Ağustos 19, 2021 - Blog

Kadıköy Moda Vize Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Anadolu Yakası Moda semtinde yaşayan ya da çevre semtlerde yaşayan ve vize başvuru işlem süreçlerine dair bilgi almak isteyen kişiler için hazırladığımız ‘’ Kadıköy Moda Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ konu başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

Anadolu Yakası vize işlemlerine dair bilgiler vereceğimiz sayfamızı inceleyerek; işlem aşamaları, başvuru merkezleri, süreçte dikkat edilmesi gerekenler hakkında temel bilgilere sahip olabilirsiniz.

İşlemlerinizi başlatmak için ’’ BİZE ULAŞIN ’’ sayfamızı ziyaret ederek danışmanlık hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

SaltVisa; İstanbul Anadolu Yakası, Kadıköy ilçesi ofisi üzerinden Türk Vatandaşları için vize isteyen pek çok ülkenin vize başvuru işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Kadıköy Moda’dan Vize Nasıl Alınır?

Kadıköy Moda’da yaşayan kişiler elektronik başvuru seçeneği olan ya da başvuruya şahsen katılımın zorunlu olmadığı ülkelerin vize başvuru işlemleri için bireysel ya da danışman firma desteği ile başvuru merkezi ya da Konsolosluklara gitmeden işlemlerini tamamlayabilirler.

Randevuya katılımın zorunlu olduğu ülkeler ve parmak izi beyanı isteyen ülkeler için ise başvurular yetkili merkeze ya da Konsolosluklara gidilerek tamamlanacaktır. Bu süreçte de yine danışman firmalardan hizmet alınabilir fakat katılım zorunlu ise danışmanlık hizmeti alınsa da randevu günü ilgili merkezde bulunmak zorunludur.

 • Kadıköy Moda’da yaşayan kişiler başvurularını aşağıdaki yollarla gerçekleştirebilirler:
 • Şahsi başvuru yoluyla İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Konsolosluklar üzerinden başvuru.
 • İstanbul Avrupa Yakası’nda ve Anadolu Yakası’nda bulunan başvuru merkezleri üzerinden şahsen başvuru.
 • Kadıköy vize danışmanlık firmaları ile aracılığı ile başvuru.

Moda’dan vize başvuru işlemi için dikkat edilmesi gerekenler:

 • Seyahat edeceğiniz ülkeyi belirleyin.
 • Size uygun vize kategorisini belirleyin.
 • Kategorinin gerektirdiği vize başvuru şartlarını ve gerekli evrakları inceleyin.
 • Başvuruya şahsen katılmanızın gerekip gerekmediğini kontrol edin.
 • İşlem aşamalarını inceleyerek danışmanlık hizmeti almamanız durumunda süreci tamamlayabileceğinizden emin olun.
 • Danışmanlık hizmeti almaya karar vermeniz durumunda Anadolu Yakası vize danışmanlık firmalarını ve yorumlarını inceleyin.
 • Firmalarla iletişime geçerek hizmetleri ve ücretleri hakkında bilgi edinin.
 • Vize başvuru dosyanızın hazırlık aşamasında evrakların eksiksiz olduğundan emin olun.
 • Başvuru tarihinde evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olun.
 • Seyahat tarihleriniz ve vize çıkış sürelerini değerlendirerek planlamalarınızı yapın.
 • Vize onayı almadan mümkünse uçak ve otel için ödeme yapmamaya çalışın.

Vize İşlemleri İçin Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

Kadıköy Moda’dan vize başvurusu yapacak kişilerin bazı ülke vize başvuruları için Konsolosluğa ya da yetkili vize başvuru merkezlerine gitmeleri gerekecektir. Bazı ülkelerin vize başvuruları başvuru sahibi olmadan tamamlanabilmektedir fakat şahsen başvuru ve biyometrik veri talep eden pek Konsolosluk bulunmaktadır.

 • İlk defa Schengen vizesine başvuru yapacak kişilerin randevu alarak başvuru merkezlerine ya da Konsolosluğa gitmeleri gerekecektir.
 • Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış kişiler özel bazı durumlar ve başvuru kuralları dışında randevuya katılmadan vize alabilirler.
 • Daha önce İngiltere vizesi alarak parmak izi vermiş kişiler de dahil olmak üzere İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin yetkili İngiltere vize başvuru merkezine gitmeleri gerekecektir.
 • İlk defa Amerika vizesi alacak kişilerin randevu günü mülakata katılmak ve parmak izi vermek için Konsolosluğa gitmeleri zorunludur.
 • Son 4 yıl içinde Amerika vizesi sona eren ya da vizeleri hala devam eden kişiler gerekli vize yenileme koşullarını sağlamaları durumunda Kadıköy- Moda’dan Amerika vize yenileme başvurusu yapabilir, randevuya gitmeden işlemlerini tamamlayabilirler.

Ayrıca Hindistan, Çin, Kanada, Avustralya, Romanya, Hırvatistan gibi ülkelerin vize başvuruları için de başvuru merkezleri ya da Konsolosluklara gitmek zorunludur.

Kadıköy Moda Schengen Vize Danışmanlık İşlemleri

Kadıköy Moda ve çevre semtlerden; Almanya, Fransa, Yunanistan, İtalya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Malta, Danimarka, İsviçre, İsveç, Portekiz, Polonya, Letonya, Hollanda, İspanya gibi Schengen ülkeleri için vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat edecekleri ülkeden Schengen vizesi almaları gerekecektir. Schengen vizesi 90 güne kadar olan seyahatler için alınmalıdır. Daha uzun süreli kalışlar için ulusal vize (D vize) alınmalıdır.

Herhangi bir ülkenin Schengen vizesine sahip kişiler gerekli kuralları dikkate alarak vize süreleri için tüm Schengen ülkelerine seyahat edebileceklerdir.

Birden fazla Schengen ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin Schengen vize başvurularını en uzun kalınacak ülkeden almaları gerekecektir. Schengen ülkelerinde konaklama sürelerinin aynı olması durumunda ise ilk giriş yapılan ülkeden Schengen vizesi alınması gerekecektir.

Schengen vize süreleri başvuru sahibin durumuna göre başvuru yapılan Konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Seyahat süresi kadar vize onayı alınabileceği gibi; 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, ya da çok daha uzun süreli Schengen vize onayı alabilir. Süreler daha çok kişinin geçmiş Schengen vizeleri ve seyahatleri dikkate alınarak belirlenmektedir.

Schengen vizeleri tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilir. Tek girişli Schengen vizesi sahibi 1 defa Schengen bölgesine giriş yapabilirken, çok girişli (multiple) vize sahipleri vize geçerlilik süresi içinde ve tanınan kalış süresini aşmamak koşulu ile birden fazla Schengen bölgesine giriş çıkış hakkına sahip olabileceklerdir.

Schengen vize başvuruları yetkilendirilmiş Schengen vize başvuru merkezleri üzerinden tamamlanmaktadır. Kadıköy Moda’da ikamet eden kişiler Schengen vize başvurularını;

 • Avrupa Yakası’nda bulunan vize başvuru merkezleri üzerinden,
 • Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezleri aracılığı ile tamamlayabilirler.

İstanbul Anadolu Yakası Schengen vize başvuru merkezleri tüm Schengen ülkelerinin vize başvuruları için hizmet vermemektedir. Bu nedenle başvuru öncesi başvuru yapacağınız ülke için hizmet verilen semt ve merkezi kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış kişiler Konsolosluk ya da başvuru merkezlerine gitmeden vize alabilirler. Anadolu Yakası Schengen vize danışmanlık firmalarından destek alınarak işlemler randevuya katılım sağlanmadan tamamlanabilir.

Schengen vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretler standarttır diyebiliriz. Başvuru için Schengen vize harç ücreti ve servis ücreti ödemeleri alınmaktadır. Vize harç ücreti 80 Euro ya da TL karşılığı olarak alınır. Hizmet ücreti ise 20-40 Euro aralığında başvuru yapılan ülkeye göre değişmektedir.

Çocuklar için Schengen vize harç ücretleri yaş aralığına göre değişir. 0-6 yaş arası çocuklardan Schengen vize ücreti alınmamaktadır. Pek çok ülke 12 yaş altı başvuru sahiplerinden sadece servis ücreti talep etmektedir. Ücretler başvuru ülkesine göre değişmektedir. (Bkz: Schengen vize ücretleri)

Schengen vize başvurularının sonuçlanma süreleri de yine başvuru yapılan Schengen üye ülkesine göre farklılık gösterir. Herhangi bir Schengen ülkesine seyahat edecek kişilerin vize başvurularını seyahatten 1 ay önce yapmış olmaları tavsiye edilir.

Planlanana seyahat tarihi göz önüne alınarak Schengen vizesine başvuru yapılabilecek en erken tarih seyahat tarihinden maksimum 6 ay öncesidir.

Kadıköy Moda Rusya Vize Danışmanlık İşlemleri

Rusya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları vize almalıdırlar. Yeşil pasaport sahipleri ise Rusya’ya vize almadan seyahat edebilirler.

Rusya T.C vatandaşları için e-vize uygulaması başlatmıştır fakat bu uygulama Covid-19 nedeniyle geçici olarak durdurulmuştur. Pandemi döneminde Rusya vizesi basılı vize olarak alınabilmektedir.

Rusya vize başvuruları için, özel durumlar dışında, Konsolosluk ya da başvuru merkezi şahsen gidilmesi gerekmemektedir.

Rusya turistik vize başvurusu için; Rusya seyahat acentelerinden alınan referans yazısı ve voucher belgesi istenmektedir.

Rusya aile, arkadaş ziyareti vizesi için; Rusya göçmenlik ofisi onaylı, barkodlu davet mektubu istenmektedir.

Rusya vizesi çıkış süresi 5-15 iş günü arasındadır. Acil Rusya vizesi almak isteyen kişiler için ekspres Rusya vize başvuru seçeneği mevcuttur. Bu hizmet ek ücrete tabidir.

Daha detaylı bilgi için ‘’ Rusya Vize Danışmanlık Hizmetleri ’’ yazımızı okumanızı öneririz.

Kadıköy Moda Amerika Vize Danışmanlık İşlemleri

Kadıköy Moda’da ikamet eden ve Amerika Birleşik Devletleri vizesi alacak kişilerin ilgili kategorinin prosedürlerini inceleyerek başvuru yapmaları gerekecektir.

Randevu gerektiren başvurular için başvuru sahibinin Ankara Amerika Büyükelçiliği veya İstanbul Amerika Başkonsolosluğu’ndan randevu alması gerekecektir.

Amerika vizesi alacak kişi; ilk defa Abd vizesi alacaksa ya da daha önce vize alsa da randevuya gitmeden vize yenileme için gerekli koşulları sağlayamıyorsa randevu günü Konsolosluk ya da Elçiliğe giderek mülakata katılmalıdır.

Son aldığı Abd vizesi devam eden ya da son 48 ay içinde biten kişiler ise vize yenileme başvurusu yaparak mülakata katılmadan Amerika vizesi alabilirler.

Amerika vizesi için bireysel başvuru yoluyla ya da Amerika vize danışmanlık firmaları desteği ile işlemler tamamlanabilir. Anadolu Yakası Amerika vize danışmanlık firmaları desteği ile vizeye başvuru yaparak 1 defaya mahsus Konsolosluğa giderek vizenizi alabilirsiniz. Başvuru için gerekli diğer tüm işlemler vize danışmanınız tarafından gerçekleştirilecektir. Vize yenileme hakkına sahip olmanız durumunda ise evrakları danışman firmaya iletmeniz yeterli olacaktır.

Amerika vizesi alacak tüm başvuru sahipleri danışman desteği ile ya da bireysel olarak online başvuru adımlarını tamamlamış olmalıdırlar.

Her yeni Abd vize başvurusunda kategoriye ait gerekli vize evrakları güncel tarihli olarak hazırlanmalı, vize harç ödemesi yapılmalıdır.

Kadıköy Moda İngiltere Danışmanlık Vize İşlemleri

Kadıköy Moda’da yaşayan ve Birleşik Krallık’a seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurusu yapmalıdırlar.

İngiltere vize başvuruları online ortamda form doldurularak yapılmaktadır.

İngiltere için vize alacak kişilerin her yeni başvuruda yetkili İngiltere vize başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi zorunludur. İstanbul Anadolu Yakası’nda İngiltere vize merkezi bulunmamaktadır. Başvuru için randevular İstanbul Avrupa Yakası İngiltere vize merkezi üzerinden verilmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası ikametli kişiler Anadolu Yakası İngiltere vize danışmanlık firmaları aracılığı ile başvurularını gerçekleştirerek son aşamada Avrupa Yakası İngiltere vize randevu merkezine gidebilirler.

İngiltere vizesi için evraklar güncel tarihli olmalıdır. Özellikle gelir durumu beyanı sunan belgeler mutlaka hazırlanmalı, gerekli finansal şartların sağlandığından emin olunarak başvuru yapılmalıdır.

 • İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak talep edilebilmektedir.
 • Vize çıkış süresi randevu tarihi sonrası 21 gündür.
 • İngiltere vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ‘’ İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti ’’ yazımızı okuyabilirsiniz.

Kadıköy Moda Bulgaristan Vize İşlemleri

Kadıköy Moda’dan Bulgaristan vizesine başvuru yapacak kişiler başvurularını; Avrupa Yakası’nda bulunan Bulgaristan Konsolosluğu, yine Avrupa Yakası’nda bulunan Bulgaristan vize başvuru merkezi ya da Kadıköy Bulgaristan vize acenteleri üzerinden tamamlayabilirler.

 • Başvurular bireysel ya da Bulgaristan vize danışmanlık firmaları aracılığı ile yapılabilir.
 • Bulgaristan vizesi için başvuru sahibinin özel durumlar dışında başvuruyu şahsen yapması gerekmeyecektir.
 • Bulgaristan turist vizeleri maksimum 15 günlük ve tek girişli olarak verilir.
 • Bulgaristan ticari vize, aile ziyareti vizesi gibi davetiye gerektiren kategoriler için davet mektubu Göçmenlik Ofisi onaylı orijinal belge olmak durumundadır.
 • Bulgaristan vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-15 iş günüdür.

Detaylı bilgi almak için ‘’ Bulgaristan Vize Acentaları ile Vize Alma ’’ yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kadıköy Moda Dubai Vize İşlemleri

Kadıköy Moda’da yaşayan ve Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak istene kişiler başvuru işlemlerini Konsolosluk ya da Dubai vize başvuru merkezine gitmeden tamamlayabilirler.

Dubai vizesi için aracı vize firması ile çalışılması ve gerekli dokümanların elektronik ortamda Dubai vize acentesine iletilmesi gerekecektir. Vize sonucu ise yine elektronik ortamda iletilecektir.

BAE vizesi pasaporta basılmamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi sadece vize acenteleri aracılığı ile alınabilir. Türkiye’de Birleşik Arap Emirlikleri Konsoloslukları e-vize işlemleri için hizmet vermemektedir.

BAE Konsolosluğu belge tasdik işlemleri için hizmet vermektedir. Dubai Konsolosluğu evrak tasdik işlemleri yazımızı okuyarak işlemler, süreç ve danışmanlık işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!