Şubat 27, 2020 - Blog

İsviçre Vize İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz,
Bu yazımızda İsviçre vize işlemleri konusuna değineceğiz. Adı üstünde işlemler gibi dar bir konu hakkında kısa ve öz bilgiler vermeye çalışacağız.

İsviçre vizesi için evraklarınızı eksiksiz hazırlasanız bile işlem aşamasında sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla can sıkıcı o küçük detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Umarız paylaşacak olacağımız bilgiler sizler için yararlı olur.

Vize işlemleri hakkında bilinmesi gereken unsurları sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

İsviçre vize işlemleri aslında başvuru sürecinizin en önemli bölümünü oluşturmaktadır. Bir vize başvuru dosyasının hazırlığı en az vize onayı kadar önemlidir. Randevu günü işleme alınmayan başvurular zincirleme birçok sorunu da beraberinde getirecektir.

Başvuru dosyanız sadece fotoğraf, dilekçede eksik yazılan cümle veya seyahat sigortanızda kaşe vurulmaması nedeniyle günlerce beklediğiniz randevu günü başvurunuz kabul edilmeyebilir. Dolasıyla vize işlemlerine gereken hassasiyeti göstermenizi bir kez daha sizlere hatırlatmak isteriz.


İsviçre Vize İşlemleri Son Durum

İsviçre vize başvuruları istisnai durumlar dışında Konsolosluğa yapılmamaktadır. İsviçre vizesi için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi TLS Contact’tır.

Vize başvuruları için TLS Contact’tan randevu alınması zorunludur. Randevusuz başvurular ölüm, kalım, sağlık sorunları ve özel seyahat gerekçesi gibi durumlar dışında kabul edilmez.

İsviçre vize randevu bulmakta sorun yaşayan vatandaşlarımıza sistemden randevu aldıktan sonra vize başvuru merkezine telefonla ulaşarak randevu önceliği konusunda görüşmelerini tavsiye ediyoruz. Sisteminde uygun olması durumunda görevliler, İsviçre vize randevularınızı daha erken tarihe kaydırabiliyorlar.

Çalışanların başvuru da maaş hesap dökümlerini sunmaları zorunludur.

İsviçre vize işlemleri için online formun doldurulması, barkodlu formun çıktısının alınması ve checkliste göre evrakların sıralanması zorunludur.

Schengen vize başvurularında parmak izi vermiş ve bu tarihten itibaren 59 ay geçmiş kişilerin İsviçre vize başvurusu için yeniden parmak izi vermeleri gerekecektir.

VİS uygulamalarından yararlanacak kişiler yetkilendirme dilekçesi ile başvuru yapabilirler.

Vize dilekçeleri İngilizce yazılmalıdır. Çalışanlar için dilekçede unvan, seyahat tarihi, seyahat amacı ve seyahatin sponsoru belirtilmelidir.

Fotoğrafı çekilen belgeler evrak olarak kabul edilmez.

SGK Hizmet dökümleri e devletten randevudan 7 gün önce Barkodlu olacak şekilde alınmalıdır.

Tüm evraklar randevudan en geç 10 gün önce alınmış güncel evrak olmalıdır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!