Eylül 16, 2021 - Blog

Edirne Dubai Vize Başvuru İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Edirne Dubai vize başvuru işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü diğer bir deyişle Edirne’de yaşayıp Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai, Abu Dhabi vs.) vizesine başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de resmi oturum izni ile bulunan yabancılar için hazırlanmıştır.

Edirne ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlarımız, yabancılar web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Dubai vize uygulamaları hakkında ön bilgi edinebilir ve vize başvurularını SaltVisa aracılığıyla kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Edirne Dubai vize işlemlerinizi başlatmak için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamızı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

Dubai (BAE) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri veya bilinen adıyla Dubai Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir. Türkiye ve BAE devleti arasında yapılan anlaşma ile umuma mahsus pasaporta sahip (bordo renkli) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai’ye yapacakları seyahatleri için vize almaları zorunludur.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin Hususi (yeşil renkli), Hizmet (gri renkli) ve Diplomatik (siyah renkli) pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise yıl içerisinde maksimum 90 güne kadar Dubai’ye yapacakları seyahatleri için vize almaları gerekmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı tarafından Dubai vize uygulamalarına ilişkin yapılan resmi bildirim şöyle:

Birleşik Arap Emirlikleri: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Dubai Vizesi Edirne’den Nasıl Alınır?

Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü kısacası Edirne’de yaşayan vatandaşlarımız Dubai vize başvurularında aracı firma kullanmaları zorunludur. Türkiye’de bulunan BAE Konsoloslukları Dubai vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir ve yetkili vize birimi GDRFA (Birleşik Arap Emirlikleri İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’dür.) GDRFA’ya doğrudan yapılacak vize müracaatlarını kabul etmemektedir. Vize başvurusu yapabilmek için Emirlik kurumları ile anlaşmalı çalışan vize danışmanlık ofislerinden veya havayolu şirketlerinden vizelerinizi daha kolay ve hızlı şekilde alabilirsiniz.

Bu doğrultuda Edirne’den Dubai vizelerinizi:

 1. SaltVisa veya Dubai vize danışmanlık firmalarına vize başvurusu yaparak,
 2. İstanbul VFS Global vize başvuru merkezine vize başvurusu yaparak,
 3. Seyahat edilecek THY, Pegasus, Emirates, Etihad, Fly Dubai vb. hava yolu şirketlerinin vize departmanlarına başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir.

Edirne’den Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enez, Havsa, İpsala, Keşan, Lalapaşa, Meriç, Süloğlu, Uzunköprü veya Edirne’de ikamet eden vatandaşlarımız Dubai vizesine online ortamda başvuru yapacaklardır.

Edirne’den Dubai vizesine online başvuru yapabilmek için:

 1. Öncelikle internete erişiminiz olmalı.
 2. Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli bordro renkli umuma mahsus pasaporta sahip olunmalı,
 3. Aracılık hizmeti alınacak güvenilir Dubai vize danışmanlık şirketi belirlenmeli,
 4. Geçerli pasaportun 2. sayfası diğer bir deyişle biyometrik bilgilerinizi içeren bölümü renkli taraması veya fotoğrafı çekilerek dijital hale getirilmeli,
 5. Gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunarak veya seyahat tarihi belirtilerek pasaport görüntüsü e-posta veya WhatsApp ortamında vize danışmanlık firmasına iletilmeli,
 6. Edirne Dubai vize danışmanlık firmasına vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri tamamlanmalıdır.

Edirne Dubai Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

 • Seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportun renkli fotokopisi.
 • Varsa 1 adet arka fonu beyaz renkli biyometrik fotoğraf.
 • Kimlik fotokopisi. Yabancılar için en az 6 ay geçerli TC ikamet izni fotokopisi
 • Varsa gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 • Dubai vize yasaklarına önlem için varsa evlilik cüzdanınızın fotokopisi.
 • Dubai vize yasaklarına karşı önlem için varsa geçerli Amerika, İngiltere, Kanada ve Schengen vizelerinin fotokopisi.
 • Vize ücreti.

Edirne Dubai vizesi işlemleri için aslında sadece pasaportunuzun renkli görüntüsü yeterlidir. Ancak özellikle 45 yaş altı tek, bekar erkeklere Dubai vize reddi çıktığı dönemde önlem almak için pasaport görüntünüze ek olarak geçerli ABD, Schengen vizelerinizin fotokopilerini de başvuru evraklarınızın arasına eklemenizi tavsiye ederiz.

Edirne Dubai Vize İşlemleri Ücreti Ne Kadar?

Edirne Dubai vizesi işlemleri ücreti başvuru yapılacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize ücretleri vize süresine ve giriş sayısına göre belirlenmektedir.

Bu doğrultuda 2021 yılı Dubai vize başvuru ücretleri aşağıdaki aralıkta değişiklik gösterecektir:

 • 48 Saatlik Dubai Transit Vize Ücreti: 40-60 $ + KDV,
 • 96 Saatlik Dubai Transit Vize Ücreti: 70-90 $ + KDV,
 • 30 Gün, Tek Girişli Dubai Turistik Vize Ücreti: 115-130 $ + KDV,
 • 30 Gün Çok Giriş Dubai Turistik Vize Ücreti: 250-300 $ + KDV,
 • 90 Gün Tek Giriş Dubai Turistik Vize Ücreti: 250-300 $ + KDV,
 • 90 Gün, Çok Giriş Dubai Turistik Vize Ücreti: 550-600 $ + KDV.

Edirne Dubai vize ücretleri servis sağlayıcı aracı firmaya bağlı olarak küçükte olsa farklılıklar gösterebilecektir.

Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Bebek ve çocuklar için Dubai vize ücretlerinin ödenmesi gerekir.

Edirne Dubai Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Edirne Dubai vize işlemlerinin sonuçlanma süresi başvuru tarihi sonrası 2-3 iş günüdür.

Pazartesi ve Salı sabahı erkenden yapılan vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir. Perşembe ve Cuma günleri yapılan vize başvuruları ise araya hafta tatili girecek olması nedeniyle daha uzun sürede sonuçlanacaktır.

Irak, Filistin, Somali, Suriye, Afganistan vatandaşlarından ek evrak istenebilir. Ek evrak talep edilmesi halinde Dubai vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olacaktır.

Edirne Dubai E-Vize İşlemleri

BAE ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında yapılan vize kolaylaştırma anlaşmaları nedeniyle Dubai, Abu Dhabi veya Birleşik Arap Emirliklerinin diğer şehirlerine seyahat edecek vatandaşlarımız Dubai elektronik vize kolaylığından yararlanacaklardır. Bu doğrultuda Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımız maksimum 90 gün kalmalı Dubai vizelerini online ortamda Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Alınacak olan vizeler pasaporta basılan etiket vize şeklinde olmayacaktır. Dubai vizeleri bir e-vize olduğu için elektronik imzalı, barkodlu vizeler vatandaşlarımıza e-posta veya whatsapp aracılığıyla iletilecektir.

Dubai e-vizesi A4 boyutundan üzerinde BAE devletinin bayrağı, logosu, sponsor firma bilgisi, başvuru sahibinin pasaport bilgileri ve vize seri numarası olacak şekilde düzenlenecektir. E-posta ortamında PDF olarak gönderilen vizelerin çıktısı alınarak başvuruda kullanılan geçerli pasaportla ülkeye seyahat edilmesi zorunludur. Verilecek olan Dubai e-vizelerinin belirli bir geçerlilik süresi olacaktır. Vizelerin belirtilen tarihlerde kullanılması zorunludur. Geçerlilik süresi geçmiş vizelerle ülkeye giriş yapılamaz.

Yine verilen vizelerin üzerinde oynama, karalama yapılamaz. Başvuru sahiplerinin almış olduğu vizeler ülkeye varışta elektronik olarak doğrulanacak ayrıca vatandaşlarımız göz taramasından geçmeleri gerekecektir.

En az 30 günlük Dubai e-vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini istemeleri halinde Dubai’de uzatabileceklerdir. Transit e-vize alan vatandaşlarımız ise vize uzatma imkânlarından yararlanamayacaklardır.

Dubai Türk Vatandaşlarına Vize Veriyor Mu?

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri devleti Türk vatandaşlarına 2021 yılı itibariyle vize vermeye başlamıştır. Son 1 yıldır 19-50 yaş arası bekar veya tek erkek Türk vatandaşlarına vize verilmemekteydi. Ancak 7 Eylül 2021 tarihinden itibaren bu uygulama kaldırılmış ve 50 yaş altı bekar erkeklere vize verilmeye başlanmıştır.

Dubai Vize Yasakları 2021 Son Durum

BAE ile Türkiye arasında bulunan diplomatik problemler, Covid-19 önlemleri ve Türkiye’nin yoğun göç veren ülkeler arasında bulunması nedeniyle Dubai 19-50 yaş arası bekar ve tek erkeklere vize yasağı getirmişti. 7 Eylül 2021 tarihine kadar 19-50 yaş arası bekar erkekler pasaportlarında geçerli Amerika, Schengen, İngiltere vb. oturum veya vizeleri yok ise vize alamıyordu. Ancak iki ülke arası ilişkilerin normalleşmeye başlaması ile birlikte bu yasak Eylül 2021 tarihi itibariyle kaldırıldı.

50 yaş altı bekar erkekler Eylül 2021 tarihinden itibaren artık Dubai vizesi alabilecektir.

Dubai Vizesi Almak Kolay Mı?

Pasaportunda ABD, Schengen, UK vb. ülkelerin geçerli vizesi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Dubai vizesi kolay alınabilen bir vizedir.

Yine evli ve çift olarak başvuru yapan Türk vatandaşları için de Dubai vizesi almak kolaydır.

Dubai vizesi almak için Türk vatandaşlarının çalışma evraklarını, banka hesap dökümlerini ve üzerlerine kayıtlı tapu ve araç ruhsatı sunmaları gerekmemektedir.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin geçerli bir pasaportunun sadece renkli görüntüsü Dubai vizesini kolay bir şekilde alabilmek için yeterli olacaktır.

Daha detaylı bilgi için ” Dubai Vizesi Almak Kolay Mı? ” yazımızı okumanızı öneririz.

Dubai Turist Vizesi Nedir?

Dubai turist vizesi, BAE devletine turistik gezi, tatil, tur programı kapsamında kısa süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken bir vize türüdür. Bu vize türüne Dubai Tourist Visa veya UAE Tourist Visa denilmektedir.

Dubai turist vizeleri aynı zamanda bir ülkeye giriş iznidir. Bu vize:

 • 30 gün tek girişli,
 • 30 gün çok girişli,
 • 90 gün tek girişli,
 • 90 gün çok girişli olacak şekilde alınabilmektedir.

En az 30 günlük Dubai turist vizesi alan vatandaşlarımız bu vizelerini ihtiyaç halinde Dubai’de uzatabileceklerdir.

Dubai vizesi kısa süreli seyahat amaçları için düzenlenen bir vizedir. Sadece turizm değil, fuar, müşteri ziyareti, konferans, sınav ve aile-arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımızda Dubai turistik vizesi almaları gerekecektir.

Dubai turist vizesi verilişi amacı dışında kullanılması yasaktır. Bu vize ile BAE’de izinsiz çalışanlar, vize süresini ihlal edenler para, hapis, ülkeye giriş yasağı gibi yasaklarla cezalandırılacaklardır.

Bu vize türü hakkında daha detaylı bilgi için ‘’ Dubai Turist Vizesi ‘’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Çifte Vatandaşların (Türkiye & Bulgaristan) Dubai Vizesi Almaları Gerekir Mi?

Hem Türkiye hem Bulgaristan veya hem Romanya hem Türkiye vatandaşı olup Bulgaristan veya Romanya pasaportları ile Dubai’ye seyahat etmeleri durumunda önceden hazırlanmış Dubai vizesi almalarına gerek yoktur.

Bulgaristan, Romanya veya geçerli Avrupa Birliği pasaportlarına sahip vatandaşlarımız 6 ay içerisinde 3 ay geçerli Dubai vizelerini ülkeye varışta, kapıda alabileceklerdir.

Dubai Vize Reddi Alanlar Ne Yapmalı?

Dubai turistik, ticari, müşteri ziyareti ve aile-arkadaş ziyareti vizesi reddi alan vatandaşlarımız bu vize reddine itiraz edebilecekleri bir makam bulunmamaktadır. Türkiye’de bulunan Dubai Konsoloslukları evrak tasdik işlemleri gibi daha çok Konsolosluk hizmetleri üzerine faaliyet göstermektedir ve vize reddine yapılacak itirazları kabul etmemektedir.

Vize reddi alan vatandaşlarımız Dubai vize danışmalık firmaları aracılığıyla yeni ve doğru bir vize başvurusu yapmalarını tavsiye ederiz. Başvuru sahibinin vize başvurusu eğer ciddi gerekçelerle reddedilmediyse doğru başvuru yaparak tekrardan vize onayı alabilecektir.

Daha detaylı bilgi için ” Dubai Vize Reddi ” yazımızı okumanızı öneririz.

Çalışmayan Kişiler Dubai Vizesi Alabilir Mi?

Çalışmayan, düzenli geliri olmayan, sigortası yatmayan veya iş yerinden yeni ayrılmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları geçerli pasaportları ile doğru vize başvurusu yapmalar durumunda vize onayı alabileceklerdir.

Edirne Dubai vize başvurusu yapabilmek için vatandaşlarımızda çalışma, düzenli işi olma şartı aranmamaktadır. İki ülke arası yapılan vize kolaylaştırma anlaşması nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına sahip kişiler elektronik vizelerini herhangi bir iş evrakı ya da banka hesap dökümü sunmadan alabileceklerdir.

Dubai İçin Covid-19 Aşısı Olmak Gerekir Mi?

Edirne’de yaşayan ve Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapabilmeleri için 2 doz Sinovac, Biontech Pfizer, Astrazeneca, Moderna, Sinopharm, Sputnik ve Johnson & Johnson aşısı olmaları gerekmemektedir.

Covid-19 sürecinde Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahat tarihlerinden maksimum son 72 saat içerisinde yaptırdıkları Covid-19 testlerinin negatif sonuçlarını İngilizce yazdırarak seyahat edebileceklerdir.

Dolayısıyla Pandemi sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai’ye seyahat edebilmek için 2 doz Covid-19 aşısı olmaları zorunlu tutulmamaktadır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Edirne Dubai vize başvuru işlemleri yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için ” Edirne Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!