Haziran 9, 2020 - Blog

İngiltere Vize Başvuruları Başlıyor

İngiltere vize başvuruları başlıyor… Değerli ziyaretçilerimiz 8 Haziran 2020 tarihinde İngiltere vize başvuru merkezi TLS Contact resmi web sayfasından yapılan duyuruda Corona sonrası İngiltere vize başvuruları için randevu sisteminin açıldığı belirtildi.

Corona Virüs Sonrası İngiltere Vize Başvuruları Başlıyor… Randevular Hangi Tarihe Verilecek?

Covid-19 sonrası İngiltere vize başvuruları başlıyor. Vize randevularının açıldığına dair resmi açıklamanın tam metni şöyle:

VİZE BAŞVURU MERKEZİMİZİN TEKRAR AÇILIŞI

BK Vize & Göçmenlik hizmetlerinin aşamalı olarak yeniden başlamasının parçası olarak, İstanbul Vize Başvuru Merkezi 23 Haziran tarihinde tekrar açılacaktır.

Yeni vize başvurusu yapmak istiyorsanız, randevu sistemimizi açıyor olacağız şimdi.

Ayrıca İngiltere vize başvuru merkezinin pandemi sonrası vize işlemleri ile alakalı bazı değişikliklerinden yapıldığını belirtmiştir.

Bu açıklamalar şöyle:

Corona sonrası 8 haziran tarihinden itibaren İngiltere veya Birleşik Krallığa giriş koşulları değişmiştir. Seyahat  öncesi bu koşulları sağladığınızdan emin olun. Corona virüs sonrası İngiltere’ye giriş koşullarını sayfamızın devamında bulabilirsiniz. (*)

Pandemi sonrası İngiltere vize başvuru merkezinin çalışma saatleri değişmiştir. İstanbul vize başvuru merkezinin yeni çalışma saatleri: salı, çarşamba ve perşembe günleri 08.00 / 15.00 saatleri olarak belirlenmiştir.
İşlemi tamamlanmış pasaportlar belirtilen günlerde 10.00 / 15.00 saatleri arasında dağıtılacaktır.

Ayrıca vize başvuru sürecinde sosyal izolasyona dair ciddi önlemler alınacağı, vize başvuru sahiplerinin başvuru merkezine maskesiz kabul edilmeyeceği belirtilmiştir.

Pandemi öncesi vize başvurusunda bulunmuş ve pasaportu İngiltere Konsolosluklarında kalan kişiler başvuru merkezi görevlileri tarafından bilgilendirileceklerdir.

* Corona Virüs Sonrası İngiltere’ye (Birleşik Krallık) Giriş Koşulları

Corona virüs sonrası Birleşik Krallık’a giriş koşulları değişmiştir. Bu doğrultu da BK giriş koşulları 5 başlık altında değerlendirilecektir. Dikkat edilesi gereken en önemli hususlar şöyle:

 1. İngiltere seyahati öncesi yapılması gerekenler,
 2. İngiltere’ye gelindiğinde ne olacak,
 3. Sınır kontrolünde ne olacak,
 4. Bagaj kontrolünde neler olacak,
 5. Transit geçişlerde neler olacak.

İngiltere Seyahati Öncesi Yapılması Gerekenler:

İngiltere’ye gitmeden 48 saat önce iletişi bilgilerinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Bu beyan için Visa For Uk web sayfasında bulunan şu form doldurulmalıdır: ”visas-immigration.service.gov.uk”. İletişim bilgilerini beyan etmeyen vatandaşlarımız 100 Pound’dan başlamak üzere para cezaları alacaklardır.

İngiltere’ye varıldığında vatandaşlarımızın ilk 14 gün herhangi bir sosyal hayata katılmadan veya sınırlı kendilerini izole etmeleri zorunludur. Sosyal izolasyona uymayan vatandaşlarımız 1000 Pound’dan başlayan para cezaları veya diğer cezalarla karşılaşılacağı belirtilmiştir.

İngiltere’ye Vardığınızda Ne Olacak?

Öncelikle seyahat sürenizin tamamını kapsayan vize ve pasaportunuzun bulunduğundan emin olunuz.

Seyahat amacınızı destekleyen davetiye ve gidiş dönüş uçak bileti, otel rezervasyon dokümanlarını yanınızda bulundurun.

Aşağıdaki malzemelerin İngiltere’ye girişini izin verilmeyeceği belirtilmiştir:

 • Yasa dışı ilaçlar
 • Saldırgan silahlar, örneğin fiske bıçakları
 • Kendini savunma spreyleri, örneğin biber gazı ve CS gazı
 • Nesli tükenmekte olan hayvan ve bitki türleri
 • Kaba elmaslar
 • Ahlaksız ve müstehcen malzemeler
 • AB üyesi olmayan ülkelerin çoğundan kişisel et ve süt ürünleri ithalatı

Ayrıca tüm vize başvuru sahipleri ve bagajları başvuru sahibinin huzurunda detaylı şekilde kontrol edilecektir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

4 Yorum “İngiltere Vize Başvuruları Başlıyor”

 1. Meltem says: 9 Haziran 2020 at 13:05

  Merhaba corona sonrası Ingiltere basvuru evraklari ücretleri ile ilgili bir degisiklik var mi? Ornegin vize icin corona negatif sonucu isterler mi? İngiltere vize başvuruları yeniden başladi fakat vize onaylarinin zorlasma durumu olur mu dersiniz? Tls contact a sormak lazim acaba corona sonrasi yeni basvuru detaylarini?

  1. Salt Visa says: 9 Haziran 2020 at 13:33

   Sayın Akçakocar merhaba, SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. Corona sonrası İngiltere vize başvurur evraklarında ve vize ücretlerinde net bir değişiklik yoktur. Test sonuçları ile ilgili de herhangi bir talep belirtilmemiştir ancak test sonucu istisnai olarak talep edilebilir.
   Öte yandan yazımızda da belirttiğimiz üzere vize sürecinde değil ancak ülkeye seyahatlerde bazı değişiklik olmuştur. Bu değişiklikle: seyahatten 48 saat önce bilgi formu doldurulması gerekecek ve ülkeye giriş yaptıktan sonra 14 günlük karantina uygulaması yapılacaktır.
   Corona virüsü sonrası İngiltere’ye girişler konusunda güncel gelişmeleri takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

 2. Aslan says: 9 Haziran 2020 at 13:12

  Merhaba, Corona sonrası İngiltere vize başvurularında vize çıkış süresi uzar mı? Benim 15 temmuz için İngiltere biletim var. Tls contact çalışma saatleri değiştiği için çıkış süreleri de uzar mı acaba? İngiltere Corona dan dolayı daha az başvuru kabul edecek ve daha az çalışacak gibi gorunuyor.

  1. Salt Visa says: 9 Haziran 2020 at 14:23

   Sayın Kamil merhaba,
   Covid-19 sonrası İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süreleri hakkında şimdilik resmî bir açıklama yapılmamıştır. Ancak İngiltere vize başvurularının sonuçlanma süresinin uzayacağını ön görmüyoruz. Pandemi sürecinde gerek sınırların açılmaması, gerekse seyahatlerin büyük oranda ertelenmesi nedeniyle vize başvurularında yoğunluk yaşanmayacaktır ve vize işlem süreleri uzamayacaktır. Dolayısıyla başvuru merkezinin çalışma saatlerinin: vize başvurularında yoğunluk yaşanmayacağı veya kısa çalışma döneminin tam olarak sona ermediği için düzenlendiğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!