Mart 13, 2020 - Blog

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere 6 aylık vize ücreti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Bildiğiniz üzere İngiltere vize ücretleri başvuru yapılacak vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Vize süreleri 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıl süreli olarak alınabilen bir vizedir. Ancak her süre için farklı ücret üzerinden değerlendirmeye alınır.

İngiltere 6 aylık vize fiyatı günlük kura bağlı olarak 12 ila 135 Amerikan doları arasında değişmektedir.

Vize başvurularını Antalya, Adana ve İzmir’den gerçekleştirecek kişiler Konsolosluk ve Büyükelçilikten uzak bölgelerden başvuru yapmaları nedeniyle 6 aylık vize başvuruları için güncel döviz kuruna bağlı olarak 210 ila 230 Dolar arasında değişen ücret ödemeleri gerekecektir.

Ücret ödemeleri yurt dışı ödemelerine açık kredi kartlarıyla yapılmaktadır. Vize ücreti ödemesi yaparken adınıza veya başka biri adına açılmış kredi kartlarınız ile ödemenizi yapabilirsiniz.

Diğer yandan bir vize başvuru sahibi vize başvuru işlem sürecin herhangi bir hizmet almadan tamamen kendisi tamamlıyor ise ödemesi gereken tutar yukarıda belirtilen tutar kadar olacaktır. Bu tutarlar artan döviz kurlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti : Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti ve 2 Yıllık Vize Ücreti Aynı Mı?

Hayır. Bir üst bölümde de belirttiğimiz üzere İngiltere vize başvurularında tek tip vize ücreti yoktur. Talep edilecek 6 aylık, 2, 5 ve 10 yıllık vize süreleri ayrı ayrı ücretlendirilecektir. Dolayısı ile İngiltere vize sürelerini tercih ederken ücret farklılıklarını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Vize Ücreti Vize Reddi Halinde Geri İade Edilir Mi?

Vize başvurularının reddedilmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu durum bir vize kuralıdır sadece 6 aylık vize başvurularında değil aynı zamanda Schengen veya Amerika vize başvurularında da geçerli bir kuraldır.

Dolayısıyla ödemiş olduğunuz 6 aylık vize ücretinin bir vize başvuru yapma ücreti olduğunu, başvuru sahibine vize onayı alma garantisi verilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

İngiltere 6 Aylık Vize Ücreti Elden Nakit Olarak Ödenir Mi?

İngiltere vize ücreti elden ödememektedir. Vize ücretleri (ek hizmetler hariç) online ortamda kredi kartıyla ödenecektir. Vize ücret ödemesi için kendi adınıza açılmış kredi kartınızın olması zorunlu değildir.

Değerli ziyaretçilerimiz İngiltere 6 aylık vize fiyatı yazımızın sonuna geldik. Vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için ” İngiltere Vize Ücreti ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!