Mart 1, 2020 - Blog

Hollanda Vize Randevu

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, bu yazımızda Hollanda uzun ve kısa dönem vize başvuruları için zorunlu uygulama olan Hollanda vize randevu konusu hakkında bir çalışma yapacağız.

Sayfamızın devamında:

  • Hollanda vize randevusu hakkında,
  • Vize başvuruları için randevu almak zorunlu mu,
  • Hollanda vize randevusu nereden alınır,
  • Hollanda vize randevusu nasıl alınır,
  • Hollanda vize randevusu ücretli mi?
  • Randevu günü neler yapılıyor?
  • Ailece yapılacak vize başvurularında her aile bireyi için randevu alınması gerekir mi” gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz.

Hollanda Vize Randevusu Hakkında

Hollanda vize randevu uzun ve kısa dönem vize başvurularında bulunacak vatandaşlarımız için zorunlu bir uygulamadır. Hollanda konsoloslukları veya vize merkezleri vize başvurularını veya özel görüşmeleri randevu dahilinde kabul etmektedir. Dolayısı ile randevu alımı vize başvuruları ve konsolosluk işlemlerinin kabulü için zorunludur.

Randevu günü en geç 15 dakika önce randevu yerinde olunması gerekmektedir. Randevu saatinde ise vize başvurunuzu gerçekleştirme konusunda gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Verilen randevular, belirli bir günde vize başvurusu yapabilmeniz için düzenlenmektedir. Randevu günü yaşanabilecek yoğunluklar veya sistemsel sorunlar vize başvurunuzu randevu saatinde gerçekleştire memenize neden olabilir ancak tüm başvurular gecikmeli de olsa randevu günü kabul edilmektedir.

Hollanda Vize Başvuruları İçin Randevu Almak Zorunlu mu?

Hollanda vize başvuruları için randevu almak zorunludur. Hollanda konsoloslukları veya Hollanda vize merkezleri vize başvurularını belirli sayılar belirleyerek kabul etmektedir. Dolayısıyla vize başvuru kabulü için Hollanda konsolosluklarının veya Hollanda vize başvuru merkezlerinin belirli bir kota ve başvuru kabul kapasiteleri bulunmamaktadır.

Konsolosluk veya başvuru merkezi kota unsurlarını göz önünde bulundurarak vize başvurunuz için randevu oluşturmayı unutmayınız.

Hollanda Vize Randevusu Nereden Alınır?

Hollanda vize randevusu, vize başvuru merkezi VFS Global tarafından verilmektedir. Kısa ve uzun dönem vizeler için yapacağınız başvurularda VFS Global ile görüşerek vize randevuları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hollanda konsoloslukları özel durumlar dışında vize başvuruları için randevu çalışması yürütmez. Konsolosluk adına vize başvuruları dışında yapılacak bir çok işlem için randevu düzenlemeleri VFS yetkili kurumdur.

Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Hollanda vize randevusu bir üst bölümde de bahsettiğimiz üzere VFS global adlı kurumdan alınacaktır. Vize randevuları telefon aramaları ve web sayfalarından online ortamda alabilirsiniz. Randevunuzu doğru web sayfasından aldığınıza emin olunuz.

Hollanda vize randevusu için bu web sayfasını ziyaret ediniz.

Hollanda Vize Randevuları Ücretli mi?

Hollanda vize randevuları ücretsizdir. Geçtiğimiz aylarda Schengen ülkelerinin vize randevularında bazı yolsuzluklar yapılmıştır. Yolsuzluk yapan kişi ve şirketlerin kimlikleri tam olarak paylaşılmazken söz konusu yolsuzluklarda: VFS global ve İDATA gibi resmi vize başvuru merkezlerinin logosu kullanılmış, web sayfaları taklit edilmiş ve tamamen ücretsiz olan vize randevuları ücret karşılığında satılmıştır.

Hollanda vize başvurunuz için resmi kaynakları kullanmaya özen gösteriniz.

Randevu Günü Neler Yapılır?

Hollanda vize randevu günü vize başvurunuzun başlayacağı gün olacaktır. Randevu günü, vize başvuru evraklarını kabul edildiği, Schengen vizesi için parmakizi bilgileriniz alındığı ve vize ücretini ödeyeceğiniz gün olacaktır.

Vize şirketi ile çalışıyorsanız vize şirketi randevu günü evraklarınızı başvuru merkezine teslim edecektir. Randevu öncesi doldurmuş olduğunuz Hollanda online vize başvuru formu, almış olduğunuz vize randevunuz sadece bir vize prosedürüdür. Randevu tarihinden önce herhangi bir vize ücreti ödemeniz olmayacaktır.

Hollanda vize işlemleri kelimenin tam anlamıyla randevu günü başlayacaktır.

Randevu Günü İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Hollanda vize randevu günü başvuru merkezinde bulunma sürenizi belirleyecek unsur başvuru merkezinin yoğunluğu olacaktır.

Hollanda vizesi için aldığınız randevu, başvuru merkezine giriş yapabilmeniz için gerekli olacaktır. Vize randevuları genel anlamda bu şekilde verilir dolayısı ile vize başvurunuzun tam olarak randevu saatinde yapılacağını düşünmemelisiniz.

Randevu saati başvuru merkezine giriş yaptıktan sonra sizi 2 farklı süreç bekliyor olacak:

  • Vize başvuru evraklarınızın kabul edilme süreci,
  • Parmak izinizi vereceğiniz süreç.

Dolayısıyla vize başvurunuz için başvuru merkezinde geçireceğiniz süre minimin 20 dakika maksimum ise tüm güne yayılabilmektedir.

Vize randevu günü fazla zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız Hollanda VİP vize başvuru hizmeti alabilirsiniz. VİP vize randevuları ile başvuru işlemleri daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Ailece Yapılacak Vize Başvurularında Her Aile Bireyi İçin Randevu Almak Zorunlu mu?

Ailece yapılacak vize başvurularında başvuru sahibinin yaşı kaç olursa olsun randevu alınması zorunludur. Bebekler ve yaşlılar içinde vize randevusu alınması gerekmektedir.

Vize randevuları her başvuru sahibinin pasaport ve kimlik bilgilerine göre düzenlenmektedir. Dolayısı ile bir kişi için alınan vize randevuları başka kişiler için kullanılamaz. Konu hakkında dikkatli olmanızı sizlere hatırlarız.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!