Şubat 23, 2020 - Blog

İngiltere Vizesi

Değerli SaltVisa ziyaretçileri merhaba, İngiltere vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız web sayfamıza hoşgeldiniz.

İngiltere, vatandaşlarımızın en sık seyahat ettiği ülkeler arasında ve en zor vize veren ülkelere arasında yer almaktadır.

Vatandaşlarımız en çok:

  • İngiltere dil okulu vizesi,
  • İngiltere öğrenci vizesi,
  • İngiltere turistik vize,
  • İngiltere ticari vize,
  • İngiltere aile, akraba ziyareti vizesi,
  • İngiltere aile birleşimi vizesi,
  • İngiltere çalışma vizesi ve
  • İngiltere Ankara Anlaşması vize kategorilerine başvuru yapmaktadır. Sayfamızın devamında İngiltere vize işlemleri ile ilgili Brexit sonrası 2020 yılının en temel bilgilerini bulabileceksiniz.

İngiltere Vizesi İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz İngiltere seyahatinde bulunacak tüm vatandaşlarımızın pasaport ayrımı olmaksızın vize alarak seyahat etmeleri gerekecektir.

Yeşil pasaport sahipleri, Gri pasaport sahipleri ve kırmızı pasaport sahiplerinin vize işlemlerinden herhangi bir muafiyeti bulunmaz.

Vize başvurularının sonuçlanma süresi 15 ila 21 iş günü arasında değişmektedir.

15 günde sonuçlanan İngiltere vize başvurularının oranı %30-40,
21 günde sonuçlanan vize başvurularının oranı ise %80-90 seviyelerindedir.

Acil durumlarda vizelerinizi 24 saat veya 5 iş gününde sonuçlan ekspres vize hizmeti alabilirsiniz.

En geç yapma süresi seyahat tarihinizden 30 gün öncedir.

İngiltere’ye Vize Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi 3 farklı adımı izlenerek alınabilir.

Tüm vize standartlarının eksiksiz olarak tamamlanması zorunludur.

1.İngiltere Konsolosluğunun Visaforuk web sayfasını ziyaret edin ve online formu doldurun.

Vize alacak vatandaşlarımız önce konsolosluğun resmi web sayfası visaforuk web sayfasını ziyaret etmeli, aktif kullandıkları E-posta hesaplarıyla sisteme kayıt olmalı ve E-posta hesaplarına gelen linki tıklayarak online vize başvuru formunu doldurmalıdır.

2. Vize başvuru merkezi TLS Contact web sayfasından randevunuzu alın.

TLS Contact web sayfası: İngiltere vize randevularının alındığı, ek hizmetlerin alındığı ve vize başvuru evraklarının taranarak sisteme yüklendiği konsolosluğun resmi vize aracı şirketi web sayfasıdır.

Online vize başvuru formunu doldurduktan sonra sistem sizi konsolosluğun vize başvuru merkezi olan TLS Contact web sayfasına yönlendirecektir.

TLS Contact, konsolosluğun resmi vize başvuru merkezidir.
TLS: Konsolosluk adına vize başvurularını kabul eder, randevuları düzenler ve konsolosluk adına parmak izi alır ve işlemi tamamlanmış pasaportları dağıtır.

İngiltere vizesine İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, İzmir, Gaziantep ve Antalya’dan yapılacak başvurular sadece TLS Contact tarafından kabul edilecektir. Konsolosluk doğrudan yapılacak vize başvurularını özel durumlar hariç kabul etmez.

TLS Contact web sayfasında randevu tarihinizi seçebilir,

Konsolosluğun ekspres vize başvuru hizmetini,
Randevusuz vize başvuru hizmetini,
Pasaportsuz vize başvuru yapma hizmetini ve
diğer ek hizmetleri satın alabileceğiniz bölümdür.

TLS web sayfasından sepete ekle şeklinde yaparak söz konusu bu hizmetleri satın alabilirsiniz.

Vize randevusu alırken sistem size 2 seçenek sunacaktır.

-Asistance Services – ücretli randevu,
-Self Services – ücretsiz randevu bu bölümde dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Evraklarınızın tarama işlemini ve uygun olan herhangi bir saate randevu alırım diyorsanız self services randevusu almalısınız.

Ayrıca TLS İngiltere vize başvuru merkezi evraklarınızın taranıp sisteme yükleneceği bölümü oluşturur.

Online formu doldurdunuz, onayladınız ve randevu seçiminizi yapmışsanız vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde renkli scan etmeli, doğru başlıklar altına taramış olduğunuz evrakları yüklemeli, yükledikten sonra yüklediğiniz evrakların özetini gösteren üzerine GWF numaranızın ve kimlik bilgilerinizin bulunduğu belgenin çıktısını alarak evraklarınızın ve formlarınızın arasına ekleyin.

3. Randevu günü TLS Contact’a Gidin.

Randevu saatinizden en geç 15 dakika önce TLS Contact adresinde bulunun. Randevu sahipleri tam saatinde içeri alınmaktadır. Randevu saatinizi kaçırmışsanız TLS size maksimum ek 30 dakikalık süre tanıyabilir. Randevu saatine yetişemeyecekseniz randevu günü TLS hesabınıza girerek randevu tarihinizi değiştirebilir veya aynı gün randevuya girmek istiyorsanız ek walk in hizmeti satın alarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

İngiltere walk in hizmeti ücretli bir hizmettir. Randevu günü TLS vize başvuru merkezinde parmak izi beyanı ve fotoğraf çekimi için bulunmanı gerekecektir. Pasaport çıkarma, Schengen vize başvurularında verilen parmak izi beyanları İngiltere vize başvurularında geçerli değildir.

Geçmişte İngiltere vizesi alsanız dahi her yeni vize başvurunuzda parmak izi vermeniz zorunludur. Yine başvuru sahibi kaç yaşında olursa olsun vize başvurularında hazır bulunması gerekecektir. Bebeklerde dahil olmak üzere randevu günü vize başvuru merkezinde hazır bulunmalıdır.

Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İngiltere vize başvurularında konsolosluğun bölge farkı sınırlaması yoktur. Kendinize en yakın vize başvuru merkezine müracaatınızı yapabilirsiniz.

-Tüm yaş gruplarının vize başvuruları için parmak izi vermeleri zorunludur.

İngiltere vize başvuruları İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursa’dan gerçekleştirebilirsiniz. Antalya, İzmir ve Adana’dan yapılacak vize başvurularından harç ücretleri daha yüksek olacaktır.

İngiltere tier vize başvurularında CAS numarası alındıktan sonra işleme başlanır,

İngiltere tier 4 vize başvurularında bulunmadan önce banka hesabınızda göstereceğiniz teminatın en az 28 gün hesabınızda kalması zorunludur.

İngiltere dil okulu vizesi başvurusu için kabul belgenizi (axception letter) temin etmeden başvuru yapmayınız.

İngiltere dil okulu vizesi için eğitim sürenizi finanse edebilecek paranın banka hesabınızda bulunması zorunludur.

İngiltere aile birleşimi vizesi için evlilik yapan çiftlerin ilişkilerini, ilişkilerinin geçmişlerini dökümanlar üzerinden ispat etmeleri gerekmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi başvuruları da başvuru sahipleri A1 İngilizce yeterlilik belgesini sunmalıdır.

İngiltere çalışma vizesi başvurularında COS mektubunun sunulması zorunludur.

Çalışma vizesi başvurularında davet eden İngiliz şirketinin kabul mektubunda tüm masrafları karşılayacağını belirtmesi halinde başvuru sahibin kişisel banka hesabını sunması zorunlu değildir.

İngiltere Ankara Anlaşması vizesi için başvuru sahiplerinde İngilizce bilme zorunluluğu aranmaz.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere’de kurulacak iş için başvuru sahiplerinde yeterli tecrübe ve sermaye sunma zorunluluğu aranır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!