Temmuz 5, 2020 - Blog

Kanada Vize Randevu

Kanada vize randevu, Kanada vize başvuru merkezlerine yapılacak başvurularda tamamlanması gereken bir vize prosedürüdür.

Kanada vize randevuları aşağıdaki adımların tamamlanmasının ardından alınabilecektir.

 • Kanada vize başvuru işlemleri için gerekli vize başvuru formları doldurulmalı,
 • Kanada vize ücreti ödemesi yapılmalıdır.

Kanada vize randevuları biyometrik veri beyanı ve evrak teslimi için alınacaktır.

2 Kasım 2019 tarihi itibari ile Kanada Hükumeti, Kanada vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için parmak izi zorunluluğu getirmiştir. Tüm vize kategorileri için başvuruda bulunacak kişilerin, biyometrik veri kaydı için Kanada Vize Başvuru Merkezi üzerinden randevu alınmalıdır.

Kanada vize başvuru işlemleri iki farklı yöntemle yapılmaktadır:

 1. Online başvuru seçeneği ile veya başvuru merkezi üzerinden şahsen ya da
 2. Danışman firma yardımı ile başvuru yapılabilmektedir.

Her iki başvuru seçeneği için başvuru sahibinin biyometrik veri beyanında bulunması yani parmak izi vermesi zorunludur. Online Kanada vize başvurusu yapılması durumunda, başvuru formları elektronik ortamda doldurur ve vize evrakları taranarak elektronik vize başvuru sistemine yüklenir.

Şahsen başvuru, danışman firma (vize acentası) aracılığı ile ya da posta yoluyla yapılan başvurularda ise başvuru evraklarının Vfs Global Kanada Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Evrak teslimi öncesi bu merkezden randevu alınması zorunludur.

Kanada vize başvurusu yapılabilecek şehirler Ankara ve İstanbul’dur. Türkiye’den yapılacak tüm başvurular Ankara Kanada Vize Başvuru Merkezi ve İstanbul Kanada Vize Başvuru Merkezi üzerinden kabul edilmektedir. Ankara Kanada Büyükelçiliği ve İstanbul Kanada Başkonsolosluğu Kanada vize işlemleri için başvuru kabulü yapmamaktadır. Konsolosluk ya da elçilik üzerinden Kanada vize randevusu verilmez. Kanada vize randevu alımı için Vfs Global Kanada web sayfası, ‘’Randevu Alın’’sekmesini tıklamalı ve kullanıcı kaydı oluşturulmalıdır. Randevu alımı için Kanada vize başvuru merkezi seçimi yapıldığında randevu gün ve saatlerinin olduğu takvim karşınıza çıkacaktır. Seçim yaparak onayladığınızda ilgili merkez üzerinden Kanada vize randevusu alım işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Kanada vize randevusu öncesi;

 • Kanada vize başvuru formları (Kanada vize başvuru formu ve aile bilgi formu) doldurulmalı,
 • Kanada vize ücret ödemeleri (Kanada hükumeti ücreti ve biyometri ücreti) yapılmalı,
 • Kanada vizesi için gerekli evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır.
 • Kanada vize randevu günü mülakat yapılmamaktadır.

Başvuru formlarınız ve vize ücret ödeme dekontlarınız kontrol edilecek, parmak iziniz, evraklarınız ve pasaportunuz teslim alınarak Kanada Büyükelçiliği’ne ulaştırılacaktır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 9 Ortalama: 5]

4 Yorum “Kanada Vize Randevu”

 1. Hande says: 28 Kasım 2020 at 22:25

  Kanada vize randevuları aylardır kapalı? Ne zaman açılacağına dair bilginiz var mı? Vfs Global arıyorum fakat onlar da bir şey yapamadıklarını söylüyorlar ama başvuru yapabilenler de var. Anlayamıyorum. Bilginiz var mı konu hakkında?
  Teşekkürler..

  1. Cağatay says: 14 Aralık 2020 at 00:05

   Yorumunuzu bende yeni gördüm, umarım işinize yarar. Bende aynı durumu yaşıyorum malesef, istanbuldan randevu almak zor, ama, ankara isterseniz vfs global müşteri hizmetleri onu ayarlayabiliyor ben öyle yaptım ankaradan aldım randevuyu. Acilyetiniz varsa sizde öyle yapın. Kolay gelsin bol şans

   1. Didem says: 15 Aralık 2020 at 23:58

    Ben Ankara Vfs’den de randevu alamadım. Siz arayarak mı aldınız yoksa sistemden yani Vfs nin Kanada sitesinden mi aldınız? Yardımcı olursanız sevinirim, benim Kanada seyahatim acil çünkü.
    Bir de siz hangi tür Kanada vizesine başvuru yaptınız? Acaba gitme amacına göre mi öncelik verdiler size? Ben Kanada’da yaşayan doğum yapacak kız kardeşime gideceğim.
    Tekrar teşekkürler.
    Didem

 2. Merve L. says: 10 Ocak 2021 at 20:15

  Kanada vize randevusu vermeye başladı mı acaba? Hala sadece acil seyahat etmesi gerekenlere mi randevu veriliyor? Yakın zamanda Kanada Vfs Global’den randevu alabilen oldu mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!