Mart 5, 2020 - Blog

Dubai İçin Vize Gereklimi?

Değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda Dubai için vize gereklimi? konusuna açıklık getirmeye çalışacağız.

Dubai, vatandaşlarımızın her yıl birçok gerekçe ile körfezin bu lüks ve ticaret üssü ülkesine seyahat ediyor. Ülke özellikle kış aylarında adeta bir fuar cenneti olarak anılırken Dubai’nin, işlerinizi büyütmek için yolunuzun bir şekilde bu ülkeye düşeceğine inanıyoruz.

Sayfamızın devamında,

  • Dubai için vize gereklimi?,
  • Yeşil pasaportlar için Dubai vizesi,
  • Dubai vizesi kaç günde çıkar gibi konular hakkında oluşan bilgilere ulaşabileceksiniz.

Dubai İçin Vize Gereklimi?

Değerli ziyaretçilerimiz, ne yazık ki Dubai için vize gerekiyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai veya Abu Dhabi’ye seyahat edecek vatandaşlarımız vize alarak seyahat etme mecburiyetindedirler. Dubai vizeleri ülkelere giriş esnasında, havaalanlarında alınamamaktadır. Dolayısıyla vizelerinizi Türkiye’den alarak seyahat planlaması yapmayı unutmamalısınız.

Öte yandan Dubai vize işlemleri, Schengen vize işlemleri, İngiltere vize işlemleri veya Suudi Arabistan vize işlemlerine oranla oldukça kolay bir vize işlemidir. Diğer ülkelerin vize başvurularında harcadığınız eforu bu ülke vize başvurusunda harcamanıza gerek kalmayacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri aynı zamanda bir teşvik ülkesidir ve dünya turistlerini, iş dünyasını, finans, bankacılık, sigortacılık gibi sektörleri ülkeye çekebilme adına çalışmalar yapmaktadır. Dolayısıyla Birleşik Arap Emirlikleri yasaklı ülkeler hariç ülkeye gelecek yabancılara bir vize kolaylığı imkânı sağlamaktadır. Dubai vizesi en kolay alınabilen vizeler arasında yer almaktadır.

Dubai vizesi alacak vatandaşlarımız mevzuata hakim bir vize acentası ile çalışmaları halinde sadece pasaport fotokopileri ile vizelerini alabileceklerdir. Evet yanlış duymadınız. Dubai vizenizi sadece pasaportunuzun fotoğraflı olan yani kimlik bilgilerinizi içeren bölümünü renkli scan ederek alabileceksiniz.

Yeşil Pasaportlar İçin Dubai Vizesi Gerekiyor mu?

Dubai (BAE), yeşil pasaportlardan tıpkı AB ülkeleri gibi vize istemeyen ülkeler arasında yer almaktadır. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız herhangi bir işlemde bulunmadan geçerli pasaportları ve seyahatlerini destekleyen gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ve otel rezervasyonları ile 180 gün içerisinde 90 günlük konaklama sürelerini ihlal etmeden vizesiz olarak seyahat edebilirler.

Sadece hususi (yeşil) pasaporta sahip vatandaşlarımız değil aynı zaman da hizmet ve diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımızda vizesiz olarak Dubai’ye seyahat edebileceklerdir. Dubai girişler esnasında her yabancı ücretsiz göz taramasında geçmeleri gerekecektir.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı aslında vize başvurunuzun hangi günde yaptığınıza göre değişecektir. Şöyle ki Dubai vize başvuruları 2 veya 3 iş gününde neticelenmektedir hatta bazı zamanlarda vize başvuruları aynı gün içerisinde neticelenmektedir. Dubai vizesine Pazartesi başvuru yapan kişilerin vize başvuruları genel anlamda Salı veya çarşamba günü sonuçlanmaktadır.

Pazartesi sabah erken saat vize başvurusu yapmışsanız başvurunuz aynı günün sonunda veya salı günü neticelenir. Çarşamba ve perşembe günü yapılacak vize başvurularında ise işlem sonuçlanma günü en erken Pazar, en geç ise salı günü sonuçlanacaktır.

Birleşik Arap Emirlikleri göçmenlik ofisi Cuma ve cumartesi günleri resmi tatil nedeniyle çalışmamaktadır ve bu günlerde vize başvuru hizmeti verilmez. Pazar günü ise yarım gün olacak şekilde faaliyet gösterir. Acil Dubai vizesi için başvuru yapmayı planlıyorsanız vize başvurunuzu pazartesi erken saatlerde gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!