Nisan 11, 2021 - Blog

Kocaeli Amerika Turistik Vize Danışmanlık Hizmeti

Değerli ziyaretçilerimiz; Kocaeli’de yaşayan ve turist olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek kişilerin vize işlemleri hakkında bilgiler vereceğimiz ‘’ Kocaeli Amerika Turistik Vize ’’ başlıklı sayfamıza hoş geldiniz.

İzmit, Darıca, Gölcük, Gebze, Kartepe, Körfez, Dilovası, Kandıra gibi Kocaeli ilçelerinde ikamet eden kişiler SaltVisa danışmanlığı ile Amerika vize işlemlerini mümkün olan en kısa sürede tamamlayabilirler.

SaltVisa ABD vize işlemleri ve danışmanlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için bize:

 • salt@saltvisa.org ,
 • +90 532 494 64 45 nolu hattımızdan dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Amerika vizesi işlem süreci, vize evrakları, danışmanlık firmaları gibi konulara dair bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Ayrıca yazımızın devamında; Amerika turistik vize belgeleri, Kocaeli’den Amerika vize randevu alımı, Kocaeli’deki Amerika vize acentaları ve Kocaeli’den Amerika vize işlemlerine dair sık sorulan sorulara yanıtlar vereceğiz.

Kocaeli’den Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika’ya turistik amaçla seyahat etmek kişilerin ABD B1/B2 vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu vize türü ile vize sahibi; Amerika Birleşik Devletleri’nde turist olarak kalabilir, ticari amaçlarla ya da aile-arkadaş ziyareti amacı ile seyahat gerçekleştirebilir.

Amerika turist vizesi göçmen olmayan ABD vize kategorilerinden biridir. Bu vize 10 yıllık olarak verilmektedir. Amerika turistik vize başvurusu yapan ve vize onayı alan T.C Vatandaşları 10 yıllık ABD vizesine sahip olurlar.

Turistik vize ile Amerika’da çalışılamaz, uzun süreli bir eğitim alınamaz. Verilen ABD vize onayı kısa süreli seyahatler için geçerli olmaktadır.

Kocaeli Amerika B1,B2 vize başvuru işlemleri için gerekli turistik vize dokümanları hazırlanmalı, ABD online vize formu doldurulmalı ve çevrimiçi vize randevusu alınmalıdır.

Kocaeli’den Amerika turistik vize işlemi için online vize başvuru işlemleri tamamlanmalı, randevu ise Ankara ya da İstanbul’dan alınmalıdır. Online işlemler; ABD vize vize türüne uygun doldurulması, ABD vize ücretinin ödenmesi ve mülakat randevu alımı olacaktır. Online işlemler sonrası ise başvuru sahibi başvuru esnasında seçtiği şehirde randevuya katılmalıdır.

Amerika Birleşik Devletleri vizesi için başvuru formu doldurulduktan sonra vize ücreti ödenerek görüşme randevusu alınacaktır. Amerika vize randevusu için Konsolosluk ya da Elçilikte mülakat uygulanmaktadır. Mülakat esnasında ise vize onay ya da reddi başvurucuya bildirilecektir. Vizenin onaylandığının söylenmesi durumunda pasaport mülakatı yapan Konsolosluk görevlisi tarafından teslim alınacak, vize basımı sonrası ise online başvuru esnasında seçilen PTT şubesine vizeli olarak gönderilecektir.

Kocaeli’den Amerika turistik vizesine başvuru yapacak kişilerin sadece vize randevu günü Ankara ya da İstanbul’a gitmeleri yeterli olacaktır. Vize onayı sonrası pasaport seçilen herhangi bir Kocaeli PTT şubesine gönderilecektir. Pasaport teslimi için kişinin ikinci kez Amerika Konsolosluğu’na ya da Amerika Büyükelçiliği’ne gitmesi gerekmeyecektir.

Kocaeli’de Amerika vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. Örneğin; Vfs Global ya da Tls Contact gibi yetkili bir firma ile işlemlerin tamamlanması mümkün değildir. Başvuru için randevu sadece Konsolosluk ’tan ya da Elçilik ’ten alınabilir.

Kocaeli’deki vize acentaları aracılığı ile Amerika vize işlemlerinizi tamamlayabilir, mülakat randevusuna ise tercihinize bağlı olarak İstanbul ya da Ankara’dan katılabilirsiniz. SaltVisa Kocaeli’den Amerika vize başvurusu yapacak kişiler için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ayrıca yazımızın devamında Kocaeli vize şirketleri hakkında detaylı bilgileri de bulabilirsiniz.

Kocaeli Amerika Turistik Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika Birleşik Devletleri vize uygulamaları ve vize işlem süreçleri diğer ülkelere kıyasla çok daha zordur. Amerika vize alımı için gerekli olan tüm işlemler hatasız ve eksiksiz tamamlansa da ABD vize başvuruları onaylanmayabilir. Vize karar aşamasında vize belgeleri ve kişinin durumu kadar; başvuru işlemlerinin doğru tamamlanması, seyahat amacının inandırıcı bulunması ve başvuru sahibinin yaşamakta olduğu ülkedeki durumu da önemlidir.

ABD turist vizesi için ayrıca başvuru sahibinin seyahat geçmişi de önemlidir. Daha önce turist olarak farklı ülkelere gitmiş olan kişiler turistik Amerika vize başvurusu esnasında avantajlı olabilirler.

Amerika turistik vize başvurusu için DS-160 formu (Amerika vize formu) doldurulmalıdır. DS-160 formu tamamlanmadan Kocaeli’den Amerika vize randevusu alınması mümkün olmayacaktır.

Kocaeli Amerika vize başvuru işlemleri için başvuru formu doldurularak başvuru numarası alınacak ve bu kişiye özel numara ile pasaport numarası da girilerek randevu alınacaktır.

Kocaeli Amerika vize randevu işlemleri online yapılacaktır. Resmi randevu sistemine pasaport numarası, vize türü ve DS-160 numarası girildikten sonra randevu gününü ve uygun saatleri gösterir takvim çıkacaktır. Kocaeli’den ABD vizesi almak isteyen kişiler hem Ankara’dan hem de İstanbul’dan randevu alabilirler. İkamet edilen ile göre İstanbul ya da Ankara’dan randevu alınması zorunluluğu yoktur.

ABD turist vizesi randevusunun alınabilmesi için vize harç ücreti ödenmelidir. Amerika vize harç ödemesi yapılmadan vize randevusu verilmemektedir.

Kocaeli Amerika Turistik Vize Ücreti

Kocaeli’den Amerika turist vize ücreti 160 Dolar’dır. Amerika vize ücretleri başvuru yapılan şehire göre değişiklik göstermemektedir.

Amerika turistik vize başvuru ücreti çevrimiçi başvuru esnasında yurt dışı kullanımına açık kredi kartı ile ödenir. Vize ödemesinin randevu günü Konsolosluk’a/elçiliğe elden teslimi mümkün değildir.

Kocaeli Amerika Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika Birleşik Devletleri vize işlemleri için başvuru amacına uygun olarak hazırlanacak evraklar çok önemlidir. Bu evraklarla kişi; güncel durumuna dair Konsolosluk’a kanıt sunmakta, seyahat amacını anlatmakta ve seyahati karşılayabileceğini belgelemektedir. Evrakların başvuru amacına uygun olarak eksiksiz hazırlanması, doldurulan vize formunda verilen beyanlarla çelişmemesi gerekmektedir.

Kocaeli Amerika turistik vize evrakları başvuru yapacak kişinin çalışma durumuna uygun olarak hazırlanmalıdır. Evraklar kişinin güncel durumunu yansıtmalıdır.

Amerika turist vizesine başvuracak tüm kişilerin hazırlaması gereken evraklar:

 • Geçerli pasaport.
 • Varsa daha önce alınan pasaportlar.
 • Doldurulmuş Ds-160 formu.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonları.

SSK’lı çalışanların hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Amerika Konsolosluğu’na hitaben yazılmış vize talep dilekçesi.
 • Şirket vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve imza sirküleri.
 • İşe giriş bildirgesi.
 • SGK hizmet dökümü.
 • Son 3 aylık maaş bordroları.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri.
 • Tapular ve araç ruhsatları.

Şirket sahipleri/işverenlerin hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Vize talep dilekçesi.
 • Şirket evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, sicil gazetesi ve imza sirküleri.)
 • SGK hizmet dökümü.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri.
 • Tapular ve araç ruhsatları.

Devlet memurlarının hazırlaması gereken Amerika turist vize evrakları:

 • Çalışma belgesi ve izin yazısı.
 • Son 3 aylık maaş bordroları.
 • Görev kimlik kartı fotokopisi.
 • Son 6 aylık şahsi banka hesap dökümleri.
 • Tapular ve araç ruhsatları.

Emeklilerin hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Emeklilik tescil kaydı ya da barkodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü.
 • Emekli maaşı ödemesinin yapıldığını gösteren banka hesap dökümleri.
 • Diğer şahsi banka hesap dökümleri.
 • Tapular ve araç ruhsatları.

Düzenli gelir beyan edemeyen öğrenciler ve ev hanımları Kocaeli Amerika vize başvurularını finansal sponsor eşliğinde yapmalıdırlar. Finansal vize sponsoru turistik ABD seyahati için başvuru sahibinin birinci derece aile yakını olmalıdır.

Ev hanımları ve öğrenciler Amerika vizesi için başvuru esnasında yukarıda sıraladığımız tüm başvuru sahiplerinin hazırlayacağı belgelere ek olarak vize sponsorlarının evraklarını hazırlamalıdırlar. Sponsor olan aile yakının durumuna göre (çalışan, işveren, devlet memuru vb.) vize belgeleri yukarıdaki listelerden faydalanılarak düzenlenebilir.

Ev hanımlarının hazırlaması gereken Amerika turistik vize evrakları:

 • Evlilik cüzdanı fotokopisi.
 • Varsa başvuru sahibine ait banka hesapları, tapular.
 • Vize sponsorunun yazdığı İngilizce sponsorluk beyan dilekçesi.
 • Finansal vize sponsorunun gelir durumunu kanıtlayan evraklar.

Öğrencilerin hazırlaması gereken Amerika turist vize evrakları:

 • Öğrenci belgesi.
 • 18 yaş altı başvuranlar için muvafakatname.
 • Varsa başvuru sahibine ait banka hesap dökümleri, tapular.
 • Vize için sponsor olan aile yakının yazdığı ingilizce sponsorluk beyan dilekçesi.
 • Sponsorun gelir durumunu kanıtlayan evraklar.

Kocaeli’de yaşayan başvuru sahipleri ABD vize başvurusu için evrak hazırlık sürecinde ekibimizden destek alabilirler. Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek seyahat amacınızı ve güncel durumunuzu ileterek size özel güncel tarihli evrak listesini talep edebilirsiniz.

Kocaeli Amerika vize işlemleriniz için bize ulaşabilirsiniz:

 • salt@saltvisa.org
 • +90 532 494 64 45

Kocaeli Amerika Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Kocaeli Amerika turistik vize çıkış süresi diğer illerde yaşayan ve ABD vize başvurusu yapan başvuru sahiplerinin vize sonuçlanma süreleri ile aynı olacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri vize başvuruları randevu günü sonrası 3 iş gününde sonuçlanır. Başvurunun çok daha detaylı incelenmesinin gerekli olması durumunda dosya incelemeye alınabilir ve vize sonuçlanma süresi uzayabilir.

Daha önce alınmış Amerika vizesi olan ve vize yenileme/uzatma hakkına sahip kişilerin vize yenileme işlemlerinin sonuçlanma süresi ise ortalama 7 gündür. Amerika vize yenileme işlemi için gerekli başvuru koşulları sağlanıyorsa mülakata katılım gerekmeden başvuru işlemleri posta yoluyla Kocaeli’den tamamlanabilecektir.

Kocaeli Amerika Vize Yenileme ve Uzatma

Geçerliliği devam eden Amerika vizesi olan ya da son alınan Amerika vizesi bitiş tarihi üzerinden henüz 1 yıl geçmemiş olan kişiler İstanbul ya da Ankara’ya gitmeden Kocaeli’den Amerika vize yenileme/uzatma işlemi yapabilirler.

Amerika vize yenileme ve uzatma işleminin randevuya katılım sağlanmadan yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin önceki ABD vizesini aldıklarında 18 yaş altı olmamaları gerekmektedir. Son Amerika vizesi 18 yaş altındayken alınmış ise randevuya katılmadan vize yenileme/uzatma yapılamaz.

Ayrıca son alınan ABD vizesi sonrası kişinin isim soyisim bilgilerinde değişiklik olduysa randevusuz Amerika vize yenileme/uzatma işlemi yapılamayacaktır.

14 yaş altı başvuru sahipleri için ise; ebeveynlerden en az birinin geçerliliği devam eden Amerika vizesi olması durumunda randevuya katılım gerekmeden Kocaeli’den Amerika vizesi alınabilmektedir.

Amerika vize yenileme/uzatma işlemleri için kategoriye uygun vize ücret ödemesi yapılır. Vize yenileme ücretsiz ya da standart başvuruya oranla daha düşük ücretli olmayacaktır.

Kocaeli ABD vize yenileme işleminiz için ” Amerika vize yenileme ” yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kocaeli’da Amerika Vize İşlemi Yapan Acenta ve Firmalar

 • SaltVisa
 • Kocaeli Vize Başvuru Merkezi
 • Vize Kocaeli
 • Setur
 • Robin Tur
 • Pronto Tour
 • Arigato Tour
 • Yiv Tour
 • Andante Tour
 • Jolly Tur

Kocaeli Amerika Vize Danışmanlık Şirketleri Hangi Hizmetleri Verir?

 • Amerika vize türünün belirlenmesi.
 • Amerika vize belgelerinin listesinin ulaştırılması.
 • Amerika vize belgelerinin kontrol edilmesi.
 • Başvuru dosyasını güçlendirecek, vize alma ihtimalini arttırabilecek ek evrakların istenmesi.
 • Vize dilekçelerinin yazılması.
 • DS-160 formunun başvuru sahibinin verdiği bilgilerle doldurulması.
 • ABD vize randevusunun alınması.
 • Amerika vize mülakatı için hazırlık.

SaltVisa Aracılığı ile Amerika Vizesi

SaltVisa desteği ile Kocaeli Amerika vize işlemlerinizi aşağıda sıraladığımız vize kategorileri için tamamlayabilirsiniz:

Değerli ziyaretçilerimiz Kocaeli Amerika turistik vize danışmanlık hizmeti konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi için ” Kocaeli Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 84 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!