vizedir.

Değerli ziyaretçilerimiz,
Birleşik Arap Emirliklerine iş amaçlı, ticari faaliyet yürütmek veya fuar ziyaretinde bulunmak üzere seyahat edecek olsanız dahi kısa ve uzun süreli olarak ayrılan Dubai e-vizesi için başvuru yapmanız gerekecektir. Dubai e vize şartları ile Dubai ticari vize şartları aynıdır.

Faydalı Bilgiler:

Dubai ticari/fuar ziyareti vizesi nereden alınır?
Dubai ticari vize: Türkiye’deki vize şirketlerinden ve VFS Global’den alınır.

Dubai ticari vize ücreti ne kadar?
Dubai ticari/fuar vizesi ücreti hizmet aldığınız vize acentasının servis bedeline göre 100 ila 125 Dolar arasında değişecektir.

Dubai ticari/fuar vizesi kaç günde çıkar?
Dubai ticari/fuar ziyareti vizesi başvuruları resmi tatil günleri hariç 2 ila 3 iş gününde sonuçlanmaktadır.

Dubai E-vize başvurusu nasıl yapılır?
Dubai e-vize başvurusu için bir aracı şirket kullanmanız gerekmektedir. E vize başvuruları Konsolosluklara ve BAE Göçmenlik Ofislerine yapılamamaktadır. BAE Online vize başvuruları için vize şirketleri ile görüşebilir, teklif ve bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Dubai E vizesi havaalanlarından veya kapıdan alınabilir mi?
Dubai e vizeleri havaalanlarından alınamamaktadır.

Yeşil pasaportlar için Dubai vizesi var mı?
Yeşil pasaport sahiplerinin Dubai vizesi almalarına gerek yoktur.
Yeşil, gri ve siyah pasaportlara sahip vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları seyahatler de vize almalarına gerek olmayacaktır.

Dubai Fuar Ziyareti Vizesi (Ticari Vize) Nedir?

Dubai fuar ziyareti vizesi: kış aylarında Birleşik Arap Emirliklerine aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımız alması geçerli bir vizedir:

 • Fuar standı açma,
 • Fuar ziyareti,
 • Şirket çalışanlarının Dubai’deki fuara gönderilmesi,
 • Pazar araştırması,
 • Müşteri ziyareti,
 • Sözleşme/kontrat imzalama,
 • Numune götürme ve alma.
 • Dubai iş amaçlı fuar ziyareti vizesi ile kısa süreli bir vize olup, başvuru sahiplerine Birleşik Arap Emirlikleri topraklarında yaşama ve çalışma hakkı vermemektedir.

Dubai İş Amaçlı Fuar Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai iş amaçlı, ticari, fuar ziyaret vizesi için hazırlanacak evraklar öncelikle Schengen, İngiltere veya diğer ülke vize başvurularında olduğu gibi kapsamlı bir evrak hazırlık süreci istememektedir. Dubai vizesi internetten alınan bir vizedir ve vize süreci büyük oranda başvuru formunun online doldurulması ile oluşacaktır. Dolayısıyla kişisel ve seyahatinizi doğrulayan bilgileri paylaşmanızı yeterli olacaktır. Bu doğrultuda Dubai ticari vizesi için gerekli evraklar:

 1. En az 6 ay geçerli, karşılıklı 2 boş sayfası olan renkli taranmış pasaport.
 2. Varsa 1 adet renkli taranmış biyometrik fotoğraf
 3. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu
 4. 18 yaş altı başvuru sahipleri için seyahat etmeyecek ebeveynden alınmış noter onaylı muvafakatname.
 5. Vize şirketine bağlı olarak: bilgi formu, teminat veya iş evraklarınız talep edilebilir.

Dubai Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz üst bölümde de belirttiğimiz üzere Dubai vize başvurularınız için vize şirketleri, vize danışmanlık şirketleri veya seyahat edeceğiniz havayolu şirketinden destek almanız gerekmektedir. Türkiye’de bulunan Dubai veya Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları E vize için hizmet vermemektedir.

Bu konuda yetkili birim UAE İmmigration Office yani Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisidir. Dolayısıyla Göçmenlik Ofisi tarafından Dubai Online vize başvuru sistemine erişim hakkı verilmiş Dubai vize işlemi yapan şirketler aracılığıyla vize başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

Yetkili Dubai Vize Acentaları

Değerli ziyaretçilerimiz Birleşik Arap Emirlikleri vizesi 2020 yılı başvuruları için yetkili vize acentaları aşağıdaki gibidir. Bu liste değişiklik gösterebilir.

VFS Global,
Emirates Havayolları
Famous Global,
World Wild Services,
Pegasus Havayolları,

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Yanıtla “Dubai Fuar Ziyareti Vizesi”

 1. Tufan says: 28 Haziran 2020 at 17:10

  Merhaba, Dubai fuar vizesi almam gerekiyor. Aynı şirketten 4 kişi Dubai ticari vizesi alacağız. Dubai’de fuara katılmak için vize işlemleri konusunda desteğe ihtiyacımız var. İlk defa dubai vizesi alacağız bı nedenle Dubai vize işlemleri konusunda bilgimiz yok. Covid nedeniyle kapalıydı fakat suan Dubai ticari vize işlemleri yeniden başladı diye biliyoru.bilgi dogru mu? Ayrıca artık dubai ticari ya da Dubai turistik vize işlemleri için covid testi istenecek diyorlar. Dubai deli fuar çok önemli olduğu için mutlaka katılım sağlamamız gerekiyor.sizce corona dan dolayı dubai vize retleri artar mı? İşlemleri zorlaşır mı? Şirket her yıl Dubai’ye calısan gönderiyor.
  Dubai fuar vizesi alımı konusunda tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!