Ocak 8, 2021 - Blog

Kadıköy Hindistan Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık

Göztepe, Bostancı, Moda, Acıbadem, Üsküdar, Tuzla, Kartal, Pendik, Maltepe, Caddebostan, Çamlıca, Ümraniye, Ataşehir, Altunizade, Kadıköy gibi İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden ve Hindistan’a seyahat etmek isteyen kişiler için hazırladığımız Kadıköy Hindistan vizesi işlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

Hindistan’a seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları zorunlu vize prosedürlerini tamamlayarak vize almalıdırlar. Yeşil pasaportlular da dahil Türk vatandaşlarının Hindistan’a vizesiz seyahat etmeleri mümkün değildir.

Hindistan vize başvuru süreci 2 önemli aşamadan oluşur:

 1. Tüm vize türleri için başvuru sahibi öncelikle online Hindistan vize başvuru sürecini tamamlamalı ve randevu almalıdır.
 2. Alınan randevuya bağlı olarak Hindistan vize randevusuna katılım sağlanacaktır. Hindistan vizesi için başvuru sahibi randevuya şahsen katılmalı ve parmak izi vererek pasaportunu vize basılmak üzere görevliye teslim etmelidir.

Randevu günü ayrıca eksiksiz Hindistan vize başvuru evrakları teslimi de yapılacaktır. Evrakların eksik olması ya da prosedüre uygun hazırlanmaması durumunda Hindistan vize başvurusu kabul edilmeyebilir. Hindistan vize başvuru formunun hatalı doldurulması da Hindistan vize başvurunuzun geri çevrilmesine neden olacaktır.

Kadıköy Hindistan vize başvuru dosyanızın eksiksiz işleme girmesi Hindistan vize danışmanlığı alabilirsiniz. SaltVisa vize işlemleri konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Hindistan vize başvuru işlemleri için SaltVisa ekibine salt@saltvisa.org e-posta adresi üzerinden ya da Whatsapp bilgi-iletişim hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kadıköy’den Hindistan Vizesi Nasıl Alınır?

 • Kadıköy Hindistan vize başvurusu için Konsolosluk resmi vize başvuru sitesi üzerinden online vize formu doldurulmalıdır.
 • Hindistan vize başvuru formu doldurulurken; Hindistan vize türü, Hindistan vize süresi, çok girişli ya da tek girişli Hindistan vizesi seçenekleri gibi sorulara doğru yanıtlar verilmelidir.
 • Formdaki kişisel bilgiler, seyahat belgesi bilgileri, seyahat tarihi bilgileri gibi bölümler de hatasız doldurulmalıdır.
 • Form tamamlandıktan sonra sisteme uygun formatta fotoğraf yüklenmelidir ve ikamete bağlı uygun randevu yeri seçilerek Hindistan vize randevusu oluşturulmalıdır.
 • Form İngilizcedir ve her başvuru sahibi için ayrı ayrı doldurulmalıdır.
 • Form doldurulup onaylandıktan sonra formda düzeltme yapılamayacaktır. Bu nedenle bilgilerin doğruluğundan emin olunduktan sonra form onaylanmalıdır.
 • Hindistan vize randevusu alındıktan sonra başvuran randevuya katılmalı ve parmak izi vermelidir.
 • Evrak teslimi ve pasaport teslimi Konsolosluk görevlisine başvuru sahibi tarafından teslim edilecektir.
 • Başvuru formunda ve evraklarda bir sorun yoksa, kişi vize için gerekli koşulları sağlıyor ise başvuru kabul edilecektir.
 • Aynı gün akşam saatlerinde ya da bir sonraki gün ise vizeli pasaport teslim edilecektir.

SaltVisa; Hindistan vize formu doldurulması, randevu alımı, vize türüne uygun evrakların hazırlanması süreçlerinde vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Süreci eksiksiz tamamlamak için ekibimiz ile iletişime geçebilir, Kadıköy Hindistan vizesi işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Kadıköy Hindistan Vizesi Başvuruları İçin Randevu Nereden Alınır?

İstanbul Anadolu Yakası Hindistan vize başvurusu için randevu alınması zorunludur. Randevu Hindistan online başvuru formu doldurulduktan sonra İnternet üzerinden alınır.

Telefon ile randevu talebi yapılmaz.

Hindistan vize randevusu ikamet edilen ile bağlı başvuru kabul yeri üzerinden alınır. İstanbul’dan Hindistan vizesi alacak kişiler işlemlerini İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu üzerinden tamamlayabilirler.

Hindistan Başkonsolosluğu haftanın her günü için randevu vermektedir. Yoğun bir dönem değilse genellikle 2-5 gün sonrasına Hindistan vize randevusu alınabilmektedir.

Hindistan vize randevusu öncesi tüm evraklar hazırlanmış ve online form tamamlanmış olmalıdır.

Kadıköy Hindistan vize randevusu işlemleriniz için SaltVisa Hindistan vize danışmalık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası Kadıköy Hindistan Vize Merkezi

Hindistan vize başvuru işlemleri İstanbul Anadolu Yakası üzerinden yapılamayacaktır. Hindistan vize randevusu İstanbul’da Hindistan Başkonsolosluğu’ndan alınır. Hindistan vize işlemleri için İstanbul’da Hindistan vize merkezi yoktur.

Hindistan Konsolosluğu; evrak teslimi ve kontrolü, vize basımı, Hindistan vize ücreti alımı, parmak izi alımı işlemlerini tamamlar. Hindistan Başkonsolosluğu İstanbul Avrupa Yakası, Elmadağ’dadır.

Hindistan Vize Ücretleri Ne Kadar?

Kadıköy’den Hindistan vizesi alacak kişiler ödemeleri vize kategorisine göre randevu günü yapacaklardır. Vize ücret ödemeleri nakit olarak yapılacaktır.

2021-2022 Hindistan vize ücretleri

 • Turistik vize: 103 Dolar
 • Ticari Vize: 123 Dolar
 • Öğrenci vizesi: 83 Dolar
 • Gemici vizesi: 23 Dolar
 • Transit vize: 23 Dolar
 • Konferans vizesi: 83 Dolar
 • Medikal vize: 83 Dolar
 • Gazeteci vizesi: 863 Dolar

Kadıköy-İstanbul Anadolu Yakası Hindistan Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Hindistan vize başvurunuzun Konsolosluk ya da Elçilik tarafından kabul edilmesi ve vize başvurunuzun onayı için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanmış olması gerekmektedir.

Hindistan vizesi için gerekli belgeler vize kategorisine göre değişecektir.

Kategorinin gerektirdiği zorunlu evrakların hazırlanmamış olması ya da hatalı evrak hazırlanması durumunda Hindistan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

SaltVisa Hindistan vize danışmanlık desteği ile evraklarınızı eksiksiz hazırlayabilirsiniz.

Bilgi ve destek için: salt@saltvisa.org e-posta hesabımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, Kadıköy Hindistan vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamızın sonuna geldik. Gerekli evraklar ve belgeler hakkında bilgilere ” Hindistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar ” yazımız üzeriden ulaşabilirsiniz

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Yanıtla “Kadıköy Hindistan Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık”

 1. Hakan A. says: 13 Şubat 2021 at 17:13

  Merhaba, Anadolu Yakası Hindistan vize başvuru merkezi adresini yazar mısınız?
  Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!