Ocak 5, 2020 - Blog

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemi (E Solo) üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

İngiltere Konsolosluğunun uzun süreli vize başvurularında kullandığı 2019 yılında ise kısa süreli vize başvurularında da kullanılmaya başladığı yeni sistemi sizleri için araştırdık. 

Detaylı bilgi için lütfen okumaya devam ediniz. 

İngiltere Vizesi Evrak Yükleme İşlemi Nedir?

İngiltere vizesi evrak yükleme işlemi Konsolosluğun 2019 yılında yürürlüğe soktuğu yeni bir vize prosedürüdür.

Konsolosluğun evrak yükleme sisteminin aldı E Solo sistemi. İngiltere kısa süreli vize başvurularında kullanılmaya başlanan bu sistem ile artık sadece vize evraklarının hazırlayarak ve vize randevunuzu alarak bitmeyecektir. Ek olarak bir de İngiltere vizesi için hazırladığınız tüm evrakları bir de E Solo sistemine scan ederek yüklemeniz gerekecektir.

Yani uzun, bir çok bilginizi yazmanız gereken başvuru formunu doldurup randevu aldıktan sonra da işiniz bitmiyor. İngiltere vize başvuru evraklarınızı Konsolosluğa eksiksiz ulaştırmanız çok önemli.

Bu sistemin amacı: İngiltere vize evraklarınızı elden değil elektronik ortamda İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu vize bölümüne ulaştırmaktır. Tüm başvuru evraklarınızın taramalı ve TLS Contact İngiltere randevu sayfanıza yüklemelisiniz.

İngiltere Vizesi Evrak Yükleme İşlemi Sizin Yerinize Yapılsın.

Bu işlemi siz de yapabilirsiniz, randevu günü TLS Contact görevlilerinden de talep edebilirsiniz.

Unutmayın!

Evraklarınızın sisteme taranarak yüklenmesini TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi yaparsa 270 TL ek ücret talep edeceklerdir.

Biz evrak tarama işlemini sizin yapmanızı tavsiye ediyoruz. Eksiksiz tarayarak, taradığınız tüm evrakları tek tek kontrol edip işlemi tamamlamanız önemli. TLS Contact görevlisi özellikle yoğun zamanlarda buna çok fırsat bulamayabilir. Evraklarınızın bazılarının Konsolosluğa ulaşmaması vize başvurunuzun reddedilmesine neden olur. Tarayarak evrakları göndermeniz ve işlemin tamamlanması sonrası varsa eksik evrak için Konsolosluk geri dönüş yaparak evrak talebinde bulunmaz.

Evraklarınızı kendiniz tarayacaksınız randevunuzu self servis randevu olarak, başvuru merkezinden yardım alacaksanız assisted servis (yardımlı hizmet) olarak almalısınız.

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Sistemi (E Solo) Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli

– Evraklarınızı kendiniz tarayacak ve yükleyecekseniz İngiltere vize randevunuzu self servis randevu olarak aldığınızdan emin olun.

– Tarayacağınız tüm evrakların A4 kağıdı boyutunda, PDF formatında, okunaklı olmasına dikkat edin.

– Taranarak tüm evrakların renkli olması, İngiltere evrak tarama sisteme renkli yüklenmesi gibi bir zorunluluk yok, merak etmeyin. Okunur olması önemli.

– Tüm evrakları tek PDF’te ekle yemeyeceksiniz. Sistemde belli kategoriler var ve evraklarınızı taradıktan sonra uygun kategori içine atmalısınız. Tarama işlemine başlamadan önce tüm evrakları sınıflandırıp, aynı ya da birbirinin devamı olan evrakları birlikte taramanız ve tek PDF yapmanız faydalı olacaktır. Oluşturduğunuz tüm PDF’leri isimlendirmeniz de önemli. Hem evraklarınız Konsolosluk görevlisi tarafından daha rahat incelenmiş olur, hem de siz tarama işlemi yaparken daha az zorlanmış olursunuz.

İngiltere evrak tarama sisteminde finansal dokümanlar, iş evrakları, sponsor evrakları, pasaport ve diğer seyahat belgeleri, eğitim durumunu belgeleyen evraklar, finansal durum belgeler evraklar gibi seçenekler göreceksiniz. Taradığınız evrakları sistem içine attıktan sonra tüm evraklar için tek tek uygun kategoriyi seçmelisiniz.

– İngiltere vize evraklarınızın tamamını taranması, sisteme yüklenmesi bittikten sonra sistem hepsini tek tek görüntülenmesi ister. Tüm evrakları dikkatlice kontrol edip eksik olmamasına dikkat edin.

– Evraklarınızın yükleme işlemini randevu günü, randevu saatine kadar yapabiliyorsunuz. Randevu anında tüm evrakların sisteme yüklenip onaylandığı gösterir çıktıyı sunmanız yeterli.

– Evrakları yükledikten sonra ” submit” butonuna bastıysanız işleme o ay vermiş oluyorsunuz. Bu durumda eksik evrağınız olduğunu fark ederseniz evrak eklemesi yapamıyorsunuz.

İngiltere vize evraklarınızın tarama işlemini kendiniz yaptıysanız ve onayladıysanız fakat ek bir belge daha sunmak istiyorsanız ya da eksik evrağını olduğunu fark ettiyseniz randevu gününüzü bekleyip, randevuya girmeden önce TLS Contacttan tarama hizmeti alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme Ücreti

İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme işlemini sizin adınıza işlem için yetkilendireceğiniz vize acentanız veya TLS Contact sizin adınıza bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme TLS Contact işlem ücreti: 480 TL (28 Pound).

İngiltere vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Vize Ücretleriyazımızı okuyabilirsiniz.

İngiltere vizesi evrak tarama ve işlem ücretini kredi kartınızla da ödeyebiliyorsunuz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme yazımızın soruna geldik. Vize işlemleri hakkında güncel bilgiler için ” İngiltere Turistik Vize ” yazımızı okumanızı öneririz. 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 17 Ortalama: 5]

3 Yorum “İngiltere Vizesi Evrak Tarama ve Yükleme”

 1. Onur k. says: 29 Şubat 2020 at 16:05

  Merhaba, İngiltere vize başvuru formunu doldurup onayladım. Turistik basvuru yapıyorum. Tüm evraklarım hazır. Vizeye 2 yıllık başvuru yapıyorum. 2 yıllık İngiltere vize ücretini de ödedim. Harç ücreti malum çok yüksek o Yüzden bir se tls e para ödemek istemiyorum. Evrak tarama yükleme işlemini kendim yapmaya karar verdim.eksik evrak olursa ya da yanlış bir şey yaparsam geri dönüşü var mı merak ediyorum. Yani vize ödemesini yapıp taramada sorun yaşayıp ret almak istemiyorum. Bir sorun olursa düzeltilebilir mi? Eksik bir sey olursa konsolosluk arayıp istiyor mu düzeltiyorlar mı yoksa form gibi geri dönüşü yok mu? 4 kişi basvurduğumuz için 210×4 çok yüksek geldi bize. Bilgi verirseniz sevineceğiz. Şimdiden çok teşekkürler.
  Onur

 2. Ibrahim says: 5 Haziran 2020 at 18:02

  Merhaba ingiltere tarama yükleme yaparken evrakları renkli mi taramak yüklemek lazim? Yüklerken tek tek sayfalari mi taramak lazim toplu mu taramak gerekir?
  Ben isveren durumundayım. Sirket evraklarim, sirket banka hesaplarim, sahsi banka hesaplarim, pasaportlarim tamamini tarayip kendi basvuruma ekleyecegim fakat esim ve 2 cocugum icin de basvuru yapiyorum. İngiltere vizesi icin gerekli evrakları yükleme onlarin hesaplara da mi yapilacak? Sponsor olarak ben kendi evraklarimi ailemin basvuru sistemine de mi tarayacagim ve yukleyecegim? Bir de ingiltere basvurular ne zaman acilir bilginiz var mi?
  Desteginiz icin teşekkür ederim.

 3. Emrah says: 4 Temmuz 2020 at 11:49

  İngiltere evrak tarama sonra evrakları sisteme tek tek ekleme yükleme işi çok zor uğraştırıcı. Başvuru günü Tls Contact’ta evrak tarama yükleme yaptıranlar var mı? Nasıl oluyor orada sistem? 210 tl Tls para alıyor onu biliyorum ama tek tek tarıyorlar mı? Başvuru merkezinde bekleme süresi fazla olur mu acaba? Tls’de evrak tarama yaptıranlar varsa bilgi verebilirseniz çok iyi olur.
  İngiltere evraklarını kendim yüklemeyeceğim sisteme ama içime sinmiyor hata veriyor uğraştırıyor. Yanlış bi iş yaparım diye korkuyorum sonra daha çok uğraşmayalım. Bir de ben bir kaç tane zorunlu İngiltere vize başvuru evrak yüklemesi yaptım. Yüklediklerim hesapta görünüyor. Artık hepsini benim mi yapmam gerekir? Tls’de sorun çıkar mı bundan dolayı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!