Şubat 18, 2020 - Blog

Dubai Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, Dubai vizesi konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz. 

Sayfamızın devamında:

 • Dubai vizesi,
 • Türk vatandaşları için Dubai vizesi,
 • Dubai vize işlemleri,
 • Dubai E vize başvurusu,
 • Dubai vizesi Pegasus uçuşları,
 • Dubai turist vizesi başlıkları altında çalışmalarımızı ve varsa sorularınızın yanıtlarını bulabileceksiniz.

Dubai vizesi Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) devleti ile vize muafiyet anlaşması bulunmayan ülke vatandaşları için geçerli olan bir uygulamadır. Dubai vizesi bir BAE’ye giriş iznidir. Dubai vizeniz olmadan ülke topraklarına giriş yapamaz hatta uçağa binişlerinize izin verilmeyecektir. Dolayısı ile seyahat öncesi vizenizin edinmiş olmanız zorunludur.

Dubai vizesi Türk vatandaşları için oldukça kolay bir işlemdir. Seyahatiniz öncesi vizelerinizi e-posta ortamında BAE Göçmenlik Ofisinin çalışma günleri içerisinde 2-3 günlük süre zarflarında alabiliyorsunuz. Bu süre bazı durumlarda uzayabilir ancak genel olarak işlem süreleri 2-3 gün arasında değişmektedir.

BAE Göçmenlik ofisi Cuma ve cumartesi günleri resmî tatil olması nedeniyle vize hizmeti vermemektedir. Pazar günleri ise yarım gün çalışmaktadır. Bu bilgiyi dikkate alarak vize başvurunuzu hafta başı Pazartesi ve salı günü tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Diğer taraftan kısa süreli Dubai vizelerinizi Türkiye’de bulunan İstanbul Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğundan veya Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliğinden alamıyorsunuz. Dubai vize başvuruları ve Dubai vize onayları ile ilgili karar mekanizması Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisidir. (United Arap Emirates İmmigration Office) Vize başvurularınızı Konsolosluklara yapmayınız.

Vize başvuruları Türkiye’de bulunan yetkili vize acentalarına, VFS Global Dubai ofisine veya seyahat edilecek havayolu şirketinin vize departmanına müracaat edilerek alınabilmektedir.

Dubai vizesi pasaportlara basılan sticker veya etiket vize şeklinde bir vize değildir. E-posta ortamında temin edilen üzerinde BAE devletinin logosu, geçerli barkod numarası, başvuru sahibinin pasaport, kimlik numaraları ve vize başvurularını kabul etme yetkisi olan sponsor şirketin bilgileri bulunmaktadır. Vizenizin çıktısını alarak geçerli pasaportunuzla birlikte seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Vatandaşları İçin Dubai Vizesi

Türk vatandaşları için Dubai vizesi işlemleri zorunlu bir uygulamadır ancak bazı vize kolaylaştırma anlaşmaları da bulunmaktadır. Bordo yani umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızı online ortamda temin edilen Dubai vizeleri ile seyahat edebilirler.

Yeşil pasaport, Gri pasaport ve Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımız ise vize işlemlerinde bulunmalarına gerek kalmadan vizesiz olarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Sadece Gri pasaporta sahip vatandaşlarımızın seyahatleri için resmi izin yazılarını yanlarında bulundurmaları zorunlu tutulabilir.

18 yaş altı ebeveynleri ile seyahat eden çocuklar Dubai vize işlemlerinden muaf tutulabilir.

18 yaş altı reşit olmayan çocuklarınızın vize başvuruları hakkında daha kapsamlı bilgi almak için başvuru yapacağınız vize ofisleri ile görüşebilirsiniz.

Dubai vizesi alacak Türk vatandaşları vize başvuruları için şu adımları izlemelidir:

 1. Yetkili Dubai vize acentası ile iletişime geçmeli,
 2. En az 6 ay geçerli, karşılıklı 2 boş sayfası olan pasaportlarının fotoğraflı ve kimlik bilgilerinizi içeren sayfasının renkli scan etmeli,
 3. Vize ücretinizi ödeyerek vize başvurularınızı başlatmalısınız.

Tüm bu işlemlerinizi yaparken vize acentalarının hakkınızda daha fazla bilgi edinmesine izin vermelisiniz.

Örneğin Dubai giriş, çıkış tarihlerinizi varsa uçak biletinizi, sizinle seyahat edecek aile üyelerinizi, yeni evlenmişseniz eşinizin soyadı değişikliği durumunu ve varsa transit geçiş yapacağınızın bilgisini mutlaka paylaşınız. Dubai vizeleri ileri tarihten başlatılan, çok girişli bir vize değildir ve göçmenlik ofisi vize kurallarının uygulanması konusunda hassastır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde esnekte olsa şeriat kurallarının geçerli olduğunu unutmayalım ve kural ihlali durumlarında para ve hapis cezası unsurlarını göz önünde bulunduralım. BAE ülke ve vize kurallarını ihlal etmemenizi yeniden önemle hatırlatırız.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvuruları BAE göçmenlik ofisine veya BAE konsolosluklarına doğrudan yapılamamaktadır. BAE vize başvurularında mutlaka sizler adına sponsor olacak (büyük oranda BAE şirketleridir) bir aracı şirket kullanmanız gerekecektir. Dolayısıyla doğrudan şahsi olarak başvuru yapacağınız bir sistem bulunmamaktadır.

Dubai vize başvurusu için yetkili vize acentası ile çalışabilir veya seyahat edeceğiniz havayolu şirketine vize başvurusu konusunda hizmet verip, vermediklerini öğrenebilirsiniz. Dubai uçuşu yapan birçok havayolu şirketi vize işlemleri konusunda sizlere yardımcı olabilmektedir ancak vize hizmeti aldığınız havayolu şirketi ile seyahat etme zorunluluğu koyabilirler. Bu konuda da sizleri dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Örneğin: Emirates ile seyahat edecekseniz Dubai vize başvurunuz için mutlaka Emirates havayollarından satın alınmış uçak bileti dokümanını sunmasını zorunlu tutulur.

Türkiye’de ise Dubai vize başvuruları üzerine hizmet veren çok sayıda seyahat acentası ve vize başvuru merkezleri bulabilirsiniz. VFS Global Dubai vize başvuruları konusunda yetkili bir kurumdur. Dilerseniz VFS- Dubai vize departmanı ile görüşebilir ve hizmetlerinin detayları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. VFS, Dubai vizesi üzerine hizmet veren nispeten daha katı vize başvuru prosedürleri sunan bir şirkettir. Vize başvurularında satın alınmış Emirates uçak bileti sunmanızı talep edebilir.

Dubai vize başvurunuzu seyahat acentaları aracılığıyla gerçekleştirecek olmanız halinde ise daha kolay şartlarda vizelerinizi temin edebilirsiniz. (Başvurular çoğunlukla sadece pasaport fotokopisi ile kabul edilir.)

Diğer yandan vize kurallarının ihlal edilmemesi BAE Göçmenlik Ofisi tarafından hassasiyetle takip edilen bir konudur. Kısa süreli vize ile seyahat edecek yolcular vize sürelerinin sona ermesinin ardından ülke sınırlarını terk etmemişse başvuru sahibine sponsor olan şirketler sorumlu tutulmakta ve sponsor şirketten yolcuları ile bu sebeple bazı durumlarda (ülkeden ayrılma niyeti olmayan başvuru sahipleri için) vize başvuru sahiplerinden 2000 – 4000 Amerikan doları civarında teminat talep edilebilmektedir.

Teminat ücreti kullanılan bir ücret değildir. BAE sınırlarını terk etmenizin ardından pasaportunuza vurulmuş çıkış kaşesi, dönüş uçak biletinizi gösterir dokümanı vize hizmeti aldığınız şirkete göndererek söz konusu teminatı kesintisiz olacak şekilde geri iade alabilirsiniz.

Dubai E-Vize Başvurusu

Dubai E vize başvurusu başvuru sahipleri tarafından şahsen yapılabilen bir başvuru değildir. Dubai E vize başvurusu online ortamda yapılır doğru ancak Göçmenlik ofisinin sistemine başvuru sahiplerinin erişilebilmesi mümkün değildir.

Göçmenlik Ofisinin Sistemini kullanan şirketler şöyle:

 • Etihad Havayolları vize hizmetleri- Etihad Havayolları
 • Emirates Havayolu tarafından sunulan vize hizmetleri- Emirates Havayolu
 • Fly Dubai- Fly Dubai vize hizmetleri
 • Air Arabia Vize Hizmetleri- Air Arabia.

Bu şirketler BAE menşeli ve doğrudan Göçmenlik Ofisinin vize sistemine sahip şirketlerdir. Ancak Dubai e vize başvurularınızı bahsi geçen şirketlere akredite seyahat acentalarına yapmanız gerekecektir. Kısacası Dubai e vize başvuruları Meksika e-vize uygulamasına veya Yeni Zelanda E vize uygulamasına benzeyen bir uygulama değildir. Nedeni ise Dubai vize başvurularında kefalet sistemi yani sponsor olma zorunluluğudur.

Diğer taraftan bazı vize şirketleri başvuru sahipleri için Dubai online başvuru sistemi sunmaktadır. Bu bir vize sürecini kolaylaştırma işlemidir ancak resmi bir online başvuru yapma sistemi değildir bu konuda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Dubai E vize başvurunuzu tamamlamış ve vize başvurunuzun durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız başvurunuzu sponsor acentanızdan bağımsız olarak takip edebilirsiniz. Göçmenlik ofisinin sistemi sponsorsuz vize başvuru yapma imkanı vermezken başvuruyu takip etme imkanını ise başvuru sahiplerine tanımaktadır. Dubai e vize başvurunuz beklenen süre aralığında sonuçlanmamış veya vize başvurunuzun aracı vize şirketi tarafından yapılıp yapılmadığı konusunda endişeliyseniz göçmenlik ofisinin resmi web sayfasını kullanarak başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Dubai E vize Başvurusu İçin Gerekenler

 1. Pasaportunuzun yüksek çözünürlüklü 2. Sayfasının renkli scan edilmiş hali. Bilhassa pasaportun 2. Sayfasında bulunan tüm bilgiler okunabiliyor olması zorunludur.
 2. Dubai vize başvuru formu (bazı vize şirketleri bu formu sizden talep etmeyebilir.)
 3. Sözleşme (bazı vize şirketleri vize işlem sözleşmesini zorunlu tutmayabilir veya şüpheli durumlardan bu belge talep edilebilir.)
 4. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu (uçak bileti rezervasyonu genel anlamda vize şirketleri tarafından talep edilmez ama uçuş güzergahınız aktarmalı veya ileri tarihli seyahat ediyor olabilirsiniz. Dolayısı ile uçak bileti detaylarınızı vize başvurularınız için sunmanızı tavsiye ederiz.)
 5. Vize ücreti dekontu.

Dubai Turist Vizesi

Dubai turist vizesi, BAE’ye yapılacak kısa süreli seyahatleri için tasarlanmış vizedir. Bu vize kategorisi için başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmesine, Dubai’den davetiye belgesi almasına gerek yoktur.

Dubai turistik vize, yabancıların BAE topraklarına kısa süreli seyahat edebilmesi için tasarlanmıştır. Bu vize başvuru sahibine vize süresi dışında BAE’de kalma, BAE’ çalışma, BAE’de işyeri açma ve evlilik yapma gibi imtiyazlar tanımaz.

Dubai turist vizesi başvuru sahibine sadece kısa süreli seyahat etme imkânı tanır ve vize süresi sona ermeden ülkeden ayrılma şartı koymaktadır. Yapacak olduğunuz vize ihlalleri para cezası almanıza, hapis cezası almanıza ve bir sonraki vize başvurunuzda başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Çok sayıda Türk vatandaşı yapmış oldukları vize ihlalleri nedeniyle hukuki destekler almaktadır.

Öte yandan BAE Göçmenlik Ofisleri başvuru sahiplerine genel anlamda tek tip vize vermektedir. Vizeler genel anlamda giriş vizesi olarak ita edilmektedir. Yani turistik, ticari, fuar ziyareti veya aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla da seyahat etseniz davetiye belgesi gibi dokümanlar sunmanıza gerek kalmadan vizelerinizi alabileceksiniz.

Dubai Turistik Vizeleri Çeşitleri

 • 48 saat kalışlı vize
 • 90 saat kalışlı vize,
 • 14 gün kalışlı tek girişli vize,
 • 30 gün kalışlı tek girişli vize,
 • 30 gün kalışlı çok girişli vize,
 • 90 gün kalışlı çok girişli vize olacak şekilde verilmektedir.

Dubai turistik vize ücretleri tercih edilecek vize sürelerine göre değişiklik gösterecektir. 48 saat kalışlı transit vizeler ile 90 gün kalışlı çok girişli Dubai turistik vizelerinin ücretleri farklılık gösterebilir.

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücreti yılında yapılacak olan vize sürelerine ve tercih edilecek vize acentasınının aldığı vize hizmet bedeline göre değişiklik göstermektedir. Dolayısı ile vize başvurularını öncesinde bir piyasa araştırması yapabilir, uygun fiyatlı vizeler konusunda daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Dubai vize ücretlerinde tek tip fiyat uygulaması ise bazı faktörler nedeniyle pek mümkün olmamaktadır. Ancak 30 gün kalışlı tek girişli Dubai vize ücreti 105 – 125 usd arasına değişebilmektedir. Bu ücret kişi başı ücrettir ve ailece yapılacak vize başvurularında yetişkin her aile üyesi için aynı ücretin ödenmesi gerekecektir.

18 yaş altı bireyler ailesi ile seyahat ediyor ise vize ücreti talep edilmeyebilir.

VFS Global 2020 Dubai Vize Ücretlendirmeleri Şöyle:

48 Saat kalışlı Dubai Transit Vize Ücreti: 11 $,

96 Saat kalışlı Dubai Transit Vize Ücreti: 39 $,

14 Gün kalışlı Dubai Turistik Vize Ücreti: 120 $,

30 gün kalışlı tek girişli turistik vize ücreti: 94 $

30 gün çok girişli Dubai turistik vize ücreti: 185 $,

90 gün kalışlı vize ücreti 464 $

Ekspres vize başvurularında bu ücretler yükselecektir. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra iptal etmek isterseniz ek olarak 30 $ daha ödemeniz gerekecektir.

Vize reddi halinde ücret iadesi yapılmaz. Ücretler, sponsor şirketin başvuru kota sayısına, ana sponsor şirket ile arada bulunan aracı sayılarına artmasına göre değişebilir.

Dubai Vizesi Pegasus

Dubai vize başvurularında diğer ülkelerin vize başvurularında görülmeyen bazı detaylar görülebilmektedir. Dubai vizesi online ortamda verilen bir vizedir ve bu vizeler Emirliğin yetkilendirdiği havayolu şirketler aracılığıyla alınabilmektedir.

Havayolu şirketleri, kendi şirketleri aracılığıyla uçacak kişilere vize işlemlerinde bazı kolaylıklar veya bazı sınırlamalar getirmektedir.

Örneğin vize ücretleri diğer vize şirketlerine göre daha uygun olabilir ancak ilgili havayolundan uçak bileti satın alma zorunluluğu ile bu mümkün olmaktadır. Aksi takdirde daha uygun vize hizmeti almanız mümkün olmayabilir.

Diğer taraftan ise bazı havayolu şirketlerinde bahsi geçen sınırlamalar bulunmaktadır. Örneğin Pegasus’la yapılacak Dubai uçuşlarında herhangi bir sınırlama yoktur. Başvuru sahipleri diledikleri yerden vizelerini alabilir ve Pegasus’la uçabilirler.

Pegasus Havayollarının Dubai vize işlemleri üzerine hizmet veren bir vize departmanı bulunmaktadır. Dilerseniz vize başvurularınızı Pegasus Dubai vize departmanı ile tamamlayabilirsiniz.

Böylelikle hem havayolu şirketi sınırlaması ile karşılaşmamış olur hem de daha uygun fiyatlı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vize Sorgulama

Dubai vize sorgulama sponsor şirket olsun ya da olmasın sistemden vizelerinizin durumunu sorgulayabilirsiniz. Vizelerinizi BAE devletinin havayolu şirketleri ile edinmişseniz bu havayollarının sistemlerini kullanarak başvuru durumunuzu sorgulayabilir veya Göçmenlik ofisinin resmi web sitesini ziyaret ederek başvurunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vize başvurularında sponsor şirket kullanılması zorunlu tutulurken başvuru durumunun sorgulamaları için sponsor şirket kullanma zorunluluğu yoktur. Dolayısı ile Göçmenlik ofisinin sistemi vize başvurunuzun durumunu sorgulamanıza izin vermektedir.

Başvurunuzun durumunu sorgularken öncelikle bazı bilgilere sahip olmasınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bilgilerden birini girerek vize durumunu sorgulayabileceksiniz.

Dubai vize sorgulaması için gerekli olan bilgiler:

 • Application Number
 • Transaction Number
 • Reference Number


Dubai vize sorgulama sistemi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Dubai Vizesi İzmir

Dubai vizesi İzmir başvuruları için özel olarak belirlenmiş bir birim bulunmaktadır. İzmir’de yaşıyor ve Dubai vizesi almak istiyorsanız önce seyahat edeceğiniz havayolu şirketinde vize hizmeti verilip verilmediğini ardından ise yerel vize acentaları ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Dilerseniz vizelerinizi İstanbul veya Ankara şirketleri aracılığıyla da alabilirsiniz. Dubai vize başvurularında Schengen ülkelerinin vize başvurularında olduğu üzere Konsoloslukların bölge farkı sınırlaması yoktur. Başvuru sahibi Almanya’da yaşıyor olsa bile T.C. pasaportuna sahipse vizesini İzmir’den veya Türkiye’nin herhangi bir şehrinden alabilecektir.

Ayrıca SaltVisa olarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunmak isteriz. Son dönem BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yapılan düzenlemelere göre artık Dubai vizeleri konaklama yapacağınız oteller tarafından da verilmektedir.

Eğer Dubai vizesi için İzmir’den başvuru yapmayı planlıyorsanız BAE’de konaklama yapacağınız otelinizle görüşerek vize başvuruları konusunda hizmet verip vermediklerini öğrenebilir ve vize başvurularınız için destek talep edebilirsiniz.

BAE Göçmenlik Ofisi Tarafından Verilen Vize Türleri

BAE göçmenlik ofisi kısa süreli vize başvurularında genel anlamda turistik vize yani tek tip vize onayları verirken ancak Göçmenlik ofisinin başvuru sahibinin uyruğuna veya BAE’ye seyahat etme amacına göre çeşitli vize kategorilerine başvuru yapma imkânı tanımaktadır.

 • UAE Business Visa
 • UAE Tourist Visa
 • UAE Patient And His/Her Companion Entry Permitse
 • UAE Visa For GCC Residents
 • UAE Retirement Visa For UAE Residents
 • UAE Transit Visa
 • UAE Student Visa
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!