Ağustos 14, 2020 - Blog

İngiltere Vize Durumu Sorgulama

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, İngiltere vize durumu sorgulama konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

İngiltere vize başvuru işlemlerini tamamlamış, parmak izi vererek pasaportunu teslim etmiş başvuru sahipleri başvurularının her aşamasının takibi için İngiltere vize durumu sorgulama yapabilir, değerlendirme aşamalarını takip edebilirler.

İngiltere vize başvuru sonuçlanma süresi başvuru türünüze göre değişir fakat başvurunuz yerleşim kategorisine girmiyorsa işlem sonuçlanma süresi 21 gün olacaktır. 21 gün (15 iş günü) olan işlem değerlendirme süresi, İngiltere vize randevu günü sonrası başlar. Başvurunuzla ilgili özel bir durum yoksa, İngiltere Konsolosluğu vize bölümüne bağlı önemli bir yoğunluk yoksa ya da başvuru değerlendirme süreniz Konsolosluk tatil günlerine denk gelmiyorsa bu süre 21 günü geçmeyecektir.

İngiltere vize başvurunuz sonrası, İngiltere vize sonucu sorgulaması yapmak için başvuru işlemlerinizi tamamladığınız e-posta adresinize gelen oturum açma linkini tıklamalı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapmalısınız. İngiltere vize sonucu mail yoluyla ulaştırılmaz fakat süreçte pasaportunuzu Tls Contact’tan teslim almanız için pasaportunuzun başvuru merkezine ulaştığına dair e-posta alacaksınız. (Bkz: TLS Contact kimdir?)Bazen teknik aksaklıklardan dolayı bu e-posta ulaşmayabilir. Bu nedenle dilerseniz tüm aşamaları tek tek başvuru sistemi üzerinden kontrol ederek İngiltere vize durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

İngiltere vize başvuru durumunuza dair Tls Contact ya da İngiltere Konsolosluğu üzerinden bilgi verilmemektedir.

İngiltere vize durumu kontrolü için başvuru sistemine giriş yaptıktan sonra ‘’Track My Application’’ butonuna tıklayarak İngiltere başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

Parmak izi verdiğiniz gün, yani İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden işlemlerinizi tamamladığınız gün başvuru sisteminde ‘’Biometric Enrollment Done’’ ibaresinin yeşil tikli olduğunu göreceksiniz. Bu ibare parmak izi verdiğinizi ve başvurunuzun TLS Contact tarafından sorunsuz alındığını gösterir.

Diğer başvuru aşamaları ise; Application Transferred to DMC, Application Received By DMC, Application Transferred to VAC, Application Received By VAC ve Passport Picked By Applicant’tır.

İngiltere Vize Durumu Sorgulama Terimleri

 • Application Transferred To DMC (Uk Goverment Decision Making Center) Ne Demek?

Başvurunuzun Tls Contact tarafından değerlendirilmek üzere İngiltere Hükumeti Karar Merkezi’ne gönderildiğini belirtir ibaredir.

 • Application Received By DMC Ne Demek?

İngiltere vize başvurunuzun değerlendirilmek üzere vize bölümü tarafından teslim alındığını belirtir ibaredir.

 • Application Transferred To VAC Ne Demek?

İngiltere vize başvurunuzun değerlendirme aşamasının sona erdiğini, pasaportunuzun tekrar vize başvuru merkezine (TLS Contact) gönderildiğini belirtir.

 • Application Received By VAC Ne Demek?

Pasaportunuzun parmak izi verdiğiniz ve işlemlerinizi tamamladığınız İngiltere vize başvuru merkezi Tls Contact’a ulaştığını ve teslime hazır olduğunu belirtir.

 • Passport Picked By Applicant Ne Demek?

Pasaport başvuru sahibi tarafından ya da pasaportu alması için yetkilendirilmiş kişi tarafından teslim alındığını belirtir ifadedir.

Yukarıdaki İngiltere vize başvuru sonucu sorgulama aşamalarında vize sonucunuzun olumlu ya da olumsuz olduğuna dair bilgi verilmez. İngiltere vize sonucunu sistemden öğrenmeniz ya da telefonla İngiltere vize sonucunuz hakkında bilgi almanız mümkün değildir.

Ayrıca İngiltere Tls Contact telefon ile ulaşabileceğiniz ve bilgi alabileceğiniz bir başvuru merkezi değildir. İngiltere vizenizin sonucu pasaportunuzu teslim aldığınızda öğrenebileceksiniz.

Sistem üzerinden pasaportunuzun Tls Contact’a ulaştığını öğrenmeniz durumunda ya da e-posta yoluyla pasaportunuzun teslime hazır olduğu bilgisini aldıktan sonra, başvuru esnasında kargo seçeneği seçmediyseniz, pasaportunuzu İngiltere pasaport teslim saatleri içinde teslim alabilirsiniz.

Tls Contact pasaport teslimatları 10:00-16:00 saatleri arasında yapılmaktadır fakat Covid-19 nedeniyle çalışma gün ve saatlerinde değişikliğe gidilmiştir. İngiltere vize başvuru merkezi Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri hizmet vermekte, pasaport iadelerini ise bu günlerde 10:00-15:00 saatleri arasında yapmaktadır.

Normal çalışma dönemine geçildiğinde tekrar güncelleme yapılabilir; bu nedenle başvuru öncesi ya da pasaport teslim almaya gitmeden önce ilgili başvuru merkezinin çalışma saatlerini ve İngiltere vizesi pasaport geri alma saatlerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Başvurunuzu teslim almak için randevu günü tarafınıza teslim edilen Checklist’i ve kimlik fotokopinizi yanında bulundurmanız gerekiyor. Pasaportunuzu sizin adınıza çalıştığınız vize acentası ya da bir yakınınız teslim alacaksa yine checklist, kimlik fotokopisi ve yetki yazısı ile pasaport teslim alınabilecektir.

Mesaj Gönderin

Bize Ulaşın

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 11 Ortalama: 4.9]

  Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
  [Toplam: 11 Ortalama: 4.9]

  13 Yorum “İngiltere Vize Durumu Sorgulama”

  1. yasin says: 16 Ocak 2021 at 02:14

   ankara anlasmasi ile ingiltereye vize basvurusu yaptim 3 ayi geçti ama hiçbir şekilde cvp alamadim G maile yazdım ama sonuç yok ne zaman açıklanır acaba saygılar iyi calismalar

   1. Salt Visa says: 16 Ocak 2021 at 23:13

    Yasin Bey Merhaba, İngiltere Ankara Anlaşması vize başvuru sürecinde dair bilgi almak üzere SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ediyoruz.

    İngiltere Ankara Anlaşması vize başvurularının normal sonuçlanma süresi 6-8 haftadır fakat başvuru son kabul tarihinin 31 Aralık 2020 olarak açıklanması sonrası Ankara Anlaşması’na başvuranların sayısı hızlı bir artış göstermiştir. Bu artış ile birlikte Ankara Anlaşması vize değerlendirme süreleri yoğunluğa bağlı uzamıstır. Başvuru yoğunluğuna ek olarak Covid-19 sürecinde Home Office çalışma sürelerinin kısalmasının da değerlendirme sürelerini etkilediğini düşünmekteyiz.

    İçinde bulunduğumuz Ankara Anlaşması taleplerinin arttığı süreçte, başvuruların sonuçlanma süresi 3 ayı bulabilmektedir. Bu süre daha fazla da uzayabilmektedir. Ekim ayı başında başvuru yapan ve hala Ankara Anlaşması başvuru sonucunu alamayan pek çok başvuran bulunmaktadır. Bu nedenle endişelenmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir.
    Ankara Anlasmasi süreciniz devam ederken dilerseniz Ankara Anlaşması durum sorgulama için Home Office’e e-posta gönderebilirsiniz. Bu e-postada başvuru numaranızı, pasaport numaranızı ve başvuru tarihinizi mutlaka belirtmelisiniz fakat yine yoğunluğa bağlı mailinize dönüş yapılamayabilir.

    Başvurunuz devam ederken değerlendirme yapan kisiler mülakat için ya da başvurunuzu dair bazı sorular için size ulaşmak isteyebilirler. Bu nedenle başvuru esnasında Ankara Anlaşması formunda verdiğiniz mail adresini sık sık kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.
    En kısa zamanda olumlu başvuru sonucunuzu almanızı diliyoruz.
    Bize ulaştığınız için yeniden teşekkür ederiz…

  2. Mehmet emin says: 19 Ocak 2021 at 00:28

   İyi günler öncelikle ben mehmet emin 31 Aralık’ta İngiltere için dosyamı Ankara’ya verdim ve biliyorum kısa sürede sonuclanmiyacagini benim tek bir sorum olacaktı sizlere önceden TLS contac girip pasaport gelip gelmedegini ogrene biliyorum dum simdi ise girdiğim de olmuyor sisteme girilmiyor bu konu da bir bilginiz varmi daha önce sisteme giriyordum ama şuan giremiyorum bizi aydınlatırmisiniz.?

  3. Meltem says: 19 Şubat 2021 at 13:15

   Hızlı vize için başvuru yaptık 30 iş günü dendi maillere cevap verilmiyor hiç bir bilgi alamıyorum telefon numarası yok ve vizem hala gelmedi

  4. Mehmet ali says: 1 Mart 2021 at 22:12

   Merhaba, 10 Ocak 2021 tarihinde family permit yani aile ziyareti için 6 aylığına vize başvurusu yaptık. 30 Ocak ta sponsorun ing de varlığını vs ispatlmak için biraz daha belge istendi ve aynı gün postaladık.
   1 Mart oldu ve halen olumlu yada olumsuz olduğuna dair bir bildiri yok. Pasaportum da onlarda kaldı alamıyorum başka bir iş için. Oysaki turistik , aile ziyaretleri vs 21 iş gününde sonuçlandırdı. Toplamda 50 gün oldu

   1. Ahmet says: 25 Ekim 2021 at 05:33

    Selam siz EEA FAMILY PERMIT VIZESINE MI BASVURDUNUZ Sonuc né oldu

  5. Senem gulmez says: 3 Nisan 2021 at 14:17

   Merhabalar Ankara anlaşmasıyla bizde başvurduk 6 ay oldu hala bir cvp yok bizden sonra girenlere bile cvp geldi bizde hala bişey yok sadece 2 ci ayında bir bilgilendirme msjı geldi işlemleriniz hala devam ediyor diye ama hala bir sonuç yok yardımcı olurmusunuz

  6. Nazime says: 2 Mayıs 2021 at 13:57

   Merhaba biz Ankara anlaşmasında aile birleşme başvurumuzda pasaportum geldi fakat içinde herhangi olumlu olumsuz bir belge gelmedi bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim

  7. sude says: 6 Temmuz 2021 at 14:38

   Merhabalar Application Received By DMC aşamasından Application Transferred To VAC aşamasına ortalama kaç günde atlanır? Eşim dependant olacak sekilde Tier 4 uzun dönem öğrenci vizesine basvurdum.Basvuruya gittiğimiz günün akşamı Application Received By DMC Ne Demek oldu.Hızlı ilerliyor diyebilir miyiz?

   1. Alpaslan says: 8 Temmuz 2021 at 16:06

    Selamlar ben de aynı vizeye 29 Haziran 2021’de başvurdum. İlk 3 aşama kısa sürede yeşil oldu. Başvurduğum günü saymazsak bugün 9. gün ve 4. aşama olan “Application Transferred To VAC” yeşil oldu. Sanırım yarın pasaport teslimini yaparlar.

  8. Alpaslan says: 8 Temmuz 2021 at 16:19

   Selamlar ben de aynı vizeye 29 Haziran 2021’de başvurdum. İlk 3 aşama kısa sürede yeşil oldu. Başvurduğum günü saymazsak bugün 9. gün ve 4. aşama olan “Application Transferred To VAC” yeşil oldu. Sanırım yarın pasaport teslimini yaparlar.

  9. Fatma says: 28 Ağustos 2021 at 08:17

   merhabalar bizde ingiltere aile birlesimi icin basvurumuzu 17subat 2021 tarihinde yaptik ama hicbir sonuc yok daha olumlu yada olumsuz bir mesaj bile gelmedi tls sontaks tan takip ediyorum ama 1 ve2 ci rakamlar yesil 3 ve 4 hala duruyor alti ay oldu bilgi verirseniz sevinirim

  10. Murat says: 16 Eylül 2021 at 20:27

   Merhabalar öncelikle kolay gelsin. Ben İngiltere aile birleşimi vizesine başvurdum ve TLS contact programında pasaport tarafınızdan teslim alınmıştır yazıyor ama bana halen gelmedi . Şimdiden teşekkürler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  *

  Call Now ButtonHemen Ara!