Şubat 26, 2020 - Blog

İngiltere Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz, ” İngiltere Vize İşlemleri ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında: İngiltere vize işlemlerinin olmazsa olmazı, bilinmesi zorunlu olan, en temel, en beşeri vize işlem bilgilerini bulabileceksiniz. Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz.

İngiltere vize işlemleri birçokları için çok basit bir işlem, birçokları için gerçek anlamda bir karın ağrısı, gurur kırıcı bir durumdur. Sektörde edindiğimiz doldu dolu 10 yıllık bir tecrübenin ardından İngiltere vizesi almak gerçek anlamda zor olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki: İngiltere vize reddi alanların sayısı, İngiltere vize onayı alanların sayısını geçmiş olabilir.

İngiltere Vize İşlemleri Hakkında Son Durum

Formlarda verdiğin tüm bilgilerin evraklar üzerine teyit edilebilir olması gerekmektedir. Teyit edilemeyen bilgileri formlarda beyan etmeyiniz.

Şirket sahibi veya ortağı olup vergi levhanızda matrahsız notu var ise ve online formda gelirini yüksek göstermenizi mantıklı bir açıklamasını yapmalısınız. Aksi takdirde Konsolosluk söz konusu gelirinizin doğruluğu konusunda ikna olmayacaktır.

Geçmiş yıllarda İngiltere vize reddi almışsanız vize başvuru formunuzda almış olduğunuz vize reddinden bahsetmeniz zorunludur. Bahsetmemeniz halinde yalan beyan gerekçesiyle 5 veya 10 yıl olarak İngiltere vize başvuru yapma yasağı ile karşılaşabilirsiniz.

İngiltere vize başvuru işlemlerinde Konsolosluk web sitesi ve aracı şirket TLS Contact web sitesi olmak üzere 2 farklı sistem kullanılacaktır.

İngiltere vize başvurularında tüm başvuru sahiplerinin yaş fark etmeksizin başvuru sırasında hazır bulunması zorunludur.

İngiltere vize işlemlerinde vize süreleri başvuru sahipleri tarafından 6 aylık, 2,5 ve 10 yıllık olarak satın alınabilmektedir. Ancak süre konusunda İngiltere Konsolosluğu onay verecektir. 10 yıllık İngiltere vize ücreti ödemiş vatandaşlarımızın vizesi 2 yıllık veya 6 aylık onaylanabilir. Bu gibi durumlarda para iadesi yapılmayacaktır. İlk İngiltere vize başvurunuzda 10 yıllık vize onayı alamayabilirsiniz.

İngiltere vize başvurularında başvuru sahipleri tüm evrakları scan ederek e solo sistemine yüklemeleri zorunludur. İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemi için TLS Contact’tan hizmet satın alabiliyorsunuz.

İngiltere vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize acentaları bulunmamaktadır. Vize başvurularının kabulü ve pasaportların dağıtımı TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi tarafından yapılır.

İngiltere vize işlemleri hakkında bilgi almak için İngiltere Konsolosluklarına ulaşmanız mümkün olmayabilir. İngiltere Konsolosluğu adına çağrı merkezleri ile görüşebilirsiniz. İngiltere Konsolosluklarına gönderilecek e-posta ve telefonlar ücretlendirilmektedir.

İngiltere vize işlemlerinde Konsoloslukların bölge sınırlaması farkı yoktur. Başvuru sahipleri vize başvurularını diledikleri temsilcilikten yapabilirler.

İngiltere vize başvurularında geçmişte vize alsanız dahi her yeni vize başvurusunda parmak izi beyanında bulunmanız zorunludur.

İngiltere kısa dönem vize işlemleri için başvuru evraklarının İngilizce ettirilmesi zorunlu değildir.

İngilizce ve Türkçe olmayan vize başvuru evraklarınızı İngilizce tercümeli sununuz.

İngiltere Vize İşlemlerinde Banka Hesabının Önemi

İngiltere vize işlemlerine başlayacak vatandaşlarımız öncelikle kayıt dışı ekonomi konusunda çok ama çok hassas olmaları zorunludur. Vatandaşlarımız maaşları dışında banka hesaplarına yatan ortalamanın üstünde bir meblağları mutlaka ispat edebilir olmaları gerekir.

Gelir ve gider konusu İngiltere Konsolosluğunun en hassas olduğu konudur ve dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İngiltere seyahatine ayırdığınız bütçenin banka hesabınızda bulunması zorunludur.

Yeni açılmış sadece kapanış bakiyesi görünen banka hesaplarıyla İngiltere vize başvurunuz reddedilebilir.

İngiltere vize işlemleri için maaşınızın yattığı banka hesabınızı başvuruda sunmayı unutmayınız.

Ek gelirleriniz varsa mutlaka belgelerle ispat edin.

İngiltere Vize Başvurularının Sonuçlanma Süreleri

İngiltere vize başvuru işlemleri 2022 yılında 1-2 ay arasında sonuçlanmaktadır. İşlem devam ederken başvurunuzu ekspres başvuruya çeviremezsiniz.

Antalya, Bursa, Gaziantep ve Adana’dan yapılacak İngiltere vize başvuruları daha uzun sürede sonuçlanabilir.

İngiltere ekspres vize hizmetleri vaadedilen sürelerde sonuçlanmayabilir, vize çıkış süreleri doğrudan Konsolosluğun yoğunluğu ve başvuru sahibinin karışık durumu olması gibi unsurlar tarafından belirlenecektir.


İngiltere Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir

İngiltere vizesi ile İrlanda, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’ya seyahat edilebilir. Kuzey İrlanda’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra Kuzey İrlanda’ya geçiş yapmaları tavsiye edilir.

İngiltere vizesi ile Schengen alanına giriş yapılamaz.

İngiltere üzere tüm transit uçuşlar için İngiltere transit vizesi almanız zorunludur.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!