Temmuz 16, 2021 - Blog

İngiltere Vizesi Altunizade

Değerli ziyaretçilerimiz; Birleşik Krallık vizesi almak isteyen, İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden kişileri bilgilendirmek için hazırladığımız ‘’ İngiltere Vizesi Altunizade  Danışmanlık Hizmeti’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Kadıköy, Kartal, Pendik, Ataşehir, Adalar, Beykoz, Maltepe, Ümraniye, Tuzla, Çekmeköy, Üsküdar gibi İstanbul Anadolu Yakası ilçelerinden İngiltere vizesine başvuru yapacak kişiler sayfamızı inceleyerek vize işlem süreçlerine dair detaylı bilgi edinebilirler.

İstanbul Anadolu Yakası, Avrupa Yakası İngiltere vize işlemleri ve diğer tüm illerden başvurularınız için ‘’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret ederek ayrıntılı bilgi talep edebilirsiniz.

2021-2022 yılı İngiltere vize başvuru uygulamaları, vize için gerekli evraklar, vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretler, danışman eşliğinde vize başvurusu ve İngiltere vize merkezleri hakkında yazımızın devamında bilgiler vereceğiz. Bilgiler güncel uygulamalar ve vize başvuru sürecine dair tavsiyeler içerecektir.

İngiltere vize başvuru sürecinde ve vize karar aşamasında sorun yaşamamak için, Konsolosluk tarafından belirlenen talimatlara uygun olarak, bireysel ya da vize danışmanlık firmaları vasıtasıyla işlemlerin tamamlanması tavsiye edilir.

‘’ İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ yazımızı okuyarak; İngiltere vize türleri hakkında bilgiler, İngiltere vize danışmanlık hizmeti almanın avantajları, vize başvuru sürecinde kullanılabilecek ek hizmetler ve ücretleri gibi konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Altunizade İngiltere Vizesi Başvurusu

Türkiye’den İngiltere vize başvurusu yapması gereken kişiler İngiltere vize işlemlerini İstanbul ve başvuru merkezi bulunan diğer şehirlerden tamamlayabilirler. İstanbul’dan başvuru yapacak kişiler İstanbul Anadolu Yakası İngiltere vize firmaları ya da İstanbul Avrupa Yakası İngiltere vize firmaları aracılığıyla işlemlerini tamamlayabilirler.

Başvurucular dilerlerse; evrak listesi temini, başvuru formlarının doldurulması, evrakların başvuru sistemine yüklenmesi, randevu alımı, vize harç ücret ödemesi, vize dilekçesi yazımı gibi başvuru için gerekli tüm adımları kendileri tamamlayabilirler.

İngiltere vize başvuruları online başvuru sistemi kullanılarak tamamlanır ve vize ödemeleri de bu sistem üzerinden kabul edilir. Online başvuru varsa bakmakla yükümlü olunan kişiler için de ayrıca yapılacak, her kişi için vize formları tamamlanarak ücret ödemeleri yapılacaktır.

T.C. pasaport sahibi, Türkiye ikametli bir başvurucu İngiltere vizesi almak için aşağıdaki işlemleri tamamlamalıdır:

 • İngiltere İç İşleri Bakanlığı resmi web sayfası vize işlemleri sayfasından; ne amaçla İngiltere’ye seyahat edileceği, İngiltere’de kalış süresi, kişisel durum ve yetenekler gibi durumlara bağlı olarak vize kategorisi belirlenmelidir.
 • Başvuru sahibinin durumu ve Birleşik Krallık seyahat gerekçesine uygun kategorinin gerektirdiği; vize başvuru şartları, vize harç ücretleri, vize sonuçlanma süresi ve vize evrak listeleri incelenmelidir.
 • İstenen temel İngiltere vize başvuru şartlarının sağlandığından emin olunması ve seyahat edilecek tarihe kadar vize başvurusunun sonuçlanabileceğinin kontrolü sonrası başvuru işlemlerine başlanmalıdır.
 • Başvuru için gerekli olan evrakların hazırlanması sonrası gov.uk online vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Form evraklardaki bilgiler dikkate alınarak doldurulmalıdır.
 • Seyahat içeriğine dair ya da kişinin güncel durumuna ve evraklarına dair netleşmeyen bilgiler varsa form onaylanmamalıdır.
 • Formdaki bilgilerin kontrolleri yapıldıktan sonra başvuru onaylanmalı ve seçilen vize türü ya da seçilen vize süresine uygun vize ücret ödemesi kredi kartı ile ödenmelidir.
 • Başvuru sistemi işlem adımları takip edilerek randevu sayfasına geçilerek, İngiltere Hükumeti tarafından vize başvuru işlemleri için yetkilendirilen Tls Contact vize başvuru merkezi üzerinden randevu alınmalıdır.
 • Vize randevusunun yardımlı servis seçimi yapılarak alınması durumunda; vize evraklarının A4 boyutunda çıktıları, pasaport, online vize formu çıktısı ve randevu onay sayfası ile randevuya katılım sağlanmalıdır.
 • Self servis randevu alınması durumunda ise randevuya gitmeden evraklar taranarak başvuru sistemine yüklenmeli, randevuya katılım ise pasaport, randevu onay çıktısı ve başvuru formu çıktısı ile gerçekleştirilmelidir.

Daha detaylı bilgi için bakınız: İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

 • Randevu alımı esnasında başvuru merkezi bulunan iller listesi sunulacaktır. Randevu hangi şehir üzerinden alındıysa, randevuya o şehirden katılım sağlanması zorunludur.
 • Randevu günü parmak izi verilmesi başvuru kategorisi işlem sonuçlanma süresine bağlı olarak bekleme süresi başlayacaktır.
 • Vize sonuçlandığında e-posta bilgilendirmesi yapılacaktır. Başvuru sistemi üzerinden de başvuru durumu sorgulanabilmektedir. (Bkz: İngiltere Vize Durumu Sorgulaması Nasıl Yapılır?)
 • Başvuru sahibi ya da yetkilendirilen kişi pasaport teslimi için parmak izi verilen merkeze gitmelidir.
 • Başvuru yapılan gün kişi isteğe bağlı satın alınan kurye hizmet ödemesi yaparak işlemin sonuçlanması sonrası pasaportunu adresine de isteyebilmektedir.

İngiltere Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

İngiltere vizesine başvuru yapılacak en erken tarih;

 • Standart ziyaretçi vizeleri için planlanan seyahat tarihinden 3 ay önce,
 • İngiltere çalışma vizeleri için iş başlangıç tarihinden 3 ay önce,
 • Öğrenci vizeleri için kurs başlangıç tarihinden en fazla 6 ay öncesidir.

İstanbul Altunizade İngiltere Vize Merkezi

Kadıköy, Ataşehir, Maltepe, Beykoz, Pendik, Kartal, Tuzla, Üsküdar Altunizade İngiltere vize başvuru merkezi işlemleri ve Türkiye’nin diğer tüm illerinden başvurularınız için İstanbul Kadıköy ofisimizden destek alabilirsiniz.

SaltVisa danışmanlığı ile; başvuru dosyanız vize başvuru şartları ve resmi yönergeler dikkate alınarak hazırlanacak, vize formlarınız doldurularak randevunuz organize edilecek ve başvuru takip işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Temsilcimize ulaşmak için ‘’Bize Ulaşın’’ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri için Türkiye’de Tls Contact hizmet sağlayıcı firması ile işlemler tamamlanmaktadır. Başvurular Ankara İngiltere Büyükelçiliği ya da İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na doğrudan yapılamamaktadır.

İngiltere vize başvuru Tls Contact İngiltere vize başvuru dosyasını ve başvuru sahibi biyometrik verilerini alarak Başkonsolosluğa iletmektedir.

Yetkili İngiltere vize merkezleri Türkiye’de tüm illerde bulunmamaktadır. Başvuru yapacak kişilerin işlemleri tamamlamak için yetkili merkez bulunan şehirlerden birine seyahat etmesi zorunludur.

İstanbul Altunizade’de İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. İstanbul’da İngiltere vize merkezi Avrupa Yakası, Şişli ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul’da hizmet veren ikinci bir İngiltere vize başvuru merkezi henüz bulunmamaktadır.

İngiltere vize başvuru merkezi bulunan şehirler:

 • Ankara
 • Adana
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Bursa

Başvurular başvuru sahibinin online başvuru esnasında seçeceği herhangi bir merkezden yapılabilecektir. Başvuru yapılan vize türüne ya da ikamet edilen kente bağlı başvuru yapılması zorunlu merkez uygulaması bulunmamaktadır.

İstanbul Altunizade İngiltere vizesi işlemleri, İstanbul’un diğer ilçelerinden ve Türkiye’nin diğer şehirlerinden başvurularınız için SaltVisa Kadıköy İngiltere vize bölümü temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

‘’Kadıköy’den İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?’’ metnimizi okuyarak; Kadıköy İngiltere vizesi işlem adımları, Kadıköy İngiltere vize başvuruları hakkında sıkça sorulan sorular ve cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Altunizade İngiltere Vize Randevusu

Üsküdar İngiltere vize başvuru merkezi bulunan ilçelerden değildir. Dolayısıyla Üsküdar ve Anadolu Yakası’nın diğer ilçelerinde ikamet eden kişiler Anadolu Yakası’ndan İngiltere vize başvuru işlemlerini tamamlayamayacaklardır.

İstanbul’dan İngiltere vize randevusu Tls Contact İstanbul Şişli’den alınacaktır.

 • TLScontact İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Profilo AVM, Cemal Sahir Cad. Kat:4 No: 138/A Mecidiyeköy, İstanbul

 • TLScontact Adana İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Adana Ticaret Odası, Karasoku Mahallesi, Abidinpaşa Cad. No:22 Seyhan, Adana

 • TLScontact Antalya İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Göksu Mahallesi, Gazi Bulvarı No: 481 Kepez, Antalya

 • TLS Contact Bursa İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Sheraton Bursa Otel, Odunluk Mahallesi, Akpınar Cad. 16110 Nilüfer, Bursa

 • TLS Contact İzmir İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Cad. No: 152 Kat: 2, Daire: 201-A Alsancak, İzmir

 • TLS Contact Ankara İngiltere vize başvuru merkezi adresi:

Sheraton, Boğaz Sok, 06700 Kavaklıdere, Ankara

Altunizade İngiltere Vizesi Ücretleri

Her İngiltere vize türü için ayrı ücret uygulaması vardır. Ücret hangi İngiltere vize türüne başvuru yaptığınıza bağlı olarak değişmektedir.

Ayrıca bazı vize türleri için vize süresi seçimi de yapılabilmektedir. Vize süresi seçim hakkı tanınan vize türlerinin başvuru ücretleri de vize süresine bağlı olarak değişecektir.

Hızlı İngiltere vizesi almak için bazı türlerinde ek ödeme yapılabilir ve ek servis satın alınabilir.

Ücretler başvuru sahibi ile birlikte Birleşik Krallık vizesine başvuru yapan her aile üyesi için aynıdır. Grup halinde başvuru yapılması durumunda ya da yaş grubuna bağlı indirimli vize ücreti uygulaması bulunmamaktadır.

İngiltere vize harç ücretleri tüm şehirlerden yapılacak başvurular için aynıdır. Bazı şehirlerde ek olarak başvuru merkezi seçimine bağlı ek ücret uygulaması olacaktır.

İngiltere vize ücretleri ve hızlı vize almak için satın alınan ek hizmet ücretleri vize reddi durumunda iade edilmemektedir. İngiltere vize ücret iadesi için henüz parmak izi verilmemiş yani randevuya katılım sağlanmamış olmalıdır. Başvuru işleme alındıktan sonra ücretler iade edilmemektedir.

 • 6 aylık ziyaretçi vizesi ücreti: 126 USD
 • 2 yıllık ziyaretçi vizesi ücreti: 473 USD
 • 5 yıllık ziyaretçi vizesi ücreti: 842 USD
 • 10 yıllık ziyaretçi vizesi ücreti: 1052 USD
 • Kısa süreli öğrenci vizesi ücreti: 268 USD
 • Uzun dönem öğrenci vizesi ücreti: 502 USD

Vize türleri ve süreleri ile birlikte İngiltere vize ücretleri bilgisine ‘’ 2021 İngiltere Vize Ücreti Ne Kadar? ’’ yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi için hazırlanacak evrakların vize kararına büyük etkisi vardır. Vize için gerekli tüm şartlar sağlansa da eksik evrak sunumu vize reddine neden olabilmektedir.

Vize evrakları İngiltere vize başvuru formunda verilen beyanları doğrulayacaktır. Bu nedenle formda verilen beyanlara dikkat edilmeli, verilen bilgilerin vize evrakları kanıtlanması gerektiği unutulmamalıdır.

İngiltere vizesi evrakları başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Evraklar hazırlanırken kategorinin gerektirdiği evrakların sunulduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca evrakların güncel tarihli olması ve başvurucunun güncel durumunu yansıtması çok önemlidir.

İngiltere vize evrakları:

 • En az 2 boş sayfası bulunan güncel pasaport.
 • Eski pasaportların ve vize görsellerinin fotokopileri.
 • Aile bilgilerini gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Varsa gidiş dönüş uçak biletleri.
 • Otel rezervasyonları ya da konaklamaya diğer diğer evraklar.
 • Varsa ticari davetiye, fuar davetiyesi ya da aile ziyareti davetiyesi.
 • Bankadan kaşeli imzalı alınmış banka hesap dökümleri.
 • Sgk Tescil ve Hizmet Dökümü.

Kişi çalışansa; iş yeri çalışma yazısı, iş yeri resmi şirket evrakları, son 3 aylık bordrolar, işe giriş bildirgesi.

Kişi devlet memuru ise; kurumdan alınan çalışma yazısı ve izin belgesi, son 3 aylık bordrolar, görev kimlik kartı fotokopisi.

Kişi İşveren ise; resmi şirket evrakları.

Kişi Emekli ise; e devletten emeklilik belgesi ve emekli maaşının ödendiği banka hesap dökümleri.

Kişi Öğrenci ise; öğrenci belgesi ve finansal vize sponsorunun yazacağı dilekçe, çalışma durumunu belgeler evraklar.

Başvuru durumunuza uygun güncel İngiltere vize evrak listesi için bizi arayabilirsiniz.

Altunizade İngiltere Vizesi Danışmanlık Hizmetleri

İngiltere vizesi Altunizade başvuru hizmeti almak için Anadolu Yakası vize danışmanlık firmalarından hizmet alabilirsiniz. İngiltere vize danışmanlık hizmeti alınması vizenin verileceği, başvurunun onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Danışmanlık hizmeti alınması vize başvurusunun eksiksiz yapılmasını sağlamaktadır. Vize acentesi Altunizade ya da diğer ilçe ve şehirlerden danışmanla başvuru durumunda vize onayı alınma ihtimali yükselecektir.

SaltVisa danışmanlığı ile İngiltere vize başvurusu yapmanız durumunda aşağıdaki hizmetler sağlanacaktır:

 • Seyahat amacınıza uygun İngiltere vize çeşidiniz belirlenir.
 • Seyahat amacınıza uygun vize evraklarının listesi sizinle paylaşılır.
 • Vize harç ücretleri, isteğe bağlı kullanılabilecek ek hizmet ücretleri ve İngiltere vize danışmanlık ücretleri detaylı olarak paylaşılır.
 • Hazırladığınız İngiltere vize evrakları kontrol edilir. Eksik evrak varsa bilgi verilir.
 • Başvuru dosyanızı daha güçlü duruma getirecek destekleyici vize evrakları hakkında bilgi verilir.
 • Vize talep nedeninizi anlatan dilekçeleriniz yazılır.
 • İngiltere vize formunuz doldurulur, kontrol ve onayınıza sunulur.
 • Vize randevunuz alınır.
 • Randevu günü size eşlik edilir ve gerekli yönlendirmeler yapılır.
 • Başvuru işlemleri sonrası pasaport takip işlemleriniz yapılır, pasaport teslim alınarak size ulaştırılır.

Altunizade İngiltere Vizesi İşlemleri Hakkında Önemli Notlar

• İngiltere vizesine başvuru yapacak tüm kişilerin online vize başvuru formunu doldurması zorunludur.
• İngiltere vizesine başvuru yapacak tüm kişilerin vize türünün gerektirdiği ücret ödemelerini yapması zorunludur.
• İngiltere vize başvurusu reddedilen kişiler vize ücret iadesi alamayacaklardır.
• İngiltere vize başvurusu için randevu alınması randevuya tüm başvuru sahiplerinin katılması zorunludur.
• İngiltere vize başvuru evrakları güncel tarihli olmalıdır.
• İngiltere ziyaretçi vize başvurusu seyahate 90 günden fazla zaman olması durumunda kabul edilmemektedir.
• Birleşik Krallık vizesi; İngiltere, Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya için geçerli olacaktır.
• İngiltere vize evrakları vize kategorisi dikkate alınarak hazırlanmalıdır.
• İngiltere vize ücretleri vize kategorisine ve vize süresine göre değişmektedir.
• İngiltere vize başvurusu için yetkili merkezler; Ankara, Adana, İstanbul, Bursa, Antalya ve İzmir’de bulunmaktadır. Diğer şehirlerden başvurular kabul edilmemektedir.

İngiltere vizesi Altunizade başvuru hizmeti için almak için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. vize işlemlerine dair bilgi almak için ‘’Altunizade Vize Başvuru Merkezi’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 12 Ortalama: 5]

2 Yorum “İngiltere Vizesi Altunizade”

 1. Nevin L. says: 10 Kasım 2021 at 17:48

  İyi günler; Altunizade’deki İngiltere vize başvuru merkezi şuanda kapalı? Randevuyu sadece avrupa yakası’ndan mı alabiliyoruz acaba?

 2. Sinan says: 30 Aralık 2021 at 13:44

  İngiltere vizesi için Kadıköy’deki yerinize gelmek istiyoruz açık mısınız? randevu mu veriyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!