Temmuz 13, 2021 - Blog

Edirne İngiltere Vize Danışmanlık

Değerli ziyaretçilerimiz; Enez, Havsa, Uzunköprü, İpsala, Keşan, Meriç gibi Edirne ilçelerinde ikamet eden ve Edirne’den İngiltere vize işlemlerine dair bilgi almak isteyen kişiler için hazırlamış olduğumuz ‘’ Edirne İngiltere Vize Danışmanlık Hizmetleri ’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleriniz için ‘’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’den İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımızın ve Türkiye oturum izni bulunan yabancıların yetkili İngiltere vize başvuru merkezlerini kullanarak başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekecektir. Bu merkezler; başvurunun teslim alınması ve işlenmesi, biyometrik veri beyanı alınması, başvuru evraklarının taranması, ek hizmet ücretlerinin tahsili gibi işlemleri yürütür. Başvuru dosyası merkezler tarafından İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na değerlendirilmek üzere yönlendirilir. Başvuru sonucuna dair karar vize merkezleri tarafından değil Başkonsolosluk tarafından verilecektir.

Ayrıca başvuru merkezlerinin süreçte sizi evraklarınız, vize formları ve başvuru sonucunuzu etkileyecek diğer konular hakkında yönlendirme yetkisi bulunmamaktadır.

Yazımızın devamında; İngiltere vize başvuru işlemleri öncesi bilinmesi gerekenler, başvuru sürecinde dikkat edilmesi gerekenler ve süreçte önemli olan diğer konular hakkında bilgiler vereceğiz.

İngiltere Edirne vize başvuru işlemlerinizi yazımızı okuyarak kendiniz tamamlayabilir, dilerseniz vize danışmanlık firmalarından hizmet alabilirsiniz.

İngiltere vize danışmanlık süreçlerine dair bilgi almak için; ‘’ İngiltere Vize Danışmanlık ’’ yazımızı okuyarak danışmanlık firması ile İngiltere vize başvurusu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Edirne İngiltere Vize Başvurusu

Edirne’den İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin vize türünün belirlenmesi sonrası sırasıyla gerekli vize prosedürlerini tamamlamaları gerekecektir. Edirne’de yaşayanlar İngiltere vize başvuru işlemlerinin tümünü Edirne’den tamamlayamayacaklardır. Başvuru sahibinin parmak izi vermek üzere İngiltere vize başvuru merkezi bulunan illerden birine gitmesi zorunludur. Edirne’de İngiltere vize başvuru merkezi şimdilik bulunmamaktadır.

İngiltere vize işlemleri için öncelikle resmi web sayfası üzerinden vize formu doldurulacaktır. Bu form; seyahat amacı, başvuru sahibi kişisel bilgileri ve gelir durumu, seyahat tarihleri, daha önce gerçekleştirilen seyahatler gibi pek çok soru içerir. Form tamamlandıktan sonra onaylanarak randevu aşamasına geçilir ve randevuya şahsen katılımın mümkün olabileceği bir merkez seçimi yapılarak randevu oluşturulur. Randevu günü başvuru sahibi parmak izi beyanı için ve evrak teslimi için başvuru merkezine gidecektir.

İngiltere vize randevu işlemleri sonrası pasaport tekrar başvuru yapılan İngiltere vize başvuru merkezine gönderilmektedir. Başvuru sahibi dilerse ek ödeme yaparak pasaportunun eve gönderimini de talep edebilecektir.

SaltVisa danışmanlığı ile Edirne’den İngiltere’ye vize almak için;

 • ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret ederek temsilcilerimizle görüşün ve seyahat amacınıza uygun vize evraklarını ve İngiltere ücret listesini talep edin.
 • Tarafınıza gönderilen listedeki evrakları eksiksiz hazırlayın. Evrakların güncel tarihli olduğundan emin olun.
 • Evrakları ve pasaport aslını ya da fotokopilerini kargo ile bize ulaştırın. Mümkünse İstanbul Kadıköy ofisimize evrakları elden de teslim edebilirsiniz.
 • Evrakların kontrolü ve başvurunun uygunluğunun kontrolü sonrası İngiltere vize ücreti ve danışmanlık ücretini sizinle paylaşılan hesap numarasına iletin.
 • Tarafımızdan doldurulan İngiltere vize başvuru formunuzda verilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edin.
 • Onayınıza sunulan İngiltere vize randevu şehri ve gün-saat bilgisini inceleyin.
 • Seçtiğiniz şehirdeki temsilcimiz yardımıyla randevu günü işlemlerinizi tamamlayın.
 • Pasaport takibi ve teslim alınması için temsilcimizi yetkilendirin.

Edirne İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İngiltere vize başvurularının tamamlanması zorunlu adım olan randevu işlemleri yetkili vize başvuru merkezleri tarafından organize edilmektedir. Bu merkezler İngiltere Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş, vize prosedürlerinin tamamlanması ve başvurunun Başkonsolosluk’ a iletilmesi için çalışan firmalardır. İngiltere vize başvuru merkezlerinin İngiltere vize kararına hiçbir etkisi bulunmamaktadır.

İngiltere vizesine Türkiye’den başvuru yapacak kişiler; Ankara, Antalya, Adana, İzmir, İstanbul ve Bursa’dan vize başvurularını tamamlayabilirler. Bu iller dışında İngiltere vize başvuru bulunmamaktadır. Edirne İngiltere vize başvuru merkezi bulunan şehirlerden biri değildir. Trakya bölgesi İngiltere vize başvurusu için seçilmesi zorunlu olan, bölge ayrımına uygun başvuru merkezi randevu uygulaması yoktur.

Edirne İngiltere vize işlemleri için randevu İstanbul’dan ya da katılımın sağlanması mümkünse tercihe bağlı diğer merkezlerden alınabilir. İkamet iline bağlı merkez seçimi zorunluluğu bulunmamaktadır. Form tamamlandıktan sonra ve onay verildikten sora seçilen merkez değişimi mümkün olmayacaktır. Değişiklik için formun yeniden doldurulması gerekecektir.

Edirne’den İngiltere vizesi için başvuruda bulunacak kişiler işlemlerin tamamını kendileri tamamlayarak randevu alabilirler. Başvurucular dilerlerse işlem sürecinde danışmanlık acentelerinden hizmet alabilirler. Danışmanlık hizmeti alınması durumunda da son aşamada seçilen merkezde randevuya şahsen katılımın zorunlu olacağı unutulmamalıdır.

Edirne İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize başvurusu için randevu alımı öncesi online vize başvuru formunun doldurulması zorunludur. Randevular çevrimiçi vize başvuru üzerinden alınmaktadır. Edirne’den İngiltere vize randevusu telefonla ya da e-posta yoluyla alınamayacaktır.

İngiltere vize randevusu için;

 • Form vize türüne uygun olarak doldurulacak,
 • Vize ücreti ve seçildiyse ek hizmet ücretleri ödenecek,
 • Şehir seçimi yapılarak randevu onaylanacaktır.

İngiltere vize randevu tarihleri seçilen randevu şehrine göre değişmektedir. Merkezlerin yoğunluk durumuna göre verilen randevu tarihleri değişiklik gösterecektir.

Ayrıca bazı İngiltere vize başvuru merkezleri haftanın her günü hizmet vermemektedir. Bu nedenle randevu İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden değil; Bursa, Antalya, Adana gibi şehirlerden alınıyorsa ileri tarihli randevu alınması gerekebilir. Randevu sonrası İngiltere vizesi çıkış süresi tüm illerden yapılan başvurular için aynı olacaktır.

İstanbul, Ankara ve İzmir normal koşullarda haftanın iş günü randevu vermektedir. Covid-19 pandemisi vb. istisnai durumlarda merkezlerin çalışma gün ve saatlerinde değişiklikler yapılmakta, gerekli bilgilendirmeler İngiltere vize başvuru merkezi Tls Contact web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Vize acentesi ile İngiltere vize randevusu almak istemeniz durumunda; başvuru formlarınız doldurularak ödemeleriniz yapılacak, evraklarınız taranarak sisteme yüklenecek randevunuz alınacaktır. Öncesinde evraklarınızı çalışacağınız acenteye elde ya da kargo/kurye ile göndermeniz yeterli olacaktır. Gerekli işlemler sonrası acente İngiltere vize randevu gün ve saatini onayınıza sunarak sizi randevuya davet edecektir.

Edirne İngiltere Vize Başvuru Formu

Birleşik Krallık vizesi için başvuru formu en önemli değerlendirme kriterlerinden biridir. Schengen vizelerinde ve diğer ülke vizelerinde de başvuru formu önemlidir fakat vize değerlendirme aşamasında formun karara etkisi İngiltere vize başvurularında olduğu gibi yüksek değildir. Bu nedenle form mutlaka dikkatli doldurulmalı ve tamamlandıktan sonra kontrol edilmelidir.

Başvuru formunun seyahat amacına uygun olarak doldurulması gerekmektedir. Hatalı kategori seçerek formun doldurulması vize reddine neden olabilmektedir. Kategori seçimi sonrası amaca ve kişinin koşullarına uygun sorular çıkacaktır. Bu soruların güncel belgelerle uyumlu olarak, eksik ya da hatalı bilgi vermeden doldurulması gerekmektedir.

Formda özellikle; gelir durumu, İngiltere seyahat giderleri, varsa ek gelirler ve finansal sponsorluk bilgileri önemli ve dikkatli doldurulması gereken bölümlerdir. Vize başvuru formu nedeniyle İngiltere vize retleri en çok bu bölümlerde yapılan hatalardan kaynaklanmaktadır.

‘’ Online İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? ’’ yazımızı okuyarak; online İngiltere vize başvurusu yapma işlem adımları ve İngiltere vize başvuru formu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Edirne İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için hazırlanması gereken evraklar Edirne ve diğer şehirlerden yapılan başvurular için aynıdır. Vize evrakları; başvuru sahibinin çalışma durumu, sponsorla İngiltere vize başvurusu, davetiyeli İngiltere vize başvurusu ve seyahat amacına göre değişmektedir.

İngiltere vize evraklarının tarihlerinin güncel olması ve evrakların kişinin güncel durumunu yansıtması gerekmektedir. Eski tarihli evraklar ya da gerçek olmayan/düzenlenmiş resmi evraklar vize reddine neden olmaktadır.

İngiltere vize için banka hesaplarının en önemli evrak olduğunu söyleyebiliriz. Banka hesapları geçmiş hareketler görünecek şekilde geriye dönük alınmalı, başvuru tarihinden en fazla 2 hafta kadar eski olmalıdır. Banka hesaplarının mümkün olduğunca randevu tarihine yakın alınması tavsiye edilir. Bankalar güncel gelir durumunu yansıtmalı, bankadaki hesap hareketleri ve hesaba girişi olan paralar açıklanabilir olmalıdır.

‘’ İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalı?’’ yazımızı okuyarak; vize türlerine göre banka hesabı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri öğrenebilirsiniz.

İngiltere vize başvurusu için çalışma durumu, eğitim durumu, seyahat gerekçesi ve sponsorluk durumundan bağımsız tüm başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar:

 • En az 2 boş sayfası bulunan geçerli pasaport ve varsa eski pasaportlar,
 • Kimlik fotokopisi,
 • E-devletten alınmış barkodlu, aile bilgilerini gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • İngilizce yazılmış vize talep dilekçesi,
 • Doldurulmuş online form çıktısı ve İngiltere vize randevu onay sayfasının çıktısı,
 • Son 3 aylık imzalı ve kaşeli banka hesap dökümleri ile tapu fotokopileri,
 • Varsa uçak ve otel biletleri ya da konaklamaya ilişkin diğer belgelerdir.

İngiltere vize başvurusu için gerekli evrakların durumunuza uygun ayrıntılı listesini talep etmek için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca ‘’İngiltere Vize Evrakları’’ yazımızı okuyarak detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Edirne İngiltere Vize Ücretleri

Birleşik Krallık hükumeti tarafından belirlenmiş vize harç ücretleri seçilen vize başvuru kategorisine göre değişmektedir. Ziyaretçi vizeleri, çalışma vizeleri, öğrenci vizeleri, yerleşim vizeleri gibi kategorilerin ücretleri farklıdır. Ayrıca bu kategorilerin ücretleri de vize sürelerine göre değişebilmektedir.

Standart ziyaretçi vizesi için ücretler seçilen süreye göre değişmektedir. Ticari, turistik, aile ziyareti gibi kısa süreli ziyaretçi vizelerinin tümünün ücreti aynıdır.

6 aylık İngiltere vize ücreti: 137 Dolar
2 yıllık İngiltere vize ücreti: 520 Dolar
5 yıllık İngiltere vize ücreti: 943 Dolar
10 yıllık İngiltere vize ücreti: 1183 Dolar

Diğer vize türleri için ücretler ve İngiltere ek hizmet ücretleri için ‘’2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar?’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Vize ücretleri vize reddi durumunda ya da randevuya katılım sonrası başvurunun iptali durumunda iade edilmemektedir.
 • İngiltere vize harç ücretleri çevrimiçi İngiltere vize başvuru sisteminden online olarak ödenir.
 • Bazı ek hizmet ücretlerinin ödemesi başvuru merkezinde, randevu günü elden ya da kredi kartı ile ödenebilir.

Edirne’den İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize başvuruları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenir ve vize kararı verilir. Türkiye’nin tüm illerinden yapılan başvurular başvuru merkezleri tarafından Başkonsolosluk’ a gönderilir. İşlem çıkış süreleri tüm illerden yapılan başvurular için aynıdır.

Edirne’den İngiltere vizesi çıkış süresi randevu tarihi sonrası 21 gün olacaktır. Standart ziyaretçi vizeleri, öğrenci vizeleri, çalışma vizeleri için sonuçlanma süreleri aynıdır. Yerleşim kategorisine dahil olan başvuruların sonuçlanma süreleri ise çok daha uzundur.

Standart vize sonuçlanma süreleri ek hizmetler kullanılarak kısaltılabilir. Bu ek hizmetler ek ücrete tabi, vize sonucunu etkilemeyen hizmetlerdir. Hizmetler kullanılarak; standart randevulardan daha erken tarihe randevu alınabilir, vize çıkış süresi 5 iş günü ya da 1 iş gününe düşürülebilir, pasaport teslim edilmeden başvuru yapılabilir, vize başvurusu esnasında vip hizmet alınabilir.

Edirne İngiltere Vize Danışmanlık

Birleşik Krallık zor vize veren ülkelerden biridir. Türk vatandaşlarının Birleşik Krallık vizesi alabilmeleri için başvuru için gereken şartları sağlamaları yanında başvuru adımlarını doğru tamamlamaları da büyük öneme sahiptir.

İngiltere vize ret nedenleri genellikle kişinin başvuru yaptığı kategori için sağlanması gereken şartları sunamamasından kaynaklanmaktadır. Gerekli şartlar sağlansa da başvuru dosyasında ve vize formunda yeterli bilgi verilmemesi ve bilgilerin doğru sunulamaması da vize reddine neden olmaktadır. Bu nedenle çok spesifik gerekçelerle ret verdiği bilinen İngiltere için pek çok kişi danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir. ‘’İngiltere vize reddi’’ yazımızı okuyarak vize ret nedenleri ve ret sonrası yeni başvuruda dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vize danışmanı ile İngiltere vizesi başvurusu yapılması vize onayını garantilemeyecektir. Danışmanınız doğru başvuru yapılması ve uyum koşullarının sağlandığını kanıtlamaya yönelik dosyanız üzerinde çalışarak başvurunuzu tamamlayacak, vize ret riskini en aza indirmek için hizmet verecektir. Başvurunun değerlendirilmesi ve sonuca dair karar İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından verilecektir.

Edirne’den İngiltere vize başvuru işlemlerinizi SaltVisa aracılığı ile tamamlayabilirsiniz. Temsilcimize ulaşmak için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edin.

Edirne İngiltere Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar:

 • İngiltere vize ücretleri online başvuru esnasında ödenir, vize reddi ya da randevu sonrası iptal durumunda ücret iadesi yapılmaz.
 • İngiltere vize başvurusu için online başvuru formunu doldurulması zorunludur. Form doldurulmadan randevu alınamayacaktır.
 • Randevu günü başvuru sahibinin başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi mecburidir. Parmak izi beyanı her yeni başvuruda tekrarlanacaktır.
 • Edirne’de İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Başvuru için Ankara, Antalya, Adana, İstanbul, İzmir ya da Bursa illerinden birine gidilmesi gerekecektir.
 • İngiltere vize başvurusu için istenen evraklar güncel tarihli, okunaklı ve A4 boyutunda olmalıdır.
 • İngiltere vize evrakları taranarak başvuru sistemine yüklenmektedir. Evrakların Konsolosluk tarafından kabulü sadece sistem üzerinden, elektronik ortamda yapılmaktadır. Evrak tarama işlemi randevu günü öncesi başvurucu tarafından ya da randevu günü Tls Contact görevlilerince yapılabilmektedir. Evrak tarama işlemi için Tls Contact ek ücret talep edecektir.
 • Standart ziyaretçi vize başvurularında redde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Ret sonrası başvuru sahibi dilerse yeniden vize başvurusu yapabilecektir.
 • Vize reddi sonrası yeni başvuru için vize ücret ödemesi tekrar yapılacaktır.
 • İngiltere vize başvuruları planlanan seyahat tarihine 90 günden az süre kalması durumunda kabul edilmektedir.
 • İngiltere standart ziyaretçi vizesi; 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak verilir. Vize süresi başvuru sahibinin tercihi ve gerekli şartların sağlanması durumunda onaylanacaktır.
 • İngiltere vize ücretleri seçilen vize süresine göre değişiklik gösterir.
 • Schengen vize başvurularından olduğu gibi yaş aralığına bağlı olarak vize harç ücretleri ve hizmet ücretleri değişmez.
 • Yeşil pasaport sahipleri İngiltere’ye vizesiz seyahat edemeyeceklerdir.

Edirne’den vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi için ‘’Edirne Vize İşlemleri’’ yazımızı okuyabilirsiniz. Edirne İngiltere vizesi başvuru sürecine ilişkin tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!