Nisan 1, 2020 - Blog

En Kolay Vize Veren Ülkeler

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, 2020 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına en kolay vize veren ülkeler sorusuna sizler için çalıştık. Hazırlamış olduğumuz liste kolaydan, zora doğru ilerleyecektir.

Türkiye vatandaşlarına en kolay vize veren ülkeler listesini oluştururken önceliği hava limanında alınabilen veya genel anlamda vize reddi vermeyen ülkelere verdik. Bunun dışında vize başvurusu maksimum 15 gün içerisinde sonuçlanan ülkeleri de listemize dahil ettik.

Bazı ülkeler vize başvuruları için kendi ülkelerinden gelen davetiye belgesinin sunulmasını zorunlu tutmakta ancak davetiye belgesi sunulduğunda kolay vize onayı veren ülkeler oldukları için listemizde bu ülkelere de yer verdik. En zor vize veren ülkeleri ise listemize almadık.

Kapı vizesi alarak ülkeye giriş yapacak vatandaşlarımız ülkeye genel anlamda başkent hava limanlarından giriş yapabileceklerdir. Yine kapı vizesi ülkeye giriş yapacak vatandaşlarımızın vize evraklarını veya seyahat amaçlarını destekleyen belgeleri yanlarında bulundurmalarını tavsiye ederiz.

Öte yandan en kolay alınan vizeler sizlere ülkeye giriş yapma hakkı vermeyecektir. Ülkeye girişler sınır polislerinin inisiyatifinde olacaktır.

Ayrıca bu liste anlık gelişmelere göre değişkenlik gösterebilir. Liste birazda başta Türkiye Cumhuriyeti devletinin diplomatik ilişkilerine veya küresel bir sorun olan güvenlik önlemlerine göre değişkenlik gösterebilecektir.(Bkz: Yurtdışı seyahat uyarılar) Fakat SaltVisa olarak göçmenlik ve vize politikası çok fazla değişmeyen ülkeleri sizlere paylaşmaya çalışacağız.

Türk Vatandaşlarına En Kolay Vize Veren Ülkeler

Meksika.
Bordo pasaporta sahip vatandaşlarımız Meksika vizelerini elektronik e vize olarak neredeyse 5 dakika gibi kısa bir süre de ücretsiz olarak alabileceklerdir.

Küba.
Küba vizesi bir seyahat kartı olarak verilmektedir. Vize acentaları aracılığıyla sadece pasaport fotokopisi ile Küba vizenizi alabilirsiniz. Genel anlamda vize reddi yoktur.

Dubai.
Dubai vizesi de tıpkı Meksika vizesi gibi elektronik bir vizedir. Tek farkı ücretlidir ve bir aracı vize şirketi kullanmanız gerekir. İstisnai durumlar dışında Dubai vize başvuruları reddedilmez.

Cibuti.
Cibuti vizenizi E-visa olarak veya Ankara elçiliğine müracaat ederek alabilirsiniz.

Kenya.
Kenya vizesi yine elektronik ortamda veya Kenya Konsolosluğuna başvuru yapılarak alınabilmektedir. Genel anlamda vize reddi yoktur.

Etiyopya.
Etiyopya vizeleri artık elektronik ortamda alınabilen vizeler arasındadır. Vatandaşlarımızın en sık seyahat ettiği Afrika kıtası ülkesi Etiyopya’ya E-vize alarak seyahat edebilirsiniz.

Gambiya.
Gambiya vizenizi Ankara Gambiya Büyükelçiliği’nden resmi tatiller hariç kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Gabon.
Gabon vizenizi ülkeye girişlerde veya Gabon Ankara Büyükelçiliğine başvuru yaparak alınabilmektedir. Gabon kapı vizesi için vize için istenen evrakları yanınızda bulundurmanız zorunludur.

Gine.
Gine vizesi Ankara Gine Büyükelçiliğine şahsi başvuru veya vize acentaları aracılığıyla kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Vize reddi yoktur.

Umman.
Bir Körfez ülkesi olan Umman’a vatandaşlarımız genel anlamda ticari seyahatler için vize almaktadır. Umman vizelerinizi Umman konsolosluğundan, ülkeye girişlerde veya E-vize olarak alabilirsiniz.

Kuveyt.
Kuveyt vizenizi elektronik vize olmak veya ülkeye giriş yaparken ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Azerbaycan.
Hava yoluyla gidecek vatandaşlarımız ülkeye girişlerde hava limanlarında vizelerini alabilirler. Kara yoluyla seyahat edecek vatandaşlarımız ise vizelerini Türkiye’den E-vize alarak seyahat edebilirler.

Kamerun.
Kamerun vizenizi İstanbul’da bulunan Kamerun Konsolosluğundan veya Ankara elçiliğine başvuru yaparak alabilirsiniz. Acil durumlarda ekspres Kamerun vizesi alabilirsiniz. Vize reddi yoktur ve ülkeye girişlerde vize alınamamaktadır.

Senegal.
Afrika kıtasında en çok seyahat edilen ülke olan Senegal için vizenizi Ankara Senegal Büyükelçiliğine şahsi veya vize aracı şirketleri ile başvuru yaparak istisnai durumlar dışında 1 haftada alabilirsiniz.

Benin.
Benin vizenizi elektronik ortamda veya Benin İstanbul Fahri konsolosluğundan alabilirsiniz.

Nepal.
Nepal vizenizi ülkeye girerken havalimanın da veya İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluğundan randevu alarak vizenizi kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Burkina Faso.
Burkina Faso vizelerinizi Ankara Büyükelçiliği’ne şahsi vize başvurusu yaparak veya vize şirketleri aracılığıyla kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Hindistan.
Hindistan vizenizi Ankara Hindistan Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi başvuru yaparak alınmaktadır. Başvuru sahibinin başvuru sırasında şahsen bulunması zorunludur.

Bangladeş.
Vize başvuruları için davetiye belgesinin sunulması zorunludur. Davetiyeniz var ise vizenizi ülkeye girişte alabilirsiniz.

Pakistan.
Vize başvuruları için davetiye belgesinin sunulması zorunludur. Davetiyeniz var ise vizenizi sadece Türkiye bulunan Pakistan konsolosluklarına başvuru yaparak genel anlamda 1 hafta gibi bir sürede alabilirsiniz.

Cezayir.
Cezayir vizesi için davetiye belgesi veya otelden kaşeli, imzalı otel confirmation belgesinin sunulması zorunludur. Ülkeye girişler sırasında vize alınamamaktadır.

Gana.
Gana vizenizi Ankara Gana Büyükelçiliği’nden veya İstanbul Fahri Konsolosluğundan alabilirsiniz. Ülkeye girişler sırasında vize alınamamaktadır.

Rusya.
Sadece St. Petersburg için elektronik vize alabilirsiniz. Diğer şehirler için vize aracı şirketleri kullanarak 1 haftada vizenizi alabilirsiniz.

Vietnam.
J1 belgeniz var ise vizenizi ülkeye girişte veya Ankara Vietnam Büyükelçiliği’ne başvuru yaparak alabilirsiniz. Vietnam vizesi için J1 belgesi olmayan vatandaşlarımızın Elçilikle görüşmesini veya vize acentalarından destek almalarını tavsiye ederiz.

Kamboçya.
Kamboçya vizesi İstanbul Fahri Konsolosluğuna başvuru yaparak, ülkeye girişler de veya E-vize olarak alınabilmektedir.

Tayvan.
Tayvan vizenizi Ankara Tayvan Büyükelçiliği’nden veya E-vize olarak alabilirsiniz.

en kolay schengen vizesi veren ülkeler

En Kolay Vize Veren Avrupa Ülkeleri

Hırvatistan
Hırvatistan vize başvuru koşullarını eksiksiz tamamlayarak vizenizi alabilirsiniz. Vize reddi vardır.

Bulgaristan.
Bulgaristan vizesi için davetiye veya otel confirmation belgesi sunulması gerekmektedir. Vize başvurularınız için Bulgaristan vize acentalarından destek almanızı tavsiye ederiz. Vize reddi vardır.

Romanya.
Romanya vizesi için başvuru sırasında şahsen bulunulması, davetiye veya gerçek otel rezervasyonu sunulması zorunludur. Vize reddi vardır.

Güney Kıbrıs
Güney Kıbrıs vizenizi sadece Atina’da bulunan Güney Kıbrıs Konsolosluğundan alabilirsiniz. Çok girişli Schengen vizesi ile bu ülkeye seyahat edilemez. Güney Kıbrıs vize başvurusu için Yunanistan vize alacaksanız konsolosluğa yazacağınız dilekçede Güney Kıbrıs İçin vize talep edeceğinizi belirtmeyi unutmayınız.

İrlanda.
İngiltere üzerinden İrlanda’ya seyahat edebilirsiniz. İrlanda vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını VFS Global’e yapabileceklerdir. İrlanda vize başvuruları için evraklarınızın İngilizceye tercüme edilmesi istenebilir.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Yunanistan.
İlk vize başvurunda iptal edilebilir otel ve uçak bileti rezervasyonu sunmanızı tavsiye ederiz. Yine ilk vize başvurularında konsolosluk başvuru sahiplerini ve çalıştıkları iş yerlerini mülakat için arayabilir.

Fransa.
Fransa vizesi için satın alınmış otel ve uçak bileti veya iptal edilebilir rezervasyonlarla başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

Macaristan.
Macaristan konsolosluğu vize başvurularında satın alınmış otel ve uçak bileti sunulmasını talep etmekte veya iptal edilebilir rezervasyonlar sunulmalıdır.

Hollanda.
Seyahat amacı net ve inandırıcı olan vatandaşlarımız genel anlamda Hollanda vize onayı alabilmektedir.

Almanya.
Almanya vizesi için davetiyesi olan vatandaşlarımızın davetiyeli vize başvurusunda bulunmalarını tavsiye ederiz. Vize uyum koşullarını yerine getirmiş ve seyahat amacı inandırıcı olan kişiler genel anlamda vize onayı almaktadır.

İtalya.
İtalya, ilk defa yurt dışına çıkacak gençler için doğru bir ülke değildir. İlk defa yurt dışına seyahat edecek gençlerin imkanları var ise danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz.

İsveç.
İskandinav ülkeleri arasında en kolay vize alınabilen ülkeler arasında yer almaktadır. Ancak inandırıcı ve kapsamlı şekilde planlanmış vize başvurusu yapılmalıdır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!