Ocak 28, 2020 - Blog

İspanya Vizesi 2020 Uygulamaları

Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya vizesi 2020 uygulamaları 28.01.2020 tarihinde yapılan açıklamayla duyurulmuştur. İspanya Konsolosluğunun İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya resmi vize başvuru merkezi BLS İnternational 28.01.2020 tarihinde akredite vize acentalarına ve vize başvuru merkezlerine aşağıdaki bilgiyi paylaşmıştır:


İspanya Vizesi 2020 Uygulamaları Detaylar

“ 1 Şubat 2020 tarihinden geçerli olacak yeni Schengen vize başvuru süreci aşağıdaki bazı değişiklikleri getirmiştir. 1 şubat ve sonrası yapacağınız vize başvurularında aşağıdaki değişikliklere dikkat etmenizi ve müşterilerinizi bu bağlamda bilgilendirmenizi rica ederiz.

1 Şubat Sonrası başvurusu yapılacak olan tüm başvuruların Yeni Schengen vize başvuru formu ile yapılması gerekmektedir. Formlar başvuru durumuna göre eksiksiz olarak doldurulmuş olmalı. Yeni form bugünden itibaren web sayfamızdan tedarik edilebilir. Diğer Schengen ülkelerinin formları kabul edilmemektedir. (Form dahil hiç bir evrak zımbalanmamalı.)


İspanya Vize Ücreti 2020

Yine Bu tarihten itibaren Vize harçları 80 Euro Karşılığı Dolar (USD) cinsinden olacak olup 17 USD servis bedelimiz sabit kalacaktır. (web sitemizde ilan edilecektir)


İspanya Vizesi 2020 Uygulamalarında Erken Başvuru Dönemi

Vize başvuruları daha önce olduğu gibi seyahat tarihinden en az 17 gün önce kabul edilecek olup vize başvurularının sonuçlanması konsoloslukta 45 gün sürebilecektir. Bu bağlamda vize başvuruları 45 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Daha önce seyahat tarihine 90 günden daha fazla zamanı olanların vize başvurusu kabul edilmez iken, yeni dönemde bu süre 180 güne (6 ay) olarak belirlenmiştir. Yani başvuru sahipleri daha önce planladıkları vize başvurularına 180 gün önceden başvuru yapabileceklerdir. Transit gemici vizelerinde bu süre 9 ay olarak belirlenmiştir.

İspanya vizesi 2020 uygulamalarında Aruba, Curaçao, San Martín, Bonaire, San Eustaquio ve Saba vatandaşları da İspanya üzerinden yapacakları aktarmalı uçuşlarda transit vizeye ihtiyaç duymayacaklardır. Bu durum Madrid Barajas havalimanı’nda T1 Terminalinden T2-T3-T4 terminaline geçişlerde ve bunun tam tersinde geçerli değildir. Madrid Barajas havalimanından ilgili terminaller arası geçiş yapacak olan transit yolcuların schengen vize başvurusu yapmaları gerekecektir.

Yukarıda belirtilen hususlar tarafımıza bildirilmiş yeni değişiklikler olup, olası ek değişikliklerden sizleri haberdar edeceğiz. Yeni güncellemeler ile ilgili 27 Ocak Pazartesiden itibaren Web sayfamızı sıklıkla ziyaret ederek başvurularınızın sorunsuz bir şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Diğer vize işlemleri hakkında bilgi almak için bu sayfayı.


İspanya vizesi 2020 uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!