Mart 7, 2020 - Blog

Dubai Vizesi Evrakları

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda olan ya da olmayan Dubai vizesi evrakları hakkında bir çalışma yapacağız.

Sayfamızın devamında:

Dubai vizesi için evrak ve belgeler konusunda en temel bilgilere ulaşabileceksiniz. O halde Dubai vizesi için gerekli evrak ve belgeler konusunda detayları sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Dubai Vizesi Evrakları Hakkında

Dubai vizesi evrakları klasik vize başvuru evraklarından tam anlamıyla farklıdır. Aslında Dubai vize başvuruları için neredeyse evrak sunmuyorsunuz diyebiliriz. Bir vize başvurusu için normal anlamda: işyerinden alınmış dilekçe, şirket evrakları, maaş bordroları, SGK dökümleri, şirket evrakları ve gelir belgeleri gibi evrakların sunulması gerekirken, Dubai vize başvurularında ise bu evrakların sunulmasına gerek yoktur.

Peki neden?

Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) kelimenin tam anlamıyla bir teşvik ülkesidir. BAE ile Türkiye Cumhuriyeti devleti ile arasında bir vize kolaylığı anlaşması bulunmaktadır ve bu anlaşma neticesinde Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahibi vatandaşlarımız elektronik vize ile ülkeye giriş yapabileceklerdir.

Hususi (yeşil), hizmet (gri) diplomatik (kırmızı) pasaporta sahip vatandaşlarımız ise 6 ay içerisinde 3 ayı aşmama suretiyle vizesiz olarak BAE’ye seyahat edebileceklerdir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize aracı şirketine göre değişmektedir. Kurumsal bir vize aracılık şirketi aracılığıyla vize başvurusu yapacaksanız satın alınmış uçak bileti, pasaport fotokopisi, fotoğraf, sözleşme, gelir belgeleri hatta banka teminatı gibi evraklar talep edebileceklerdir.

Kurumsal bir vize aracılık şirketi yerine daha butik ve daha kişiye özel hizmet veren bir şirket ile çalışıyorsanız Dubai vizeniz için sadece pasaportunuzun fotokopisini sunmanız yeterli olabilecektir. Büyük ve genel anlamda Dubai vize başvurusu için pasaportunuzun renkli fotokopisi vize başvurunuzu tamamlamanız için yeterlidir.

Peki Dubai vize başvurusu için neden herkes kafasına göre evrak istiyor? Bu işin bir standartı yok mu?

Bu durum tamamen vize aracılık şirketinin aldığı sorumlulukla ilgilidir. BAE devleti vize ihlalleri konusunda oldukça hassas bir ülkedir. Vize süresi sona erdikten sonra ülkeden ayrılmayan veya alınan kısa süreli vize Emirlikte çalışan kişiler hakkında hem başvuru sahibi hemde vize hizmeti aldığı acente cezalandırılmaktadır.

Kısa süreli vize ihlal durumlarında başvuru sahipleri para ve gözaltı cezalarına çarptırılmakta, vizeyi temin eden acenta ise yüklü miktarda para cezası almaktadır.

Dolayısıyla bu cezayı göze alan acentalar başvuru sahiplerinden sadece pasaport fotokopisi talep ederken, söz konusu cezayı göze almayan acentalar başvuru sahiplerinden gidiş-dönüş satın alınmış uçak bileti, gelir dökümleri, iş ve banka teminatları gibi evraklar talep edilmektedir. Dubai vize başvurularında talep edilen belgeler işte bu gerekçelerle artmakta veya azalmaktadır. 

Az evrakla alınan Dubai vizeleri herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Az evrakla alınan Dubai vizeleri güvenilir bir vize acentası ise herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Sadece E vizenizde geçerli bir barkod olması yeterli olacaktır.

Dubai turistik vize evrakları neler?

Dubai turistik vize başvurular için gerekli evraklar:

 1. Pasaportunuzun renkli fotokopisi,(2.sayfa, fotoğraflı ve kimlik bilgilerinizi içeren bölüm, vizeli sayfaları gerek yoktur)
 2. Bilgi formu,
 3. Bazı durumlarda biyometrik fotoğraf.

Hangi vize şirketi Dubai vize başvurularında daha az evrak ister?

VFS Global Dubai vize ofisi dışındaki tüm vize acentaları daha az evrak istiyor diyebiliriz.

VFS Global gerek konumu gerekse yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde başvuru sahiplerine vize ve güvenlik önlemlerinin daha yoğun olduğu bir süreç sunabilir.

Dubai ticari vizesi için gerekli evraklar neler?

Değerli ziyaretçilerimiz aslında Dubai turistik vize ile Dubai ticari vize arasında herhangi bir fark yok diyebiliriz.

BAE devleti ülkeyi ziyaret edecek yabancılara kısa süreli ve uzun süreli vizeler olmak üzere tek tip vize imkanı veriyor diyebiliriz. Yani Dubai ticari vize başvurularında BAE’den alacağınız bir davetiye belgesine ihtiyacınız olmayacak. Dubai’ye ticari amaçlı, müşteri ziyareti, fuar ziyareti veya iş görüşmesi için seyahat etseniz bile 30 gün tek girişli, 90 gün çok girişli vizeler almanız yeterli olacaktır.

Kısacası Dubai ticari vize kategorisi başlığı altında bir vize kategorisi bulunmaz.

Dubai Vizesi için VFS Global’in İstediği Evrak ve Belgeler

 1. Eksiksiz doldurulmuş Dubai vize başvuru formu,
 2. Gidiş-dönüş Emirates’ten alınmış bilet rezervasyon PNR numarası
 3. VFS- Dubai ofisi Emirates havayolu şirketi dışında sunulacak uçak bileti rezervasyonlarını kabul etmemektedir.
 4. Ön ve arka yüz kimlik fotokopisi,
 5. Bir adet vesikalık veya biyometrik fotoğraf
 6. Vize ücreti

Dubai Vizesi İçin Emirates’in İstediği Evrak ve Belgeler

 1. En az 3 ay geçerli pasaportunuzun renkli fotokopisi
 2. Biyometrik veya vesikalık renkli fotoğraf,
 3. İngilizce veya Arapça doldurulmuş ve imzalanmış orijinal Dubai vize başvuru formu.
 4. Emirates uçak biletinin fotokopisi


Önemli!

Dubai vizesini VFS ve Emirates aracılığıyla alacak kişilerin Emirates havayollarından biletlerini almaları zorunludur.

Dubai Vizesi İçin Pegasus’un İstediği Evrak ve Belgeler

 1. En az 6 ay geçerli renkli pasaport fotokopisi
 2. Kimlik fotokopisi
 3. Varsa davetiye,
 4. Otel ve uçak bileti rezervasyonu
 5. Türkçe doldurulmuş Dubai vize bilgi formu
 6. 1 adet vesikalık veya biyometrik fotoğraf
 7. Duruma göre vize başvuru sahibinin mesleki bilgilerine göre ek evraklar talep edilebilir. Pegasus aracılığıyla alınacak Dubai vizeleri için havayolu şirketi sınırlaması bulunmamaktadır.
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!