Şubat 9, 2020 - Blog

İngiltere Ekspres Vize

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, İngiltere Ekspres vize başvurusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında:

 • Ekspres İngiltere vizesi hakkında bilgilere,
 • Ekspres vize ücretlerine,
 • Ekspres vize başvurularının sonuçlanma süreleri hakkında bilgileri bulabileceksiniz.

İngiltere Ekspres Vize Nedir?

İngiltere’ye acil seyahat etmeniz gerekiyorsa, hızlı İngiltere vizesi almam gerekiyor diyorsanız sizin için bir çok ücretli seçenek mevcut.İngiltere vizesini hızlı almak isteyen kişiler için İngiltere vize başvuru merkezi olan TLS Contact tarafından sunulan ekspres İngiltere vize seçenekleri mevcut.

Ekspres vize başvuru ücreti Konsolosluk ücretine ek olarak ödeniyor ve vize reddi almanız durumunda maalesef iade edilmiyor. Hızlı İngiltere vizesi almak isteyenlerin en çok sorduğu sorulara değinelim.

İngiltere Ekspres Vize Ücreti

Hızlı vize almak isteyenler için 2 farklı ekspres vize seçeneği vardır. İngiltere seyahatinizin aciliyetine göre bu iki seçenekten birisini tercih ederek vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Maalesef İngiltere vize ücretleri çok yüksek.

İngiltere harç ücretleri dışında, yani İngiltere Konsolosluğuna vize almak için ödemek zorunda olduğunuz tutar dışında başvuru merkezi olan TLS Contact’ta ücret alıyor. Tüm vize işlemlerini kendiniz yaparsanız ve İngiltere vizenizin normal sonuçlanma süresi olan 21 günde sonuçlanmasını beklerseniz vize harçları dışında başka ücret ödemeniz gerekmiyor.

Bu nedenle SaltVisa İngiltere ekibi olarak İngiltere vize başvurunuzu seyahat planınızı yapar yapmaz geç kalmadan başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Ekspres Vize Hizmeti Hangi Durumlarda Kullanılmalı?

Başvurunuzu yapabilmeniz için seyahatinize 90 günden az zaman kalmış olmalı. Daha uzun süre varsa başvurunuz kabul edilmeyecektir. Geç kaldıysanız ve hızlı bir şekilde vize almanız gerekiyorsa öncelikle Ekspres İngiltere vizesi seçeneğini düşünebilirsiniz.

Ekspres vize yani Priority İngiltere vize başvurusu yaparsanız İngiltere vizenizi 5 iş gününde alabilirsiniz. 5 iş gününde sonuçlanan ekspres vize için ödemeniz gereken ek ücret 220 Pound.

220 Pound ödemeniz ve başvurunuzu hızlı yapmanızın vize kararına hiçbir etkisi olmuyor, sadece vize sonuçlanma süreniz hızlanıyor.

Ekspres vize başvurusu için tüm vize evrakları normal başvuru evraklarıyla aynı ve vize başvuru prosedürü değişmiyor. Tek fark ek ödeme yapmanız. Ödemeyi kredi kartınızla ya da banka kartınızla İngiltere vize başvuru formunuzu doldururken yapıyorsunuz. Önce vize ücretini Konsolosluk resmi sayfası üzerinden ödüyorsunuz, ardından TLS Contact üzerinden ekspres vize ücretinizi ödüyorsunuz.

Diğer seçenek ise süper ekspres İngiltere vizesi olarak bahsedilen Super Priority visa.

Süper ekspres vize yine vize harç ücretine ek olarak ödeniyor ve İngiltere vizenizin 1 günde sonuçlanmasını sağlıyor. Yani 24 saatte İngiltere vizesi alabilmeniz mümkün.

24 saatte İngiltere vizesi için gerekli ücret ise 956 Pound.

Örneğin 6 aylık İngiltere vizesine başvuru yapıyorsanız, 6 aylık İngiltere vize ücreti olan 130 Doları ödüyorsunuz ve ek olarak 956 Pound ödüyorsunuz. 6 aylık İngiltere vizeniz randevu gününüzden sonra, yani TLS Contact’ta parmak izi verdikten sonra 24 saatte sonuçlanıyor.

İngiltere Ekspres Vize İşlemlerinde Dikkat!

Başvurunuzu süper ekspres vize seçeneğini kullanarak yapmış olmanız sadece başvurunuzun öncelikli değerlendirilmesini sağlıyor. Vize bölümü kararını verirken vize sonucunuza olumlu bir etkisi olmuyor bilginize.

Süper ekspres başvuru yapan başvuru sahipleri de normal başvuru yapan kişilerle aynı evrakları hazırlıyor ve aynı vize harç ücretini ödüyor.

Ekspres vize yani İngiltere vizenizi 5 iş gününde almanızı sağlayan Priority service tüm illerdeki başvuru merkezleri için geçerli. Yani vize başvurunuzu İstanbul’dan, Ankara’dan ya da Bursa’dan yaparken bu hizmeti satın alabiliyorsunuz.

İngiltere Süper Ekspres Vizesi Hakkında Dikkat!

Süper ekspres İngiltere vizesi yani Super Priority visa ise sadece randevunuzu İstanbul’dan alarak, parmak izinizi İstanbul’dan vermeniz durumunda geçerli.

Faydalı Linkler

Diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında bilgi için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


İngiltere Konsolosluğunun resmi web sayfasına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

8 Yorum “İngiltere Ekspres Vize”

 1. Hasan says: 21 Şubat 2020 at 20:48

  Merhaba, İngiltere ekspres vize başvurusu yapacağım.Öncelikle expres başvuru konusunda siz yardımcı olabliyor musunuz? Ek ücret ödeniyor ve ret alırsam iadesi yok yazdığınız gibi. Riske girmek istemiyorum.Ayrıca ingiltere seyahatimi de riske atamam.Önümde 11 iş günü var.Siz ne tavsiye edersiniz? Hemen başvuru formunu doldurup işleme başlasam ve randevu alsam vizem yetişir mi? Yani ingiltere ekspres vize parası ödemesem yetişebilir miyim? bazen 21 günden daha kısa sürede çıkabiliyormuş.Son zamanlarda çabuk sonuç geliyor mu bilmiyorum tabi.daha önce hiç vize yok.o yüzden daha geç çıkar diyorlar. tls contact tan ekspres vize randevusu alınca hemen ödeme yapmam gerekir mi randevu günü ödesem kabul ediliyor mu? yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Traveller Father says: 22 Şubat 2020 at 08:40

   Hasan Bey merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz.
   SaltVisa, vize başvuru işlemleri üzerine şimdilik hizmet veren bir işletme değildir. Ancak konu hakkında yakın zamanda bazı açıklamalar yapabiliriz. Dolayısıyla İngiltere ekspres vize başvurunuz için size yardımcı olamayacağız. İngiltere vize başvuru ücreti ve İngiltere ekspres vize ücreti her iki hizmette bir vize başvuru hizmetidir. Vize onayı almayı garanti eden, vize reddi halinde ücret iadesinin yapılacağı bir hizmet değildir. Yani vize reddi halinde ödemiş olduğunuz İngiltere ekspres vize ücretini geri iade alamayacaksınız. Seyahatinize 11 günlük bir süre kalkış ise ve seyahat amacınızın içeriği net ise genel anlamda 5 günde sonuçlanan ingiltere ekspres vize başvurusu yapabilirsiniz. Normal başvurularda vizenizi çıkmaz ise İngiltere konsolosluğuna telefonla ve e posta üzerinden veya TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezine telefonla veya e posta üzerinden ulaşmanızı mümkün olmayacaktır. Bu sebeple önemli bir seyahat smacınız var ise bu riski almamanızı tavsiye ederiz. İngiltere ekspres vize ücretini dilerseniz TLS’de dilerseniz Online ortamda kendiniz ödeyebilirsiniz. Bunun için yanınızda yurtdışı ödemelerine açık kredi kartınızın bulunması zorunludur.

 2. Ebru says: 13 Mart 2020 at 05:59

  İngiltere ekspres vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

  1. Traveller Father says: 13 Mart 2020 at 06:16

   Ebru Hanım merhaba,
   SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz.
   İngiltere vize başvuru evrakları başvuru yapılacak vize türüne ve statünüze uygun olarak hazırlanır. Evrak hazırlık sürecinizde önemli olan vize kategoriniz ve güncel durumunuz (çalışan, işveren, emekli, öğrenci, free lance çalışan, ev hanımı vb.) olacaktır. Ekspres İngiltere vize başvurusu için hazırlamanız evraklar standart başvuru evraklarından farklı değildir. Ekspres İngiltere vizesi başvurusu sadece vize sonuçlanma sürenizi hızlandıran bir hizmettir ve başvuru sahibine vize sonuçlanma süresi önceliği dışında herhangi bir imtiyaz tanımaz. Ekspres vize başvuru sahibine herhangi bir kolaylık tanımazken aynı zamanda vize başvuruları hakkında verilecek kararı da etkilemez.
   Öte yandan 2 farlı İngiltere ekspres vize hizmeti alabiliyorsunuz:
   1. Başvuru tarihi sonrası 24 saatte sonuçlanan İngiltere süper ekspres vize başvuru seçeneği (super priority visa)
   2. Başvuru tarihi sonrası 5 iş gününde sonuçlanan İngiltere ekspres vize başvuru seçeneği (priority visa)
   Eğer turistik amaçlı seyahat edecekseniz 24 saatte sonuçlanan süper ekspres hizmet almanızı SaltVisa olarak tavsiye etmiyoruz. Ekspres hizmeti acil durumlarda (ticari, toplantı, konferans, fuar ziyareti, sağlık ve ölüm) kullanmanızı tavsiye ederiz.

 3. savaş says: 13 Mart 2020 at 06:15

  Merhaba, İngiltere ekspres süper ekspres vize işlem ücretlerinin güncel bilgisine nereden ulaşabilirim?
  Başvurumu ekspres priority İngiltere vize olarak olarak yapacağım muhtemelen ama tls sitesinde ekspres piriority, süper ekspres kafam karıştı.Farklı farklı ücretler ekleniyor sepete.Şuanda tam olarak 5 iş günüde çıkan ingiltere vizesinin ücreti ne kadar acaba?

  1. Burç says: 1 Haziran 2020 at 14:23

   İngiltere ekspres vize her zaman söylendiği kadar hızlı çıkmıyor. Yani örneğin 5 iş gununde İngiltere vizeniz çıkacak diyor Tls contact ama benim de arkadaşımın da ekspres ücret ödememize rağmen vizlerimiz 7 iş gününde çıktı. Bir çok kişinin 5 iş gününde çıkıyor hatta ekspres ödemesi yapıp 2 iş gününde vizesini alan tanıdıklarım da var. Ama bizimki neden uzadı anlamadım hala. İngiltere’ye ekspres vize alıp tekrar gitmem gerekiyor covid-19 dan dolayı erteledik. Sınır açıldıgında hemen başvuracağım ve yine priority İngiltere vizesi dedikleri ekspres İngiltere vizesine başvurma m lazım aciliyetten ötürü. Ancak param boşa gidecek endişesi taşıyorum. Hiç ekspres ödemesi yapmasam normal İngiltere vize çıkış süresini mi beklesem? Tavsiyeleriniz nedir? 21 gün diyorlar ama bazen 1 hafta İngiltere vizesi gelebiliyormuş. Seyahatimin ve durumumun öneminden dolayı tavsiyeniz çok iyi olacak. Şimdiden teşekkürler.

 4. Hasan says: 11 Haziran 2020 at 20:51

  İngiltere ekspres vize başvurusu yaptım ben de covid 19 öncesi. 5 yıllık vize ücreti ödedim ve İngiltere ekspres vize ücreti olarak ayrıca 220 pound ekspres vize ücreti ödedim. Benim başvurum randevuya gittiğim günden sonra 3 günde çıktı. Ekspres İngiltere vizesi 5 iş gününde çıkıyor diyorlardı ama daha etkrn çıktı. Sizin başvuruda bir karışıklık ya da hata olmuş olabilir. Bence hızlı vize İngiltere almanız gerekiyorsa ekspres başvuru yapın. Doğru işlem yaparsanız vize evraklarınız uygunsa ekspres başvuru ücretini öderseniz çıkar diye düşünüyorum yine de uzmaninac sormak lszım tabi.

 5. Hakkı Alan says: 21 Ağustos 2020 at 15:24

  Merhaba ekspres İngiltere vize danışmanlığı almak istiyorum. Ekspres başvuru yapınca ret olursa ekspres İngiltere viz ücretini iade ediyorlar mı? İngiltere vize harc ücreti iad edilmiyor ret gelince bu konuda bilgim var fakat ekspres vize ücreti iade ediliyor mu bilmiyorum.
  Hızlı İngiltere vize başvuru güncel ücretini de yazar mısınız? Sürekli ücret değişikliği oluyor sizden de teyit almak istiyorum.tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!