Mart 6, 2021 - Blog

İngiltere Giriş Formu : İngiltere Seyahati İçin Online Locater Form

Değerli ziyaretçilerimiz; geçerli İngiltere vizesi bulunan, İngiliz oturumu ya da vatandaşlığı bulunan tüm kişilerin, pandemi döneminde seyahat öncesi İngiltere giriş formu doldurmaları gerekmektedir.

Yazımızın devamında İngiltere’ye seyahat öncesi doldurulması gereken çevrimiçi form hakkında bilgileri paylaşacağız, seyahat esnasında ve İngiltere’de uygulamada olan kurallara değineceğiz.

İngiltere’ye her ne amaçla seyahat edilirse edilsin, seyahatten 48 saat önce ülkeye giriş için doldurulması zorunlu form tamamlanmış olmalıdır. İngiltere giriş formu covid-19/coronavirus döneminde ülkeye giriş için zorunlu çevrimiçi uygulamadır.

İngiltere’ye giriş için ayrıca negatif koronavirüs test sonucu sunulacaktır. Test seyahatten 3 gün önce yaptırılmış olmalıdır. Negatif test sonucuna dair kanıt seyahat edilen havayolu firmasına sunulmalıdır.

İngiltere’ye seyahat için çevrimiçi İngiltere giriş formu ve örneğin THY ile seyahat ediyorsanız covid-19 negatif test sonucunun THY’ye sunumu gerekecektir. Süreçte İngiltere giriş formu THY tarafından talep edilmez.

İngiltere Online Locater Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere’ye giriş formu (passenger locater form) İçişleri Bakanlığı resmi web sayfasına giriş yapılarak doldurulur. Yolcu bilgileri ve e-posta adresi ile sisteme giriş yapılarak form doldurulacak ve barkodlu onay alınacaktır. Yolcunun 6 içinde tekrar İngiltere’ye seyahat etmesi gerekecekse online başvuru sistemine girişte hesap oluşturulmalıdır. Tek seferlik bir İngiltere seyahati durumunda ise hesap oluşturulmadan form doldurulması yeterli olacaktır.

Online İngiltere seyahat formu için seyahat edecek kişinin aşağıdaki bilgileri sağlıyor olması gerekmektedir:

 • Pasaport bilgileri.
 • Seyahat tarihi ve uçuş saati.
 • Birleşik Krallık’ta kalınacak yerin adresi.
 • Uk’de iniş yapılacak havalimanı bilgisi.
 • İhtiyaç durulması halinde karantina otelinin rezervasyonunu onaylayan rezervasyon numarası.
 • Havayolu şirketi bilgileri, uçuş numarası ve koltuk numarası bilgileri.
 • Son 10 gün içinde hangi ülkede bulunulduğu ya da hangi ülkeler seyahat edildiği.

(Yasaklı ülkeden geliniyorsa ya da son 10 gün içinde İngiliz Hükümeti yasaklı ülkeler listesi ülkelerinden birinde bulunulduysa İngiltere’ye giriş yapılamayacaktır ya da 10 gün belirlenmiş resmi karantina otellerinde kalış zorunlu olacaktır.)

 • İngiltere’ye geldikten sonra alınması gereken 2 covid testi talebi için yapılmış rezervasyon numarası.
 • Varsa birlikte seyahat edilecek kişilerin bilgileri.
 • İngiltere’den çıkış tarihi.

Türk Vatandaşlarının İngiltere’ye gitmeden önce doldurmaları gereken forma aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. Türk vatandaşları linkteki formu doldurarak QR kod edinmeli ve seyahatten 72 saat önce yapılmış negatif covid test sonucu sunmalıdırlar.

T.C. vatandaşları için İngiltere’de karantina otelinde kalma zorunluluğu yoktur. Kişiler formda belirttikleri adreste (otel ya da ev) karantinada kalabileceklerdir.

provide-journey-contact-details.homeoffice.gov.uk/passengerLocatorFormUserAccountHolderQuestion

Ülkeye giriş esnasında sorun yaşanmaması için formun dikkatli doldurulması, kişisel bilgiler ve seyahat detayları hakkında yanlış bilgi verilmemesi çok önemlidir. Pasaport bilgileri ve formdaki bilgilerin çelişmesi, uçuş detaylarına ait hatalı bilgiler girilmiş olması ülkeye alınmamanıza neden olabilmektedir.

Seyahat tarihleriniz ve uçuş detaylarınız belirlendiyse, İngiltere Giriş Formunuzun doldurulması konusunda destek almak isterseniz bize salt@saltvisa.org e-posta adresimiz üzerinden ya da +90 532 494 64 45 numaralı telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

İngiltere vize işlemlerinizi başlatmak için ” İngiltere Vizesi Alan Firmalar” yazımızı okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 14 Ortalama: 5]

2 Yorum “İngiltere Giriş Formu : İngiltere Seyahati İçin Online Locater Form”

 1. Filiz K. says: 4 Mayıs 2021 at 19:03

  Merhaba; 5 Mayıs 2021 tarihinde saat 11:25 İstanbul kalkışlı uçakla İngiltere’ye gideceğim. Gitmeden önce doldurulması gereken İngiltere online locater formunun linkini arkadaşım bana iletti. Formu doldurmaya başladım ama test merkezi ve numarası soruluyor. İngiltere’de karantinadayken test yaptırmak gerekiyor bilgim var fakat test işlemlerini gidince yapsam, o soruya muafım desem sorun olur mu? Test satın alma nasıl olacak alayamadım ve bu konuda net bilgi lamıyorum. İngiltere giriş formunda testin numarasını yazmasam olur mu?
  Teşekkürler.
  Filiz

  1. Salt Visa says: 4 Mayıs 2021 at 21:46

   Merhaba Filiz Hanım, öncelikle SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz.
   Covid-19 sürecinde İngiltere’ye seyahat etmeden önce online olarak giriş formunu eksiksiz tamamlamanız ve barkodlu çıktı almanız gerekiyor. Barkodu cep telefonunuzdan da uçuş öncesi gösterebilirsiniz.
   Doldurulması zorunlu bu form; seyahat eden kişinin pasaport bilgilerini, seyahat detaylarını, İngiltere’deki karantina adresini ve İngiltere’de yapılması gereken Covid testi bilgilerini içermelidir. Formu doldurmaya başlamadan önce, karantinanizin 2.ve 8. günlerinde yaptırmanız gereken test için işlemleri online olarak tamamlamalısınız.Formda covid testi ilgili bölüme mutlaka covid testi referans numarası ve test sağlayıcı adı girilmelidir.
   Test sağlayıcılar listesine ve iletişim bilgilerine Gov.uk Web adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!