Aralık 17, 2021 - Blog

Hadımköy Vize İşlemleri ve Danışmanlığı

Değerli ziyaretçilerimiz, Hadımköy vize işlemleri ve danışmanlığı konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa Hadımköy, Silivri, Çatalca, Bahçeşehir, Esenyurt, Marmara Ereğli’si veya Arnavutköy’den yurt dışı seyahatleri için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımıza bilgi ve destek sağlamak üzere hazırlanmıştır.

Hadımköy, Silivri, Çatalca, Marmara Ereğlisi, Esenyurt, Bahçeşehir veya Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımız web sayfamızdan yola çıkarak Schengen, İngiltere, ABD, Rusya, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Cezayir, Hindistan, Gana, Mısır, Senegal, Kamerun ve diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında temel bilgilere sahip olabilir veya vize başvuru işlemlerini SaltVisa aracılığıyla yürütebilirler.

Vize işlemlerinizi başlatmak için “ BİZE ULAŞIN “ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Hadımköy’den Vize Nasıl Alınır?

Hadımköy/Arnavutköy’de yaşayan vatandaşlarımız seyahat edecekleri ülkelerin vizesini 3 farklı şekilde alabileceklerdir:

1. SaltVisa veya diğer vize takip ve danışmanlık firmaları aracılığıyla vize başvurusu yaparak,
2. Konsolosluklara bireysel vize başvurusu yaparak,
3. Konsoloslukların belirlediği VFS Global, İdata, TLS Contact gibi aracı vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir.

Lütfen Dikkat!

Konsolosluklara veya vize başvuru merkezlerine şahsi müracaat edecek vatandaşlarımızın vize başvurularını randevu alarak yapmaları zorunludur.
VFS Global, İdata, TLS Contact vb vize başvuru merkezleri büyük oranda Schengen devletleri için yapılacak vize başvurularını kabul etmektedir.

Hadımköy Schengen Vizesi İşlemi

Hadımköy’den Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, İspanya, İtalya, İzlanda, İsviçre, Lihtenştayn, Litvanya, Letonya, Lüksemburg, Malta, Macaristan, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Yunanistan’a maksimum 90 güne kadar turistik, ticari, eğitim, staj, konferans, fuar ve aile-akraba-arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahat edecekleri ülke Konsolosluğunun Schengen vizesine başvuru yapmaları gerekecektir.

Schengen vizesi Avrupa Birliği ülkelerinde kısa süreli turistik, ticari ve ziyaret amaçlı kalacak vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken bir vize türüdür.

Schengen vize, 26 AB üye ülkesine giriş hakkı veren, sınırları anlaşmalarla geliştirilmiş özel bir vizedir. Schengen vizesi her zaman seyahat edilecek hedef ülkeden, en uzun süre konaklama yapılacak ülke Konsolosluğundan talep edilmelidir. Birden fazla Schengen devletine seyahat edecek vatandaşlarımız söz konusu ülkelerde aynı süre konaklama yapacak olmaları halinde vizelerini ilk giriş yapacakları üye devlet konsolosluğundan almaları gerekecektir.

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunmaları ve parmak izi vermeleri zorunludur. Parmak izi beyanlari sadece konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri (VFS Global, İDATA, TLS Contact, AS Visa v.b) veya Konsolosluklar tarafından kabul edilecektir. Pasaport çıkarma işlemleri sırasında emniyet veya nüfus müdürlüklerinde verilen parmak izi beyanları vize başvurularında geçerli değildir.

12 yaş altı çocukların ve son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış (bazı ülkeler her vize başvurusunda parmak izi beyanı talep edebilir.) vatandaşlarımız parmak izi verme zorunluluğundan muaftır. Ancak soyadı değişikliği olan, mevcut Schengen vizesini yurt dışından almış veya yabancı pasaporta sahip vatandaşlarımızın yeniden parmak izi vermeleri gerekebilir.

Yine Hadımköy Schengen vize işlemleri için parmak izi verme işlemlerinden muaf olsanız bile yaşanabilecek teknik sorunlar nedeniyle yeniden parmak izi beyanında bulunmanız Konsolosluklar veya vize merkezleri tarafından talep edilebilir.

Verilmiş olan parmak izi beyanları Schengen üye devletlerinde 5 yıl geçerli olacaktır. Vize reddi alan vatandaşlarımız yeniden parmak izi vermeleri zorunludur. Son 3 yıl veya 5 yıl içinde parmak izi veren vatandaşlarımız Hadımköy vize takip ve danışmanlık firmaları aracılığıyla vizelerini Konsolosluklara veya vize merkezlerine gitmeden alabileceklerdir.

Hadımköy, Silivri veya Beylikdüzü’nde ikamet eden vatandaşlarımız Schengen vize işlemlerini Beyoğlu, Harbiye, Kağıthane, Mecidiyeköy veya Esentepe’de bulunan vize başvuru merkezlerine yapmaları gerekecektir. Hadımköy’de Schengen devleti Konsolosluğu veya Hadımköy Schengen vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Hadımköy Schengen vize işlemleri seyahatten en geç 15 gün önce tamamlanmış olması gerekmektedir. Randevu yoğunluğu sorunu, Konsoloslukların resmi tatil günlerde kapalı olması veya eksik evrak gibi durumları göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en geç 1 ay önce tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. En erken Schengen vize başvuru ise seyahat tarihinden 6 ay önce yapılabilmektedir.

Hadımköy’den Schengen vizesini SaltVisa aracılığıyla alacak vatandaşlarımız ise vize danışmanlarımıza ulaşarak çalışma şartlarımız hakkında bilgi sahibi olabilir ve hazırlamış oldukları başvuru belgelerini kargo-kurye ile ulaştırarak vizelerini çoğu zaman Konsolosluklara gitmeden vizelerini alabileceklerdir.

Daha detaylı bilgi için lütfen ” Schengen Vize Danışmanlık ” sayfamızı ziyaret ediniz.

Hadımköy İngiltere Vizesi İşlemi ve Danışmanlığı

Hadımköy, Silivri, Çatalca, Bahçeşehir, Esenyurt, Marmara Ereğlisi veya Arnavutköy’den İngiltere, İskoçya, İrlanda ve Galler için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın başvuruları Mecidiyeköy’de bulunan vize başvuru merkezi tarafından kabul edilmektedir.

Mecidiyeköy’de bulunan TLS Contact firması İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş resmi vize başvuru merkezidir. Başvuru sahiplerinin parmak izi beyanlarını söz konusu bu firma tarafından alınır. Arzu eden vatandaşlarımız vize başvurularını İngiltere vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da vize başvurusu  yapabilecektir. Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Randevu günü tüm başvuru sahiplerinin yaş fark etmeksizin hazır bulunması zorunludur. Randevu günü başvuru sahiplerinden biyometri kaydı (parmak izi, fotoğraf çekimi ve imza) alınacaktır.

İngiltere vize randevuları online vize başvuru formunun doldurulmasının ve vize ücretinin ödenmesinin ardından alınabilecektir. Randevu tarihinden en geç 1 gün önce ise başvuru belgeleri eksiksiz şekilde tarama yapılarak dijital ortamda konsolosluğunun sistemine yüklenmelidir.

İngiltere vizeleri 6 ay, 2, 5 ve 10 yıl olmak üzere farklı farklı sürelerde alınabilmektedir. İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımıza 6 aylık vize süresine başvuru yapmalarını tavsiye ederiz. İngiltere’de birinci derce yakın akraba olan, İngiltere şirketleri ile ticari ilişkisi olan veya pasaportunda en az 2 İngiltere vizesi bulunan vatandaşlarımız ise danışman eşliğinde 10 yıllık İngiltere vizesine başvuru yapabilirler.

İngiltere vizesi zor alınan bir vizedir. Özellikle başvuru sahibinin banka hesabı ve iş yeri bilgileri yakın planda incelenir. Banka hesabınıza yatan yüklü miktardaki paraların kaynağını daima ispat etmenizi tavsiye ederiz. Yurt dışına ilk çıkıyor ve ilk defa İngiltere vizesine başvuru yapıyorsanız Hadımköy İngiltere vize işlemleri sırasında dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere turistik vize başvurularında Schengen vize başvurularında olduğu üzere otel, uçak bileti ve seyahat sağlık sigortası sunma zorunluluğu yoktur. Ancak ilk defa yurt dışına çıkıyorsanız seyahatinizi detaylıca planlamanızı, otel, Airbnb ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu sunmanızı tavsiye ederiz. (Bkz: İngiltere turistik vize)

Hadımköy İngiltere vize işlemlerini SaltVisa aracılığıyla tamamlayacak vatandaşlarımız ise danışmanlarımızla yapacakları görüşmelerinin ardından çalışma şartlarımız ve danışmanlık ücretlerimiz hakkında ön bilgi edinebileceklerdir.

Hadımköy Dubai Vize Başvurusu ve Danışmanlık

Hadımköy, Silivri, Marmara Ereğlisi, Başakşehir, Esenyurt ve Arnavutköy’den Dubai vizesi içi başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularında aracı firma kullanmaları zorunludur. Türkiye’de bulunan Dubai diğer bir deyişle BAE Konsoloslukları vize işlemleri için hizmet vermemektedir.

Dubai vize işlemleri için yetkili kurum BAE göçmenlik ofisidir. BAE göçmenlik ofisi vize başvurularını yetkili vize aracı firmalar aracılığıyla kabul eder. VFS Global hariç vize başvuru merkezleri Dubai vize başvurularını kabul etmemektedir. Ancak SaltVisa veya diğer Dubai vize danışmanlık firmaları aracılığıyla Dubai vizeleri alınabilecektir.

Alınacak olan Dubai vizeleri bir e-vizedir. Vizeler başvuru sahiplerinin pasaportuna basılmamaktadır. Dubai vizeleri ek bir belge olarak PDF formatında başvuru sahiplerine iletilir. Vizenin üzerinde barkod, seri numara ve başvuru sahibinin fotoğraf ve pasaport bilgileri bulunmaktadır. Vize onayı alan başvuru sahiplerinin pasaport ve vizesi ile birlikte seyahat etmeleri zorunludur. Seyahatin vize işlemlerinde kullanılan pasaportla yapılması gerekir.

Covid-19 pandemisi sürecinde vize ve pasaporta ek olarak Covid-19 teminatlı Dubai seyahat sağlık sigortası ve doldurulmuş deklarasyon formu da seyahat süresince başvuru sahiplerinin yanlarında bulunması gereken evraklardır.

Hadımköy Dubai vize işlemleri için sadece pasaportun 2. Sayfasının renkli taraması veya fotoğrafı yeterlidir. Çocuklar için de vize başvurusu yapılması gerekir. Ülkeye girişte Dubai vizesi alınamamaktadır. Dubai e-vizeleri 48 saatlik, 96 saatlik, 14 günlük, 30 günlük ve 90 günlük olacak şekilde tek ve çok girişli vize şeklinde alınabilir.

Hadımköy Dubai e-vizesi işlemleri için iş yeri evrakı veya banka hesap dökümü gibi evrak sunmak gerekmez. Sadece çocuklar için yapılacak vize başvurularında çocukların kimlik fotokopisi, ebeveynlerin tam vukuatlı nüfus kayıt örneği sunulmalıdır. Yabancı uyruklu başvuru sahipleri ise pasaport görüntülerine ek olarak en az 6 ay geçerli oturum ya da çalışma izni belgelerinin fotokopisini de sunmaları gerekir.

Bunun dışında Dubai vizeleri son derece kolay alınan bir vizedir. Başvuru için Konsolosluğa gitmek, parmak izi vermek veya detaylı evrak hazırlığı yapmak gerekmez. Aynı şekilde satın alınmış otel ve uçak bileti sunmak gerekmez.

Yapılması gereken dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerli pasaportun 2. sayfası renkli taranarak dijital hale getirmektir.

SaltVisa aracılığıyla Hadımköy’den Dubai vizesi alacak vatandaşlarımız ise Bize Ulaşın sayfamızı kullanarak vize danışmanlarımızdan süreç, ücret ve işleyiş hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Hadımköy Rusya Vize Başvurusu ve Danışmanlığı

Hadımköy, Silivri, Esenyurt, Bahçeşehir, Arnavutköy’den Rusya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız veya Türkiye oturum ve çalışma iznine sahip yabancılar Rusya vize başvurularını İstanbul Başkonsolosluğu’na, Rusya vize başvuru merkezine veya Hadımköy Rusya vize takip ve danışmanlık şirketlerine yapabileceklerdir.

Rusya Başkonsolosluğu’na veya Rusya vize merkezine müracaat edecek vatandaşlarımızın randevu almaları zorunludur. Başvurusunu Hadımköy Rusya vize acentalarına yapacak vatandaşlarımızın ise randevu almaları zorunlu değildir. Ancak Covid-19 pandemisi gibi unsurları göz önünde bulundurarak başvuru yapacağınız ofisi gitmeden önce aramanızı, çalışma şartları ve saatleri hakkında ön bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Öte yandan umuma mahsus yani bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımızın Rusya vizesi almaları zorunludur. Yeşil, gri ve siyah renkli resmi pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak Rusya Federasyonu’na seyahat edebilirler.

Rusya vizesi alacak vatandaşlarımızın vizelerini seyahat öncesi Türkiye’den alarak seyahat etmeleri zorunludur. Ülkeye girişte, Rusya kapı vizesi uygulaması gibi durumlar şimdilik söz konusu değildir. Yine Rusya E-vize uygulaması da Covid-19 pandemisi nedeniyle askıya alınmıştır.

Rusya’ya turistik gezi amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımızın Rus turizm operatörlerinden voucher belgesi alarak vize başvurularını konsolosluğa veya başvuru merkezine yapabileceklerdir. Voucher temin edemeyen vatandaşlarımız ise Rusya vize danışmanlık firmalarından bu konuda destek alabilir, hatta vizelerini sadece pasaport ve 2 adet biyometrik fotoğraf ile konsolosluğa / vize başvuru merkezine gitmeden kargo-kurye ile kolayca alabilirler.

Rusya’ya yaşayan arkadaşını, eşini, akrabalarını veya iş ortaklarını davet edecek vatandaşlarımız ise ziyaret edecekleri kişi ya kişiden Rusya Göçmenlik Ofisi onaylı, barkodlu davetiye temin etmeleri gerekecektir. Bu davetiyenin orijinal olarak alınması gerekmez. Tanıdığı kişilerden elektronik imzalı davetiye temin edecek vatandaşlarımız davete ek olarak davet eden kişinin gün, ay, yıl olarak doğum tarihi ve iletişim bilgilerini de edinmelidir. Bu bilgiler başvuru sahibinin vize formuna eklenecektir.

Bunun dışında Rusya vize başvurularında detaylı evrak, belge hazırlığı yapılması gerekmemektedir. Başvuru sahipleri Schengen vize başvurularında olduğu üzere detaylı evrak hazırlığı, iş yeri evrakları ve banka hesap dökümü hazırlamaları gerekmez. Aynı şekilde Schengen vize başvurularında talep edilen zorunlu seyahat sağlık sigortaları Rusya vize başvurularında talep edilmez. Başvuru sahipleri isteğe bağlı olarak Rusya için özel seyahat sağlık sigortası yaptırabilir.

Vize başvuruların sonuçlanma süresi 5-15 iş günü arasında değişiklik gösterir. Bazen bu süreler daha uzun olabilir. Hadımköy Rusya ekspres vize işlemleri ise 4-5 iş günü arasında değişiklik gösterebilmektedir. Konsolosluk mülakatları vize başvurularının sonuçlanma süresini uzatan faktörlerden bir tanesidir.

Yabancı uyruklu vize başvuru sahipleri Konsolosluk görüşmesine çağrılabilir. Bu durumda vize işlemlerinin sonuçlanma süresi değişkenlik gösterecektir. İki ülkenin resmi tatil günlerinde de vize başvurularının çıkış süresi farklılık gösterecektir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Rusya Turistik Vize ” yazımızı okumanızı öneririz.

Hadımköy Amerika Vizesi Başvurusu ve Danışmanlığı

Hadımköy, Silivri, Esenyurt, Bahçeşehir, Arnavutköy’den Amerika için vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını:

  1. Amerika İstanbul Başkonsolosluğuna şahsi müracaat ederek,
  2. SaltVisa veya Hadımköy Amerika vize danışmanlık firmaları aracılığıyla müracaat ederek başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Tüm pasaport türleri Amerika vize işlemlerine tabidir. Amerika vize başvurularında yeşil pasaportlar için tanınan herhangi bir kolaylık veya imtiyaz yoktur. Aynı şekilde gri ve siyah renkli pasaportlarda Amerika vize işlemlerine tabidir.

Hadıköy Amerika vize işlemleri için ABD Konsolosluğundan randevu alması zorunludur. Randevular telefonla alınamamaktadır. Hadımköy Amerika vize randevusu için DS160 formunun online ortamda doldurulması, Ais.usvisa-info web adresinden vize harç ücretini ödeyerek randevu almaları gerekir. Vize ücreti ödenmeden Amerika vize randevusu alınmamaktadır.

Covid-19 sürecinde ABD vize başvuruları kapalıdır. Bu süreçte Amerika turistik vizesi, Amerika aile-arkadaş ziyareti vizesi, ticari/fuar vizesi veya dil okulu vize randevuları 2023 yılına verilmekte, önem arz etmeyen seyahatlere ise izin verilmemektedir. Sağlık eğitim, çalışma vb. önemli gerekçelerle seyahat edecek vatandaşlarımız vize randevusu aldıktan sonra başvuru sisteminden 1 defaya mahsus olmak üzere Acil Randevu talebi oluşturabileceklerdir. Ancak bu talep kesin olarak randevunuzun erkene verileceği anlamına gelmemelidir. Konsolosluk görevlileri aciliyet gerekçenizi inceleyerek son kararı verecektir. Bu sebeple önemli bir seyahat gerekçeniz yok ise randevu önceliği talebinde bulunmamanızı tavsiye ederiz.

Daha önce Amerika vizesi almış ve vizesi son 4 yıl içinde sona eren vatandaşlarımız ise Konsolosluğun eski başvuru sahiplerine tanıdığı bir ayrıcalık olan Amerika vize yenileme işlemleri kolaylığından yararlanabileceklerdir. Daha önce Amerika vizesi almış ve vizesi maksimum son 4 yıl içinde sona ermiş olan vatandaşlarımız bazı şartları yerine getirmeleri durumunda vizelerini Konsolosluk görüşmesine gitmeden üstelik Covid-19 pandemisi devam ederken alabilecektir.

Bunun için yapılması gereken öncelikle Amerika vize yenileme / vize süresi uzatma şartlarını karşıladıklarından emin olmaları gerekir. Vize yenileme hakkına sahip vatandaşlarımız standart Amerika vize başvurusu yapar gibi başvuru süreçlerini tamamlamalı, işlem sonrası konsolosluk sisteminin verdiği ‘’Talimatlar’’ belgesinin çıktısını alarak başvuru belgelerini Konsolosluğa kargo yapmaları gerekir. Konsolosluk evrakları sadece PTT kargo aracılığıyla kabul etmektedir. Bu nedenle Konsolosluk sisteminin verdiği talimatlar belgesi olmadan konsolosluğa evrak gönderimi yapılamamaktadır.

Daha detaylı bilgi için ‘’ Amerika Vize Yenileme İşlemleri ‘’ yazımızı okumanızı öneririz.

Hadımköy Cezayir Vizesi ve Danışmanlığı

Hadımköy, Silivri, Esenyurt, Bahçeşehir veya Arnavutköy’den Cezayir vize işlemleri için başvuru yapacak vatandaşlarımız vizelerini:

  1. İstanbul Cezayir Başkonsolosluğuna müracaat ederek,
  2. SaltVisa veya Hadımköy Cezayir vize takip ve danışmanlık acentalarına müracaat ederek vizelerini alabileceklerdir.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunlu değildir. Vizeler Türkiye’de bulunan Cezayir Konsolosluklarından alınmalıdır. Ülkeye varışta Cezayir kapı vizesi alınamamaktadır. Yine Cezayir e-vize uygulaması şimdilik geçerli olan bir uygulama değildir.

Hadımköy Cezayir vize işlemleri sırasında hazır bulunulması zorunlu değildir. Arzu eden vatandaşlarımız Cezayir vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vizelerini Konsolosluklara gitmeden alabileceklerdir.

Vize başvuruları için davetiye sunulması zorunludur. Davetiye ziyaret edilecek Cezayir şirketinden kaşe ve imzalı veya ziyaret edilecek kişiden Belediye onaylı olacak şekilde temin edilmelidir. Ticari vize başvurularında davetiyeye ek olarak Cezayir şirketinin evrakları ve aile-arkadaş ziyareti vize başvurularında davetiyeye ek olarak davet eden kişinin Cezayir oturum izni veya Cezayir kimlik kartının fotokopisi de temin edilmelidir.

Davetiye belgesi temin edemeyen vatandaşlarımız SaltVisa’nın: ‘’Evraksız Cezayir Vizesi’’ hizmetlerinden yararlanabilir.

Çalışan kişi sigorta girişi olup maaş bordroları olsa bile iş yeri ile arasında belirli ya da belirsiz süreli iş sözleşmesi sunmaları zorunludur. İş sözleşmesinin noter onaylı yapılması gerekmez. Şirketin kaşesi ve imzalı ve çalışanın imzasının olması yeterlidir.

Firma sahipleri veya ortakları ise Cezayir vize başvurularında şirket ortaklıklarını gösterir ticaret sicil gazetelerinin fotokopisi, imza sirkülerinin fotokopisi, faaliyet belgesi ve vergi levhalarının fotokopilerini de vize başvuru dosyalarına eklemeleri gerekir.

Cezayir Konsolosluğu vize başvurularında 2 doz Biontech ya da Sinovac aşı şartı aramamaktadır. Aşısı olmayan vatandaşlarımız seyahatten maksimum 48 saat içerisinde oldukları Negatif PCR testi sunarak seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 2-5 iş günü arasında değişiklik gösterir. Bu süre istisnai durumlarda daha uzun sürebilir.

Daha detaylı bilgi için ” Cezayir turist vizesi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Hadımköy Mısır Vizesi ve Danışmanlığı

Hadımköy’den Mısır vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa şahsi başvuru yaparak veya Mısır vize takip ve danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yaparak alabileceklerdir.

Yeşil, Gri ve Siyah renkli pasaportlar Mısır vize işlemlerinden muaftır. Bordo renkli diğer bir deyişle umuma mahsus pasaportlara sahip vatandaşlarımızın ise vize almaları zorunludur.

Türk vatandaşları için kapı vizesi uygulaması durdurulmuştur. Konsolosluk görevliler ise Mısır vizelerinin Türkiye’den alınması tavsiye eder. Bu sebeple Mısır kapı vizesinden yararlanacak vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını vizelerini Türkiye’den alarak seyahat etmelerini tavsiye ederiz.

Mısır e-vize uygulaması ise şimdilik yürürlükte olan bir uygulama değildir. Vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın randevu almaları zorunludur. Vize randevuları Mısır Başkonsolosluğunun Facebook hesabı üzerinden alınacaktır. 45 yaş altı vatandaşlarımızın randevu almadan önce online vize başvurusu yapmaları gerekir. Soruşturma sonucu geldikten sonra Konsolosluğun facebook hesabından randevu alarak vize başvuru belgelerini, pasaportlarını Konsolosluğa teslim etmeleri ve vize ücretlerini ödemeleri gerekir. Vize ücreti elden, nakit ve tam olarak tahsil edilir. Kredi kartı ödemesi kabul edilmemektedir.

Son yapılan güncelleme ile Mısır Konsoloslukları vize ücretlerini USD para biriminde tahsil etmeye başlamıştır. Bu sebeple TL olarak yapılacak vize ödemeleri kabul edilmeyecektir.

Diğer yandan 45 yaş altı vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri uzun sürmekte ve neredeyse sonuca bağlanmamaktadır. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın vize başvuruları ise randevu tarihi sonrası 3-5 iş gününde sonuca bağlanır.

Vize başvurularında aşı kartı talep edilmez. Ülkeye varışta da genel anlamda 2 doz aşı olma şartı aranmaz. Ancak seyahatten 48 saat önce alınmış Negatif PCR test sonucunun ibrazı zorunludur.

Hadımköy Hindistan Vizesi Başvurusu ve Danışmanlığı

Hadımköy Hindistan vize işlemleri için vatandaşlarımız vize başvurularını Hindistan Başkonsolosluğu’na şahsi başvuru yaparak veya Hindistan vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapabileceklerdir.. Tüm vize başvuru sahiplerinin randevu günü Konsoloslukta hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Başvuru sahipleri daha önce Hindistan vizesi almış olsa dahi yeniden parmak izi vermeleri gerekecektir.

Hadımköy Hindistan vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 1-5 iş günü arasında değişilik gösterir. Yoğunluk olmaması durumunda işlemi tamamlanan pasaportlar randevu gününün akşamında Konsoloslukta başvuru sahiplerine veya vize acentasına teslim edilir. Yabancı uyruklu kişilerin vize başvuruları daha uzun süre de sonuçlanabilir. Türkiye’den Hindistan vizesine başvuru yapacak yabancıların Türkiye’de en az 6 ay geçerli ikamet izinlerinin bulunması zorunludur.

Vize başvurularında aşı kartı zorunluluğu yoktur. Ticari vize başvurularında davetiyeye ek olarak Hindistan şirketinin evrakları da talep edilir. Davetiye ve evrakların orijinal, kargo ile alınması gerekmez. Renkli tarama yöntemi ile evrakları dijital ortamda temin edebilirsiniz.

Vize başvuruları randevulu kabul edilir. Randevular online form doldurulduktan sonra alınır. Randevu tarihi başvuru sahipleri tarafından belirlenebilirken randevu saati ise Konsolosluk sistemi tarafından otomatik belirlenir. Hindistan Konsolosluğunda geçerli dil İngilizcedir. Vize başvuruları için yazılacak dilekçeler İngilizce dilinde hazırlanmış olmalıdır. Başvuru sahiplerinin yerleşim yeri belgelerini sunmaları şarttır. Yerleşim yeri veya ikametgahların e-devletten barkodlu olarak alınması yeterlidir.

Vize İşlemleri İçin Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

İlk defa vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın özellikle Schengen, İngiltere, Kanada, Hindistan, Romanya, Amerika vize başvurularında hazır bulunmaları, parmak izi vermeleri veya konsolosluk görüşmesine girmeleri zorunludur.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan, son 4 yıl içinde ABD vizesi sona eren vatandaşlarımızın ise teknik bir sorun çıkmadığı müddetçe vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Hadımköy’de Konsolosluk veya Vize Başvuru Merkezi Var Mı?

Hayır. Hadımköy, Silivri, Arnavutköy, Esenyurt’ta Avrupa devletlerinin Konsoloslukları veya Konsoloslukların vize başvuru merkezleri bulunmamaktadır.

Covid-19 Sürecinde Konsolosluklar Vize Veriyor Mu?

Evet. İstisnai durumlar dışında yani bazı ülkeler hariç 2 doz Biontech aşısı olan vatandaşlarımız randevu bulamama gibi sorunlarla karşılaşsa da genel anlamda vize alabilmektedir. Pandemiden bağımsız olarak Amerika Konsolosluğu henüz vize vermeye başlamamıştır.

En Hızlı Alınan Vizeler Hangileri?

Hadımköy’de ikamet eden vatandaşlarımız aşağıdaki ülkelerin vizelerini diğer ülkelere oranla daha hızlı alabileceklerdir:

  • Schengen vizelerini 3-8 iş günü arasında Fransa, İtalya ve Yunanistan Konsolosluklarından,
  • En hızlı İngiltere vizeleri 5 iş gününde sonuçlanan ekspres priority vize hizmeti ile
  • Dubai veya BAE vizeleri 2-3 iş günü arasında,
  • Cezayir vizeleri 2-3 iş günü arasında,
  • Amerika vizeleri randevu tarihi sonrası 3-4 iş günü arasında,
  • Rusya vizeleri 4-8 iş günü arasında alınabilmektedir.
Covid-19 Sürecinde Tek Doz Aşı İle Seyahat Edilebilir Mi?

Covid-19 sürecinde bilhassa Schengen devletlerine tek doz aşı ile genel anlamda seyahat edilememektedir. Ancak cenaze, doğum veya özel seyahat gerekçesi olan kişiler Konsolosluklardan da onay alma şartı ve PCR testi sunma koşuluyla vize başvurusu yapabilir veya seyahat edebilirler.

Çalışmayan Kişiler Vize Alabilir Mi?

Çalışmayan, düzenli geliri olmayan veya sigortalı olarak çalışmayan vatandaşlarımız bazı şartları yerine getirerek vize başvuru yapabilir veya vize onayı alabilirler.

Çalışmayan kişiler yaşları genç ise anne ya da babalarını vize başvurularında sponsor göstererek, evli kişiler çalışan eşlerini sponsor göstererek, düzensiz geliri olan veya sigortası yatmayan kişiler çalıştıkları, hizmet verdikleri iş yerleri ile aralarında iş sözleşmesi yaparak vize başvurusu yapabilirler.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Çalışmayanlar İçin Vize Şartları ” yazımızı okumanızı öneririz.

En Kolay Vize Hangi Konsolosluklardan Alınır?

En kolay vize, başvuru sahiplerinden çok fazla belge talep etmeyen Meksika, Dubai ve Rusya Konsolosluklarından alınabilmektedir.

Bunun dışında Konsolosluğun vize şartları eksiksiz yerine getirilmesi, en az 1 yıldır aynı iş yerinde çalışılması, gidiş-dönüş uçak bileti satın alınması veya davetiye vize başvurusu yapılacak olması halinde Fransa, Yunanistan ve Almanya Konsolosluklarından alınabilecektir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!