Şubat 27, 2020 - Blog

Kadıköy Vize Danışmanlık

Değerli ziyaretçilerimiz, Kadıköy vize danışmanlık acentaları ve Kadıköy vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: İstanbul Anadolu Yakası – Kadıköy’den veya çevre semtlerden vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Kadıköy, Moda, Fenerbahçe, Göztepe, Acıbadem, Bostancı, Ümraniye, Ataşehir, Kozyatağı, Pendik, Tuzla veya diğer semtlerde ikamet eden vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Konsoloslukların vize uygulamaları hakkında temel bilgilere sahip olabileceklerdir.

Daha detaylı bilgiye ihtiyacı olan vatandaşlarımız ise ”BİZE ULAŞIN” sayfamızdan sorularını bizlere iletebileceklerdir.

Bildiğiniz üzere Türkiye’de bulunan Schengen, İngiltere, Çin, Kanada, Avustralya ve Nijerya devletlerinin Büyükelçilik ve Konsoloslukları uzun süredir vize aracı şirketlerle (vize başvuru merkezi) çalışmaktadır. Bu aracı şirketler genel anlamda başvuru sahiplerinin vize deneyimini yükseltmek ve Konsoloslukların bulunmadığı şehirlerden vizeye ulaşımı kolaylaştırmak için kurulmuştur.

Ayrıca söz konusu vize aracı şirketler Konsolosluklarda alınan güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak da önemli misyonun parçasıdır. Dolayısıyla vize uygulamalarında önemli bir yere sahip olan vize başvuru merkezleri artık Türkiye’de Konsoloslukların bulunmadığı şehirlerde, nüfusun yoğun olduğu yerlerde veya Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinde de hizmet vermeye başlamışlardır.

İşte bu hizmetin bir parçası olarak İstanbul Anadolu Yakası – Altunizade’de bazı Schengen Konsolosluklarının vize başvuru merkezleri açılmıştır. Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerinde şimdilik Schengen devletlerinin tamamının veya İngiltere ve Amerika vize başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak vatandaşlarımızın en çok seyahat ettiği ülkelerin başında gelen:

 • Almanya, 
 • İtalya,
 • Yunanistan ve 
 • Avusturya devletlerinin vize başvuruları artık Üsküdar Altunizade’de bulunan VFS Global, İdata ve Kosmos Vize’den alınabilecektir.

Vize başvuruları randevulu kabul edilecektir. Randevular başvuru yapılacak ilgili vize merkezinin web sayfasından online olarak alınacaktır. Randevu almak ücretsizdir. Covid-19’la mücadele kapsamında randevu ve vize başvuruları haftanın sadece belirli günlerinde kabul edilebilir.

Covid-19 süresinde Konsolosluklar genel anlamda kapalıdır ve Schengen Konsoloslukları vize başvurularını ön onaya bağlı olarak kabul etmektedir. diğer bir deyişle Kadıköy’den vize işlemlerinde bulunacak vatandaşlarımız yeni karar alınıncaya dek mücbir sebepler dışında Schengen vize başvurusu yapamayacaklardır. 

İstisna olarak Almanya’da birinci derece akrabası yaşayan ve özel bir seyahat gerekçesi olan vatandaşlarımız pandemi sürecinde Konsolosluktan onay alarak vize başvurularını yapabileceklerdir. 

Altunizade’den yapılamayan vize başvuruları ise İstanbul Avrupa Yakası Dolapdere, Gayrettepe, Mecidiyeköy ve Harbiye’de bulunan başvuru merkezlerine yapılması gerekecektir.

Öte yandan arzu eden başvuru sahipleri vize başvurularını (İngiltere hariç) aracı firma kullanmadan doğrudan Konsolosluklara yapabileceklerdir. Konsolosluklara yapılacak vize başvuruları için de randevu alınması zorunludur. 

Kadıköy’den Vize Nasıl Alınır?

Kadıköy, Moda, Acıbadem, Fenerbahçe, Göztepe ve Anadolu Yakası’nın diğer semtlerinde ikamet eden vatandaşlarımız vizelerini 3 farklı şekilde alabileceklerdir:

 1. Aracı firma kullanmadan doğrudan Konsolosluklara başvuru yaparak, 
 2. Vize başvuru merkezlerine başvuru yaparak,
 3. Kadıköy vize danışmanlık acentaları ile başvuru yaparak vizelerini alabileceklerdir. 

İlk Defa Vize Başvurusu Yapacaklar İçin Tavsiyeler

 • İlk vize müracaatınız da imkanınız varsa Kadıköy vize danışmanlık şirketlerinden destek alın.
 • Vize muafiyeti olabilir. Mfa.gov.tr web adresini ziyaret ederek Türk vatandaşlarından vize isteyen ülkeleri öğrenin
 • Yeşil pasaport sahibiyseniz İngiltere, ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Hindistan, Etiyopya ve çok sayıda Afrika kıtası ülkelerinin yeşil pasaportlardan da vize istediğini unutmayın.
 • Vize başvurunuzu mümkün olduğunca vakitlice yapın. Seyahatinize 15 günde az süre kalmış ise başvurunuzun kabul edilmeyeceğini veya vize reddi alabileceğinizi göz önünde bulundurun.
 • Konsoloslukların belirli şehirlere hizmet vermektedir. Vize başvurunuzu Altunizade’den yapacaksanız en az 30 gündür İstanbul’da resmi anlamda ikamet ettiğinizden emin olun.
 • Pasaport geçerlilik kriterleri Konsolosluktan Konsolosluğa değişiklik gösterir. Pasaportunuzun geçerli olup-olmadığını kontrol edin,
 • Başvuru evraklarınız güncel tarihli olmalıdır. Evraklarınızı randevu tarihinizden son 7 gün içerisinde temin edin.
 • Vize başvuru evraklarınızı eksiksiz, güncel tarihli ve Konsolosluğun istediği kriterlere göre hazırladığınızdan emin olun.
 • Eksik evrakla yapılacak vize başvurularının kabul edilmediğini veya kabul edilse bile vize reddi gibi sonuçlar doğurabileceğini göz önünde bulundurun. 
 • Dilekçenizi İngilizce hazırlayın. Dilekçenizde seyahatin konusuna, gidiş-dönüş tarihlerinize, sponsor ve hakkınızda bilinmesi gereken diğer bilgilere yer verin.
 • Otel ve uçak biletinizi vize başvurunuz sonuçlanmadan satın almayın. Ancak işlem sürecinde iptale düşmüş rezervasyonlarla vize başvurusu yapmayın. 
 • Schengen vizesi için seyahat sağlık sigortalarınızı seyahat tarihinizden 1 gün önce ve dönüş tarihinizden 1 gün sonra olacak şekilde orijinal kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlayın.
 • Daha önce vize reddi almışsanız yeni başvurunuzu Kadıköy vize danışmanlık firmaları ile yapın. Üst üste alınan vize retleri sonrası yeniden vize almanın oldukça zor olduğunu unutmayın.
 • Bakiyesi olmayan veya randevu tarihinden kısa süre önce para yüklediğiniz banka hesap dökümleri ile vize başvurusu yapmayın.
 • Olası Konsolosluk mülakatına hazırlıklı olun. Konsolosluk  görevlileri vize başvuru sürecinde sizi ve iş yerinizi arayabilir.
 • Yurt dışı seyahatine arkadaşınızla çıkacaksanız vize başvurunuzu birlikte yapın veya birlikte seyahat edeceğiniz kişinin geçerli vizesini veya varsa vize muafiyetini gösterir pasaportunun fotokopisini vize başvuru dosyanıza ekleyin.

SaltVisa İle Kadıköy’den Nasıl Vize Alınır?

SaltVisa ile Kadıköy’den vize alacak vatandaşlarımız aşağıdaki adımları izleyerek vizelerini kolayca alabileceklerdir:

 1. Bize Ulaşın
 2. SaltVisa çalışma şartlarını e-posta hesabınıza veya WhatsApp ‘ınıza gönderelim
 3. Şartlarımızı inceleyin ve cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yanıtlayalım.
 4. Belirttiğimiz evrakları hazırlayın ve ofisimize elden ya da kurye ile ulaştırın.
 5. Evraklarınızı inceleyelim ve başvuruya hazır hale getirelim ve vize başvurunuzu yapalım.
 6. Parmak izi vermeniz durumlarda randevu günü sizi karşılayalım.
 7. Parmak izi vermemeniz gereken durumlarda vizenizi alalım ve pasaportunuzu size ulaştıralım.

Kadıköy Vize Danışmanlık Acentaları

Kadıköy vize danışmanlık acentaları veya firmalar genel anlamda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) bünyesi altında faaliyet gösteren A grubu seyahat acentalarıdır. Bununla beraber TURSAB’dan bağımsız olarak sadece vize danışmanlık faaliyetleri üzerine hizmet veren az sayıda danışman firma da bulunmaktadır.

Kadıköy vize danışmanlık firmaları genel anlamda başvuru sahiplerinin daha kolay vize alabilmeleri yönünde hizmet vermektedirler.

Özellikle son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız, Afrika ülkelerinden vize talep edecek vatandaşlarımız genel anlamda Konsolosluğa gitmeden veya şehir değiştirmeden vizelerini kargo-kurye aracılığıyla alabileceklerdir. 

Peki, Kadıköy vize danışmanlık firmaları hangi hizmetleri verir?

Kadıköy vize danışmanlık firmaları başvuru sahiplerine genel anlamda aşağıdaki konularda yardımcı olmaktadır:

 • Başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi,
 • Başvuru sahibinin meslek durumuna yönelik hazırlanması gereken evrakların bilgisi,
 • Vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize randevuların alınması,
 • Vize dilekçelerinin yazılması,
 • Vize başvuru dosyasının kontrolü ve eksik evrakların tespiti,
 • Vize başvuru sürecinin yönetimi,
 • Vize başvurularının yapılması,
 • Parmak izi verecek başvuru sahiplerinin randevu günü karşılanması,
 • Olası Konsolosluk mülakatına karşı başvuru sahibinin bilgilendirilmesi.
 • İşlemi tamamlanan pasaportların Konsolosluk veya vize merkezinden teslim alınması.

Kadıköy’de Hizmet Veren Vize Danışmanlık Firmaları

 • SaltVisa,
 • Kadıköy Vize,
 • Vize başvuru merkezi,
 • OMD vize danışmanlık,
 • Sonuç vize,
 • Vize Cadde,

Kadıköy Vize Başvuru Merkezleri

Vize başvurularını Kadıköy’den gerçekleştirecek vatandaşlarımızın Anadolu Yakası Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerinden randevu alma koşuluyla Schengen vize başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. 

Anadolu Yakası Vize Başvuru Merkezleri

 • VFS Global Altunizade Adres ve İletişim Bilgileri

Adres:
Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 31 Euro İş Merkezi B Blok 34662 Altunizade, İSTANBUL

Telefon:
0212 373 58 06

Kadıköy Vize Acenteleri ve Bireysel Vize Başvuru Saatleri
Hafta İçi her gün 08.30-12.00 / 13.00 – 14.30 (Resmi tatiller hariç)

İşlemi Tamamlanmış Pasaportların İade Saatleri:
Hafta içi her gün 15.00 – 17.00

 • Kadıköy-Altunizade İDATA Adres İletişim Bilgileri

Adres:
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan- AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No’lu Ofis, İstanbul

Kadıköy Vize Acentaları ve Bireysel Vize Başvuru Saatleri
Hafta içi her gün 08.00-12.30 / 13.30-17.30 (Resmi tatiller hariç)

Kadıköy İtalya VIP Vize Başvuru Saati Hafta içi:
08.00 / 18.30 (Resmi tatiller hariç)

Kadıköy Almanya Vize Başvuru Saati Hafta içi:
08.00-12.30 / 13.30-17.30 (Resmi tatiller hariç)

Kadıköy Almanya VIP Vize Başvuru Saati Hafta içi:
08.00-18.30, Resmi Tatiller hariç

Kadıköy Vize Başvuru Merkezi Pasaport Dağıtım Saatleri Hafta içi:
08.00-12.30 / 13.30-17.30

 • Kadıköy Kosmos Vize Yunanistan Vize Merkezi Adres ve İletişim Bilgileri

Adres:
Altunizade Mahallesi Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi No:7/5-6 Üsküdar

Telefon:
0212 296 10 00

Fax:
0212 296 15 15

E-posta:
info@kosmosvize.com.tr

Kadıköy Kosmos Vize Yunanistan Vize Merkezi Çalışma Saatleri
09.00- 17.00 (Resmi tatiller hariç)

Çağrı Merkezi Hafta İçi Her Gün
08.00 ile 17.00 saatleri arası hizmet vermektedir.

Kadıköy Yunanistan Vize Merkezine Toplu Taşıma İle Nasıl Ulaşılır?

Metrobüs:
Altunizade durağı- 500 metre uzaklıkta, 7 dk. yürüme,

Otobüs:
Şehit Erol Olçok otobüs durağı- 250 metre uzaklıkta, 4 dk. yürüme,

Metro
Bağlarbaşı durağı 2. çıkıştan 300 metre uzaklıkta, 5 dk. yürüme mesafesindedir.

Kadıköy’den Hangi Ülkelerin Vize Başvurusu Yapılır?

Kadıköy, Moda, Caferağa, Hasanpaşa, Acıbadem, Eğitim Mahallesi, Ziverbey, Göztepe ve Anadolu Yakası’nın diğer semtlerinde ikamet eden vatandaşlarımız Üsküdar Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezlerinden sadece aşağıda belirtilen ülkeler için vize başvurusu yapabileceklerdir:

 • Almanya,
 • Avusturya,
 • İtalya,
 • Malta,
 • Yunanistan

Kadıköy Vize Danışmanlık Firmaları İle Konsolosluğa Gitmeden Hangi Ülkelerin Vizesi Alınabilir?

Kadıköy’ yaşayan vatandaşlarımız bazı durumlarda ve bazı ülkelerin vize başvurularında Konsolosluğa veya vize merkezlerine gitmeleri gerekmemektedir.

Kadıköy’den Konsolosluğa gitmeden vize alınabilecek ülkeler:

 • Son 3 yıl içerisinde Schengen vizesi almış ve Kadıköy’den Schengen vizesi alacaklar,
 • Son 5 yıl içinde Kanada vize başvurusu yapanlar,
 • Son 5 yıl içinde Çin vizesi alanlar,
 • Amerika vize yenileme/uzatma işlemi yapacaklar,
 • Rusya,
 • Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri),
 • Pakistan,
 • Meksika,
 • Suudi Arabistan,
 • Gana,
 • Etiyopya,
 • Nijerya,
 • Kamerun,
 • Fildişi Sahili,
 • Senegal,
 • Bangladeş,
 • Cibuti vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.  

Değerli ziyaretçilerimiz Kadıköy vize acentaları ve Kadıköy vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik.

Vize prosedürleri hakkında daha detaylı bilgi için ” BİZE ULAŞIN ” sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 18 Ortalama: 5]

Yanıtla “Kadıköy Vize Danışmanlık”

 1. Yagmur says: 8 Mart 2020 at 10:03

  Ingiltere vize basvurusu kadikoy de nerden yapilir? Ingiltere icin tavsiye edeceginiz vize sirketi var mi? Destek almadan ingiltere vizesi almak zor gorunuyor ama guvenilir vize sirketi bulmak zor. Tavsiye edeceginiz vize danismani ingiltere icin varsa super olur.siz yapiyor musunuz basvuru? Tesekkur ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!