Temmuz 9, 2020 - Blog

Kanada Vize Ücreti

Değerli ziyaretçilerimiz merhaba, SaltVisa – 2020 Kanada vize ücreti sayfamıza hoşgeldiniz.
Kanada vize başvurusunda bulunacak olan tüm başvuru sahiplerinin Kanada Hükümeti tarafından talep edilen Kanada vize harcını ödemeleri
gerekmektedir.

Ayrıca Kanada Hükümeti Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan kişiler için biyometrik veri beyanını zorunlu tutmaktadır ve başvuru esnasında harç ücretine ek olarak Kanada biyometrik veri beyan ücreti de talep edilmektedir.

Kanada vize başvuruları için ödenmesi gereken biyometri işlemi tüm başvuru kategorileri için aynıdır fakat harç ücreti başvuru kategorisine göre değişmektedir. Başvuru için gerekli ödemeler yapılmadan vize başvurusunun tamamlanması mümkün değildir. Bu nedenle başvuru evrakları ve gerekli başvuru formlarının Vfs Global Kanada Vize Başvuru Merkezi’ne teslimi öncesi gerekli vize başvuru ücreti ödenmeli, ödemeye dair dekontlar başvuru esnasında sunulmalıdır.

Vize ücretlerinin başvuru yapılan vize türüne uygun olarak ödenmesi gerekmektedir. Ücretin eksik ya da fazla ödenmesi durumunda vize başvurunuz başvuru merkezleri tarafından kabul edilmeyebilir. Bu nedenle vize başvurusu öncesi vize kategorileri, kategoriler için ödenmesi zorunlu ücretler ve biyometri ücreti kontrol edilmelidir. Biyometri ücreti her yeni vize başvurusu için zorunlu olmayabilir.

Kanada Hükümeti’ne vize başvurusu için vermiş olduğunuz parmak izi (biyometrik veri beyanı ve dijital fotoğraf çekimi) 10 yıl geçerliliğe sahiptir.

Son 10 yıl içinde parmak izi vermiş olmanız durumunda, yeni Kanada vizesi başvurunuz için parmak izi vermeniz ve biyometri ücreti ödemeniz gerekmeyecektir.

En temel başvuru kategorilerine ait ücretler (Kanada Hükümeti ücretleri) ve Başvuru Merkezleri hizmet ücretleri:

 • Kanada Turistik Vize Ücreti: 100 CAD
 • Kanada Aile Ziyareti Vize Başvuru Ücreti: 100 CAD
 • Kanada Ticari Vize Ücreti: 100 CAD
 • Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Ücreti: 100 CAD
 • Uzun Süreli Öğrenci Vizesi İçin Başvuru Ücreti: 150 CAD
 • Kısa Süreli Çalışma Vizesi Ücreti: 155 CAD
 • Biyometri Ücreti: 85 CAD
 • Vize Başvuru Merkezi Ücreti: 57,50 TL
 • Parmak izi beyanında bulunması gerekmeyen kişiler için Vize Başvuru Merkezi işlem ücreti: 103,50 TL

Vize harç ücretlerine ek olarak ödenmesi gereken biyometrik işlem ücreti ise tüm kategoriler için 85 CAD ’dır. Her başvuru sahibi vize harç giderine ek olarak biyometri ücretini de ödemelidir.

Ailece yapılan Kanada vize başvuruları için biyometri ücreti indirimli olacaktır. 2 ve üzeri kişi sayısına sahip aile üyeleri birlikte başvuru yapmaları halinde en fazla 170 CAD ödeme yapacaklardır. Ödemeler online olarak Kanada Hükumeti resmi web sayfası (CIC) üzerinden yapılmaktadır. Ödeme sonrası dekont çıktısı alınmalıdır.

Başvuru sahibi daha önce parmak izi vermişse ve biyometri zorunluluğu yoksa, kategoriye ait vize ücreti öder fakat biyometri ücret ödemesi gerekmez. Bu durumda randevu günü Başvuru Merkezi’ne işlem ücreti ödemesi yeterli olacaktır. Biyometri ücreti ödemeyecek kişilerin vize harç ücretine ek olarak Başvuru Merkezi’ne ödemeleri gereken ücret 103,50 TL olacaktır.

Vize başvurusu için ödenmesi gereken ücretler Kanada vize reddi durumunda iade edilmemektedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Yanıtla “Kanada Vize Ücreti”

 1. Sercan A. says: 6 Ocak 2021 at 10:49

  Kanada vize ücreti 2021 de ne kadar oldu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!