Eylül 21, 2020 - Blog

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Merhaba, İngiltere vize başvurusu yapmayı planlayan; İngiltere seyahati acil olan ya da pasaportunun işlemde uzun süre kalmasını istemeyen kişilerin en çok sorduğu soru olan ‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusunu yanıtlayacağız.

İngiltere vizesi çıkma süresine dair bilgi verirken; başvuru yapılan merkez, başvuru yapılan İngiltere vize çeşitleri ve kullanılan ek hizmetlere dair açıklamalar yapacağız.

Öncelikle İngiltere vize başvuru sürecinin aşamaları hakkında bilgi vermek isteriz. İngiltere vizesi almak isteyen tüm başvuru sahiplerinin, seyahat gerekçesi fark etmeksizin online İngiltere vize formunu doldurmaları gerekecektir. Bu form İngiltere İçişleri Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden e-mail ile hesap oluşturularak doldurulan pek çok bilgi isteyen bir formdur. Form sadece internet üzerinden doldurulabilir ve doldurulup onaylandıktan sonra İngiltere vize ödemesi de internetten yapılır. Aynı sistem üzerinden başvuru için zorunlu İngiltere vize randevu merkezi seçilir ve isteğe bağlı olarak ekspres İngiltere vizesi, Prime Time İngiltere vizesi, Flexi İngiltere vizesi, Premium İngiltere vizesi gibi İngiltere vizesi çıkma süresine etki eden hizmetler satın alınır. (bkz: İngiltere vize ücretleri)

‘’İngiltere vizesi ne zaman sonuçlanır?’’ ve ’’İngiltere vizesi ortalama kaç günde sonuçlanır?’’ sorularının yanıtlarını vize türlerine de değinerek açıklayalım.

Turistik İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

Standart ziyaretçi vizesi kategorilerinden olan ve en çok başvuru yapılan İngiltere vize çeşidi turistik İngiltere vizesi normal şartlarda 21 günde sonuçlanmaktadır. İngiltere vize çıkış süresi randevu günü sonrası sayılmaya başlanır. Online İngiltere vize formunu doldurduğunuz gün vize başvurunuz değerlendirilmeye alınmaz. Değerlendirme süresi parmak izi beyanınız sonra başvuru dosyanızın, pasaportunuzun ve biyometrik verilerinizin başvuru merkezi tarafından İngiltere Konsolosluğu’na gönderilmesi ile başlayacaktır.

Bu süre Konsolosluk vize bölümü yoğunluğuna göre değişebilir fakat durumunuzla ilgili önemli bir sorun yoksa vize çıkış süresi genellikle 21 günü geçmez.

Turistik İngiltere vizesi ortalama çıkış süresi olarak 15-20 gün diyebiliriz. Turistik İngiltere vize çıkma süresi ek hizmet satın alınarak hızlandırılabilir.

Ayrıca randevu yoğunluğu olması durumunda randevuyu öne çeken ya da randevusuz giriş hakkı tanıyan hizmetler satın alınabilir.

Güncel durumda İngiltere turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi ne yazık ki uzamıştır. Başvuruların ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvurunun değerlendirildiği yer ya da dosya durumuna göre değişebilir. Bu süreçte seyahat planınızı ileri tarihli yapmanızı ve vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz.

-Ticari İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere ticari vizesi kısa süreli İngiltere vizesi türlerinden biridir ve çıkış süresi yine turistik vize gibi 21 gündür. Vize çıkış süresi parmak izi verilen günden itibaren sayılmaya başlanır.

İngiltere ticari vize başvurusunun hızlı sonuçlanmasını isteyen ve standart randevu tarihlerinden daha erken bir tarihte parmak izi vermek isteyen başvuru sahipleri Tls Contact ek hizmetlerinden faydalanabilirler.

Güncel durumda İngiltere ticari vize başvurularının sonuçlanma süresi ne yazık ki uzamıştır. Başvuruların ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvurunun değerlendirildiği yer ya da dosya durumuna göre değişebilir. Bu süreçte seyahat planınızı ileri tarihli yapmanızı ve vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Aile ziyareti İngiltere vizesi ne kadar sürede çıkar?

Standart ziyaretçi vize kategorilerinden olan İngiltere aile ziyareti vizesi çıkış süresi 21 gündür. Bu süre online başvuru sonrası Tls Contact web sitesi üzerinden inceleyebileceğiniz ek hizmetler (Added Value Services) satın alınarak hızlandırılabilir.

Güncel durumda ise İngiltere turistik vize başvurularının sonuçlanma süresi maalesef uzamıştır. Başvuruların ortalama 8 haftada sonuçlanmaktadır. Bu süre başvurunun değerlendirildiği yer ya da dosya durumuna göre değişebilir. Bu süreçte seyahat planınızı ileri tarihli yapmanızı ve vize başvurunuzu mümkün olan en erken tarihte tamamlamanızı tavsiye ederiz.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere dil okulu vizesi çıkış süresi, İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi çıkış süresi ve İngiltere Tier-4 vizesi çıkış süreleri aynıdır. İngiltere öğrenci vizesi 21 günde (15 iş günü) sonuçlanmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi çıkış süreleri Konsolosluğun yoğun olmadığı dönemlerde daha kısa sürede sonuçlanabilmektedir. Çıkış süreleri ek servisler satın alınarak hızlandırılabilir fakat İngiltere vizesinin çıkış süresini 24 saate düşüren Süper Ekspres (Super Priority Visa) İngiltere tier-4 öğrenci vizesi için kullanılamaz.

İngiltere Tier-4 vizesinin çıkış süresini hızlandırmak isteyen öğrenciler Ekspres İngiltere vizesi (Priority visa) hizmetini kullanarak parmak izi sonrası 5 iş gününde pasaportlarını alabilirler. (bkz: Ekspres İngiltere vizesi)

İngiltere çalışma vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere çalışma vizesi uzun süreli İngiltere vize türlerinden biridir. Vize çıkışı sonrası başvuru sahibine oturum hakkı tanımaktadır. Çalışma vizesi Home Office tarafından değerlendirilse de vize çıkış süresi standart vize başvuru türleri ile aynıdır.

İngiltere çalışma vizesi çıkış süresi 21 gündür. Çıkış süresi ekspres vize başvurusu yapılarak 5 iş gününe düşürülebilir. 24 saatte bu vize türünün sonuçlanması mümkün değildir. Bu nedenler süper ekspres vize hizmeti çalışma vizesi için uygun değildir.

Önemli: Yukarıda bahsettiğimiz ek hizmetler vize çıkış süresine etki eder. Bu hizmetler İngiltere vizesi çıkma ihtimalini ve vize sonucuna dair verilecek kararı etkilemez.

En hızlı İngiltere vizesi kaç günde sonuçlanır?

İngiltere vize sonuçlanma süreleri hızlı vize başvuru seçenekleri ve erken randevu seçenekleri kullanılarak hızlandırılabilir. Hızlı İngiltere vizesi çıkma süresi en hızlı olan hizmet İngiltere süper ekspres vize başvuru seçeneğidir. İngiltere Tls Contact web sitesinde Super Priority Visa olarak göreceğiniz hizmeti seçmeniz ve satın almanız durumunda İngiltere vizeniz parmak izi vermeniz sonrası 24 saatte sonuçlanacaktır.

Bu hizmet için vize ücretlerine ek olarak 956 Pound ödeme yapmanız gerekecektir.

Hızlı İngiltere vizesi çıkış süresi 5 iş günü olan bir diğer hizmet ise ekspres vize başvuru hizmetidir. Priority Visa ile pasaportunuzu randevu günü sonrası 5 iş gününde alabilirsiniz.

Güncel durumda Ekspres başvurular için kota koyulmuştur. Uygun boşluk varsa Ekspres (priority) hizmeti satın alınabilmektedir. Ekspres hizmet kotası dolduysa maalesef 5 iş gününde işlem sonuçlanmasını sağlayan hizmet satın alınamayacaktır.

Yukarıdaki hızlı vize hizmetlerine ek olarak, randevu yoğunluğu olması halinde randevu tarihleri de öne çekilebilir. Premium Lounge ile Vip İngiltere vize başvurusu yapabilir, aynı zamanda bu hizmeti seçerek randevunuzu standart randevu tarihlerine göre daha erken tarihe alabilirsiniz.

Premium Lounge için ödemeniz gereken ek ücret 810 TL’dir.

İngiltere vize randevusu aldınız ama sizin için çok ileri bir tarih olduğunu düşünüyorsanız ve İngiltere vize çıkış süresini hızlandırmak için randevuya erken katılmak istiyorsanız Flexi ödemesi yaparak randevu tarihinizden önce, Tls Contact çalışma saatleri içinde randevuya her hangi bir gün, her hangi bir saatte katılabilirsiniz. Başvuru merkezinin yoğun olması durumunda Flexi hizmetten faydalanmak için beklemeniz gerekebilir.

Seçtiğiniz Tls Contact başvuru merkezindeki randevu saatleri size uymuyorsa ya da çalışma saatleri içinde izin alamıyorsanız ve uygun olamıyorsanız Prime Time randevu alabilirsiniz.

Prime time randevu ile mesai saatleri dışında işlemleriniz tamamlanacaktır. Bu hizmet için ödemeniz gereken ücret 770 TL’dir.

‘’İngiltere vizesi hızlı başvuru kaç günde çıkar?’’ sorusunun yanıtı satın alınan hizmetlere göre değişecektir.

Ayrıca İngiltere vize çıkma süresini hızlandıran ve İngiltere erken randevu alımını sağlayan hizmetler her başvuru merkezinde olmayabilir. Hizmet satın almadan önce randevuya katılacağınız İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden hangi ek hizmetlerin satın alınabileceğini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin; en hızlı İngiltere vizesi çıkış süresini sağlayan, 24 saatte İngiltere vizesini sonuçlandıran hizmet sadece İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden randevuya katılım halinde geçerli olacaktır.

İstanbul’dan İngiltere vizesi çıkış süresi 24 saat olabilir fakat diğer illerden başvuru yapılması halinde en hızlı İngiltere vize çıkış süresi 5 iş günü olacaktır.

İngiltere vize çıkış süresi başvuru yapılan şehre göre değişir mi?

İngiltere vize başvuruları İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Karar yerleşim kategorisi, uzun süreli eğitim vizesi ve Ankara Anlaşması vizesi başvurusu yapılması halinde İngiltere’den yani Home Office tarafından verilmektedir.

Türkiye’den İngiltere standart ziyaretçi vizesine başvuru yapılması durumunda, başvuru hangi ilden yapılırsa yapılsın karar İstanbul’dan verilecektir.

Örneğin; İzmir’den İngiltere vize randevusu alan ve İzmir İngiltere vize başvuru merkezine giderek parmak izi veren başvurucunun biyometrik verileri, pasaportu ve başvuru evrakları İstanbul’a gönderilecektir ve karar Başkonsolosluk vize bölümü tarafından verilecektir. İzmir’den İngiltere vizesi çıkış süresi de İstanbul’dan İngiltere vizesi çıkış süresi ile aynı olacaktır.

İngiltere vize çıkış süresini randevu alınan tarihler etkileyebilir.

Örneğin; Bursa’dan İngiltere vizesi başvurusu yapacak ya da Adana’dan İngiltere vize başvurusu yapacak kişiler haftanın her günü randevuya katılamazlar.

Bu merkezler İstanbul, İzmir ve Ankara gibi haftanın her günü çalışmayabilir. Randevu alınabilen tarihlerden dolayı Bursa’dan İngiltere vizesi çıkış süresi İstanbul’a göre daha uzun sürebilir.

İngiltere vizesi çıkıp çıkmadığı daha önce pasaport teslimine kadar öğrenilemiyordu. Yeni sistemde ise ret alınması durumunda ret mektubu pasaport teslimi öncesi başvuru sahibine e-posta yoluyla gönderilmektedir.

‘’İngiltere vizesi kaç günde çıkar?’’ sorusuna dair bilgi vermeye çalıştık. Konsolosluk resmi tatil günleri ya da başvuru dosyanızla ilgili özel durumlar, araştırılması gerekenler olması halinde bu sürelerin uzayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 66 Ortalama: 5]

3 Yorum “İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?”

 1. Berk says: 22 Eylül 2020 at 10:04

  Merhaba, en son yapılan başvurunuzda turistik İngiltere vizesi kaç günde çıktı? Ekspres ödemesi yapmadan 1 haftada İngiltere vizesi çıkan arkadaşlarım var. Ekşi sözlükte İngiltere vizesiyle ilgili de bu şekilde yorumlar yazılmış. Bu dönemde 1 haftada İngiltere vizesi çıkar mı?
  Teşekkürler yanıtınız için.

 2. sadi k. says: 12 Aralık 2020 at 20:07

  Merhaba,
  26/11/2020 tarihinde eşim, kızım ve kendim için İngiltere vize başvurusu yaptım. İşlemlerin tamamını kendim tamamladım, süreçte bir vize şirketinden hizmet almadım. Söylendiği gibi eşim için ayrı, kendim için ayrı, 5 yaşındaki çocuğumuz için ayrı vize formlarını doldurdum ve Bursa’dan İngiltere vize randevusu aldım. Randevu günü hep birlikte Bursa’daki İngiltere vize başvuru merkezine gittik ve parmak izi verdik. Evraklarımızın taramasını Bursa merkez görevlilerine yaptırdık. Bu işlem için kişi başı 270 tl evrak tarama ücreti verdik. 5 yaşındaki kızım için de bu ücreti ödedik.
  İngiltere seyahat amacımız turistik, bu nedenle 3 formu da turistik İngiltere vize başvurusu seçeneği seçerek tamamladım.
  07/12/2020 tarihinde eşimin ve benim İngiltere vizelerimiz çıktı ve posta yoluyla bize ulaştırıldı fakat kızımın vizesi hala çıkmadı. Benim sponsorluğumla başvurusunu yaptım ve kendime eklediğim tüm evrakları kızımın dosyasına da ekledim. Bursa İngiltere vize başvuru merkezine gidip sordum fakat yardımcı olamadılar, Konsolosluk’ a mail ilettim ama henüz dönüş alamadım.
  Aynı zamanda yapılan aile başvurularında bu tarz gecikmeler oluyor mu? Endişelenmeli miyim? Süreçte nereden nasıl bilgi alabiliriz? Henüz resmi İngiltere vize sonuçlanma süresi olan 21 gün dolmadı o yüzden beklemek istiyorum ama yapabileceğimiz bir şey varsa, normalde bu şekilde ayrı zamanlarda sonuç durumu olmuyorsa tavsiyelerini bekliyorum. Teşekkürler.
  Sadi

 3. Kaaan says: 16 Eylül 2022 at 13:04

  8 hafta oldu hala İngiltere vizemin işlemi devam ediyor. 2 gün sonra uçağım var. ne yapabilirim bu aşamada çıkmayacak gibi görünüyor :/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!