Aralık 30, 2021 - Blog

İngiltere Vize Ücreti 2022 Güncel

Birleşik Krallık için vize başvurusu yapmayı planlayan Türk Vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden yabancıları bilgilendirmek için hazırladığımız ‘’ İngiltere Vize Ücreti 2022 ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Vize ücretlerine dair detaylı bilgiler vereceğimiz sayfamızı inceleyerek; ‘’ İngiltere vize başvurusu için toplam ne kadar ödemem gerekir? ’’ sorusunun yanıtını bulabilir, vize harç tutarları, ek giderler, vize ücret ödeme süreci ve sonrasına dair sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve başvuru için ise ‘’ Bize Ulaşın ’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vize başvuru ücretlerini; standart ziyaretçi vize başvuru ücretleri, öğrenci vizesi ücretleri, kısa süreli yerleşim ve çalışma vizesi ücretleri, yerleşim kategorisi ücretleri ve diğer ücretler olarak sınıflandırabiliriz. Birleşik Krallık vize başvurusu maliyeti hesaplamasının yapılması için; vize başvuru türünün belirlenmiş olması, belirlenen vize türünün başvuru sahibinin seyahat gerekçesi için uygun olması gerekmektedir.

Ayrıca bazı vize türleri için başvuru süresi seçimi de mümkün olabilmektedir. Bu kategoriler dahilinde bulunan vize türlerinde, vize süresine bağlı olarak vize ücretinde de değişiklik olabilmektedir.

İngiltere’ye turistik, ziyaret, ticari, eğitim, çalışma, aile birleşimi vb. amaçlarla seyahat etmek isteyen T.C. pasaport sahiplerinin ve Türkiye’den İngiltere vize başvurusunda bulunan yabancıların vize ücretini ödemeleri zorunludur. Başvuru sahibinin yaşına ve sahip olduğu pasaport türüne bağlı olarak İngiltere vize ücret değişikliği ya da ücretsiz İngiltere vize başvurusu gibi uygulamalar Birleşik Krallık vize başvuru ücretlendirme politikasında bulunmamaktadır.

İngiltere vize ücreti 2022 yılı güncel harç giderleri ve diğer giderlere yazımızın devamında detaylı olarak değiniyor olacağız. Sürece dair sorularınız, vize harç ücretlerine ek olarak danışmanlık ücretleri ve vize türleri hakkında bilgi için ‘’ İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

İngiltere Vize Başvuru Ücreti 2022 (Güncel İngiltere Vize Harç Ücretleri)

Birleşik Krallık vize ücretleri başvuru yapılacak vize kategorisi ve seçilen vize başvuru süresine göre değişmektedir. İngiltere 2022 vize başvuru ücretleri kategoriler ve vize sürelerine göre aşağıdadır. Tutarların kur ve dönem dönem yapılan güncellemelerle değişebileceğini hatırlatmak isteriz.

Sıralı ücretler İngiltere Hükümeti vize harç bedelleridir. Bu giderlere ek olarak; başvuru yapılan şehre ait ek ücret, satın alınan ek hizmet ücreti ya da danışmanla başvuru durumunda İngiltere vize danışmanlık ücreti giderleri de olabilecektir.

İngiltere ziyaretçi vizesi ücretleri:

 • 6 aya kadar kısa süreli ziyaretçi vizesi ücreti (6 aylık İngiltere vize ücreti): 131 Dolar
 • 2 yıla kadar kısa süreli ziyaretçi vizesi ücreti (2 yıllık İngiltere vize ücreti): 496 Dolar
 • 5 yıla kadar kısa süreli ziyaretçi vizesi ücreti (5 yıllık İngiltere vize ücreti): 900 Dolar
 • 10 yıla kadar kısa süreli ziyaretçi vizesi ücreti (10 yıllık İngiltere vize ücreti): 1130 Dolar
 • 6 aydan uzun, 12 aya kadar akademik ziyaretçi vizesi ücreti: 261 Dolar
 • İngiltere evlilik ziyaret vizesi: 131 Dolar
 • İngiltere tıbbi tedavi vizesi (6 aydan uzun, 11 aya kadar): 261 Dolar
 • İngiltere kazanç elde edilebilen kısa süreli iş ziyareti vizesi: 131 Dolar

İngiltere öğrenci vizesi ücretleri:

 • İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi (6 aya kadar): 131 Dolar
 • İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi (6 aydan uzun, 11 aya kadar): 256 Dolar
 • İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi –ana başvuru sahibi ve bağımlıları (Tier 4/Student Visa): 478 Dolar

İngiltere çalışma vizesi ücretleri:

 • İngiltere Tier 1 yatırımcı vizesi ücreti: 2231 Dolar
 • İngiltere Tier 1 girişimci vizesi ücreti: 1328 Dolar
 • İngiltere skilled worker vizesi ücreti (3 yıla kadar): 763 Dolar
 • İngiltere skilled worker vizesi ücreti (3 yıldan uzun): 1601 Dolar
 • İngiltere start-up vizesi ücreti: 423 Dolar
 • İngiltere innovator vizesi ücreti: 1328 Dolar
 • İngiltere şirket temsilci vizesi ücreti: 763 Dolar
 • İngiltere ev hizmetlisi vizesi ücreti: 709 Dolar
 • İngiltere geçici çalışma vizesi-Erasmus stajı vizesi ücreti: 335 Dolar
 • İngiltere geçici çalışma vizesi-mevsimlik çalışan vizesi: 260 Dolar
 • İngiltere aile birleşimi vizesi ücreti: 2093 Dolar
 • İngiltere etiket transferi vizesi ücreti: 212 Dolar

İngiltere Vize Ücreti Tls (Güncel TLScontact İngiltere Ücretleri)

Türkiye’de Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri TLScontact İngiltere vize başvuru merkezi aracılığı ile kabul edilmektedir. Tüm vize türleri için TLS Contact başvuru kabulü için yetkilendirilmiştir. ‘’ TLS İngiltere Vizesi ’’ yazımızı okuyarak Tls Contact hakkında ayrıca bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere vizesi için ödenmesi gereken ücretler; zorunlu İngiltere vize harç ücretleri ve İngiltere Tls Contact ücretleri olarak ayrılabilir. Vize harç ücreti seçilen vize kategorisine ve seçilen vize süresine bağlı olarak belirlenen; başvurunun tamamlanabilmesi için ödenmesi zorunlu ücrettir ve online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenir. Tls Contact vize başvuru merkezi ücretleri ise; isteğe bağlı satın alınan, online başvuru esnasında ya da randevu günü başvuru merkezinde ödenebilir ücretlerdir.

İngiltere vize aracı firması Tls Contact Türkiye’de 6 şehirde hizmet vermektedir, bu şehirler; Ankara, Adana, İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir’dir.

Antalya, İzmir ve Adana ek İngiltere vize aracı firma ücret uygulaması bulunmaktadır. Bu şehirlerden başvuru yapılması durumunda vize harcına ek yaklaşık 80 Dolar ücret ödenecektir.

Tls Contact tarafından verilen, katma değerli hizmetler olarak da adlandırılan ek hizmetler ek ücrete tabidir. Bu hizmetler; başvuru sürecinin hızlanması, erken randevu alınması, evrak tarama hizmeti alınması, vip randevu alımı gibi hizmetlerdir. Hizmetler ve ücretleri aşağıdadır:

İngiltere evrak tarama hizmeti (Assisted Service) ücreti : Başvuru sürecinde evrakların taranarak başvuru sistemine yüklenmesi zorunludur. Evrak tarama-yükleme işlemi için TLS Contact’tan hizmet alınması durumunda ödenmesi gereken ek hizmet ücreti 480 TL olacaktır. (Bkz. İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme İşlemi)

İngiltere yerleşim vize kategorileri için evrak tarama hizmeti (Assisted Service) ücreti : İngiltere yerleşim kategorisi vize başvuru sürecinde evrakların taranarak başvuru sistemine yüklenmesi zorunludur. Yerleşim başvurusu evrak tarama-yükleme işlemi için TLS Contact’tan hizmet alınması durumunda ödenmesi gereken ek hizmet ücreti 1.490 TL olacaktır.

İngiltere pasaportsuz başvuru hizmeti (Keep My Passport) ücreti : Başvuru esnasında pasaportunu teslim etmek istemeyen, işlem sürecinde pasaportunun kendisinde kalmasını isteyen kişiler İngiltere vizesine pasaportsuz başvuru yapabilirler. Bu hizmet için ödenmesi gereken ek ücret 910 TL’dir.

İngiltere esnek randevu hizmeti (Flexi Appointment) ücreti : İngiltere vize başvurusuna; başvuru merkezi çalışma saatleri içinde, alınan randevu gün ve saatinden bağımsız dilediği zaman katılmak isteyen kişiler flexi hizmeti satın alabilirler. İngiltere Flexi randevu ücreti 1.210 TL’dir.

İngiltere öncelikli vize hizmeti (Priority visa service) ücreti : İngiltere vize başvurusunun normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede sonuçlanmasını isteyen kişiler ekspres İngiltere vize başvurusu olarak da adlandırılan Priority vize hizmetinden faydalanabilirler. Bu hizmet ile İngiltere vize başvuruları randevu tarihinden sonra 5 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. İngiltere priority vize ücreti 220 Pound’tur.

İngiltere süper öncelikli vize hizmeti (Super priority visa service) ücreti : İngiltere vize başvurusunun normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede sonuçlanmasını isteyen kişiler süper ekspres İngiltere vize başvurusu olarak da adlandırılan Super Priority vize hizmetinden faydalanabilirler. Bu hizmet ile İngiltere vize başvuruları randevu tarihinden sonra 1 iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Super priority vize ücreti 956 Pound’tur.

İngiltere vip vize hizmeti (Premium Lounge) ücreti : Vize randevusuna özel hizmet alarak katılmak isteyen kişiler Premium Lounge vize randevusu alabilirler. Ayrıca bu hizmetin satın alınması durumunda randevuya katılım standart randevu tarihlerinden daha erken bir tarihte de mümkün olabilmektedir. İngiltere vip vize ücreti 1.410 TL’dir.

İngiltere özel zaman-mesai saatleri dışı randevu hizmeti (Prime time appointment) ücreti : İngiltere vize başvurusu için randevuya standart vize randevu saatleri dışında kalan özel zamanlarda gitmesi mümkün olan kişiler prime time vize randevu hizmeti satın alabilirler. İngiltere prime time randevu ücreti 1.340 TL’dir.

İngiltere Tls Contact ücretleri de vize harç ücretleri gibi güncellenmekte, resmi web sitesinde güncellemeler yayınlanmaktadır.

Tls Contact İngiltere vize ücretinin ödenmesi ve ek hizmet satın alınması vize kararına etki etmez. Hizmetler sadece; vize randevu alımı, vize sonuçlanma süresi, konforlu vize hizmeti, pasaportsuz vize hizmeti gibi başvuru sürecini kolaylaştırmak sunulur.

İngiltere Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Birleşik Krallık vize başvuruları için ödenmesi gereken vize harç bedelleri vize başvurusu için randevu alımından önce, İnternet üzerinden kart bilgisi girilerek ödenmektedir. İngiltere vize ücreti yatırma işlemi; havale yoluyla ya da elden teslim yoluyla yapılamamaktadır. Yurt dışı kullanımına açık bir kredi kartı ile İngiltere vize ücreti online başvuru esansında ödenebilecektir.

İngiltere vize ücretine ek olarak isteğe bağlı satın alınan ek hizmet ücret ödemeleri (tls ücreti) ise; kredi kartı ile online hizmet satın alımı esnasında ya da randevu günü vize başvuru merkezlerinde tahsil edilmektedir. Ek hizmet ücretlerinin ödeme yöntemi satın alınan hizmete bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle hizmeti satın alırken ödeme yöntemini kontrol etmenizi, başvuru merkezinde ödeme yapmanızı gerektiren bir hizmet satın aldıysanız randevu günü yanınızda kredi kartı bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere Vizesi Ücreti Yeşil Pasaport

Birleşik Krallık vize başvuru ücretlendirmesi tüm pasaport türleri için aynıdır. Türkiye’den İngiltere vizesine başvuru yapacak olan yeşil pasaport sahipleri de diğer pasaport türlerine sahip kişilerle aynı ücret ödemesini yapacaklardır. İngiltere vizesi yeşil pasaport sahipleri için ücretsiz ya da indirimli değildir.

Yeşil pasaport sahibi olarak İngiltere vize başvurusu yapacaksanız; ‘’Yeşil Pasaportlar İçin İngiltere Vizesi: Şartlar ve Avantajlar’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ücreti Öğrenciler

İngiltere vize ücreti öğrenci başvuru sahipleri için diğer başvuranlarla aynıdır. Öğrenciler turistik vize, aile ziyareti vizesi vb. vizelere başvuru yapmaları durumunda standart vize ücretini ödeyeceklerdir. İngiltere öğrenci vizesine başvuru yapılması durumunda ise başvuru yapılan öğrenci vizesi kategorisine ait vize harç ödemesi yapılacaktır. Öğrenciler için İngiltere vize başvurularında indirimli ya da ücretsiz işlem uygulaması bulunmamaktadır.

Öğrenciler için İngiltere vize ücretleri ve diğer bilgiler için ‘’ İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru ve Danışmanlık Hizmeti’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2022

İngiltere turistik vize başvurusu için başvuru sahibine 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunulmaktadır. Vize onayları genellikle seçilen vize süresi kadar verilmektedir.

İngiltere turist vizesi ücreti 2022 seçilen vize süresine göre değişmektedir. 6 aylık İngiltere turistik vize ücreti 131 Dolar, 2 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 496 Dolar, 5 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 900 Dolar, 10 yıllık İngiltere turistik vize ücreti 1130 Dolar’dır.

İngiltere turist vizesi ücretleri ve turist vizesine dair diğer bilgiler için ‘’ İngiltere Turistik Vize’ sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

İngiltere Ticari Vizesi Ücreti 2022

İngiltere ticari vize başvurusu için başvuru sahibine 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunulmaktadır. İngiltere vize onayları genellikle seçilen vize süresi kadar verilmektedir.

İngiltere ticari vizesi ücreti 2022 seçilen vize süresine göre değişmektedir. 6 aylık İngiltere ticari vize ücreti 131 Dolar, 2 yıllık İngiltere ticari vize ücreti 496 Dolar, 5 yıllık İngiltere ticari vize ücreti 900 Dolar, 10 yıllık İngiltere ticari vize ücreti 1130 Dolar’dır.

İngiltere ticari vizesi ücretleri ve ticari vizesine dair diğer bilgiler için ‘’ İngiltere Ticari Vize Başvuru ve Danışmanlık ’’ sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Ücreti 2022

İngiltere aile ziyareti vize başvurusu için başvuru sahibine 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize başvuru seçenekleri sunulmaktadır. Vize onayları genellikle seçilen vize başvuru süresi kadar verilmektedir.

İngiltere aile ziyareti vizesi ücreti 2022 seçilen vize süresine göre değişmektedir. 6 aylık İngiltere aile ziyareti vize ücreti 131 Dolar, 2 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti 496 Dolar, 5 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti 900 Dolar, 10 yıllık İngiltere aile ziyareti vize ücreti 1130 Dolar’dır.

İngiltere aile ziyareti vizesi ücretleri ve aile ziyareti vizesine dair diğer bilgiler içim ‘’ İngiltere Ziyaret Vizesi ’’ sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz.

İngiltere Vize Ücreti İadesi

İngiltere vize başvurusunu tamamlayarak vize ücretini ödeyen başvuru sahibi; başvuru yapmaktan vazgeçmesi , farklı vize kategorisi ya da süresi için yeniden başvuru yapmak istemesi gibi durumlarda başvuru iptali yaparak İngiltere vize ücretini geri alabilir.

İngiltere vize ücreti iadesi için başvuru sahibinin henüz randevuya katılım sağlamamış olması, biyometri işlemlerini tamamlamamış olması gerekmektedir. İngiltere vize randevusuna katılan ve randevu işlemlerini tamamlayan kişiler vize başvurularını iptal edebilirler fakat ücret iadesi talep edemezler.

Vize randevusuna katılmadan başvuru iptali yapan kişiler başvuru sistemi üzerinden ücret iadesi talebinde bulunmalıdırlar. Bu aşamada İngiltere vize başvuru iptal formuna iptal sebebi girilecek, iptal gerekçesinin yazılması ve onaylanması sonrası başvuru silinecektir.

İngiltere vize başvurusunun iptali sonrası ücret iadesi başvuru esnasında ödeme yapılan karta iade edilecektir. Ücret iadesi genellikle 30 gün içinde yapılmaktadır. Başvuru iptali sonrası başvuru sahibi istediği zaman yeni başvuru yapabilecektir. Yeni başvuru için ücret iadesinin karta yapılmış olması gerekmez.

İngiltere vize ücreti 2022 yılı güncel tutarları, Tls Contact güncel vize ücretleri, vize danışmanlık ücretleri ve başvuru yapacağınız kategori hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 99 Ortalama: 5]

5 Yorum “İngiltere Vize Ücreti 2022 Güncel”

 1. Berna B. says: 12 Ocak 2022 at 13:00

  Merhaba, 6 aylık İngiltere vizesine başvuru yapacağım. Başvuruların güncel durumda uzun sürede sonuçlandığını duydum. Amacım Şubat sonunda Londra’da olmak. Ek ödeme yoluyla hızlı bir şekilde vize almam mümkün mü?
  Hızlı vize başvuru seçeneği varsa 6 aylık İngiltere vize ücretine (harç ücreti) ek olarak ne kadar ödeme yapmam gerekecek?Hızlı vize için yapmamız gereken ek işlem sağlanması gereken şart vs. var mı bilgi rica ederim.

 2. Hakan V. says: 13 Ocak 2022 at 11:57

  5 yıllık vizeye başvurabiliyor muyuz?

 3. Cenk says: 15 Ocak 2022 at 10:42

  2 ay oldu vizeye başvuralı hala çıkmadı. başka seyahate çıkmam lazım.vize ücretleri alındı pasaport içerde. parayı geri alıp başvuruyu iptal edebiliyor muyuz?

 4. Sezer says: 18 Ocak 2022 at 10:19

  evrakları taradım kendim yarın randevum var ingiltere konsolosluğunda ama yeni maaş bordrom çıktı. onu da sisteme yüklemek istiyorum. ek ücret ödeyip mi ekleteceğim tek 1 belgeyi?

 5. Görkem says: 24 Ocak 2022 at 11:05

  Merhaba, Edirne’de yaşıyorum. İstanbul dan vize başvurumu yaptım. 1,5 ay oldu hala sistemde başvurum konsoloslukta görünüyo. sistem doğru mudur gidip tls den sordurmam gerekir mi.
  istanbul dan takibini siz adıma yapıp tls den pasaportumu sorgulatabiliyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!