Nisan 10, 2020 - Blog

İstanbul İngiltere Vizesi 2022

İstanbul İngiltere vizesi başvuruları hakkında hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoşgeldiniz.

Sayfamızın devamında 2022 yılı İngiltere vize işlemlerine dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

İstanbul İngiltere Vizesi İşlemleri 2022

Değerli SaltVisa ziyaretçileri, bu sayfamızı İstanbul’dan İngiltere vizesi için yapacağınız başvurular için hazırladık.

Sayfamızın devamında: İstanbul’dan İngiltere vizesi nasıl alınır konusuna dair kapsamlı bilgileri bulabileceksiniz.

İstanbul’dan İngiltere vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularında bazı işlemler hariç Schengen vize prosedürlerine benzer bir süreç geçireceklerdir.

Peki bu süreç nasıl ilerleyecek?

Öncelikle vize başvuruları doğrudan İngiltere İstanbul Başkonsolosluğuna gerçekleştirilemeyecektir. Vize başvuruları İngiltere vize başvuru merkezi olan TLS Contact’a gerçekleştirilecektir.

Her başvuru sahibi mesleki durumuna göre İngiltere vizesi için gerekli evrakları hazırlamalıdır. (Bkz: İngiltere vizesi evrakları)

Önemli!

Kısa süreli vize başvurularında İngiltere vize evraklarının büyük oranda İngilizce tercüme edilmesi gerekmemektedir. (Bkz: İngiltere vizesi evrak tercüme)

İngiltere online vize başvuru formu doldurulmalı ve vize başvuru evrakları renkli tarama yapılarak Konsolosluğun e solo sistemine başarılı bir şekilde yüklenmelidir. (Bkz: İngiltere vizesi evrak tarama ve yükleme)

Vize ücreti ödemesi yapılmalı ve e posta hesabına gelen ödeme onayını gösterir belgenin çıktısı alınarak vize başvuru evrakları arasına eklenmelidir. (Bkz: 2022 İngiltere vize ücretleri)

Üst bölümde belirtilen işlemler tamamlandıktan sonra e posta hesabınıza yapmış olduğunuz işlemlere dair mailler gelecektir. E posta hesabınıza gelen İngiltere vize başvuru formu, randevu onayı, vize ücreti ödemesi dokümanlarının çıktısını almalı ve vize başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Ek olarak yüklemiş olduğunuz evrakların özetini gösterir üzerine GWF numaranızın bulunduğu belgeyi de yine vize başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Vize başvuru dosyanızı tamamlamanızın ardından randevu günü Mecidiyeköy Profilo AVM’de bulunan TLS Contact’a giderek evraklarınızı teslim edin ve vize başvurunuz için parmak izi verin.

İstanbul İngiltere Vize İşlemleri Hakkında Önemli Notlar

Randevu gibi istisnai durumlar hariç Konsolosluk mülakatı yapılmayacaktır. Vize başvuruları Konsolosluğa değil, TLS’ye yapılmalıdır.

İstanbul İngiltere vize başvuruları şimdilik sadece Mecidiyeköy’de vize merkezine yapılacaktır. Anadolu Yakasında, Kadıköy veya Altunizade’de İngiltere vize başvuruları için yetkilendirilmiş herhangi bir ofis bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi İstanbul vize başvurularında tüm evrakların taranarak sisteme yüklenmesi zorunludur. Bu işlemi yapamayacak kişiler TLS’den bu hizmeti satın alabilirler.

İstanbul İngiltere Vize İşlemleri Sıkça Sorulan Sorular

İngiltere vize başvurularında şahsen gelmeniz gerekir mi?

İngiltere vize başvurularında başvuru sahiplerinin şahsen gelmesi zorunludur.

İngiltere vize başvurularında Schengen Vize başvurularında olduğu gibi Vis uygulaması var mı? Daha önce İngiltere vizesi için parmak izi vermiş kişilerin yapacakları yeni vize başvurusu için parmak izi vermeleri gerekir mi?

İngiltere vize başvurularında Schengen Vize başvurularında olan VIS uygulaması yoktur. Dolayısı ile geçmiş İngiltere vize başvurularında parmak izi vermiş kişilerin yeni vize başvurularında da bulunması zorunludur.

İngiltere vizesi başvuruları için çocukların randevuya gelmesi gerekir mi? Anne ve babalar çocuklarının İngiltere vize başvurusunu yapabilir mi?

Hayır. İngiltere vize başvurularında yaş fark etmeksizin tüm başvuru sahiplerinin hazır bulunması zorunludur. Bebek ve çocuklar İngiltere vize başvurularında ebeyenleri ile hazır bulunması gerekecektir.

İstanbul’dan yapacağım İngiltere vize randevumu kaçırdım. Ne yapabilirim?

İstanbul’dan yapacağınız İngiltere vize randevunuzu kaçırmışsanız randevu tarihinin ertesinde randevu tarihinizi değiştirebilirsiniz. Randevunuz yanmayacaktır.

Ayrıca randevu saatini kaçırdınız ve aynı gün vize başvurunuzu tamamlamak istiyorsanız başvuru merkezinin uygunluğuna da bağlı olarak ek hizmet satın alarak vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İngiltere vize başvurumu İstanbul’da VFS Global’e yapabilir miyim?

Hayır. Her ülkenin vize başvuru merkezi farklıdır. İstanbul İngiltere vizesi başvuruları yetkili şirket TLS Contact’tır.

İstanbul İngiltere vize başvurularında mülakat var mı?

Hayır. Kısa süreli turistik, ticari, konferans, fuar, aile, akraba ziyareti vize başvurularında Konsolosluk mülakat yapmamaktadır ancak Tier 4 gibi eğitim vizelerinde Konsoloslukta değil ancak TLS contact’ta vize mülakatı yapılmaktadır.

Öte yandan genel anlamda mülakat yapılmaması vize mülakatı olmayacağı anlamına gelmemelidir. Konsolosluklar tüm vize başvuru sahiplerini mülakata tabi tutabilir.

İstanbul’da ikamet eden birisi İngiltere vize başvurusunu Antalya’dan yapabilir mi?

Evet. İstanbul’da yaşayan birisi TLS Contact ofislerinin bulunduğu şehirlerden vize başvurularını tamamlayabileceklerdir. İngiltere vize başvurularında Schengen vize başvurularında olduğu gibi Konsoloslukların görev alanı gibi bir kısıtlama bulunmaz.

İngiltere vizesine Kadıköy’den veya Anadolu Yakasından başvuru yapılabilir mi?

Şimdilik hayır. İngiltere vizesine Kadıköy veya Anadolu Yakası’ndan başvuru yapabileceğiniz herhangi bir TLS Contact ofisi bulunmamaktadır.

İstanbul İngiltere vize başvuruları kaç günde sonuçlanır?

İstanbul’dan yapılacak kısa süreli İngiltere vize başvuruları en erken 15 en geç 21-30 gün aralığında sonuçlanmaktadır.

Bu süreler başvuru sahibinin durumuna göre uzayabilir.

İstanbul’da 24 saatte sonuçlanan İngiltere vize başvurusu nedir?

İstanbul’da 24 saatte sonuçlanan ücretli ekspres İngiltere vize başvuru süper priority servis olarak bu hizmeti seçebilirsiniz.

24 saatte İngiltere vize ücreti günlük kura göre 12.000 ila 13.000 TL arasında değişebilmektedir. Bu hizmet genel anlamda sadece İstanbul’da verilmektedir ancak güncel değişikler olabilir. Gelişmeleri TLS Contact web sayfasından takip edebilirsiniz.

Öte yandan İngiltere Süper Priority hizmetini sadede acil ve önemli durumlarda kullanmanız tavsiye edilir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Yanıtla “İstanbul İngiltere Vizesi 2022”

  1. Gözde says: 30 Aralık 2021 at 15:06

    Merhaba İstanbul dan ingiltere vizesi alacağım. 1 ocak tan sonra başvuru yapmak istiyorum. 2022 ingiltere vize ücreti ne kadar acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!