Şubat 20, 2020 - Blog

İngiltere Vize Danışmanlık

Birleşik Krallık ülkelerine farklı gerekçeler ile seyahat etmesi gereken ve vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip kişilerin; süreçte işlemleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak, danışman desteği ile tamamlamak amacı ile araştırmaya giriştiği ‘’ İngiltere Vize Danışmanlık ’’ konusu hakkında bilgiler vereceğimiz sayfamıza hoş geldiniz.

Türk Vatandaşlarının başvuru sürecinde ve vize onayı alma konusunda zorlandığı ülkeler arasında sayabileceğimiz Birleşik Krallık ülkeleri için pek çok başvuran vize danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir.

Türk Vatandaşlarının onay alması durumunda ise Birleşik Krallık vizesi ile seyahat edebileceği ülkeler; İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dır.

İngiltere vize başvuru sürecinde; başvuru sahibinin ilgili kategori için belirlenmiş vize şartlarını sağlıyor olması kadar başvurunun belirlenmiş prosedürlere uygun olarak tamamlanması da önemlidir.

İngiltere vize danışmanlığı alarak; İngiltere vize başvurunuzu doğru kategoride, doğru evraklarla, mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Danışmanlık hizmeti almak için BİZE ULAŞIN sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için ise lütfen okumaya devam edin.

İngiltere vizesi danışmanlık işlemlerine dair sayfamızın davamında vize türlerinden de bahsederek ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

Danışman firmaların size hangi vize türlerinde nasıl yardımcı olabileceğini, ek olarak hangi hizmetleri sunabileceklerini, danışmanlık ücretlerini ve işlem sürecinize etkilerini değerlendireceğiz.

Kimler İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti Almalı?

 • İlk defa yurt dışına çıkacak olan kişilerin,
 • Daha önce vize almamış olan kişilerin,
 • Daha önce vize başvuru işlemlerine dair tecrübesi olmayan kişilerin,
 • Vize başvuru işlemleri ile ilgilenmek için yeterli zamanı olmayan kişilerin,
 • Vize formlarının doldurulması, dilekçe yazımı, doğru evrak listesi temini ve hazırlığı gibi önemli prosedürleri tek başına tamamlayamayacağını düşünen kişilerin,
 • Seyahat amacı ve güncel durumu (çalışma durumu, eğitim durumu, gelir durumu gibi.) çok net olmayan kişilerin,
 • Daha önce İngiltere ya da farklı bir ülkeden vize reddi almış kişilerin İngiltere vize başvurusu için danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilir.

İngiltere Vize Danışmanlığı Avantajları Nelerdir?

 • Uygun vize türüne başvuru yapılması,
 • Amaca uygun zorunlu ve destekleyici ek evrakların eksiksiz hazırlanması,
 • Vize talebini anlatan dilekçelerin Konsolosluk talebine uygun olarak yazılması,
 • Vize başvuru formunun uygun kategoride seçimi ve hatasız doldurulması,
 • Vize randevusunun başvuran talebine uygun alınması, gerekli olması halinde vip randevu, erken saat randevu gibi ek çözümlerin sunulması,
 • İngiltere vizesini hızlı almak isteyen kişiler için ek hizmet ücretlerine dair bilgiler verilmesi ve başvuranın onaylaması halinde ek hizmet satın alınması,
 • İngiltere vize randevu günü başvuru sahibine acenta temsilcisinin eşlik etmesi, oluşabilecek özel durumlarda hızlı çözüm sunulması,
 • Konsolosluk’a değerlendirilmek üzere iletilen başvuru dosyasının aşamalarının takip edilmesi,
 • Vize sonuçlandığında pasaportun İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınması ve başvuru sahibine kısa sürede ulaştırılması İngiltere vize danışmanlığı almanın faydaları olarak sıralanabilir.

‘’ İngiltere Vizesine Danışmanla Başvuru Nasıl Yapılır? ’’ yazımızı okuyarak; süreçte dikkat etmeniz gerekenlere dair ek bilgiler de edinebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızı okuyarak en çok sorulan sorulardan biri olan ‘’ En iyi İngiltere vize danışmanlık firması hangisidir? ’’ sorusunun yanıtını bulmak için bilmeniz gerekenler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Danışmanlık

Türk Vatandaşlarının en çok vize başvurusu yaptığı ve ne yazık ki ret oranlarının en yüksek olduğu vize türü olan İngiltere turist vizesi için, pek çok kişi İngiltere turistik vize danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir.

İngiltere’ye turist olarak gideceğini belirterek başvuruda bulunan kişilerin İngiltere Başkonsolosluğu’nu seyahatin sadece turistik amaçlı olduğuna ikna etmeleri başvurunun en önemli kısmı olacaktır. Bu nedenle başvurunun ikna edici olması, kişinin seyahat sonrası ülkesine geri döneceğine dair gerekli kanıtların sunulması çok önemlidir.

Turistik İngiltere vize başvurusu öncesi mutlaka; turistik seyahat giderlerinin karşılanabileceğine dair belgelerin sunulabildiğinden emin olunmalıdır.

Kişi masraflarını kendisi karşılıyorsa kendisine ait dokümanları eksiksiz sunmalı, sponsorlu turistik vize başvurusu yapılıyorsa sponsora ait evrakları hazırlamalıdır.

Ayrıca başvuru sahibinin yaşadığı ülkedeki durumu, ülkesine kişiyi bağlayan gerekçeler, ülkesindeki eğitim-çalışma durumu, ülkesindeki finansal durumu gibi konular da ülkeye geri dönüşü kanıtlaması açısından oldukça önemli veriler olacaktır.

İngiltere turistik vize başvurusu için uçak biletinin satın alınmış olması, otel rezervasyonu yapılması ya da tüm konaklama masraflarının ödenmiş olması gibi zorunluluklar yoktur. Başvuru dosyasının güçlendirilmesi, seyahat detaylarının daha net olması için başvurusu riskli olabilecek kişiler otel-uçak rezervasyonlarını dosyalarına ekleyebilir.

İngiltere turist vizesi için otel ve uçak ödemelerinin tümünün yapılmış olması vizenin onaylanacağı ya da vize alımının doğrudan kolaylaşacağı anlamına gelmemektedir.

İngiltere turistik vize başvurusu yapmayı düşünen fakat;

 • Turistik yurt dışı seyahat geçmişi olmayan,
 • Daha önce vize reddi almış,
 • Vize işlem tecrübesi olmayan ve araştırma için yeterli vakti olmayan,
 • Seyahat sonrası geri dönüşü kanıtlayan yeterli bağlar sunamayan (aile bağları, iş ya da okula devam zorunluluğu gibi),
 • Başvuruda sunulacak banka hesaplarında düzenli resmi gelirler bulunmayan,
 • Başvuru formu doldurma, randevu alma, evrak yükleme gibi İngilizce ve online vize başvuru işlemleri konusunda kendine güvenmeyen kişilerin İngiltere turistik vize danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilir.

İngiltere Ticari/Fuar Vizesi Danışmanlık

İngiltere’ye iş toplantısına ya da fuara katılmak, bir fuarda stant açmak, bir konferansa katılmak ya da makine kurulumu gibi amaçlarla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken vize türü olan İngiltere ticari vize için pek çok kişi İngiltere ticari/fuar vizesi danışmanlık hizmeti almayı tercih etmektedir.

İngiltere iş vizesi/ticari vize için kişiler bireysel başvuru yapmanın yanında, şirketlerinin kendileri için vize başvurusu yapmalarını da talep edebilmektedirler. Bazı kurumsal firmalar ise çalışanlarının ticari vize başvuru işlemlerini şirket ilgili departmanları vasıtası ile tamamlamayı tercih etmektedirler.

İngiltere vize danışmanlık şirketleri; İngiltere ticari vize/business visa başvuru süreçlerinde hem bireysel hem de kurumsal hizmet vermektedir.

Ticari İngiltere vize işlemleri için öncelikle ticari seyahati gerekçelendiren davet mektubu ya da katılım belgesinin sağlanabilmesi gerekmektedir. Ticari seyahat amacının belgelenememesi durumunda İngiltere Konsolosluğu ticari vize başvurusunu onaylamayabilir.

İngiltere ticari vize başvuru işlemlerine dair daha detaylı bilgi için ‘’ İngiltere Ticari Vize ’’ sayfamızı ziyaret edebilir; ticari vize evrakları, ticari vize ücretleri gibi pek konuda bilgi alabilirsiniz.

Şirket çalışanı ya da şirket sahibi/işveren olarak İngiltere ticari vize başvurusu yapmak isteyen kişiler ya da asistan şirket seyahat ve vize departmanı yetkilisi aracılığı ile işlemleri tamamlayacak kişiler aşağıdaki durumlardan en az birine sahip ise danışmanlık desteği ile işlemlerin tamamlanması tavsiye edilir:

 • Başvuru sahibinin işe girişi yeni yapıldıysa,
 • Şirket çalışanı başvuru sahibinin maaş ödemesi bankaya yapılmıyorsa,
 • Başvuran şirket sahibi ise fakat şirket kurulumu yeni yapıldıysa,
 • Şirket banka hesapları geriye dönük olarak alınamıyorsa ya da hesap hareketleri ticari faaliyetleri belgeleyemiyorsa,
 • Başvuruyu yapacak asistan ya da başvuru sahibi vize işlemleri konusunda yeterli tecrübeye sahip değilse,
 • Başvuru sahibi daha önce İngiltere ya da farklı bir ülkeden vize reddi aldıysa,
 • Ticari vizenin kısa sürede, doğru yönlendirmelerle alınması gerekiyorsa,
 • Şirket vergi levhası matrahsızsa,
 • Tüm sürecin başvuru işlemlerine hakim kişi/kurum tarafından takip edilmesi ve başvuru sahibinin parmak izi beyanı dışında işlemlerle zaman kaybetmemesinin istenmesi halinde İngiltere ticari/fuar vizesi danışmanlık hizmeti alınması tavsiye edilir.

İngiltere Aile, Arkadaş, Akraba Ziyareti Vize Danışmanlık

İngiltere’de yaşayan, eğitim gören, belirli süre için çalışmaya giden kişilerin yakınları İngiltere aile, arkadaş, akraba ziyareti vize danışmanlık hizmeti alarak başvuru işlemlerini yapmayı tercih etmektedirler. Bireysel olarak başvuru yapan ve vize onayı alan kişiler de vardır.

İngiltere ziyaretçi vizesi başvuruları için hem başvuru sahibinin hem de İngiltere’de yaşayan kişilerin gerekli bazı koşulları sağlamaları gerekecektir.

Ayrıca davet eden-davet edilen ilişkisinin ispatlanması ve seyahatin gerekçelendirilmesi de İngiltere aile arkadaş ziyareti vize başvuruları için çok önemlidir.

İngiltere vizesi için; yakın akraba, arkadaş, birinci derece aile yakını ziyareti gibi nedenlerle danışman desteği ile başvuru yapanlar gibi, aileyi İngiltere’ye getirme vizesi danışmanlık hizmeti alanların sayısı da oldukça fazladır.

Yani İngiltere’de yaşayan kişi aile üyelerini kendisi ile beraber İngiltere’de yaşamak üzere yanına almak için de vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanmayı tercih edebilir. (bkz. Aileyi İngiltere’ye Getirmek)

İngiltere’ye ziyaret amacı ile gidecek ya da İngiltere’deki yakının yanına yerleşmek için başvuru yapacak kişiler;

 • İlk defa vize alacaklarsa,
 • Vize prosedürlerine dair bilgi sahibi değillerse,
 • İngiltere vize davetiyesi formatı ve vize dilekçesi yazımı konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorlarsa,
 • Özellikle yerleşim vize türlerinde kategori belirlemekte zorlanıyorlarsa,
 • Vize formlarının doldurulması, vize randevu alımı, vize ücretlerinin ödenmesi gibi online tamamlanması gereken işlemlerde desteğe ihtiyaç duyuyorlarsa İngiltere aile, arkadaş, akraba ziyareti vize danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilir.

İngiltere Transit Vize Danışmanlık

Birleşik Krallık ülkeleri üzerinden geçiş yaparak farklı bir ülkeye seyahat edecek kişiler vize başvuru işlem süreçlerinde İngiltere transit vize danışmanlık hizmeti almayı tercih edebilirler.

İngiltere transit vize başvuru için seyahat detaylarının net olması ve İngiltere’den transit geçişi gösteren uçak biletinin satın alınmış olması gerekmektedir.

Transit vize türü bu bilete bağlı olarak, kişinin Birleşik Krallık topraklarında kalış süresine uygun olarak belirlenmektedir.

Ayrıca bazı özel durumlarda transit vize alımına gerek olmadan Birleşik Krallık aktarmalı olarak yurt dışı seyahati gerçekleştirilebilmektedir.

Farklı bir ülkeye seyahat ederken İngiltere’den geçmeniz gerekiyorsa ve vizeye ihtiyacınız varsa fakat;

 • Daha önce yurt dışına seyahat etmediyseniz,
 • Vize başvuru süreçlerine hakim değilseniz,
 • Hangi İngiltere transit vize türüne (Direct Airside Transit Visa, Visitor in Transit Visa) başvuru yapacağınıza dair bilgi sahibi değilseniz,
 • Transit vize başvuru formu doldurulması, dilekçe yazılması, uygun evrak listesine erişim gibi başvuru için önemli işlemleri tek başınıza gerçekleştirebileceğinizi düşünmüyorsanız,
 • Sürecin sizin adınıza kısa sürede ve kolayca tamamlanmasını istiyorsanız,
 • Daha önce vize reddi aldıysanız İngiltere transit vize danışmanlık hizmeti almanız tavsiye edilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Danışmanlık

İngiltere’ye 6 aya kadar ya da çok daha uzun bir eğitim almak amacıyla gidecek olan ve vize işlemlerini riske atmak istemeyen kişiler İngiltere öğrenci vizesi danışmanlık hizmeti almayı tercih edebilirler.

İngiltere’de eğitim vizesi için başvuru sahibinin gideceği okuldan kabul almış olması gerekmektedir. Vize başvurusunun yapılabilmesi için kişinin teklif maili (offer) ya da kabule dair tebrik e-postası alması yeterli olmayacaktır. İngiltere öğrenci vizesi için resmi kabul mektubu (acceptance letter) gelmiş olmalıdır.

Kabul mektubu öğrenci ile elektronik ortamda paylaşılabilir, başvuru için aslı istenmeyecektir.

Online öğrenci vize başvurusu eğitim süresine bağlı olarak yapılacak, vize türü eğitim süresine göre değişecektir.

(Kısa süreli öğrenci vizesi ya da uzun süreli öğrenci vizesi) 6 ayı geçen ve Cas belgesi sunulan öğrenci vizeleri için daha önce Tier 4 vize kategorisi üzerinden başvuru yapılırken, yeni uygulama ile vize türü ‘’öğrenci vizesi’’olarak güncellenmiştir.

İngiltere öğrenci vizesi başvuruları yapılırken; uygun kategori seçimi yapılması, resmi kabul belgesinin alınmış olması, maddi durumun eğitim masraflarını karşılayacağının kanıtlanması, dil okuluna gidiliyorsa okulun British Council üyesi olması gibi dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Bu nedenle İngiltere dil okulu vize danışmanlık hizmeti ve diğer öğrenci vize kategorileri için danışmanlık almak faydalı olabilmektedir.

İngiltere’de bir okula kayıt yaptıran ve vize alması gereken fakat;

 • Hangi öğrenci vize türüne başvuru yapması gerektiğini bilmeyen,
 • Öğrenci vizesi için bankada ne kadar para gösterilmesi gerektiğine dair bilgi sahibi olmayan,
 • Tercümanlık işlemleri, dilekçe yazımı, formların doldurulması gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan,
 • Daha önce öğrenci vize reddi ya da farklı kategoride ret alan,
 • Öğrenci vizesi sponsorluk işlemlerine dair detaylı bilgisi olmayan,
 • Öğrenci vizesi işlemleri için yeterli zamanı bulunmayan kişilerin süreçte İngiltere öğrenci vizesi danışmanlık hizmeti almaları tavsiye edilir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi Danışmanlık

İngiltere’ye bir Üniversite’de ya da laboratuvarda araştırma yapmak, doktora sonrası araştırma gibi amaçlarla gidecek olan akademisyenler İngiltere akademik ziyaretçi vizesi (Academic Visitor Visa) almalıdırlar.

Akademik ziyaretçi vizesi için başvurunun doğru kategoride, doğru evraklarla tamamlanması gerekmektedir.

Araştırma süresi bu vize türünün belirlenmesi için önemlidir. 6 ayı geçmeyen bir araştırma için başvuru esnasında seçilecek kategori ile 6-12 ay arası sürecek araştırma için seçilecek kategori farklı olacaktır. 6 aya kadar olan araştırma vizesi için standart ziyaretçi vize ücreti ödenecektir fakat 6 ayı geçen kategori için harç ücreti artacaktır.

İngiltere’ye araştırma için gidecek kişi davet edildiğine dair bir mektup almış olmalıdır. Akademik seyahat nedeni, süresi, çalışılacak konu, çalışılacak kişi ve yer bilgisi bu belgede yer alacaktır.

Ayrıca araştırmacı TUBİTAK bursu ile İngiltere’ye gidiyorsa bu durumu belgeler resmi yazıları da başvuru dosyasına eklemelidir.

Tubitak desteği ile İngiltere’de araştırma yapılacağı, masrafların Tubitak tarafından karşılanacağı açıklanmalıdır.

12 aya kadar akademik ziyaret için İngiltere’ye gidecek kişiler birinci derece aile yakınlarını da Akademik ziyaretçi bağımlı vizesi (academic visitor dependent visa) ile İngiltere’ye götürebilirler.

İngiltere akademik ziyaretçi vizesine başvuracak kişi;

 • İlk defa vize başvurusu yapıyorsa,
 • Vize işlemlerine dair tecrübe sahibi değilse,
 • Vize kategorisine ait gereklilikler hakkında bilgi sahibi değilse,
 • Daha önce vize reddi aldıysa,
 • Vize formlarının doldurulması, dilekçelerin yazılması, randevu alımı, pasaport takibi gibi süreçlerde destek almak istiyorsa İngiltere akademik ziyaretçi vizesi danışmanlık hizmeti alabilir.

İngiltere Ev Hizmetlileri Vizesi Danışmanlık

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen ve ev hizmetlisini (dadı, temizlik görevlisi vb.) yanında götürmek isteyen kişiler, çalışanları için İngiltere ev hizmetlileri vizesi başvurusu yapabilirler. Bu durumda başvuru sahibi olan ev hizmetlisinin gerekli koşulları sağlıyor olması kadar, işverenin koşulları da önemli yere sahip olacaktır.

İngiltere ev hizmetlisi vizesine başvurular daha çok dadılar için yapılmaktadır. Bu nedenle bu vize türü dadı vizesi olarak da adlandırılır.

İngiltere dadı vizesi için; dadının işvereni için en az 1 yıldır çalışıyor olması gerekmektedir. İşverenin ise İngiltere’ye 6 aya kadar bir seyahat için gidiyor olması, dadının İngiltere’deki masraflarını karşılayabileceğine dair kanıtlar sunması gerekmektedir.

İngiltere ev hizmetlileri vizesi İngiltere kısa süreli çalışma vizesi türüdür. Bu özel vize türü için İngiltere ev hizmetlileri vizesi danışmanlık hizmeti alınması olumlu sonuç alınmaması İçin çok önemlidir.

Danışmanlık hizmeti alınmadan başvuru yapılacak ise mutlaka resmi web sitesi üzerinden tüm detaylar incelenme, İngiltere dadı vizesi şartlarına hakim olunmalıdır.

‘’ İngiltere dadı vizesi ’’ yazımızı okuyarak vize türüne dair daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

AB Vatandaşları ve Aile Yakınları İçin İngiltere Vize Danışmanlık

Brexit ile beraber Ab vatandaşlarının İngiltere’deki hakları ile ilgili değişikler olmuştur. Ab pasaportuna sahip kişiler İngiltere’ye vizesiz girmeye devam edebilecekler fakat İngiltere’de oturum almak için belirli şartları sağlamak durumunda olacaklardır.

Örneğin; İngiltere’de çalışacak kişiler Brexit öncesinde olduğu gibi AB pasaportu ile ülkeye giriş yaparak oturum alamayacak, çalışma nedeniyle oturum almak için bir şirketten Cos (Confirmation of Sponsorship) mektubu alacaklardır. Bu hakkı elde eden AB pasaport sahibi kişi aile üyelerini de yanına alabilecektir.

AB vatandaşı eş ve aile yakınları için geçerli olan İngiltere Eea Family Permit vizesi 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir. Bu tarihten sonra İngiltere’de oturum hakkı bulunan AB vatandaşları aile yakınlarını yanlarına almak için farklı vize kategorisine başvuru yapacaklardır.

AB vatandaşları eş ve aile yakınlarının sağlaması gereken şartlar zorlaşacak, İngiliz vatandaşı eş başvurusuna benzer koşullara sahip olunması beklenecektir.

İngiltere Start-up Vize Danışmanlık

Yenilikçi bir fikre sahip olan girişimciler, İngiltere Start-up vizesine başvuru yaparak İngiltere’de kendi işletmelerini kurabilirler.

İngiltere Start-up vize onayı için öncelikle kişinin İngiltere’de yapacağı işin girişim niteliği taşıması gerekmektedir.

Ayrıca kişi onay için dil yeterliliği, sermaye gibi önemli koşulları da sağlıyor olmalıdır.

Start up vize başvurusu yapacak kişi; 18 yaşından büyük olmalı, İngilizce biliyor olmalı ve orijinal iş fikrine sahip olmalıdır. Bu iş fikri başvuru öncesi onaylanmış kurul (endorsing body) tarafından değerlendirilmeli ve kabul edilmiş olmalıdır.

Endorsing body’ler (endorsing bodies) iş fikrine onay verir ve kabul sonrası işletmenizi denetler.

Start-up vizesine dair daha detaylı bilgi almak için ‘’ İngiltere Start-up Vizesi Başvuru Şartları ve Evraklar ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Start up vizesine başvuru yapacak kişi;

 • Endorsing body belirlenmesi,
 • Start-up vizesi iş planı hazırlanması,
 • Vize için sahip olunması gereken sermayenin hesaplanması,
 • Online başvuru, ödeme, randevu işlemlerinin yapılması,
 • Vize evraklarının hazırlanması süreçlerinde İngiltere Start-up vize danışmanlık hizmeti alabilir.

İngiltere Innovator Vize Danışmanlık

Brexit ile beraber sona eren Ankara Anlaşması vizesi sonrası, İngiltere’de iş kurmak için farklı vize türleri gündeme gelmiştir. Bu vize türlerinden biri yatırım yoluyla İngiltere’de işletme kurulumu sağlayacak olan İngiltere İnnovator vizesidir.

İnnovator vizesi için başvuru sahibinin bazı koşulları sağlaması gerekmektedir.

Bu koşullardan en önemlisi, İnnovator vizesini Start-up vizesinden ayıran sermaye koşuludur.

Innovator vizesi için:

 • Yenilikçi bir iş fikri olmalıdır.
 • B2 seviyesinde İngilizce dil yeterliliği belgelenmelidir.
 • 50.000 Pound sermaye gösterilmelidir.
 • Endorsing body onayı alınmış olmalıdır.

İngiltere Innovator vize başvurusu için sektör kısıtlaması/koşulu bulunmamaktadır. Girişim niteliği taşıyan herhangi bir iş fikri vize almayı
sağlayabilir.

Innovator vizesi 3 yıllık olarak verilmektedir. 3 yılın sonunda ise kişi gerekli koşulları sağlaması halinde süresiz oturum hakkı elde edebilmektedir. Ayrıca Innovator vize sahibi kişi eşini, en az 2 yıldır birlikte olduğu partnerini ve 18 yaş altı çocuklarını da İngiltere’ye götürebilir.

İngiltere Innovator vizesine başvuru yapacak kişi;

 • Endorsing body belirlenmesi,
 • Innovator vizesi iş planı hazırlanması,
 • Vize için sahip olunması gereken sermayenin kontrolü,
 • Online başvuru, ödeme, randevu işlemlerinin yapılması,
 • Vize başvuru evraklarının hazırlanması ve tercüme işlemleri süreçlerinde İngiltere Innovator vize danışmanlık hizmeti alabilir.

İngiltere Vize Reddine İtiraz Danışmanlığı

İngiltere vize başvuruları online başvuru ve Vize Başvuru Merkezi (VAC-Visa Application Center) pasaport teslimi işlemleri sonrası, vize kategorisine bağlı olarak İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu ya da Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) tarafından değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonrası vize ret kararı verilmesi durumunda, ret mektubu kişi ile elektronik ortamda paylaşılmaktadır.

İngiltere vize ret e-maili çevrimiçi başvuru işlemleri tamamlanırken kullanılan e- posta adresine iletilmektedir. Ret mektubu ile ret nedenleri detaylı açıklanmakta, ret gerekçeleri başvuru dosyasında verilen beyanlar ve sunulan evraklar üzerinden anlatılmaktadır. Ret gerekçeleri bazen hatalı başvuru, eksik evrak gibi nedenleri de içerebilmektedir. Bu ve benzeri durumlarda kişi yeni bir başvuru yaparak ilk başvurudaki hataları düzeltmeyi ve onay almayı deneyebilir.

Başvuru yapılan kategori itiraz hakkı tanınan bir kategori ise yeni başvuru yerine İngiltere redde itiraz başvurusu da yapılabilir.

Kısa süreli ziyaretçi vize kategorileri için İngiltere vize reddine itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Örneğin; turistik İngiltere vize reddi, aile ziyareti İngiltere vize reddi ya da ticari İngiltere vize reddi alınması halinde itiraz başvurusu (Administrative Review) yapılamayacaktır. Ret sonrası yeni başvuru yapılarak yeniden başvurunun değerlendirilmesi talep edilebilir.

İngiltere vize reddi sonrası danışmanlık hizmeti alarak;

 • Önceki başvuruda yapılan hataların incelenmesini,
 • Başvuru dosyasının eksiklerinin belirlenmesini,

Ret maddelerinin detaylı incelenerek yeni başvurunun bu gerekçeleri ortadan kaldırılacak şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. ‘’ İngiltere Vize Reddi Sonrası Tekrar Başvuru ’’ yazımızı okuyarak;

 • İngiltere vize reddi almamak için yapılması gerekenler,
 • Vize reddi sonrası yeni başvuru yapılırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere vize reddi danışmanlık hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışmayan Kişiler İçin İngiltere Vize Danışmanlığı

İngiltere’ye seyahat edecek olan fakat; vize için gösterilmesi zorunlu finansal resmi kaynakları belgelemekte zorlanacak kişiler alternatif başvuru yöntemleri için danışmanlık hizmeti almayı tercih edebilirler.

Danışman firmalar çalışmayanlar ve düzenli resmi geliri olmayan kişiler için ek destekleyici dokümanlar talep ederek ve durumu açıklar dilekçeler yazarak başvuru yapabilirler.

Çalışmayanların İngiltere vizesi alması mümkün olabilmektedir. Süreçte önemli olan seyahat masraflarının karşılanabileceğinin kanıtlanabilmesi ve özel durumları anlatan bir başvuru yapılmasıdır.

Çalışmayanlar için danışman desteği ile başvuru yapıldığında;

 • Sponsorlu başvuru işlemi konusunda doğru bilgilendirme sağlanabilir,
 • Resmi olarak belgelenemeyen ek gelirlere ilişkin kanıtlar destekleyici evrak olarak dosyaya eklenebilir,
 • Vize başvuru formunda finansal durum bölümleri mevcut duruma uygun doldurulabilir,
 • Kişinin durumunu varsa resmi olmayan gelirlerini açıklayan dilekçe yazılabilir.

‘’ Çalışmayanlar İçin İngiltere Vizesi Alma Şartları ’’ yazımızı okuyarak dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çalışmayan kişiler için İngiltere vize danışmanlığı almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

İngiltere vize başvuru ücretleri gibi İngiltere vize danışmanlık ücretleri de vize süresine ve vize kategorisine göre değişmektedir. İngiltere vize başvurusu için yapılması gerekenler diğer ülke vize başvuru süreçlerine oranla daha zordur.

Doldurulan vize formu daha uzun, evrak yükleme işlemleri meşakkatlidir. Ayrıca vize ret oranları yüksek olan İngiltere için başvurunun tüm aşamalarının hatasız tamamlanması gerekmektedir. Süreçte yapılan hatalar İngiltere vize reddine neden olabilmektedir.

Kısa süreli ziyaretçi vizeleri, kısa süreli eğitim vizeleri, transit vize işlemleri gibi kategorilerin vize danışmanlık ücreti çok yüksek değildir fakat; aile birleşimi, Eea family permit, uzun dönem eğitim, çalışma vizeleri, Start up ve Innovator vizeleri, İngiltere tek temsilci vizesi, İngiliz pasaportu çıkarma gibi hizmetlerin ücretleri yüksektir.

Bu tutarlar için alınan danışmanlık ücretlerinde de önemli tutar farkları olabilmektedir.

İçinde pek çok vize türü barındıran, en çok başvuru yapılan standart ziyaretçi vizeleri için İngiltere vize danışmanlık ücretleri 90-150 Dolar arasında değişmektedir.

İngiltere vize danışmanlık hizmeti alacak kişilerin hizmet alacakları firmadan;

İlgili kategori vize harç ücreti ve vize danışmanlık ücreti bedelini ayrı ayrı talep etmesini,

Süreçte ihtiyaç duyulacak ek işlemler için (dilekçe yazımı, fotokopi işlemleri, randevu işlemleri, kargo-kurye hizmetleri gibi.) ek ödeme yapılıp yapılmayacağının sorgulamalarını tavsiye ediyoruz.

Çok sık sorulan ‘’En ucuz İngiltere vize danışmanlık firması hangisidir?’’ sorusunun yanıtı için firmalardan ücret bilgisi e-postaları talep edebilir, ayrıca çalışma koşulları ve verdikleri hizmet detaylarını da isteyebilirsiniz.

İngiltere Hızlı Vize Alma Danışmanlık

İngiltere seyahati acil olan kişiler vize başvurularını kısa sürede tamamlamak için danışmanlık hizmeti almayı düşünebilirler fakat; danışman firmalar vize başvurusunun kısa sürede sonuçlanması konusunda dosya işleme alındıktan sonra yetki sahibi değillerdir.

İngiltere vize danışmanlık firmaları hızlı vize işlemleri için sizi doğru hizmete yönlendirebilir ve bu hizmetin oluşturulması, satın alınması işlemlerini sizin adınıza tamamlar.

Ayrıca danışman firmalar başvuru prosedürlerini daha kısa sürede tamamlayarak randevu alım aşamasına kısa sürede geçebilirler.

İngiltere seyahatiniz acilse danışmanlık firması temsilcisine mutlaka dosyanızın ne zaman işleme alınacağını sormanızı tavsiye ederiz.

İngiltere vize randevuları genellikle 2-7 gün sonrası alınabilmektedir fakat yoğun dönemlerde en yakın randevu tarihi yaklaşık 10-14 gün sonrasını da bulabilmektedir.

Bu nedenle formların kısa sürede doldurulması ve randevu alımı süreci hızlandırabilir.

İngiltere vize işlemlerinin hızlı sonuçlanması ve daha konforlu bir ortamda tamamlanabilmesi için, işlemlerin tamamlanacağı Tls Contact vize başvuru üzerinden satın alınabilecek ek hizmetler bulunmaktadır.

Bu ek hizmetlerle vize çıkış süresi hızlandırılabilir, erken tarihe randevu alınabilir, vip hizmet alınabilir ya da başvuru merkezi görevlilerinden form doldurma, evrak yükleme gibi hizmetler alınabilir.

 • Yardımlı Servis (Assisted Service):

Başvurunun tamamlanması için zorunlu evrak tarama işlemi başvuru merkezi tarafından tamamlanır. Hizmet ücreti 590 TL’dir.

Tutar randevu günü Tls Contact’ta ödenebilir. Bu hizmetin satın alınmak istenmesi halinde vize randevusu ‘’Assisted’’ olarak alınmış olmalıdır.

 • Yardımlı Servis Yerleşim (Assisted Service Settlement):

Yerleşim kategorisi başvuruları için de evrak tarama hizmeti alınabilir. Hizmet ücreti 1.840.00 TL’dir.

 • Esnek Randevu (Flexi Appointment):

Sistem üzerinden alınan randevu tarihinde kişi randevuya katılamayacaksa ya da randevu aldığı tarihi öne almak isterse bu hizmeti satın alarak çalışma saatleri içinde dilediği zaman randevuya katılabilir. Yoğun dönemlerde merkez hizmeti kullanıma kapatabilir.

Hizmet ücreti 1.500.00 TL’dir. Tutar Tls Contact’a randevu günü kredi kartı ile ödenebilir.

 • Pasaportsuz Başvuru (Keep My Passport):

Pasaportunu randevu günü teslim etmek istemeyen, başvuru işlemdeyken farklı seyahat planı olan kişiler pasaportsuz başvuru hizmeti satın alabilirler.

Hizmet ücreti olan 1.125.00 TL randevu günü ödenebilir.

 • Ekspres Vize-Öncelikli Vize Hizmeti (Priority Visa Service):

Vize çıkış süresini kısaltmak isteyen kişiler vize sonuçlanma süresini 5 iş gününe düşürmek için bu hizmeti satın alabilirler.

Hizmet ücreti 250 Pound’tur. Tutar randevu alımı esnasında başvuru sistemi üzerinden kredi kartı ile ödenir.

 • Ekspres Vize-Öncelikli Vize Hizmeti Yerleşim (Priority Visa Service-Settlement):

Yerleşim kategorisi için de hızlı vize hizmeti satın alınabilir. Hizmet ücreti 573 Pound’tur.

 • Süper Ekspres Vize- Süper Öncelikli Vize Hizmeti (Super Priority Visa Service):

Vize başvurusunun 1 günde sonuçlanması isteyen kişiler, sadece İstanbul’dan başvuru yapılması durumunda kullanılacak bu hizmeti 956 Pound ödeme yaparak satın alabilirler. Ödeme online başvuru esnasında yapılmalıdır.

 • Vip Başvuru (Premium Lounge):

Başvurusunun rahat bir ortamda, kendisi için hizmet veren temsilci yardımıyla tamamlanmasını isteyen kişiler 1.750.00 TL ödeyerek vip İngiltere vize randevusu alabilirler. Hizmetin vize sonucuna etkisi olmayacaktır.

Bu hizmet randevu yoğunluğu olan dönemlerde ek ödeme ile daha erken bir güne randevu alımını da sağlayabilir.

 • Özel Saatler İçin Randevu (Prime Time Appointment):

Mesai saatlerinde uygun olmayan, başvurusunu mesai saatleri başlamadan tamamlamak isteyen kişiler prime time İngiltere vize randevusu alabilirler.

Bu hizmet randevu yoğunluğu olan dönemlerde ek ödeme ile daha erken bir güne randevu alımını da sağlayabilir.

Hizmet ücreti 1.650.00 TL’dir.

 • Grup Başvurusu Hizmeti (Group Service):

Grup halinde başvuru yapacak kişiler, aynı gün ve saatlerde randevuya katılım sağlamak için bu hizmetten faydalanabilirler.

Hizmet ücreti 1.230.00 TL’dir. İşlem öncesi başvuru merkezi Tls Contact’tan onay alınmış olmalıdır.

İstanbul İngiltere Vize Danışmanlık

İstanbul’da yaşayan ve İngiltere vize danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler başvuru işlemleri için İstanbul’da bulunan İngiltere vize acentalarından destek alabilirler. İşlemler için evrakları posta yoluyla ya da danışman firma için de uygunsa e-posta yoluyla iletebilirler.

Evrakların kontrolleri yapıldıktan sonra vize randevusu İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Tls Contact Vize Başvuru Merkezi’nden alınacaktır.

İstanbul’da bulunan İngiltere vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • Rota Vize
 • Setur
 • Praxis Visa Solutions
 • Vista
 • CSS Legal
 • Taksim Vize
 • Mavi Düş Turizm

Kadıköy İngiltere Vize Danışmanlık

Kadıköy, Üsküdar, Pendik, Kartal, Ataşehir gibi İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinde ikamet eden ve kendisine yakın danışmanlık firması ile işlemlerini tamamlamak isteyen kişileri Kadıköy İngiltere vize danışmanlık firmaları aracılığı ile işlemlerini tamamlayabilirler.

Kadıköy’den İngiltere vizesi alacak kişilerin randevu işlemleri için Avrupa Yakası’nda bulunan vize başvuru merkezine şahsen gitmeleri gerekecektir.

Kadıköy’de ya da Altunizade’de İngiltere Vize Merkezi bulunmamaktadır.

Kadıköy İngiltere vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • Kadıköy Vize
 • Setur
 • Vize başvuru merkezi

İzmir İngiltere Vize Danışmanlık

Aliağa, Bayraklı, Bergama, Urla, Foça, Dikili, Çeşme, Tire, Selçuk, Menderes, Buca, Bornova, Bayraklı gibi İzmir ilçelerinde ikamet eden kişiler İzmir’deki İngiltere danışmanlık firmalarından ve İstanbul, Ankara gibi illerde bulunan danışmanlık firmalarından hizmet alabilirler.

İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunan illerdendir. Bu nedenle İzmir’de ikamet eden kişilerin İngiltere vize başvurusu için Ankara ya da İstanbul’a gitmeleri gerekmeyecektir.

İzmir İngiltere vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • CSS Legal
 • Setur
 • BRS Global
 • Vista
 • Vize 35
 • Ege Vize
 • İzmir Vize Merkezi
 • Jolly Tur

Antalya İngiltere Vize Danışmanlık

Akseki, Aksu, Alanya, Kaş, Konyaaltı, Kepez, Manavgat gibi Antalya ilçelerinde ikamet eden kişiler Antalya’da ya da diğer illerde bulunan İngiltere vize danışmanlık firmalarından hizmet alabilirler.

İşlemlerin tamamlanması ve randevu alınması sonrası başvuru sahibinin İstanbul ya da Ankara’ya gitmesi gerekmeyecektir. Randevu Antalya’da bulunan İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden alınabilir.

Antalya İngiltere vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • Setur
 • Vize Antalya
 • Nero Vize
 • Jolly Vize
 • CSS Legal

Gaziantep İngiltere Vize Danışmanlık

Şahinbey, Şehitkamil, İslahiye, Nizip, Oğuzeli, Araban gibi Gaziantep ilçelerinde yaşayan kişiler İngiltere vize işlemleri için Gaziantep’te bulunan ya da diğer şehirlerde bulunan danışmanlık firmalarından hizmet alabilirler.

Gaziantep’te yetkili İngiltere vize başvuru merkezi bulunduğu için başvuru sahiplerinin randevuya katılım için İstanbul ya da Ankara’ya gitmeleri gerekmeyecektir.

Gaziantep İngiltere vize danışmanlık firmaları:

 • SaltVisa
 • Setur
 • Vize Form
 • İl-Çe Tercümanlık
 • CSS Legal
Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 24 Ortalama: 5]

10 Yorum “İngiltere Vize Danışmanlık”

 1. Mehmet U. says: 10 Haziran 2021 at 09:53

  Merhaba, kolaylıklar diliyorum.
  Türkiye’de ikamet ediyorum, 15 yıllık bir şirketim var. Daha önce İngiltere vize reddim ve İngiltere vize başvurum olmadı. Pasaportumda USA ve pek çok Schengen vizesi mevcut.
  İngiltere’ye çocuklarımla beraber yerleşmeyi planlıyorum. Amacım İngiltere’de faaliyeti devam etmekte olan bir petrol istasyonunu devralmak. Çocuklarım 20 ve 24 yaşlarında, üniversite öğrencisi. Onları da yanımda götürmek için yapmam gerekenler neler olacak? Yaşlarından dolayı İngiltere’ye benim vize durumumla yerleşemezlerse ve gerekli olursa şirkette çocuklarımı da pay sahibi gösterebiliriz.
  İngiltere vize türü ve gerekli prosedürler, ücretler hakkında sizlerden bilgi ve destek rica ediyorum. Talep etmeniz halinde gerekli olan diğer bilgileri de sizinle paylaşabilirim böylece hangi kategoriye daha uygun olduğumuzu anlamanız kolaylaşabilir.
  İlginiz için teşekkürler.
  saygılar.

 2. Begüm h. says: 23 Temmuz 2021 at 12:11

  Sayın ilgili merhaba, İngiltere vize danışmanlık hizmetlerine dair bilgiye ihtiyacım var.
  Set calisaniyim, 7yildir bu sektördeyim. Daha önce İngiltere de dahil olmak üzere vizeler aldım ve seyahat ettim. İngiltere vize danışmanlık hizmeti almadan, kendim turist vizeleri aldım fakat şuanda amacım biraz farklı.ingiltere ye gitmek ve orada kalmak istiyorum ama doğru yöntem konusunda danışmanlığı ihtiyacim var.
  İngilizler için projeler yaptım ve şuanda da proje kapsamında devam çekimleri için Danimarka’dayim.Devamlilik asistanı olarak çalışıyorum. Ağustos ayında İngiltere ye projenin devamı için gitmek istiyorum.Trainee Script Supervisor olarak çalıştığım kişinin yanına gidiyor olacağım yine. Proje dönemsel ama ben artık İngiltere ye yerleşmek istiyorum.
  Başvuruyu dönemsel, yani proje bazlı mi yapmalıyım yoksa yerleşmek üzere mi? Yardımınızi rica ediyorum.
  Freelance çalışanlar için İngiltere vize şartları, işlemleri nelerdir?
  Teşekkürler

 3. Gizem P. says: 30 Temmuz 2021 at 12:30

  Merhaba, İngiltere vizesi hakkında verdiğiniz bilgileri okudum. Ben kendi durumumdan bahsederiz sizden İngiltere vizesi için tavsiye almak isterim.
  Türkiye’de öğrenciyim, İstanbul üniversitesinde 3.sınıftayım. İngiltere’ye orada yaşayan bir arkadaşımı ziyaret için gideceğim. Arkadaşım da İngiltere’de öğrenci, yüksek lisans öğrencisi.
  Başvurumu yaparken kendisinden davet mektubu almalı mıyım karar veremedik çünkü arkadaşım küçük bir evde kalıyor ve burslu okuyor. Yani bana sponsor olabilecek durumda değil ve vatandaşlığı da yok. Akrabalık bağımız da olmadığı için vize için bana sponsor olması ya da beni İngiltere’ye davet etmesi riskli olur mu?
  İlk defa vize alacağım ve İngiltere’nin zor vize verdiğini biliyorum -özellikle turist olarak başvuru durumunda- Konu hakkında sizin tavsiyenize ihtiyacım var. İlk vize, turist olduğunuza inanmazlar davetiye alın mı dersiniz yoksa turist vizesine mi başvuru yapmalıyım?
  Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

 4. Necati Y. says: 9 Ağustos 2021 at 06:00

  merhaba, iyi günler ben Yozgat’ta yaşıyorum ingiltere liverpoolda kız arkadaşım var bana davetiye de gönderecek ben özel bir kurumda ingilizce öğretmenliği yapıyorum eylül gibi de vize başvurusu yapmayı düşünüyoruz ilk etapta 6 aylık turist olarak vize için ve vize danışmanlığı hakkında bilgi almak istiyorum , onnline oluyor mu yoksa istanbula gelmek şart mı bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler

 5. Aysegul K. says: 14 Eylül 2021 at 13:22

  Merhaba, İngiltere’ye dil eğitimi için ve sonrasında üniversite eğitimi için gitmek istiyorum. Öğrenci vize türleri ve dil okulu ya da uzun dönem öğrenci vizesi şartlarına, bu vize türleri arasındaki farklara dair net bilgilere ulaşamadım.
  Daha kolay vize alabilmek için hangi İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapmam gerekir ve bu türler için sağlanması gereken şartlar nelerdir?
  Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

 6. Damla G. says: 26 Kasım 2021 at 17:20

  Merhaba, İngiltere vize danışmanlığı almak istiyorum. Ev hanımı olarak başvuru yapacağım, turistik vize almak istiyorum.ingiltere de arkadaşım ve kuzenim var fakat onlardan davetiye almalı mıyım? Vizenin çıkması için davetiye fayda sağlar mı?
  İngiltere vizesi için ev hanımlarınin vizesi almasi zor müdür? Vizenin çıkması için neler yapabiliriz? Sponsorla başvurunun detaylarını verir misiniz?
  Yanıtlarıniz ve yardımlarınız için teşekkürler.

 7. Ela Nur says: 7 Aralık 2021 at 17:59

  Yedi yıllık birliktelikten sonra 1 ay önce çifte vatandaş (Bulgaristan/Türkiye) eşim ile Türkiye’de evlendik. Eşim Brexit öncesi İngiltere’ye yerleşmişti. O yüzden pre-settled status’e sahip. Benim için family permit vizesine başvurmak istiyoruz. İşini yeni değiştirdiği için 5 yıllık süresiz oturum izni veren aile birleşiminin koşullarını karşılamıyoruz. Family permit vizesi için elimizde evrak olarak ilişkimizin uzun süreli olduğunu kanıtlar nitelikte yazmış olduğum Proof of Relationship Letter ve farklı senelerden çekilmiş fotoğraflarımız, Apostilli Formule B belgesi, Apostilli Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Pasaportlarımız ve Kimliklerimiz (eşim için iki vatandaşlığına da ait) mevcut. Ayrıca Bulgaristan vatandaşı da olduğu için evliliğin Bulgaristan’da tanıtıldığına dair Grajdanski Brag belgesi aldık belgede evlilik tarihimiz ve Türkiye’de evlendiğimiz yazıyor fakat bu belgenin apostili mevcut değil. Eşimin Bulgaristan kimliğindeki ismi Yumit, Türk kimliğindeki ismi Ümit ve türkiyede doğduğu ve sonradan Bulgaristan vatandaşı olduğu için Türkiye’de isim denklik belgesi görünmüyor ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinde Bulgaristan vatandaşlığının kaydı görünmüyor. Grajdanski Brag belgesinin apostilsiz olması ve nüfus kayıt örneğimde Bulgaristan vatandaşlığının görünmemesi vize başvurumuzda sorun çıkarır mı onu öğrenmek istiyoruz. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

 8. Aymelek Büke says: 3 Ocak 2022 at 12:44

  Merhaba, ben Aymelek Büke.
  25 yaşındayım. 2019 dan beridir aktif olan lokanta sahibiyim. İş yerimin banka hesabı ve şahsi hesabım dönmekte girdi çıktı olarak yakın tarihte adıma araba alacağım ve bir apartman dairesi almayı planlıyorum. Birleşik Krallık (İngiltere) vatandaşı olan akrabamdan davetiye alacağım. ve Temmuz gibi İngiltere turist vizesi için başvuru yapmayı düşünüyorum. Yakın tarihte adıma alacağım araba ve ev bir sorun teşkil eder mi? Aldığım turistlik vize çok girişli olması lazım çünkü ilk. Etapta oraya gidip 1 hafta sonra döneceğim sonra tekrar oraya gitmem gerekiyor.

 9. Rasim Y says: 13 Ocak 2022 at 10:02

  Merhaba,
  26 yaşındayım. Üniversiteden yeni mezun oldum ve uzun süredir borsada işlem açıyorum. Geçimimi borsadan kazandığım paradan sağlıyorum.
  Yaz zamanı için yurt dışı tatili planlıyorum avrupa ülkeleri (italya, macaristan) ve ingiltereye. Uzun arayışlarım sonucunda vize danışma şirketlerinde bu konuyla ilgili net bir bilgi bulamadım.
  Acaba ne gibi belgelere ihtiyacım olur bilmiyorum beni bu konuda biraz bilgilendirebilir misiniz ?
  Seyahat zamanıma yakın zamanda kazanıp belgelendirebileceğim ve bankaya aktarabileceğim paralar sorun yaratırmı?
  Veya bu şekilde borsadan kazanç sağlayan insanlar vize alabiliyor mu ?
  Sorularıma yanıt verebilirseniz çok sevinirim.

 10. Deniz says: 28 Eylül 2022 at 09:55

  Merhaba, İngiltere vizesi danışmanlık ücretlerinizi güncel olarak öğrenebilir miyim? 2 yıllık ya da 5 yıllık başvuracağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!